Об утверждении форм уведомлений о сумме задолженности и распоряжений органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 599. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2018 года № 17133. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 341.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 01.04.2020 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании", статьей 28 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму уведомления о сумме задолженности по социальным отчислениям согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе плательщика социальных отчислений согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму уведомления о сумме задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе агента согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму уведомления о сумме задолженности по отчислениям и (или) взносам согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе плательщика отчислений и (или) взносов согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 19 "Об утверждении форм уведомления о представлении в орган государственных доходов списков участников системы обязательного социального страхования и распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе плательщика" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10264, опубликован 13 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

Берешек сомасы туралы хабарламалардың және касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімдерінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 маусымдағы № 599 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 маусымда № 17133 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 341 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 01.04.2020 № 341 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабына, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес әлеуметтік аударымдар бойынша берешек сомасы туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес әлеуметтік аударымдарды төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасы туралы хабарламаның нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес агенттің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кіріс органы өкімінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек сомасы туралы хабарламаның нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімінің нысаны бекітілсін.
2. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың тізімдерін мемлекеттік кірістер органына ұсыну туралы хабарламаның және төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 19 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10264 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 16 ақпанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_____________ Е. Биртанов
"__" _______ 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
_____________ М. Абылкасымова
"__" _______ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 599
форма
Уведомление о сумме задолженности по социальным отчислениям
"___"_________ 20__ года № _________
В соответствии с пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 25 апреля
2003 года "Об обязательном социальном страховании" (далее – Закон)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) уведомляет Вас,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование плательщика,
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес) ________________________________________________________________________________
о наличии задолженности по состоянию на "_" _____ 20_года по социальным отчислениям в
Государственный фонд социального страхования в размере:
тенге
Наименование
Всего задолженность
Сумма основного платежа
Сумма пени
Социальные отчисления
В случае непогашения задолженности по социальным отчислениям,
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А. М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
_____________ Е. Біртанов
2018 жылғы "__" _______
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
______________ М. Әбілқасымова
2018 жылғы "__" _______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 599 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Әлеуметтік аударымдар бойынша берешек сомасы туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________       № _____
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі
Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 17-бабы 2-тармағына
сәйкес _______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Cізді _________________________________________________________________
(төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен жайы)
_______________________________________________________________________
20__ жылғы "___" ________ жағдай бойынша Әлеуметтік сақтандырудың
мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар бойынша мынадай мөлшерде
берешегіңіздің бар екендігі туралы хабарлайды:
теңге
Атауы
Берешектің барлық сомасы
Негізгі төлемнің сомасы
Өсімпұл сомасы
Әлеуметтік аударымдар
Әлеуметтік аударымдар бойынша берешек өтелмеген жағдайда
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)

1) приостанавливает расходные операции по банковским счетам и кассе :плательщика
отнесенного в соответствии с системой управления рисками, предусмотренной налоговым
законодательством Республики Казахстан, к категории высокого уровня риска, – по
истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления;
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками,
предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории
среднего уровня риска, – по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления.
2) взыскивает суммы такой задолженности в принудительном порядке с банковских
счетов:
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками,
предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории
высокого уровня риска, – по истечении пяти рабочих дней со дня вручения уведомления;
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками,
предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории
среднего уровня риска, – по истечении двадцати рабочих дней со дня вручения
уведомления.*
При этом Вам начисляется пеня в порядке и на условиях, установленных пунктом 1
статьи 17 Закона.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование плательщика/ должностного
лица плательщика, подпись, печать (при наличии), дата)
Уведомление вручено плательщику ________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику ________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание: *Информация к какой степени риска отнесен плательщик по
результатам системы управления рисками доступна на официальном сайте Комитета
государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан http://kgd.gov.kz и
в web-приложении "Кабинет налогоплательщика".
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 599
форма
Распоряжение о приостановлении расходных операций по кассе плательщика социальных отчислений
"___"_________ 20__ года № _________
В соответствии с пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003
года "Об обязательном социальном страховании"
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
приостанавливает все расходные операции по кассе
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование плательщика,
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
Плательщиком с момента получения настоящего распоряжения все поступающие
наличные деньги подлежат зачислению в Государственный фонд социального страхования.
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в
соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных
правонарушениях".
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Распоряжение получил
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование плательщика/ должностного
лица плательщика, подпись, печать (при наличии), дата)
Распоряжение вручено плательщику
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику _______________________________________-
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 599
форма
Уведомление о сумме задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
"___"_________ 20__ года № _________
В соответствии с пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013
года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон)
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование агента,
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
_______________________________________________________________________________
о наличии задолженности по состоянию на "__" _______ 20__ года по обязательным
пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам в единый
накопительный пенсионный фонд в размере:
тенге
Наименование
Всего задолженность
Сумма основного платежа
Сумма пени
Обязательные пенсионные взносы
Обязательные профессиональные пенсионные взносы
Итого
В случае непогашения задолженности по обязательным пенсионным взносам,
обязательным профессиональным пенсионным взносам орган государственных доходов
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)

1) банктік шоттары мен кассасы бойынша:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған
төлеушінің – хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні
өткен соң;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған
төлеушінің – хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткен
соң шығыс операцияларын тоқтата тұрады;*
2) мұндай берешектің сомаларын мәжбүрлі тәртіпте:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған
төлеушінің – хабарлама табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күні өткен соң;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған
мұндай берешектің сомаларын төлеушінің банктік шоттарынан мәжбүрлі
тәртіппен өндіріп алады – хабарлама табыс етілген күннен бастап жиырма
жұмыс күні өткен соң банктік шоттарынан өндіріп алады.*
Бұл ретте Сізге Заңның 17-бабының 1-тармағында белгіленген тәртіппен
және шарттарда өсімпұл есептеледі.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы
(басшының орынбасары)
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
_______________________________________________________________________
(төлеушінің /төлеушінің лауазымды тұлғасының атауы немесе тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда), күні)
Хабарлама төлеушіге табыс етілді
_______________________________________________________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама төлеушіге жіберілді
_______________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту: *Төлеуші тәукел басқару жүйесінің нәтижелері бойынша қай тәуекел дәрежесіне жататыны туралы ақпаратқа Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің http://kgd.gov.kz ресми сайтында және "Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшада қол жетімді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 599 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Әлеуметтік аударымдарды төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім
20__ жылғы "___" _______      № _______
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі
Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 3-тармағына сәйкес
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе төлеушінің
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен жайы)
төлеушінің кассасы бойынша барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Осы өкімді алған кезден бастап төлеуші келіп түсетін барлық қолма-қол
ақшаны, олар келіп түскен күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей
әлеуметтік сақтандырудың Мемлекеттік қорына есепке алуға тиіс.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды
талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан
Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес
әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы
(басшының орынбасары)
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Өкімді алдым
_______________________________________________________________________
(төлеушінің /төлеушінің лауазымды тұлғасының атауы немесе тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда), күні)
Өкім төлеушіге табыс етілді
_______________________________________________________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Өкім төлеушіге жіберілді
_______________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 599 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасы туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________       № _____
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013
жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң)
28-бабы 2-тармағына сәйкес
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Cізді _________________________________________________________________
(агенттің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен жайы)
_______________________________________________________________________
20__ жылғы "__" ________ жағдай бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорына міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары бойынша мынадай мөлшерде берешегіңіздің бар екендігі туралы
хабарлайды:
теңге
Атауы
Берешектің барлық сомасы
Негізгі төлемнің сомасы
Өсімпұл сомасы
Міндетті зейнетақы жарналары
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
Барлығы
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
бойынша берешек өтелмеген жағдайда
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)

1) приостанавливает расходные операции по банковским счетам и кассе: агента,
отнесенного в соответствии с системой управления рисками, предусмотренной налоговым
законодательством Республики Казахстан, к категории высокого уровня риска, – по
истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления;
агента, отнесенного в соответствии с системой управления рисками,
предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории
среднего уровня риска, – по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления.*
2) взыскивает суммы такой задолженности в принудительном порядке с банковских
счетов:
агента, отнесенного в соответствии с системой управления рисками,
предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории
высокого уровня риска, – по истечении пяти рабочих дней со дня вручения уведомления;
агента, отнесенного в соответствии с системой управления рисками,
предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории
среднего уровня риска, – по истечении двадцати рабочих дней со дня вручения
уведомления.*
При этом Вам начисляется пеня в порядке и на условиях, установленных пунктом 1
статьи 28 Закона.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование агента/ должностного лица
агента, подпись, печать (при наличии), дата)
Уведомление вручено агенту
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено агенту _____________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание: *Информация к какой степени риска отнесен агент по результатам
системы управления рисками доступна на официальном сайте Комитета государственных
доходов Министерства финансов Республики Казахстан http://kgd.gov.kz и в web-приложении "Кабинет налогоплательщика".
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 599
форма
Распоряжение о приостановлении расходных операций по кассе агента
"___"_________ 20__ года № __________
В соответствии с пунктом 3 статьи 28 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013
года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
________________________________________________________________________________
приостанавливает все расходные операции по кассе агента
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование агента,
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
Агентом с момента получения настоящего распоряжения все поступающие наличные
деньги подлежат зачислению в Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
не позднее одного рабочего дня, следующего за днем их поступления.
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в
соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных
правонарушениях".
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Распоряжение получил
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование агента/ должностного лица
агента, подпись, печать (при наличии), дата)
Распоряжение вручено агенту
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Распоряжение отправлено агенту ____________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 599
форма
Уведомление о сумме задолженности по отчислениям и (или) взносам
"___"_________ 20__ года № _________
В соответствии с пунктом 3 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон)
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование плательщика, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
о наличии задолженности по состоянию на "__"_______ 20__ года по отчислениям и (или) взносам в Фонд социального медицинского страхования в размере:
тенге
Наименование
Всего задолженность
Сумма основного платежа
Сумма пени
Отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование
В случае непогашения задолженности по отчислениям и (или) взносам,
(наименование органа государственных доходов)

1) банктік шоттары мен кассасы бойынша:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған
агенттің – хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні
өткен соң;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған
агенттің – хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткен
соң шығыс операцияларын тоқтата тұрады;*
2) мұндай берешектің сомаларын мәжбүрлі тәртіпте:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған
агенттің – хабарлама табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күні өткен соң;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған
мұндай берешектің сомаларын агенттің банктік шоттарынан мәжбүрлі
тәртіппен өндіріп алады – хабарлама табыс етілген күннен бастап
жиырма жұмыс күні өткен соң банктік шоттарынан өндіріп алады.*
Бұл ретте Сізге Заңның 28-бабы 1-тармағында белгіленген тәртіппен және
шарттарда өсімпұл есептеледі.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы
(басшының орынбасары)
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
_______________________________________________________________________
(агенттің /агенттің лауазымды тұлғасының атауы немесе тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда), күні)
Хабарлама агентке табыс етілді
_______________________________________________________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама агентке жіберілді
_______________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту: *Агент тәукел басқару жүйесінің нәтижелері бойынша қай тәуекел дәрежесіне жататыны туралы ақпаратқа Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің http://kgd.gov.kz ресми сайтында және "Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшада қол жетімді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 599 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Агенттің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім
20__ жылғы "___" _______      № _______
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы
21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабы 3-тармағына сәйкес
________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(агенттің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен жайы)
агенттің кассасы бойынша барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Осы өкімді алған кезден бастап агент келіп түсетін барлық қолма-қол
ақшаны, олар келіп түскен күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорацияға есепке алуға тиіс.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды
талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан
Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес
әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы
(басшының орынбасары)
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Өкімді алдым
_______________________________________________________________________
(агенттің/агенттің лауазымды тұлғасының атауы немесе тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда), күні)
Өкім агентке табыс етілді
_______________________________________________________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Өкім агентке жіберілді
_______________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 599 бұйрығына
5-қосымша
нысан
Аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек сомасы туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________       № _____
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы
16 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң)
31-бабы 2-тармағына сәйкес
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Cізді _________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе
төлеушінің толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен жайы)
_______________________________________________________________________
20__ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша Әлеуметтік медициналық
сақтандыру қорына аударымдар және (немесе) жарналар бойынша мынадай
мөлшерде берешегіңіздің бар екендігі туралы хабарлайды:
теңге
Атауы
Берешектің барлық сомасы
Негізгі төлемнің сомасы
Өсімпұл сомасы
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар
Аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек өтелмеген жағдайда
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)

1) приостанавливает расходные операции по банковским счетам и кассе:
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками, предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории высокого уровня риска, – по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления;
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками, предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории среднего уровня риска, – по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления.*
2) взыскивает суммы такой задолженности в принудительном порядке с банковских счетов:
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками, предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории высокого уровня риска, – по истечении пяти рабочих дней со дня вручения уведомления;
плательщика, отнесенного в соответствии с системой управления рисками, предусмотренной налоговым законодательством Республики Казахстан, к категории среднего уровня риска, – по истечении двадцати рабочих дней со дня вручения уведомления.*
При этом Вам начисляется пеня в порядке и на условиях, установленных пунктом 3 статьи 31 Закона.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование плательщика/должностного
лица плательщика, подпись, печать (при наличии), дата)
Уведомление вручено плательщику _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику ____________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание: *Информация к какой степени риска отнесен плательщик по результатам системы управления рисками доступна на официальном сайте Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан http://kgd.gov.kz и в web-приложении "Кабинет налогоплательщика".
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 июня 2018 года № 599
форма
Распоряжение о приостановлении расходных операций по кассе плательщика отчислений и (или) взносов
"___" _____________ 20__ года № ________
В соответствии с пунктом 3 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015
года "Об обязательном социальном медицинском страховании",
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
приостанавливает все расходные операции по кассе плательщика
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование плательщика,
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
Плательщиком с момента получения настоящего распоряжения все поступающие
наличные деньги подлежат зачислению в Фонд социального медицинского страхования не
позднее одного рабочего дня, следующего за днем их поступления.
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их
должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в

1) банктік шоттары мен кассасы бойынша:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған
төлеушінің – хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткен соң;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған
төлеушінің – хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткен
соң шығыс операцияларын тоқтата тұрады;*
2) мұндай берешектің сомаларын мәжбүрлі тәртіпте:
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған
төлеушінің – хабарлама табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күні өткен соң;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәуекелдерді
басқару жүйесіне сәйкес тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған
осындай берешек сомаларын төлеушінің банктік шоттарынан мәжбүрлі
тәртіппен өндіріп алады – хабарлама табыс етілген күннен бастап жиырма
жұмыс күні өткен соң банктік шоттарынан өндіріп алады.*
Бұл ретте Сізге Заңның 31-бабы 1-тармағында белгіленген тәртіппен және
шарттарда өсімпұл есептеледі.
Мемлекеттік кірістер органның басшысы
(басшының орынбасары)
_______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
______________________________________________________________________
(төлеушінің /төлеушінің лауазымды тұлғасының атауы немесе тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда), күні)
Хабарлама төлеушіге табыс етілді
_______________________________________________________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама төлеушіге жіберілді
_______________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту: *Төлеуші тәукел басқару жүйесінің нәтижелері бойынша қай тәуекел дәрежесіне жататыны туралы ақпарат Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің http://kgd.gov.kz ресми сайтында және "Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшасында қол жетімді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 маусымдағы
№ 599 бұйрығына
6-қосымша
нысан
Аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім
20__ жылғы "___" _______      № _______
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16
қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 3-тармағына сәйкес
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен жайы)
төлеушінің кассасы бойынша барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Осы өкімді алған кезден бастап төлеуші келіп түсетін барлық қолма-қол
ақшаны, олар келіп түскен күнінен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына есепке алуға тиіс.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды