О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 "Об утверждении Правил реализации сервисной модели информатизации"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2018 года № 17156
В соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129 "Об утверждении Правил реализации сервисной модели информатизации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13282, опубликован 14 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
Правила реализации сервисной модели информатизации, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту информатизации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"__"_________2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"__"_________2018 год
Приложение
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 28 июня 2018 года № 295
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 129
Правила реализации сервисной модели информатизации

"Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 295 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 шілдеде № 17156 болып тіркелді
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7 - бабының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13282 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 наурызда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпараттандыру департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
2018 жылғы "__"_________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
2018 жылғы "__"_________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2018 жылғы 28 маусымдағы
№ 295 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 129 бұйрығымен
бекітілген
Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила реализации сервисной модели информатизации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" (далее – Закон) и определяют порядок реализации сервисной модели информатизации.
2. Сервисная модель информатизации регулируется в соответствии с едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 (далее – ЕТ) и требованиями по развитию архитектуры "электронного правительства", утверждаемыми в соответствии с подпунктом 10) статьи 7 Закона (далее – Требования), а также настоящими Правилами.
3. Правила не распространяются на:
1) электронные информационные ресурсы, информационные системы и информационно-коммуникационную инфраструктуру, содержащие, обрабатывающие и (или) передающие сведения, отнесенные к государственным секретам в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах";
2) электронные информационные ресурсы, информационные системы и информационно-коммуникационную инфраструктуру Национального Банка Республики Казахстан, за исключением информационных систем, интегрирующихся с объектами информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и определения:
1) уполномоченный орган в сфере информатизации (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере информатизации и "электронного правительства";
2) перечень проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации (далее – перечень проектов ГЧП СМИ) – перечень проектов, планируемых к реализации по проектам государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации, формируемый сервисным интегратором "электронного правительства";
3) заказчик информационно-коммуникационной услуги (далее – заказчик ИК-услуги) – государственный орган, в том числе местный исполнительный орган области, города республиканского значения автоматизирующий деятельность по сервисной модели информатизации, в том числе выступающий как государственный партнер в договоре государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации;
4) потенциальный поставщик – индивидуальный предприниматель, простое товарищество, временное объединение юридических лиц (консорциум) или юридическое лицо, за исключением лиц, выступающих государственными партнерами в соответствии с настоящими Правилами, осуществляющее деятельность в сфере информационно-коммуникационных технологий и претендующий на предоставление в аренду сервисного программного продукта или объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры, необходимые для оказания информационно-коммуникационной услуги;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленген және ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру тәртібін айқындайды.
2. Ақпараттандырудың сервистік моделі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға (бұдан әрі –БТ) сәйкес және Заңның 7-бабы 10) тармақшасына, сондай-ақ осы Қағидаларға сәйкес бекітілетін, "электрондық үкімет" архитектурасын дамыту бойынша талаптармен (бұдан әрі –Талаптар) реттеледі.
3. Қағидалар мыналарға:
1) "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік құпияларға жататын мәліметтерді қамтитын, өндейтін және (немесе) беретін электрондық ақпараттық ресурстарға, ақпараттық жүйелерге және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымға;
2) "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық объектілерімен ықпалдастырылатын, ақпараттық жүйелерді қоспағанда, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің электрондық ақпараттық ресурстарына, ақпараттық жүйелері мен ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымына қолданылмайды.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) – ақпараттандыру және "электрондық үкімет" саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесі (бұдан әрі – АСМ МЖӘ) – ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыру жоспарланатын, "электрондық үкіметтің" сервистік интеграторы қалыптастыратын жобалар тізбесі;
3) ақпараттық-коммуникациялық қызметке тапсырыс беруші(бұдан әрі – АК-қызметіне тапсырыс беруші) – ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша қызметті автоматтандыратын, соның ішінде ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартында мемлекеттік серіктес ретінде әрекет ететін мемлекеттік орган, оның ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы;
4) әлеуетті өнім беруші – осы Қағидаларға сәйкес ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметті жүзеге асыратын және ақпараттық-коммуникациялық қызмет көрсету үшін қажетті сервистік бағдарламалық өнімді немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін жалға беруге үміткер мемлекеттік әріптес ретінде әрекет ететін адамдарды қоспағанда, жеке кәсіпкер, қарапайым серіктестік, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум) немесе заңды тұлға;

5) электронная площадка для определения поставщика (далее – электронная площадка) – информационная система или интернет-портал, обеcпечивающий проведение конкурсных процедур по определению поставщика сервисного программного продукта или объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры;
6) поставщик – потенциальный поставщик, определенный конкурсной комиссией по разработке, предоставлению в аренду сервисный программный продукт или объект информационно-коммуникационной инфраструктуры, а также иные услуги, необходимые для оказания информационно-коммуникационной услуги, в том числе выступающий как частный партнер в договоре государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации;
7) государственный партнер – Республика Казахстан, от имени которой выступают государственные органы, государственные учреждения, государственные предприятия и товарищества с ограниченной ответственностью, акционерные общества, пятьдесят и более процентов долей участия в уставном капитале или голосующих акций которых прямо или косвенно принадлежат государству, заключившие договор государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации;
8) конкурсная комиссия по определению поставщика сервисного программного продукта или объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры (далее – Комиссия) – коллегиальный орган, создаваемый заказчиком ИК-услуги для выбора поставщика сервисного программного продукта или объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры (далее – объект ИКИ), необходимых для информационно-коммуникационной услуги;
9) прототип сервисного программного продукта или объекта ИКИ – предварительная версия сервисного программного продукта или объекта ИКИ, которая демонстрирует возможность реализации определенного функционала согласно заданию на проектирование информационно-коммуникационной услуги, обрабатывающая данные и имеющее пользовательский интерфейс;
10) оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определенное постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 40 "Об определении оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
11) сервисный интегратор "электронного правительства" (далее – сервисный интегратор) – юридическое лицо, определенное постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 207 "Об определении сервисного интегратора "электронного правительства", на которого возложены функции по разработке задания на проектирование информационно-коммуникационной услуги, организации создания и развития информационно-коммуникационных услуг по сервисной модели информатизации.
Иные понятия и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с Законом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.

5) өнім берушіні анықтауға арналған электрондық алаң (бұдан әрі - электрондық алаң) - сервистік бағдарламалық өнімнің немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінің өнім берушісін анықтау бойынша конкурстық рәсімдерді өткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе немесе интернет-портал;
6) өнім беруші – сервистік бағдарламалық өнімді немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету үшін қажетті өзге де көрсетілетін қызметтерді әзірлеу, ұсыну бойынша конкурстық комиссия белгілеген, оның ішінде ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік шартында жеке әріптес ретінде әрекет ететін әлеуетті өнім беруші;
7) мемлекеттік әріптес - Қазақстан Республикасы, оның атынан әрекет ететін, ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын жасасқан мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, жарғылық капиталға қатысу үлестерінің немесе дауыс беретін акцияларының елу және одан көп пайызы мемлекетке тікелей немесе жанама түрде тиесілі акционерлік қоғамдар;
8) сервистік бағдарламалық өнімнің немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінің өнім берушісін анықтау жөніндегі конкурстық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) –ақпараттық-коммуникациялық қызметтер үшін қажетті сервистік бағдарламалық өнімнің немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінің (бұдан әрі - АКИ объектісі) өнім берушісін таңдау үшін АК-қызметіне тапсырыс берушімен құрылатын алқалы орган;
9) сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің прототипі – ақпараттық-коммуникациялық қызметті жобалауға арналған тапсырмаға сәйкес белгілі бір функционалдың іске асырылу мүмкіндігін көрсететін, деректерді өңдейтін және пайдаланушылық интерфейске ие сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің бастапқы нұсқасы;
10) "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторы (бұдан әрі - оператор) – "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, "Электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторын анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 40 қаулысымен айқындалған заңды тұлға;
11) "электрондық үкiметтiң" сервистік интеграторы (бұдан әрi - сервистiк интегратор) - ақпараттық-коммуникациялық қызметті жобалауға арналған тапсырманы әзiрлеу, ақпараттандырудың сервистік моделi бойынша ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді құру мен дамытуды ұйымдастыру функциялары жүктелген, "Электрондық үкімет" ақпараттық коммуникациялық инфрақұрылымы операторын анықтау туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 40 қаулысымен айқындалған заңды тұлға.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының Заңына және өзге нормативтік құқықтық актілерге сәйкес қолданылады.

5. Реализация сервисной модели информатизации включает в себя:
1) планирование информационно-коммуникационной услуги (далее – ИК-услуга);
2) создание или развитие ИК- услуг;
3) оказание ИК-услуг;
4) мониторинг ИК-услуг.
6. Оказание ИК-услуг осуществляется посредством:
1) договора государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации между государственным партнером, поставщиком и оператором (далее – договор ГЧП СМИ).
2) договора по сервисной модели информатизации, заключаемого между оператором и государственным органом (далее – договор СМИ).
Глава 2. Планирование ИК-услуг
Параграф 1. Инициация создания ИК-услуг
7. В случае, если создание ИК-услуги предусмотрено утвержденной архитектурой государственного органа, то государственный орган направляет уведомление уполномоченному органу и сервисному интегратору о необходимости организации создания ИК-услуги в порядке, определенном настоящими Правилами.
8. Инициация автоматизации деятельности государственного органа, в том числе государственных функций и вытекающих из них государственных услуг (далее – автоматизация деятельности государственного органа) осуществляется на основании:
1) запроса государственного органа на автоматизацию деятельности государственного органа (далее – запрос государственного органа) в уполномоченный орган и сервисному интегратору по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) заявки потенциального поставщика или оператора на автоматизацию деятельности государственного органа (далее – заявка потенциального поставщика или оператора) в уполномоченный орган и сервисному интегратору по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Результатом рассмотрения сервисным интегратором запроса государственного органа или заявки потенциального поставщика либо оператора является заключение на автоматизацию деятельности государственного органа с рекомендациями.
10. Сервисный интегратор в срок не более 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления запроса государственного органа или заявки потенциального поставщика либо оператора формирует заключение на автоматизацию деятельности государственного органа с рекомендациями и направляет его в уполномоченный орган для принятия решения.
11. Заключение на автоматизацию деятельности государственного органа сервисным интегратором формируется с учетом оценки по следующим критериям:
1) целесообразность автоматизации деятельности государственного органа – анализ нормативных правовых актов Республики Казахстан, регламентирующих деятельность государственного органа на период реализации и другое;

5. Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру тәртібі мынаны қамтиды:
1) ақпараттық-коммуникациялық қызметті (бұдан әрі – АК-қызметі) жоспарлау;
2) АК қызметін құру немесе дамыту;
3) АК-қызметін көрсету;
4) АК-қызметін мониторингтеу;
6. АК-қызметін көрсету мыналар арқылы жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік әріптес, өнім беруші және оператор арасындағы ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты (бұдан әрі – АСМ МЖӘ шарты);
2) оператор және мемлекеттік орган арасында жасалатын, ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша шарттар (бұдан әрі – АСМ шарты).
2- тарау. АК-қызметін жоспарлау
1-параграф. АК-қызметін құруға бастамашылық
7. АК-қызметін құру мемлекеттік органның бекітілген архитектурасында көзделген жағдайда, мелекеттік орган уәкілетті органға және сервистік интеграторға осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен, АК-қызметін құруды ұйымдастыру қажеттілігі туралы хабарлама жібереді.
8. Мемлекеттік органның қызметін, оның ішінде мемлекеттік функцияларды және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруға (бұдан әрі – мемлекеттік органдардың қызметтерін автоматтандыру) бастамашылық мынадай негізде жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға мемлекеттік органның уәкілетті органға және сервистік интеграторға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сұрау салуы (бұдан әрі – мемлекеттік органның сұрау салуы);
2) мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға әлеуетті өнім берушінің немесе оператордың уәкілетті органға және сервистік интеграторға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімдері (бұдан әрі –әлеуетті өнім берушінің немесе оператордың өтінімі).
9. Сервистік интегратордың мемлекеттік органның сұрау салуын немесе әлеуетті өнім берушінің немесе оператордың өтінімдерін қарастыру нәтижесі мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға арналған ұсынымдармен бірге қорытынды болып табылады.
10. Сервистік интегратор мемлекеттік органнан сұрау салу немесе әлеуетті өнім берушіден немесе оператордан өтінім келіп түскен күннен 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға арналған ұсынымдармен бірге қорытынды жасайды және шешім қабылдау үшін уәкілетті органға жолдайды.
11. Сервистік интегратор мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға арналған қорытындыны келесі өлшемшарттар бойынша бағалауды есепке ала отырып қалыптастырады:
1) мемлекеттік органның қызметін автоматтандыру тиімділігі – мемлекеттік органның қызметін іске асыру және басқа да кезеңде регламенттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін талдау;

2) реализуемость автоматизации деятельности государственного органа – достижимость показателей автоматизации деятельности государственного органа на соответствие Требованиям, ЕТ;
3) отсутствие наличия объекта информатизации или начатых к реализации проектов по созданию или развитию объектов информатизации, автоматизирующих деятельность государственного органа либо ИК-услуг.
12. Сервисный интегратор для формирования заключения на автоматизацию деятельности государственного органа проводит обсуждение запроса государственного органа или заявки потенциального поставщика либо оператора с участием заинтересованных государственных органов, потенциальных поставщиков, оператора, отчет об итогах которого публикуется на интернет-ресурсе сервисного интегратора.
13. Уполномоченный орган в срок не более 3 (трех) рабочих дней с даты получения заключения на автоматизацию деятельности государственного органа от сервисного интегратора согласовывает возможность автоматизации деятельности государственного органа либо отказывает в автоматизации деятельности государственного органа и уведомляет государственный орган.
14. Государственный орган в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня согласования возможности автоматизации деятельности государственного органа уведомляет уполномоченный орган о принятом решении.
15. Уполномоченный орган в срок не более 3 (трех) рабочих дней с даты получения решения государственнного органа об автоматизации деятельности государственного органа направляет уведомление сервисному интегратору о необходимости организации создания ИК-услуги в порядке, определенном настоящими Правилами.
16. Государственный орган, в случае принятия решения о создании ИК-услуги по проекту государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации (далее – проект ГЧП СМИ), предусматривающего выплаты из бюджета и мер государственной поддержки осуществляет разработку инвестиционного предложения.
Разработка инвестиционных предложений осуществляется государственным органом на основании проекта задания на проектирования ИК-услуги, оформленного в соответствии с требованиями пункта 19 настоящих Правил.
Разработка или корректировка, проведение необходимых экспертиз, в том числе экономического заключения уполномоченного органа по государственному планированию на инвестиционное предложение осуществляется в соответствии с Правилами разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9938).
Государственный орган уведомляет сервисного интегратора о получении положительного заключения экономической экспертизы.

2) мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруды іске асырылымдығы– мемлекеттік органның қызметін Талаптарға, БТ сәйкестігіне автоматтандыру көрсеткіштеріне қол жеткізу;
3) мемлекеттік органның қызметін немесе АК-қызметтерін автоматтандыратын ақпараттандыру объектілерін құру немесе дамыту бойынша ақпараттандыру объектілерінің немесе іске асырыла бастаған жобалардың болмауы.
12. Сервистік интегратор мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға қорытынды жасау үшін мүдделі мемлекеттік органдардың, әлеуетті өнім берушілердің, оператордың қатысуымен, мемлекеттік органның сұрау салуына немесе әлеуетті өнім берушінің немесе оператордың өтініміне талқылау жүргізеді, қорытындылары бойынша есеп сервистік интегратордың интернет-ресурсына жарияланады.
13. Уәкілетті орган сервистік интегратордан мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға қорытындыны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік органның қызметін автоматтандыру мүмкіндігін келіседі немесе мемлекеттік органның қызметін автоматтандырудан бас тартады және мемлекеттік органға хабарлайды.
14. Мемлекеттік орган мемлекеттік орган қызметін автоматтандыру мүмкіндігін келіскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қабылданған шешім туралы уәкілетті органға хабарлайды.
15. Уәкілетті орган мемлекеттік органның қызметін автоматтандыру туралы мемлекеттік органның шешімін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде осы Қағидаларда айқындалған тәрттіппен АК-қызметін құруды ұйымдастыру қажеттілігі туралы сервистік интеграторға хабарлама жолдайды.
16. Мемлекеттік орган бюджеттен төлеуді және мемлекеттік қолдау шараларын көздейтін ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы (бұдан әрі – АСМ МЖӘ жобасы) бойынша АК-қызметін құру туралы шешім қабылдаған жағдайда, инвестициялық ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асырады.
Инвестициялық ұсыныстар әзірлеуді мемлекеттік орган осы Қағидалардың 19-тармағындағы талаптарға сәйкес ресімделген АК-қызметін жобалауға арналған тапсырма жобасының негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік жоспарлау бойынша уәкілетті органның қажетті сараптамасын, оның ішінде экономикалық қорытындысын әзірлеу немесе түзету, жүргізу Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік орган сервистік интеграторға экономикалық сараптаманың оң қорытындысын алғаны туралы хабарлайды.

17. Создание ИК-услуги по проекту ГЧП СМИ по заявке потенциального поставщика, не предусматривающего выплаты из бюджета и меры государственной поддержки, уполномоченный орган в срок не более 3 (трех) рабочих дней с даты получения решения от государственного органа направляет уведомление сервисному интегратору о разработке задания на проектирование ИК-услуги и организации конкурсных процедур создания ИК-услуги в порядке, определенном настоящими Правилам.
Параграф 2. Задание на проектирование ИК-услуги
18. Разработка задания на проектирование ИК-услуги осуществляется сервисным интегратором в срок не более 25 (двадцати пяти) рабочих дней со дня поступления уведомление о необходимости организации создания ИК-услуги от уполномоченного органа.
19. Задание на проектирование ИК-услуги должно содержать следующие сведения:
1) общие сведения (назначение, количество государственных органов и пользователей, класс электронного информационного ресурса, класс программного обеспечения, механизм и этапы создания);
2) предельная стоимость аренды сервисного программного продукта или объекта ИКИ;
3) предельная стоимость ИК-услуги;
4) перечень процессов (подпроцессов и функций), в случае создания сервисного программного продукта или технические требования в случае создания объекта ИКИ;
5) требования и ограничения, связанные с информационно-коммуникационной платформой "электронного правительства";
6) требования к интеграции с объектами информатизации "электронного правительства" или сервисными программными продуктами;
7) требования к производительности, отказоустойчивости и масштабируемости сервисного программного продукта или объекта ИКИ (при необходимости);
8) требования к информационной безопасности в соответствии с классом объекта информатизации и описание взаимодействия с системами мониторинга, контроля и журналирования событий;
9) условия и требования к вводу в эксплуатацию ИК-услуги, сервисного программного продукта или объекта ИКИ, требования к технической документации, порядку и условиям передачи исходного кода сервисного программного продукта;
10) возможность использования исходных кодов информационных систем государственных органов и иных организаций, а также стандартных решений (компоненты, сервисы, процессы, интеграции, пользовательский интерфейс и его компоненты);
11) требования к процессу и материалам обучения пользователей;
12) критерии отбора поставщика;
13) план-график и матрица ответственности создания ИК-услуги;

17. Әлеуетті өнім берушінің бюджеттен төленетін төлемдер және мемлекеттік қолдау шаралары қарастырылмаған өтінішіне АСМ МЖӘ жобасы бойынша АК-қызметін құруды уәкілетті орган мемлекеттік органнан шешім алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде сервистік интеграторға осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен, АК-қызметін жобалау тапсырмасын әзірлеу және АК-қызметін құрудың конкурстық рәсімдерін ұйымдастыру жөнінде хабарлама жолдайды.
2-параграф. АК-қызметін жобалауға арналған тапсырма
18. АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманы әзірлеуді сервистік интегратор уәкілетті органнан АК-қызметін құруды ұйымдастыру қажеттігі туралы хабарлама келіп түскен күннен бастап 25 (жиырма бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырады.
19. АК-қызметін жобалауға арналған тапсырма келесі мәліметтерді қамтуы тиіс:
1) жалпы мәліметтер (мемлекеттік органдардың және пайдаланушылардың мақсаты, саны, электрондық-ақпараттық ресурстың сыныбы, бағдарламалық қамтамасыз ету сыныбы, құру механизмі және кезеңдері);
2) сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін жалға алудың шекті құны;
3) АК-қызметінің шекті құны;
4) сервистік бағдарламалық өнімді құру жағдайындағы процестердің (кіші процестердің және функциялардың) тізбесі немесе АКИ объектісін құру жағдайындағы техникалық талаптар;
5) "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасымен байланысты талаптар мен шектеулер;
6) "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерімен немесе сервистік бағдарламалық өнімдермен ықпалдастыруға қойылатын талаптар;
7) сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің өнімділігіне, ақауларға төзімділігіне және масштабталуына қойылатын талаптар (қажет болғанда);
8) ақпараттандыру объектісінің сыныбына сәйкес ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар және мониторингтеу, бақылау жүйелерімен өзара әрекеттестік сипаты мен оқиғаларды журналға тіркеу;
9) АК-қызметін, сервистік бағдарламалық өнімді және (немесе) АКИ объектісін пайдалануға енгізуге қойылатын шарттар мен талаптар, техникалық құжаттамаға, сервистік бағдарламалық өнімнің бастапқы кодын беру тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптар;
10) мемлекеттік органдардың және өзге ұйымдардың ақпараттық жүйелерінің бастапқы кодын, сондай-ақ стандартты шешімдерді (компоненттер, сервистер, процестер, ықпалдастыру, пайдаланушылық интерфейсі және оның компоненттері) пайдалану мүмкіндігі;
11) пайдаланушыларды оқыту процесіне және материалдарына қойылатын талаптар;
12) өнім берушіні іріктеу өлшемшарттары;
13) АК-қызметін құрудың жоспар-кестесі мен жауапкершілік матрицасы;

14) дополнительные требования и условия по созданию ИК-услуги, сервисного программного продукта или объекта ИКИ, развитию ИК-услуги по проекту ГЧП СМИ, предполагаемые виды и объемы государственной поддержки для проектов ГЧП СМИ.
20. Сервисный интегратор к заданию на проектирование ИК-услуги прилагает проект договора ГЧП СМИ или проект договора СМИ с указанием размеров выплат, сроков и условий финансирования.
21. Расчет предельной стоимости ИК-услуги осуществляется сервисным интегратором совместно с оператором в соответствии с методикой расчета стоимости информационно-коммуникационных услуг для государственных органов, утверждаемой в соответствии с подпунктом 24) статьи 7 Закона.
22. Согласование задания на проектирование ИК-услуги осуществляется заказчиком ИК-услуги, оператором, государственной технической службой в срок не более 10 (десяти) рабочих дней с даты поступления запроса от сервисного интегратора.
23. В случае наличия замечаний к заданию на проектирование ИК-услуги сервисный интегратор в срок не более 5 (пяти) рабочих дней с даты поступления письма обеспечивает их устранение.
Повторное согласование доработанного задания на проектирование ИК-услуги осуществляется в срок не более 5 (пяти) рабочих дней с даты поступления запроса от сервисного интегратора.
24. В период согласования задания на проектирование ИК-услуги сервисный интегратор размещает на своем интернет-ресурсе проект задания на проектирования ИК-услуги для обсуждения с целью получения предложений по техническим, эксплуатационным и иным необходимым характеристикам ИК-услуги.
Обсуждение осуществляется в течении 7 (семи) рабочих дней со дня опубликования проекта задания на проектирование ИК-услуги.
25. Сервисный интегратор и заказчик ИК-услуги в течение 3 (трех) рабочих дней рассматривают замечания и (или) предложения к заданию на проектирование ИК-услуги, полученные в период обсуждения.
26. Сервисный интегратор в сроки указанные в пункте 25 настоящих Правил формирует ответ об итогах обсуждения задания на проектирование ИК-услуги с пояснениями о принятии или не принятии замечаний и (или) предложений и публикует на своем интернет-ресурсе.
27. Уполномоченный орган утверждает согласованное задание на проектирование ИК-услуги в срок не более 5 (пяти) рабочих дней с даты его получения от сервисного интегратора и уведомляет заказчика ИК-услуги.
Параграф 3. Планирование расходов на ИК-услуги

14) АК-қызметін, сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін құру бойынша қосымша талаптар мен шарттар, АСМ МЖӘ жобасы бойынша АК-қызметін дамытуға АСМ МЖӘ жобалары үшін мемлекеттік қолдаудың болжамды түрлері мен көлемдері.
20. Сервистік интегратор АК-қызметін жобалауға АСМ МЖӘ шарт жобасын немесе төлемдердің көлемін, мерзімін және қаржыландыру шарттарын көрсете отырып, АСМ шартының жобасын қоса береді.
21. АК-қызметінің шекті құнын есептеуді сервистік интегратор оператормен бірлесіп, Заңның 7-бабы 24) тармақшасына сәйкес бекітілген Мемлекеттік органдар үшін ақпараттық-коммуникациялық қызметтердің құнын есептеу әдістемесіне (бұдан әрі – АК-қызметі құнының әдістемесі) сәйкес жүзеге асырады.
22. АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманы АК-қызметіне тапсырыс беруші, оператор, мемлекеттік техникалық қызмет сервистік интегратордан сұрау салу келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келіседі.
23. АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға ескертулер болған жағдайда, сервистік интегратор хат келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде олардың жойылуын қамтамасыз етеді.
Пысықталған АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманы қайта келісу сервистік интегратордан сұрау салу келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
24. АК-қызметін жобалау тапсырмасын келісу кезеңінде сервистік интегратор АК-қызметінің техникалық, пайдаланушылық және өзге қажетті сипаттамалары бойынша ұсыныстар алу мақсатында көпшіліктің талқылауы үшін АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманың жобасын өзінің интернет-ресурсына орналастырады.
Талқылау АК-қызметін жобалауға арналған тапсырма жарияланған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
25. Сервистік интегратор және АК-қызметіне тапсырыс беруші талқылау кезінде алынған АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға ескертулерді және (немесе) ұсыныстарды 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды.
26. Сервистік интегратор осы Қағидалардың 25-тармағында көрсетілген мерзімде ескертулерді және (немесе) ұсыныстарды қабылдау немесе қабылдамау туралы түсініктемелермен АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманы жария талқылау қорытындылары туралы жауапты қалыптастырып, өзінің интернет-ресурсына жариялайды.
27. Келісілген АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманы уәкілетті орган сервистік интегратордан алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде бекітеді және АК-қызметінің тапсырыс берушісін хабардар етеді.
3-параграф. АҚ-қызметіне арналған шығыстарды жоспарлау

28. В случае создания ИК-услуги, планируемых к оказанию по договору СМИ, планирование бюджетных средств государственным органом осуществляется на основании утвержденного задания на проектирование ИК-услуги в рамках формирования (уточнения) республиканского или местного бюджетов на очередной плановый период в порядке, определенном Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее – Бюджетный кодекс Республики Казахстан) и уведомляет сервисного интегратора о запланированных расходах на создание ИК-услуги.
29. В случае создания ИК-услуги, планируемых к оказанию по договору ГЧП СМИ, сервисный интегратор на основании уведомления государственного органа о получении положительных заключений на инвестиционное предложение направляет запрос в уполномоченный орган о включении проекта ГЧП СМИ в перечень проектов ГЧП СМИ с приложением утвержденных заданий на проектирование ИК-услуг.
30. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения запроса сервисного интегратора о включении проекта ГЧП СМИ в перечень проектов ГЧП СМИ согласовывает проект ГЧП СМИ, и направляет его в уполномоченный орган по бюджетному планированию для определения финансовой обеспеченности на согласование и вынесения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии предложения о возможности принятия государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ.
Рассмотрение проекта ГЧП СМИ для определения финансовой обеспеченности уполномоченным органом по бюджетному планированию осуществляется в срок не более 10 (десяти) рабочих дней со дня вынесения предложения Республиканской бюджетной комиссии о возможности принятия государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ.
31. Проект ГЧП СМИ, планируемый к реализации, требующий финансирования государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ, из местного бюджета с приложением утвержденных заданий на проектирование ИК-услуг направляется уполномоченным органом в местный уполномоченный орган по государственному планированию для вынесения на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии предложения о возможности принятия государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ.
Рассмотрение проекта ГЧП СМИ, планируемого к реализации, требующий финансирования государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ, из местного бюджета местным уполномоченным органом по государственному планированию осуществляется в срок не более 10 (десяти) рабочих дней.
32. Уполномоченный орган в срок не более 3 (трех) рабочих дней со дня поступления положительного заключения об определении финансовой обеспеченности проектов ГЧП СМИ уполномоченного органа по бюджетному планированию либо предложения соответствующей бюджетной комиссии о принятии государственных обязательств по проектам ГЧП СМИ включает проект ГЧП СМИ в перечень проектов ГЧП СМИ. Перечень проектов ГЧП СМИ утверждается уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 45 Закона.

28. АК-қызметі АСМ шарты бойынша құрылған жағдайда, мемлекеттік орган бюджет қаражатын жоспарлауды кезекті жоспарлы кезеңге арналған республикалық немесе жергілікті бюджетті 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексімен (бұдан әрі - Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексі) айқындалған тәртіпте қалыптастыру (нақтылау) шеңберінде бекітілген АК-қызметін жобалауға арналған тапсырма негізінде жүзеге асырады және сервистік интеграторды АК-қызметтерін құруға арналған жоспарланған шығыстар туралы хабардар етеді.
29. АСМ МЖӘ шарты бойынша көрсетуге жоспарланатын АК-қызметін құрған жағдайда сервистік интегратор инвестициялық ұсынысқа оң қорытындылар алу туралы мемлекеттік органның хабарламасы негізінде уәкілетті органға, бекітілген АК-қызметтерін жобалауға арналған тапсырмаларды қосымшасымен бірге, АСМ МЖӘ жобаларының тізіліміне АСМ МЖӘ жобаларына қосу жөнінде сұрау салуды жолдайды.
30. Уәкілетті орган сервистік интегратордан АСМ МЖӘ жобасын қосу туралы сұрау салуды алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде АСМ МЖӘ жобасын келіседі және қаржылай қамсыздандырылуын анықтау және АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау мүмкіндігі туралы ұсыныстарды келісу және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару үшін оны бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жолдайды.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қаржылай қамсыздандырылуын анықтау үшін АСМ МЖӘ жобасын қарау Республикалық бюджет комиссиясының АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау мүмкіндігі туралы ұсыныстар шыққан күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
31. Уәкілетті орган іске асырылуы жоспарланған, АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді жергілікті бюджеттен қаржыландыруды талап ететін бекітілген АК қызметін жобалауға арналған тапсырмаларды қоса берумен, АСМ МЖӘ жобасын АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау мүмкіндігі туралы ұсынысты тиісті бюджет комиссиясының қарауына енгізу үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жолдайды.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қаржылай қамсыздандырылуын анықтау үшін АСМ МЖӘ жобасын қарау Республикалық бюджет комиссиясының АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау мүмкіндігі туралы ұсыныстары шыққан күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
32. Уәкілетті орган бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның АСМ МЖӘ жобаларының қаржылай қамсыздандырылуын анықтау жөніндегі оң қорытындысы немесе іске асыру жоспарланған, АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді жергілікті бюджеттен қаржыландыруды талап ететін АСМ МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы бюджет комиссиясының ұсынысы келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде АСМ МЖӘ жобасын АСМ МЖӘ жобалары тізбесіне қосады. АСМ МЖӘ жобаларының тізбесін Заңның 45-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітеді.

33. Принятие государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан на основании положительного решения соответствующей бюджетной комиссии о принятии государственных обязательств по проектам ГЧП СМИ в рамках лимитов государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства.
34. Заказчик ИК-услуги после получения положительного предложения о принятии государственных обязательств по проектам ГЧП СМИ соответствующей бюджетной комиссии уведомляет уполномоченный орган орган по государственному планированию и сервисного интегратора о планировании расходов на ИК-услуги по договору ГЧП СМИ.
Параграф 4. Конкурс по определению поставщика
35. Определение поставщика осуществляется на конкурсной основе.
36. Заказчик ИК-услуги при наличии бюджетных средств в бюджете государственного органа либо после получения положительного предложения о принятии государственных обязательств по проектам ГЧП СМИ соответствующей бюджетной комиссии создает Комиссию.
37. В состав Комиссии включаются представители заказчика ИК-услуги, уполномоченного органа, сервисного интегратора и иных заинтересованных государственных органов и организаций.
38. Председателем Комиссии является первый руководитель заказчика ИК-услуги либо лицо, уполномоченное им.
39. Председатель Комиссии:
1) руководит деятельностью Комиссии;
2) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
40. Секретарь Комиссии назначается Председателем Комиссии из числа сотрудников сервисного интегратора и осуществляет организационную деятельность Комиссии.
Секретарь Комиссии не является членом Комиссии и не голосует при принятии решений.
41. Решения Комиссии принимаются на ее заседаниях при участии не менее одного участника от лица заказчика ИК-услуги, уполномоченного органа, сервисного интегратора и оператора.
Решения Комиссии принимаются от общего количества простым большинством (более 50%) голосов от общего числа членов Комиссии, присутствовавших на заседании. При равенстве голосов, голос Председателя Комиссии является решающим.
Решение Комиссии оформляется протоколом, который подписывается всеми присутствовавшими членами Комиссии и секретарем Комиссии. Срок подписания Протокола не должен превышать 3 (трех) рабочих дней.
42. Сервисный интегратор с даты получения уведомления от заказчика ИК-услуги о создании Комиссии в течение 2 (двух) рабочих дней размещает на электронной площадке объявление о начале конкурсных процедур по определению поставщика по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – объявление), с приложением задания на проектирование ИК-услуги.

33. АСМ МЖӘ жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау, мемлекеттік жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимитінің шеңберінде Қазақстан Республикасының Бюджет заңнамасына сәйкес АСМ МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы тиісті бюджет комиссиясының оң шешімі негізінде жүзеге асырылады.
34. АК-қызметтеріне тапсырыс беруші тиісті бюджет комиссиясының АСМ МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы оң ұсынысын алғаннан кейін уәкілетті органды, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі органды және сервистік интеграторды АСМ МЖЭ шарты бойынша АК-қызметтеріне арналған шығыстарды жоспарлау туралы хабардар етеді.
4 - параграф. Өнім берушіні анықтау бойынша конкурс
35. Өнім берушіні анықтау конкурстық негізде жүзеге асырылады.
36. АК-қызметіне тапсырыс беруші мемлекеттік органның бюджетінде бюджет қаражаттары бар болған жағдайда немесе тиісті бюджет комиссиясының АСМ МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы оң ұсынысын алғаннан кейін Комиссия құрады.
37. Комиссия құрамына АК-қызметіне тапсырыс берушінің, уәкілетті органның, сервистік интегратордың, өзге мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдері кіреді.
38. Комиссия төрағасы АК-қызметіне тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе оған уәкілетті тұлға болып табылады.
39. Комиссия төрағасы:
1) Комиссияның қызметін басқарады;
2) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
40. Комиссия хатшысын Комиссия төрағасы сервистік интегратор қызметкерлерінің арасынан тағайындайды және Комиссиясының ұйымдастырушылық қызметін жүзеге асырады.
Комиссиясының хатшысы Комиссияның мүшесі болып табылмайды және шешім қабылдау кезінде дауыс бермейді.
41. Комиссия шешімдері оның отырыстарында АК-қызметіне тапсырыс берушінің, уәкілетті органның, сервистік интегратордың және оператордың атынан кемінде бір қатысушының қатысуымен қабылданады.
Комиссияның шешімдері отырысқа қатысқан Комиссия мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілік дауысымен (50% - дан астам) қабылданады. Егер дауыстар тең болса, Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Комиссияның шешімі хаттамамен рәсімделеді, оған Комиссияның барлық қатысушы мүшелері және Комиссияның хатшысы қол қояды. Хаттамаға қол қою мерзімі 3 (үш) жұмыс күнінен аспауы қажет.
42. Сервистік интегратор Комиссияның құрылуы туралы АК-қызметіне тапсырыс берушіден хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманы қоса отырып, өнім берушіні анықтау бойынша конкурстық рәсімдердің басталуы туралы хабарландыруды (бұдан әрі - хабарландыру) электрондық алаңға орналастырады.

43. Конкурсные процедуры осуществляются путем проведения квалификационного и конкурсного отбора.
44. Квалификационный отбор осуществляется посредством проведения Комиссией оценки соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям установленным в соответствии со статьей 45-2 Закона.
45. Потенциальный поставщик в подтверждение соответствия его квалификационным требованиям в соответствии со статьей 45-2 Закона представляет подтверждающие документы, указанные в объявлении.
46. Прием заявок от потенциальных поставщиков на участие в конкурсе по созданию сервисного программного продукта или объекта ИКИ (далее – заявка на участие в конкурсе) начинается с даты опубликования объявления на электронной площадке.
47. Срок приема заявок от потенциальных поставщиков указывается в объявлении и должен составлять 22 (двадцать два) рабочих дней со дня опубликования объявления о начале приема заявок.
48. Потенциальные поставщики не позднее 5 (пяти) рабочих дней до окончания срока завершения приема заявок, указанного в объявлении, могут обратиться к сервисному интегратору с запросом о разъяснении положений задания на проектирование ИК-услуги.
49. Заявка на участие в конкурсе подается на бумажном носителе либо электронном носителе посредством электронной площадки по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
50. Заявка на участие в конкурсе является формой выражения согласия потенциального поставщика на прохождение всех этапов, необходимых при создании ИК-услуги в соответствии с настоящими Правилами и заданием на проектирование ИК-услуги.
51. В случае подачи заявки на участие в конкурсе на бумажном носителе заявка на участие в конкурсе предоставляется в прошитом виде, с пронумерованными и запарафированными страницами, заверенная подписью и печатью претендента (при ее наличии), в запечатанном конверте, с указанием полного наименования, почтового адреса, контактных данных претендента, полное наименование и почтовый адрес Организатора, а также текста "Заявка на участие в создании (указать наименование сервисного программного продукта или объекта ИКИ)".
52. Изменение и (или) дополнение внесенной заявки на участие в конкурсе или отзыв заявки на участие в конкурсе осуществляется потенциальным поставщиком не позднее окончания срока представления заявок на участие в конкурсе.
53. Не допускаются внесение изменений и (или) дополнений, равно как отзыв заявки на участие в конкурсе после истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе.
54. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в конкурсе. Заказчик ИК-услуги, сервисный интегратор, Комиссия не являются ответственными за возмещение этих расходов независимо от итогов конкурса.
Рассмотрению подлежат заявки на участие в конкурсе, представленные в сроки, установленные в объявлении.

43. Конкурстық рәсімдер біліктілікке және конкурстық іріктеу жүргізу жолымен жүзеге асырылады.
44. Біліктілікті іріктеуді Комиссия әлеуетті өнім берушілердің Заңның 45-2 - бабына сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігіне бағалау жүргізу арқылы жүзеге асырады.
45. Әлеуетті өнім беруші өзінің Заңның 45-2-бабына сәйкес қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін хабарландыруда көрсетілген растаушы құжаттарды ұсынады.
46. Әлеуетті өнім берушілерден сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін құру конкурсына қатысуға өтінімдерді (бұдан әрі – конкурсқа қатысу өтінімі) қабылдау электрондық алаңға хабарландыру жарияланған күннен басталады.
47. Әлеуетті өнім берушілерден өтінімдер қабылдау мерзімі хабарландыруда көрсетіледі және өтінімдер қабылдау басталғаны туралы хабарландыру жарияланған күннен бастап 22 (жиырма екі) жұмыс күнін құрауы тиіс.
48. Әлеуетті өнім берушілер хабарландыруда көрсетілген өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей сервистік интеграторға АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманың шарттарын түсіндіру туралы сұрау салумен жүгіне алады.
49. Конкурсқа қатысуға өтінім осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз түрінде немесе электрондық алаң арқылы электрондық тасымалдаушымен беріледі.
50. Конкурсқа қатысуға өтінім осы Қағидаларға және АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға сәйкес АК-қызметін құру кезінде қажетті барлық кезеңдерді өтуге әлеуетті өнім берушінің келісім беру нысаны болып табылады.
51. Конкурсқа қатысуға өтінімді қағаз тасығышта берген жағдайда, конкурсқа қатысуға өтінім тігілген күйде, нөмірленген және қол қойылған беттерімен, үміткердің қолымен және мөрімен (бар болған жағдайда) куәландырылған үміткердің толық аты-жөні, почталық мекенжайы, байланыс деректері, Ұйымдастырушының толық аты-жөні және почталық мекенжайын, сондай-ақ "Құруға қатысуға арналған өтінім (сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің атауын көрсету қажет)" деген мәтін көрсетілген жапсырылған конвертте ұсынылуы тиіс".
52. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға енгізілген өтінімге өзгеріс және (немесе) толықтыруды немесе конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алуды конкурсқа қатысу өтінімдерін ұсыну мерзімінен кешіктірмей жүзеге асырады.
53. Конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды енгізуге, сондай-ақ конкурсқа қатысуға арналған өтінімді кері қайтарып алуға жол берілмейді.
54. Әлеуетті өнім беруші оның конкурсқа қатысуымен байланысты барлық шығыстарын көтереді. АК қызметіне тапсырыс беруші, сервистік интегратор, Комиссия конкурс нәтижелеріне қарамастан осы шығыстарды өтеу бойынша жауапты болып табылмайды.
Хабарландыруда белгіленген мерзімде ұсынылған конурсқа қатысуға арналған өтінімдер қарастыруға жатады.

55. Секретарь Комиссии в срок не более 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока приема заявок на участие в конкурсе извещает членов Комиссии и подавших заявку на участие в конкурсе потенциальных поставщиков о месте, дате и времени проведения рассмотрения заявок на участие в конкурсе и квалификационного отбора путем направления официального уведомления и инициирует заседание Комиссии.
В случае, если представлена только одна конкурсная заявка, то данная заявка рассматривается Комиссией в соответствии с настоящими Правилами и заданием на проектирование ИК-услуги.
56. Комиссия на стадии квалификационного отбора поставщиков устанавливает достоверность информации по квалификационным требованиям, предоставляемой потенциальным поставщиком.
57. Потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе в случае если его заявка на участие в конкурсе определена не соответствующей требованиям объявления либо он определен не соответствующим квалификационным требованиям по основаниям, определенным Законом и требованиям задания на проектирование ИК-услуги.
Признание потенциального поставщика несоответствующим установленным квалификационным требованиям по другим основаниям, не допускается.
58. В случае установления Комиссией факта предоставления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям заказчик ИК-услуги не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня установления такого факта предъявляет иск в суд о признании потенциального поставщика недобросовестным потенциальным поставщиком (потенциальным частным партнером).
59. В случае признания потенциального поставщика недобросовестным потенциальным поставщиком заказчик ИК-услуги по проектам ГЧП СМИ в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента получения такого решения направляет уполномоченному органу по государственному планированию решение суда, вступившее в законную силу, для включения в перечень недобросовестных потенциальных частных партнеров.
60. По результатам квалификационного отбора Комиссия оформляет протокол допуска потенциальных поставщиков к конкурсному отбору.
61. В протоколе допуска потенциальных поставщиков к конкурсному отбору указывается условия и порядок проведения конкурсного отбора.
62. Конкурсный отбор потенциального поставщика осуществляется путем оценки прототипа сервисного программного продукта, или объекта ИКИ, или готового программного продукта, ценового предложения и (или) опыта работы.
63. Конкурсный отбор потенциального поставщика осуществляется Комиссией согласно критериям оценки конкурсного отбора, определенным приложением 5 к настоящим Правилам и требованиям задания на проектирования ИК-услуги.

55. Комиссия хатшысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімі өткен күннен бастап үш (3) жұмыс күні ішінде Комиссия мүшелерін және конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерді конкурсқа және біліктілік іріктеуіне қатысуға өтініштерді қарау орны, күні мен уақыты туралы ресми хабарлама жіберу жолымен хабарлайды және Комиссия отырысын өткізуге бастамашылық етеді.
Тек бір ғана конкурстық өтінім ұсынылған жағдайда, аталған өтінімді Комиссия осы Қағидаларға және АК-қызметін жобалау тапсырмасына сәйкес қарастырады.
56. Комиссия өнім берушілерді біліктілік іріктеу кезеңінде әлеуетті өнім беруші ұсынған біліктілік талаптары бойынша ақпараттың дұрыстығын анықтайды.
57. Әлеуетті өнім беруші, егер оның конкурсқа қатысуға арналған өтінімінде хабарландырудағы талаптарға сәйкес болмаса немесе Заңда белгіленген негіздемелер бойынша біліктілік талаптарына және АК-қызметін жобалау тапсырмасының талаптарына сәйкес келмейтіні анықталса, конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
Әлеуетті өнім берушіні басқа негіздер бойынша белгіленген біліктілік талаптарға сәйкес емес деп мойындауға жол берілмейді.
58. Комиссия әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптары бойынша дәйексіз ақпарат беру фактісін анықтаған жағдайда, АК-қызметіне тапсырыс беруші ондай факті анықталған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей, әлеуетті өнім берушіні жосықсыз әлеуетті өнім беруші (әлеуетті жекешелік әріптестік) деп тану туралы сотқа арыз түсіреді.
59. Әлеуетті өнім берушіні жосықсыз әлеуетті өнім беруші деп таныған жағдайда, АСМ МЖӘ жобалары бойынша АК-қызметіне тапсырыс беруші жосықсыз әлеуетті өнім беруші ретінде тану туралы заңдық күшіне енген соттың шешімін осындай шешімдерді алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік жоспарлау бойынша орталық уәкілетті органға жосықсыз әлеуетті жеке әріптестер тізбесіне қосу үшін жолдайды.
60. Біліктілік іріктеу нәтижелері бойынша Комиссия әлеуетті өнім берушілерді конкурстық іріктеуге жіберу хаттамасын рәсімдейді.
61. Әлеуетті өнім берушілерді конкурстық іріктеуге жіберу хаттамасында конкурстық іріктеуді өткізудің шарты мен тәртібі көрсетіледі.
62. Әлеуетті өнім берушіні конкурстық іріктеу сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің прототипін немесе дайын бағдарламалық өнімді, баға ұсынымдарын және (немесе) жұмыс тәжірибесін бағалау жолымен жүзеге асырылады.
63. Әлеуетті өнім берушіні конкурстық іріктеуді Комиссия осы –Қағидаларға 5-қосымшада белгіленген конкурстық іріктеуді бағалау өлшемшарттарына және АК-қызметін жобалауға арналған тапсырма талаптарына сәйкес жүзеге асырады.

64. Комиссия по результатам конкурсного отбора определяет поставщика по итогам которого оформляет протокол об определении поставщика.
65. Конкурс по определению потенциального поставщика признается несостоявшимся по одному из следующих оснований:
отсутствия представленных заявок на участие в конкурсе;
если к участию в конкурсе на квалификационном отборе не допущен ни один из потенциальных поставщиков;
если к участию в конкурсе на конкурсном отборе не определен ни один поставщик;
отказа от разработки сервисного программного продукта или объекта ИКИ потенциальным поставщиком.
66. Если конкурс признан несостоявшимся, Комиссия принимает одно из следующих решений:
о повторном проведении конкурса по определению поставщика сервисного программного продукта или объекта ИКИ;
о внесении изменения и дополнения в задания на проектирование ИК-услуги и повторном проведении конкурса;
об отмене создания ИК-услуги.
67. Сервисный интегратор в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня утверждения протокола об определении поставщика Комиссией осуществляет согласование проекта договора ГЧП СМИ с указанием размеров, сроков и условий финансирования проекта ГЧП СМИ с заказчиком ИК-услуги, оператором и поставщиком.
68. Заключение договора ГЧП СМИ осуществляется в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня определения поставщика сервисного программного продукта или объекта ИКИ. Договор ГЧП СМИ подлежит регистрации центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением в порядке установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
В случае отсутствия государственных обязательств по проекту ГЧП СМИ регистрация договора ГЧП СМИ осуществляется в соответствии с пунктом 162 Правил планирования и реализации проектов государственно-частного партнерств, утвержденных приказом исполняюшего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717).
69. В случае определения поставщика сервисного программного продукта или объекта ИКИ по ИК-услуге по договору СМИ, поставщик приступает к разработке сервисного программного продукта или объекта ИКИ в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
Глава 3. Создание и развитие ИК-услуги
Параграф 1. Создание ИК-услуги
70. Создание ИК-услуги осуществляется путем создания поставщиком сервисного программного продукта или объекта ИКИ.
71. В случае необходимости поставщику информационно-коммуникационной инфраструктуры для разработки и (или) тестирования сервисного программного продукта или объекта ИКИ оператор по запросу сервисного интегратора в срок не более 5 (пяти) рабочих дней предоставляет информационно-коммуникационную инфраструктуру.

64. Комиссия конкурстық іріктеу нәтижелері бойынша өнім берушіні анықтайды, оның қортындылары бойынша өнім берушіні анықтау жөніндегі хаттаманы рәсімдейді.
65. Әлеуетті өнім берушіні анықтау бойынша конкурс мына негіздемелердің бірі бойынша:
конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаса;
егер біліктілік талаптары бойынша конкурсқа қатысуға бірде бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе;
егер конкурста конкурстық іріктеуге қатысуға бірде бір өнім беруші анықталамаса;
әлеуетті өнім беруші АКИ объектісін немесе сервистік бағдарламалық өнімді әзірлеуден бас тартса, өткізілмеді деп танылады.
66. Конкурс өткізілмеді деп танылса, Комиссия келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің өнім берушісін анықтау бойынша конкурсты қайта өткізу туралы;
АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу және конкурсты қайта өткізу туралы;
АК-қызметін құрудан бас тарту туралы.
67. Комиссия өнім берушіні айқындау туралы хаттаманы бекіткен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде сервистік интегратор АСМ МЖӘ шартының көлемін, қаржыландыру мерзімдері мен шарттарын көрсете отырып, АСМ МЖӘ шартының жобасын АК-қызметінің тапсырыс берушісімен, оператормен және өнім берушімен келісуді жүзеге асырады.
68. Сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің өнім берушісі анықталған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде АСМ МЖӘ шартын жасасу жүзеге асырылады. АСМ МЖӘ шартын бюджетті орындау жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері Қазақстан Республикасының Бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркеуі тиіс.
АСМ МЖӘ шарты бойынша мемлекеттік міндеттемелері болмаған жағдайда, АСМ МЖӘ шартын тіркеу Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидаларының 162-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
69. АСМ шарты бойынша сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АК-қызметі бойынша АКИ объектісінің өнім берушісін анықтаған жағдайда, өнім беруші осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін әзірлеуге кіріседі.
3- тарау. АК-қызметін құру және дамыту
1-параграф. АҚ-қызметін құру
70. АК-қызметтерін құру сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің өнім берушісін құру жолымен жүзеге асырылады.
71. Өнім берушіге сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін әзірлеу және (немесе) тестілеу үшін ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым қажет болған жағдайда, оператор сервистік интегратордың сұрау салуы бойынша ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымды 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынады.

72. В период создания сервисного программного продукта или объекта ИКИ сервисный интегратор организует с заказчиком ИК-услуги и поставщиком демонстрационные встречи.
Поставщик осуществляет показ разработанного функционала для проверки соответствия требованиям задания на проектирование ИК-услуги.
При проведении демонстрационной встречи заказчик ИК-услуги уточняет требования к сервисному программному продукту или объекту ИКИ, указанные в задании на проектировании ИК-услуги и предоставляет разъяснения по разработке сервисного программного продукта или объекта ИКИ.
По итогам проведения демонстрационной встречи сервисный интегратор оформляет протокол встречи.
73. По итогам создания сервисного программного продукта или объекта ИКИ поставщик направляет уведомление о готовности к тестированию, в сроки, установленные протоколом об определении поставщика.
К уведомлению поставщик представляет:
информацию о требуемых ресурсах информационно-коммуникационной инфраструктуры для функционирования сервисного программного продукта или объекта ИКИ в среде эксплуатации;
техническую документацию, предусмотренную заданием на проектирование ИК-услуги.
74. Сервисный интегратор совместно с оператором в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления поставщика о готовности к тестированию осуществляет проверку комплектности технической документации согласно заданию на проектирование ИК-услуги.
75. Сервисный интегратор в сроки, согласно заданию на проектирование ИК-услуги разрабатывает и утверждает план тестирования.
76. Тестирование на работоспособность сервисного программного продукта или объекта ИКИ осуществляется поставщиком совместно с оператором в присутствии Комиссии.
77. В случае отрицательного результата прохождения тестирования сервисного программного продукта или объекта ИКИ поставщик устраняет замечания, выявленные на тестировании, в сроки согласно протоколу тестирования.
Повторное тестирование сервисного программного продукта или объекта ИКИ проводится не более трех раз.
В случае отрицательных результатов тестирования сервисный интегратор инициирует заседание Комиссии для принятия решение о дальнейшем создании ИК-услуги.
78. По итогам проведения тестирования сервисного программного продукта или объекта ИКИ оператор оформляет протокол тестирования.
Протокол тестирования на работоспособность сервисного программного продукта или объекта ИКИ подписывается Комиссией.

72. Сервистік интегратор сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін құру кезеңінде сервистік интегратор АК-қызметіне тапсырыс берушімен және өнім берушімен демонстрациялық кездесулер өткізеді.
Өнім беруші АК-қызметін жобалау тапсырмасының талаптарға сәйкестігін тексеру үшін әзірленген функционалдың көрсетілімін жүзеге асырады.
АК-қызметіне тапсырыс беруші демонстрациялық кездесу өткізу кезінде, АК-қызметін жобалау тапсырмасында көрсетілген сервистік бағдарламалық өнімге немесе АКИ объектісіне қойылатын талаптарды нақтылайды және сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін әзірлеу бойынша түсініктеме береді.
Демонстрациялық кездесулерді өткізу қорытындылары бойынша сервистік интегратор кездесу хаттамасын рәсімдейді.
73. Сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін құру қорытындылары бойынша өнім беруші тестілеуге дайын екендігі туралы хабарламаны өнім берушіні анықтау туралы хаттамада белгіленген мерзімде жолдайды.
Өнім беруші хабарламаға мыналарды:
сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің пайдалану ортасында жұмыс істеуі үшін ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның талап етілген ресурстары туралы ақпаратты;
АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмада көзделген техникалық құжаттаманы ұсынады.
74. Сервистік интегратор оператормен бірлесіп, өнім берушінің тестілеуге дайын екендігі туралы хабарламаны алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға сәйкес техникалық құжаттаманың жиынтығына тексеруді жүзеге асырады.
75. Сервистік интегратор АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға сәйкес тестілеу жоспарын мерзімінде әзірлейді және бекітеді.
76. Сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің жұмысқа қабілеттілігін тестілеуді өнім беруші оператормен бірлесіп, Комиссияның қатысуымен жүзеге асырады.
77. Сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің тестілеуден өтуі теріс нәтиже берген жағдайда, өнім беруші тестілеуде анықталған ескертулерді тестілеу хаттамасына сәйкес мерзімде жояды.
Сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін қайта тестілеу үш реттен артық жүргізілмейді.
Тестілеу нәтижелері теріс болған жағдайда, сервистік интегратор АК-қызметін одан әрі құру туралы шешімді қабылдау үшін Комиссия отырысына бастамашылық етеді.
78. Сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін тестілеуден өткізу қорытындылары бойынша Оператор тестілеу хаттамасын рәсімдейді.
Сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің жұмысқа қабілеттілігін тестілеу хаттамасына Комиссия қол қояды.

79. В случае если задание на проектирование ИК-услуги предусматривает интеграции сервисного программного продукта или объекта ИКИ с объектами информатизации "электронного правительства", тестирование проводится с участием представителей заинтересованных государственных органов.
80. В случае создания сервисного программного продукта, по итогам положительного проведения тестирования сервисного программного продукта, поставщик обеспечивает проведение испытания сервисного программного продукта на соответствие требованиям информационной безопасности.
81. Поставщик направляет сервисному интегратору уведомление о прохождении испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности с копией акта либо не прохождении процедур.
82. В случае создания объекта ИКИ, оператор обеспечивает проведение аттестации информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" с учетом созданного объекта ИКИ на соответствие требованиям информационной безопасности.
По итогам проведения аттестации информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" оператор направляет уведомление сервисному интегратору.
83. Сервисный интегратор в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения уведомления от поставщика или оператора инициирует заседание Комиссии.
84. Сервисный интегратор к заседанию Комиссии предоставляет расчет стоимости аренды ИК-услуги.
85. Комиссия на основании представленных сервисным интегратором протоколов предыдущих заседаний Комиссии, протоколов тестирования, акта испытаний на соответствие информационной безопасности сервисного программного продукта, а также аттестата соответствия требованиям информационной безопасности принимает решение о формировании ИК-услуги.
86. Формирование ИК-услуги осуществляется в следующем порядке:
1) ввод в эксплуатацию сервисного программного продукта или объекта ИКИ и ИК-услуги;
2) включение в Каталог ИК-услуг, в порядке, определенном настоящими Правилами.
87. Ввод в эксплуатацию сервисного программного продукта или объекта ИКИ осуществляется оператором совместно с поставщиком.
88. В случае если создание ИК-услуги по договору СМИ в соответствии с заданием на проектирование ИК-услуги не предусматривает предоставление в аренду сервисного программного продукта или объекта ИКИ, создание ИК-услуг оператором осуществляется в следующем порядке:
1) формирование ИК-услуги путем укомплектования информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", а также информационно-коммуникационной инфраструктуры оператора.
Для укомплектования информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" и информационно-коммуникационной инфраструктуры оператора, приобретение объекта ИКИ оператором осуществляется согласно внутренним правилам оператора;

79. АК-қызметін жобалау тапсырмасы сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерімен ықпалдастыруды көздеген жағдайда, тестілеу мүдделі мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуымен өткізіледі.
80. Сервистік бағдарламалық өнімді тестілеуден өткізудің оң қорытындылары бойынша сервистік бағдарламалық өнімді құрған жағдайда, өнім беруші сервистік бағдарламалық өнімді ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтан өткізуді қамтамасыз етеді.
81. Өнім беруші сервистік интеграторға акт көшірмесімен ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтан өткені немесе рәсімдерден өтпегені туралы хабарлама жолдайды.
82. АКИ объектісін құрған жағдайда, құрылған АКИ объектісін есепке ала отырып, оператор "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне аттестаттаудан өткізуді қамтамасыз етеді.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын аттестаттаудан өткізу қорытындылары бойынша оператор сервистік интеграторға хабарлама жолдайды.
83. Сервистік интегратор өнім берушіден немесе оператордан хабарлама алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Комиссия отырысына бастамашылық жасайды.
84. Сервистік интегратор Комиссия отырысына АК-қызметін жалға алудың нақты құнының есебін ұсынады.
85. Комиссия сервистік интегратор ұсынған Комиссияның алдыңғы отырыстарының хаттамалары, тестілеу хаттамалары, сервистік бағдарламалық өнімнің ақпараттық қауіпсіздікке сәйкестігін сынау актісі, сондай-ақ ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкес аттестаты негізінде АК-қызметін қалыптастыру туралы шешім қабылдайды.
86. АК-қызметін қалыптастыру келесі тәртіппен жүзеге асырылады:
1) сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ-объектісін және АК-қызметін пайдалануға беру;
2) АК-қызметтерін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен Каталогқа енгізу.
87. Сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ-объектісін пайдалануға енгізуді оператор өнім берушімен бірге жүзеге асырады.
88. АК-қызметін жобалауға арналған тапсырмаға сәйкес АСМ шарты бойынша АК-қызметтерін құрған жағдайда, сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін жалға беруқарастырылмайды, АК-қызметтерін құруды оператор мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) АК-қызметтерін "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасын, сондай-ақ оператордың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын жасақтау жолымен қалыптастыру.
"Электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасын және оператордың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын жасақтау үшін оператор АКИ объектісін сатып алуды оператордың ішкі қағидаларына сәйкес жүзеге асырады.

2) тестирование приобретенного (или созданного) объекта ИКИ осуществляется оператором;
3) аттестация информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" с учетом приобретенного (или созданного) объекта ИКИ на соответствие требованиям информационной безопасности;
4) ввод в эксплуатацию ИК-услуги;
3) включение в Каталог ИК-услуг, в порядке, определенном настоящими Правилами.
Параграф 2. Развитие ИК-услуг
89. Развитие ИК-услуги определяется необходимостью реализации дополнительных функциональных требований сервисного программного продукта или объекта ИКИ с целью оптимизации ее функционирования и (или) расширения функционала, выявленных при их эксплуатации.
90. В случае потребности в развитии ИК-услуги заказчик ИК-услуги или оператор направляет запрос на возможность развития ИК-услуги уполномоченному органу с копией сервисному интегратору.
91. Сервисный интегратор в срок не более 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты получения запроса о возможности развития ИК-услуги проводит анализ целесообразности развития ИК-услуги с привлечением заказчика ИК-услуги и оператора и ценовых предложений оператора и поставщика на развитие ИК-услуги.
Сервисным интегратором направляется в уполномоченный орган, заказчику ИК-услуги и оператору заключение о возможности развития ИК-услуги с приложением расчета стоимости ИК-услуги.
92. Сервисный интегратор инициирует обсуждение развития ИК-услуги и (или) замену поставщика с участием заказчика ИК-услуги, уполномоченного органа и оператора для принятия решения.
93. В случае развития сервисного программного продукта или объекта ИКИ поставщиком, сервисный интегратор осуществляет разработку задания на проектирование на развитие ИК-услуги и согласовывает с заказчиком ИК-услуги, оператором и поставщиком в порядке, определенном параграфом 2 главы 2 настоящих Правил.
94. Поставщик осуществляет доработку сервисного программного продукта или объекта ИКИ на основании утвержденного задания на проектирование на развитие ИК-услуги.
95. Тестирование и ввод в эксплуатацию сервисного программного продукта или объекта ИКИ осуществляется оператором совместно с поставщиком в порядке, определенном параграфом 1 главы 3 настоящих Правил.
96. В случае отказа поставщика от развития сервисного программного продукта или объекта ИКИ или решении о замене поставщика сервисного программного продукта или объекта ИКИ проводится организация конкурса, в порядке, определенном параграфом 4 главы 2 настоящих Правил.
Эксплуатация сервисного программного продукта или объекта ИКИ осуществляется оператором до ввода в эксплуатацию нового сервисного программного продукта или объекта ИКИ с учетом работ по миграции электронных информационных ресурсов.

2) сатып алынған (немесе құрылған) АКИ объектісін тестілеуді оператор жүзеге асырады;
3) сатып алынған (немесе құрылған) АКИ объектісін ескере отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне аттестаттау;
4) АК-қызметін пайдалануға беру;
5) АК-қызметтерді осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен Каталогқа қосу.
2-параграф. АК-қызметтерін дамыту
89. АК-қызметтерін дамыту сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің қызмет етуін оңтайландыру және (немесе) пайдалану кезінде анықталған қызметін кеңейту мақсатында сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің қосымша функционалдық талаптарын іске асыру қажеттілігімен айқындалады.
90. АК-қызметін дамыту қажет болған жағдайда, АК-қызметіне тапсырыс беруші немесе оператор АК-қызметін дамыту мүмкіндігіне сұрау салуды уәкілетті органға, көшірмесін сервистік интеграторға жолдайды.
91. Сервистік интегратор АК-қызметін дамыту мүмкіндігіне сұрау салуды алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде АК-қызметіне тапсырыс берушіні және операторды және АК-қызметін дамытуға оператордың және өнім берушінің бағалық ұсынысын тарта отырып, АК-қызметін дамытудың орындылығына талдау жүргізеді.
Сервисток интегратор уәкілетті органға, АК-қызметіне тапсырыс берушіге және операторға АК-қызметі құнының есебі қоса берілген АК-қызметін дамыту мүмкіндігі туралы қорытынды жібереді.
92. Сервистік интегратор АК-қызметіне тапсырыс берушінің,уәкілетті органның және оператордың қатысуымен шешім қабылдау үшін АК-қызметін дамыту және өнім берушіні ауыстыру талқылауына бастамашылық жасайды.
93. Өнім беруші сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін дамытқан жағдайда, сервистік интегратор АК-қызметін дамытуды жобалауға арналған тапсырманы әзірлеуді жүзеге асырады және оны осы Қағидалардың 2-тарауы 2-параграфында белгіленген тәртіпте, АК-қызметіне тапсырыс берушімен, оператормен және өнім берушімен келіседі.
94. Өнім беруші АК-қызметін дамытуды жобалауға бекітілген тапсырманың негізінде сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін пысықтауды жүзеге асырады.
95. Сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін тестілеуді және пайдалануға беруді оператор өнім берушімен бірлесіп, осы Қағидалардың 1-тарауы 3-параграфында белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
96. Өнім беруші сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін дамытудан бас тартқан немесе сервистік бағдарламалық өнімнің немесе АКИ объектісінің өнім берушісін ауыстыру туралы шешім қабылдаған жағдайда, осы Қағидалардың 2-тарауы 4-параграфында белгіленген тәртіппен конкурсты ұйымдастыру жүргізіледі.
Электрондық ақпараттық ресурстардың көші-қоны бойынша жұмыстарды ескере отырып, жаңа сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін пайдалануды оператор сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін пайдалануға бергенге дейін жүзеге асырады.

97. Развитие ИК-услуги, оказываемой по договору ГЧП СМИ осуществляется поставщиком в соответствии с условиями заключенного договора ГЧП СМИ по созданию ИК-услуги.
Параграф 3. Формирование и ведение Каталога ИК-услуг
98. Сервисный интегратор в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания протокола ввода в эксплуатацию сервисного программного продукта или объекта и ИК-услуги по уведомлению оператора инициирует включение ИК-услуг в Каталог ИК-услуг.
99. Исключение ИК-услуги из Каталога ИК-услуг осуществляется при условии изменения или отсутствия потребности в ИК-услуге по запросу заказчика ИК-услуги или оператора.
100. При исключении ИК-услуги из Каталога, оператор обеспечивает копирование (запись) и перемещение накопленных в процессе оказания ИК-услуги электронных информационных ресурсов на электронный носитель, который передается собственнику электронного информационного ресурса.
101. Каталог с описанием ИК-услуг, оказываемых государственным органам, и информация об их стоимости размещаются на интернет-ресурсе оператора.
Глава 4. Оказание ИК-услуг
102. Оказание ИК-услуг осуществляется в соответствии условиями договора ГЧП СМИ или договора СМИ.
103. Обязанности, размер, срок и условия финансирования оказании ИК-услуг и ответственность сторон устанавливаются договором ГЧП СМИ или договором СМИ.
104. ИК-услуги могут приобретаться на централизованной основе уполномоченным органом в соответствующей отрасли либо государственными органами по отдельности.
105. Оператор в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня заключения договора СМИ с заказчиком ИК-услуги, заключает договор об аренде сервисного программного продукта или объекта ИКИ с выбранным поставщиком.
106. В рамках предоставления аренды сервисного программного продукта или объекта ИКИ поставщик обеспечивает техническую поддержку сервисного программного продукта или объекта ИКИ в соответствии с договором ГЧП СМИ или договора СМИ.
107. Договор ГЧП СМИ или договор СМИ изменяются и расторгаются по соглашению сторон.
108. По требованию государственного партнера (заказчика ИК-услуги) договор ГЧП СМИ, расторгается по решению суда только:
при существенном нарушении договора ГЧП СМИ частным партнером (поставщиком);
если частный партнер (поставщик) не способен осуществить проект ГЧП СМИ в силу его несостоятельности (банкротства);
в интересах общества и государства, в том числе, когда такие действия совершаются в целях обеспечения национальной безопасности, здоровья населения и его нравственности.
По требованию частного партнера (поставщика) договор ГЧП СМИ может быть расторгнут по решению суда только при существенном нарушении договора ГЧП СМИ государственным партнером (заказчиком ИК-услуги).

97. АСМ МЖӘ шарты бойынша көрсетілетін АК-қызметін дамытуды өнім беруші АК-қызметін құру бойынша жасасқан АСМ МЖӘ шартының талаптарына сәйкес жүзеге асырады.
3-параграф. АК-қызметтерінің катологын қалыптастыру және жүргізу
98. Сервистік интегратор сервистік бағдарламалық өнімді немесе объектіні және АКИ-қызметін пайдалануға беру хаттамасына қол қойған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей оператордың хабарламасы бойынша АК-қызметтерін АК-қызметтерінің катологына енгізуге бастамашылық етеді.
99. АК-қызметтерін АК-қызметтерінің катологынан алып тастау АК-қызметіне тапсырыс берушінің немесе оператордың сұрау салуы бойынша АК-қызметіне қажеттілік өзгерген немесе болмаған жағдайда жүзеге асырылады.
100. АК-қызметін Катологтан алып тастау кезінде оператор АК-қызметін көрсету процесінде жинақталған электрондық ақпараттық ресурстарды электрондық ақпараттық ресурстың иесіне тапсыратын электрондық тасымалдағышқа көшіруді (жазылуын) және ауыстыруды қамтамасыз етеді.
101. Мемлекеттік органдарға көрсетілетін АК-қызметтері сипатталған католог және олардың құны туралы ақпарат оператордың интернет-ресурсына орналастырылады.
4-тарау. АК-қызметтерін көрсету
102. АК-қызметтерін көрсету АСМ МЖӘ шартының немесе АСМ шартының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
103. АК-қызметін көрсету бойынша қаржыландыру міндеттері, көлемі, мерзімі мен шарттары және тараптардың жауапкершілігі АСМ МЖӘ шартында немесе СМ МЖӘ шартында белгіленеді.
104. АК-қызметтерін орталықтандырылған негізде тиісті саладағы уәкілетті орган немесе жеке-жеке мемлекеттік орган сатып ала алады.
105. Оператор АК-қызметінің тапсырыс берушісімен АСМ шартын жасасқан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде таңдап алынған әлеуетті өнім берушімен сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін жалдау туралы шарт жасасады.
106. Сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін жалға беру шеңберінде өнім беруші АСМ шартына және АСМ МЖӘ шартына сәйкес сервистік бағдарламалық өнімге немесе АКИ объектісіне техникалық қолдауды қамтамасыз етеді.
107. АСМ МЖӘ шарты немесе АСМ шарты тараптардың келісімі бойынша өзгертіледі және бұзылады.
108. АСМ МЖӘ шарты мемлекеттік әріптестестердің (АК-қызмет тапсырушысының) талап етуі бойынша сот шешімімен ғана бұзылуы мүмкін:
жеке әріптес (өнім беруші) АСМ МЖӘ шартын айтарлықтай бұзған кезде;
егер жеке серіктес (өнім беруші) АСМ МЖӘ жобасын дәрменсіздігі себебінен (банкрот болу) жүзеге асыра алмаса.
Жеке әріптестің (өнім беруші) талабы бойынша АСМ МЖӘ шарты сот шешімімен мемлекеттік әріптестің (АК-қызметіне тапсырыс беруші) АСМ МЖӘ шартында айтарлықтай бұзушылықтар болған жағдайда ғана тоқтатылуы мүмкін.

109. В случае отказа от исполнения или расторжения договора ГЧП СМИ, эксплуатация сервисного программного продукта или объекта ИКИ осуществляется оператором до ввода в эксплуатацию нового сервисного программного продукта или объекта ИКИ с учетом работ по миграции электронных информационных ресурсов.
110. В случае потребности в ИК-услуге из Каталога ИК-услуг, заинтересованный государственный орган подает запрос оператору о планируемой к закупу ИК-услуги со сведениями о количестве и распределении пользователей.
Оператор в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения запроса рассматривает возможность оказания ИК-услуги, согласовывает расчет стоимости аренды ИК-услуги с уполномоченным органом и сервисным интегратором, и направляет государственному органу уведомление о возможности оказания ИК-услуги с ценовым предложением.
111. Приобретение ИК-услуги, созданной по проекту ГЧП СМИ осуществляется путем заключения дополнительного соглашения к договору ГЧП СМИ.
Глава 5. Мониторинг ИК-услуг
112. Мониторинг реализации проектов ГЧП СМИ является непрерывным процессом наблюдения за ходом исполнения проекта ГЧП СМИ.
113. В целях мониторинга и оценки реализации проектов ГЧП СМИ, а также мониторинга исполнения договорных обязательств в период договорных отношений Заказчики ИК-услуг ежегодно не позднее 1 марта направляют в уполномоченный орган отчет, предусматривающий следующую информацию:
1) о качестве предоставлемой ИК-услуги;
2) нарушение или невыполнение условий договора Заказчиком ИК-услуги, поставщиком или оператором.
114. Оценкой реализации проектов ГЧП СМИ является процесс мониторинга качества оказания ИК-услуги.
115. В целях мониторинга качества оказания ИК-услуг и обеспечения консультационного сопровождения получателей данных услуг уполномоченный орган и оператор привлекают Единый контакт-центр.
116. В рамках мониторинга качества оказания ИК-услуг Единый контакт-центр ежеквартально направляет отчет оказания ИК-услуг уполномоченному органу.
117. Уполномоченный орган раз в полугодие по итогам оценки качества оказания ИК-услуги, в том числе на основании отчета оказания ИК-услуг Единого контакт-центра и информации, предоставленной Заказчиками ИК-услуг, формирует отчет с рекомендациями и направляет оператору и (или) поставщику, а также уведомляет Заказчиков ИК-услуги.
Приложение 1
к Правилам реализации сервисной
модели информатизации
Форма
Запрос государственного органа на автоматизацию деятельности государственного
органа в уполномоченный орган и сервисному интегратору
Наименование раздела
Сведения
Наименование и описание функции государственного органа
______________________________________
(Указывается наименование функции государственного органа для автоматизации посредством сервисной модели информатизации)
Нормативное основание для автоматизации деятельности государственного органа
______________________________________
(Перечень нормативных правовых актов, в которых описана функция, планируемая к автоматизации (к примеру, положение ведомства, правила, регламент, методика, инструкция), наименование установленных государственных, отраслевых программ и программы развития территорий Республики Казахстан, в составе которой предусмотрена реализация сервиса (указать ссылки на конкретные пункты).
Назначение и задачи автоматизации деятельности государственного органа
______________________________________
(Указывается назначение и задачи автоматизации деятельности государственного органа)
Масштаб и мощность внедрения ИК-услуг
______________________________________
(Указываются сведения о необходимости реализации ИК-услуги функционирования ИК-услугв рамках страны, региона или ведомства. Перечислить группы потенциальных пользователей ИК-услуг (юридические/ физические лица), их количество и функции, которые будут выполняться ими. Указывается регулярностьпользования ИК-услугой , количество и объем электронных документов, предполагаемых к обращению в рамках ИК-услуг)
Описание текущей ситуации с выполнением деятельности и проблем, связанных с отсутствием автоматизации
______________________________________
(Приводится краткое описание текущей ситуации - каким образом осуществляется исполнение функций, какие проблемы существуют в настоящее время. Также, при необходимости, указываются недостатки частичной автоматизации посредством существующих информационных систем, частично автоматизирующих деятельность государственного органа)
Ожидаемые результаты от автоматизации
______________________________________
(Указывается в какой части перевод деятельности государственного органа в электронный вид решит недостатки текущей ситуации с выполнением функции)
Наличие информации ограниченного пользования в рамках деятельности государственного органа
______________________________________
(Указывается имеются ли ограничения в выполнении функции: обращение документов служебного пользования, сведений, носящих статус государственных секретов)
Наличие технической документации по автоматизации деятельности государственного органа
______________________________________
(Указывается наименование технической документации (в случае наличия), в которой детально описаны бизнес-процессы (например: техническое задание, технико-экономическое обоснование, инвестиционный проект), с приложением копий данных документов к заявке о наличии потребности государственного органа)
Имеется ли информационная (ые) система (ы) государственных органов, автоматизирующая деятельность государственного органа/частично автоматизирующая деятельность
______________________________________
(Указывается информационная система, автоматизирующая деятельность либо частично автоматизирующая деятельность, в том числе системы электронного документооборота, интернет-ресурсы, ведомственные порталы)
Контакты ответственных лиц
______________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), структурное подразделение, должность, телефон (рабочий, мобильный), электронная почта)
Приложение 2
к Правилам реализации сервисной
модели информатизации
Форма
Заявка потенциального поставщика или оператора на автоматизацию
деятельности государственного органа в уполномоченный орган и
сервисному интегратору
Кому ________________________________________________________________
(указывается наименование уполномоченного государственного органа
в сфере информатизации)
От кого _____________________________________________________________
(указывается (полное наименование, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) потенциального поставщика)
настоящим просит рассмотреть заявку об автоматизации деятельности
государственного органа _____________________________________________.
(наименование государственного органа)

109. АСМ МЖӘ шартын орындаудан бас тарту немесе бұзу жағдайында сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін пайдалануды электрондық ақпараттық ресурстардың көші-қоны бойынша жұмыстарды есепке ала отырып, оператор жаңа сервистік бағдарламалық өнімді немесе АКИ объектісін пайдалануға бергенге дейін жүзеге асырады.
110. АК-қызметінің катологынан АК-қызметіне қажеттілік болған жағдайда, мүдделі мемлекеттік орган операторға пайдаланушылардың саны және бөлінуі жөніндегі мәліметпен бірге, жоспарланып отырған АК-қызметін сатып алу туралы сұрау салады.
Оператор сұрау салуды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде АК-қызметін көрсету мүмкіндігін қарстырады, АК-қызметін жалға беру құнының есебін уәкілетті органмен және сервистік интегратормен келіседі және мемлекеттік органға баға ұсыныстарымен бірге, АК-қызметін көрсету мүмкіндігі туралы хабарлама жолдайды.
111. АСМ МЖӘ жобасы бойынша құрылған АК-қызметін сатып алу АСМ МЖӘ шартына қосымша келісім жасасу арқылы жүзеге асырылады.
5-тарау. АК-қызметтерінің мониторингі
112. АСМ МЖӘ жобаларын іске асыру мониторингі АСМ МЖӘ жобасының орындалу барысын үздіксіз қадағалау процесі болып табылады.
113. АСМ МЖӘ жобаларын іске асыруылуын мониторингтеу және бағалау, сондай-ақ шарттық қатынастар кезеңінде шарттық міндеттемелердің орындалуын мониторингтеу мақсатында АК-қызметіне тапсырыс берушілер уәкілетті органға жыл сайын 1 наурыздан кешіктірмей келесі ақпаратты көздейтін есепті жолдайды:
1) көрсетілетін АК-қызметінің сапасы туралы;
2) АК-қызметіне тапсырыс берушінің, өнім берушінің немесе оператордың шарт талаптарын бұзуы немесе орындамауы.
114. АСМ МЖӘ жобаларын іске асыруды бағалау АК-қызметін көрсету сапасын мониторингтеу процесі болып табылады.
115. АК-қызметін көрсету сапасын мониторингтеу және осы қызметтерді алушыларды консультативтік сүйемелдеуді қамтамасыз ету мақсатында уәкілетті орган және оператор Бірыңғай байланыс орталығын тартады.
116. АК-қызметтерін көрсету сапасын мониторингтеу шеңберінде Бірыңғай байланыс орталығы уәкілетті органға тоқсан сайын АК-қызметтерін көрсету есебін жолдайды.
117. Уәкілетті орган АК-қызметін көрсету сапасын бағалау қорытындылары бойынша, соның ішінде Бірыңғай байланыс орталығының АК-қызметтерін көрсету есебі және АК-қызметтеріне тапсырыс берушілер ұсынған ақпараттың негізінде ұсынымдары бар есепті қалыптастырады және операторға және (немесе) өнім берушіге жолдайды, сондай-ақ АК-қызметтеріне тапсырыс берушілерді хабардар етеді.
Ақпараттандырудың сервистік
моделін іске асыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның уәкілетті органға және сервистік интеграторға мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға сұрау салуы
Бөлімнің атауы
Мәліметтер
Мемлекеттік орган функциясының атауы және сипаты
(Ақпараттандырудың сервистік моделі арқылы автоматтандыру үшін мемлекеттік орган функциясының атауы көрсетіледі)
Мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға нормативтік негіз
(Автоматтандыруға жоспарланып отырған функция сипатталған нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (мысалы, ведомствоның ережесі, қағидалар, регламент, әдістеме, нұсқаулық), белгіленген мемлекеттік, салалық бағдарламалардың және құрамында сервисті іске асыру көзделген Қазақстан Республикасының аумағын дамыту бағдарламасының атауы (нақты тармақтарға сілтеме жасау керек)
Мемлекеттік органның қызметін автоматтандырудың мақсаты мен міндеттері
______________________________________
(Мемлекеттік органның қызметін автоматтандырудың мақсаты мен міндеттері көрсетіледі)
АК-қызметтерін енгізудің ауқымы мен қуаттылығы
______________________________________
(АК-қызметін іске асырудың, АК-қызметтерінің ел, өңір немесе ведомство шеңберінде жұмыс істеу қажеттілігі туралы мәліметтер көрсетіледі. АК-қызметтерінің әлеуетті пайдаланушылар тобын (жеке/заңды тұлғалар), олардың санын және олар орындайтын функцияларды санамалаңыз. АК-қызметін пайдалану жиілігі, АК-қызметтері шеңберінде айналымға түсуі болжанатын электрондық құжаттардың саны мен көлемі көрсетіледі)
Қызметті орындай отырып ағымдағы жағдайдың және автоматтандырудың болмауымен байланысты проблемалардың сипаты
______________________________________
(Ағымдағы жағдайдың қысқаша сипаты беріледі – функцияларды орындау қалайша жүзеге асырылады, қазіргі уақытта қандай проблемалар бар. Сондай-ақ, қажет болған жағдайда, мемлекеттік органның қызметін ішінара автоматтандыратын қазіргі кезде бар ақпараттық жүйелер арқылы ішінара автоматтандырудың кемшіліктері көрсетіледі)
Автоматтандырудан күтілетін нәтижелер
______________________________________
(Мемлекеттік органның қызметін электрондық түрге көшірудің қандай бөлігінде функцияларды орындай отырып, ағымдағы жағдайдағы кемшіліктерді шешетіні көрсетіледі(
Мемлекеттік органның қызметі шеңберінде пайдаланылуы шектелген ақпараттың болуы
______________________________________
(Функцияларды орындауда шектеулердің болуы көрсетіледі: қызмет бабында пайдалануға арналған құжаттардың, мемлекеттік құпия мәртебесі бар мәліметтердің айналымы)
Мемлекеттік органның қызметін автоматтандыру бойынша техникалық құжаттаманың болуы
______________________________________
(Мемлекеттік органның қажеттілігінің болуы туралы өтінімге аталған құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып бизнес-процестер (мысалы: техникалық тапсырма, техникалық-экономикалық негіздеме, инвестициялық жоба) егжей-тегжейлі сипатталған техникалық құжаттаманың атауын (бар болған жағдайда) көрсету)
Мемлекеттік органның қызметін автоматтандыратын/қызметін ішінара автоматтандыратын мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесі (лері) бар ма
______________________________________
(Қызметті автоматтандыратын не қызметті ішінара автоматтандыратын ақпараттық жүйе, оның ішінде электрондық құжат айналымы жүйелері, интернет-ресурстар, ведомстволық порталдар көрсетіледі)
Жауапты адамдардың байланыс деректері
______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
құрылымдық бөлімше,
лауазымы,
телефоны (жұмыс, мобильді), электрондық почта)
Ақпараттандырудың сервистік
моделін іске асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Әлеуетті өнім берушінің немесе оператордың уәкілетті органға және сервистік интеграторға мемлекеттік органның қызметін автоматтандыруға өтінімі
Кімге _____________________________________________________________________
(ақпараттандыру саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның атауы көрсетіледі)
Кімнен ___________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) көрсетіледі)
осы өтініммен мемлекеттік органның __________________________________________
________________________________________ қызметін автоматтандыру (мемлекеттік
органның атауы) туралы өтінімді қарауды сұрайды.

1. Сведения о потенциальном поставщике/операторе (наименование, БИН/ИИН,
юридический и почтовый адрес, контактные телефоны)
2. Описание проекта (наименование проекта, государственной функции,
описание, цели и задачи, ожидаемый результат, иные сведения, позволяющие
оценить заявку. В случае наличия готового программного продукта прилагается
полное описание).
3. Ценовое предложение.
Настоящей заявкой _____________________________ (указывается полное
наименование, ФИО потенциального поставщика) подтверждает, что ознакомлен с
процедурой рассмотрения и осведомлен об ответственности за предоставление
недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных
характеристиках программного продукта, соблюдении им авторских и смежных прав, а
также иных ограничений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
4. Настоящая заявка действует до ________________.
____________________________________________
___________________/________________________/место для печати (при его
наличии)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя
или руководителя юридического лиц и его подпись)
Дата заполнения ____________________
К заявке потенциальный поставщик/оператор предоставляет дополнительную
информацию или сведения, необходимые для оценки предлагаемого программного
продукта.
Приложение 3
к Правилам реализации сервисной
модели информатизации
Форма
Объявление о начале конкурсных процедур по определению поставщика
________________ (сервисного программного продукта, объекта
информационно-коммуникационной инфраструктуры)
Наименование раздела
Сведения
Наименование информационно-коммуникационной услуги
_______________________________________________
(указывается полное наименование информационно-коммуникационной услуги)
Наименование заказчика ИК-услуги
_______________________________________________
(приводится наименование заказчика ИК-услуги)
Описание информационно-коммуникационной услуги
_______________________________________________
(приводится описание информационно-коммуникационной услуги и требуемом сервисном программном продукте (в том числе на готовых программных продуктах) или объекте информационно-коммуникационной инфраструктуры (далее – объект ИКИ) с указанием необходимых ресурсов (финансовые и (или) материальные, и (или) трудовые ресурсы, необходимые для исполнения обязательств по договору государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации)
Описание конкурсных процедур
_______________________________________________
(приводится порядок и сроки конкурсных процедур с указанием необходимости предоставления демонстрационной версии готового программного продукта либо требования по прототипу сервисного программного продукта (при необходимости)
Организатор
_______________________________________________
(приводится наименование организатора конкурса)
Контактные данные ответственных лиц организатора
_______________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, контактный телефон и адрес (адреса) электронной почты ответственных лиц сервисного интегратора "электронного правительства")
Срок приема заявок
_______________________________________________
(указывается окончательный срок и время приема заявок от потенциальных поставщиков на участие в разработке сервисного программного продукта или объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры)
Задание на проектирование информационно-коммуникационной услуги
_______________________________________________
(указывается ссылка на задание на проектирование информационно-коммуникационной услуги, приложенное к объявлению)
Перечень документов, представляемых потенциальными поставщиками в
подтверждение их соответствия квалификационным требованиям для юридических лиц:
электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью,
либо электронные документы, либо нотариально засвидетельствованные копии:
устав за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность
на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют
нотариально засвидетельствованную с переводом на казахский и (или) русский языки
легализованную выписку из торгового реестра;
справка о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
для индивидуальных предпринимателей:
документ, указывающий об осуществлении деятельности в качестве индивидуального
предпринимателя, выданного соответствующим государственным органом;
удостоверение личности (паспорта) с указанием индивидуального
идентификационного номера;
В случае участия в конкурсе объединений физических и (или) юридических лиц в
форме простого товарищества, его участники, помимо документов, установленных
настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований,
представляют следующие документы:
договор о совместной деятельности;
договор о солидарной ответственности, заключенного между членами простого
товарищества;
доверенность на представителя простого товарищества, выступающего от его имени.
Потенциальный поставщик - нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его
соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и
резидент Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о
квалификации потенциального поставщика с нотариально засвидетельствованным
переводом на государственный и (или) русский языки.
документы, подтверждающие наличие денег на счетах;
оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором
обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по
всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев,
предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно
Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных
организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", утвержденному
постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011
года № 3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 6793).
Если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго
уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от
каждого из таких банков.
справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика,
полученной не ранее даты начала приема заявок.
Для подтверждения финансовых и (или) материальных, и (или) трудовых ресурсов,
необходимых для исполнения обязательств по договору государственно-частного
партнерства по сервисной модели информатизации:
потенциальный поставщик указывает сведения о наличии оборудования (материалов),
либо аналогичного (схожего, дополнительного) оборудования (материалов) с приложением
копий подтверждающих документов;
потенциальный поставщик указывает сведения о квалифицированных работников для
выполнения возложенных на них обязанностей с приложением копий подтверждающих
документов;
расшифровка статьи бухгалтерского баланса "Основные средства" на последнюю
отчетную дату (за последний финансовый год), подписанные первым руководителем или
уполномоченным представителем потенциального поставщика и заверенные печатью
потенциального поставщика;
письмо-гарантия потенциального поставщика о том, что он не подлежит процедуре
банкротства либо ликвидации, на его имущество балансовая стоимость которого превышает
десять процентов от стоимости соответствующих основных средств, не наложен арест, его
финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена, не привлекался к
ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение им обязательств по
заключенным договорам государственно-частного партнерства в течение последних трех лет
на основании решения суда, вступившего в законную силу, о признании его
недобросовестным потенциальным частным партнером.
Приложение 4
к Правилам реализации сервисной
модели информатизации
Форма
Заявка на участие в конкурсе по созданию ________________ (сервисного
программного продукта, объекта информационно-коммуникационной
инфраструктуры)
Кому __________________________________________________________________
(указывается наименование заказчика ИК-услуги согласно заданию на
проектирование информационно-коммуникационной услуги)
От кого _______________________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)

1. Әлеуетті өнім беруші/оператор туралы мәліметтер (атауы, БСН/ЖСН, заңды және
почталық мекенжайы, байланыс телефондары).
2. Жобаның сипаттамасы (жобаның, мемлекеттік функцияның атауы, сипаттамасы,
мақсаттары мен міндеттері, күтілетін нәтиже, өтінімді бағалауға мүмкіндік беретін
өзге де мәліметтер. Дайын бағдарламалық өнім болған жағдайда, толық сипаттамасы
қоса беріледі).
3. Баға ұсынысы.
Осы өтініммен ___________________ (әлеуетті өнім берушінің толық атауы,
ТАӘ көрсетіледі), қарау рәсімімен таныс екенін және өз құқықтылығы, біліктілігі,
бағдарламалық өнімінің сапалық және өзге де сипаттамалары туралы анық емес
мәліметтер ұсынғаны үшін жауаптылығы туралы хабардар екенін, авторлық және
сабақтас құқықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген
өзге де шектеулерді сақтайтынын растайды.
4. Осы өтінім ________________ дейін қолданыста болады.
____________________________________________
___________________/________________________/мөрдің орны (бар болған жағдайда)
(Дара кәсіпкердің немесе заңды тұлға басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда) және оның қолы)
Толтыру күні ____________________
Өтінімге әлеуетті өнім беруші/оператор ұсынылған бағдарламалық өнімді бағалау үшін
қажетті қосымша ақпаратты немесе мәліметтерді ұсынады.
Ақпараттандырудың сервистік
моделін іске асыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
____________ (сервистік бағдарламалық өнімнің, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінің) өнім берушісін айқындау бойынша конкурстық рәсімдердің басталуы туралы хабарландыру
Бөлімнің атауы
Мәліметтер
Ақпараттық-коммуникациялық қызметтің атауы
_____________________________________________
(ақпараттық-коммуникациялық қызметтің толық атауы көрсетіледі)
АК-қызметіне тапсырыс берушінің атауы
_____________________________________________
(АК-қызметіне тапсырыс берушінің атауы беріледі)
Ақпараттық-коммуникациялық қызметтің сипаттамасы
_____________________________________________
(ақпараттық-коммуникациялық қызметтің сипаттамасы және талап етілетін сервистік бағдарламалық өнімде (оның ішінде дайын бағдарламалық өнімдерде) немесе қажетті ресурстарды (ақпараттандырудың сервистік моделі бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жөніндегі шарттың міндеттемелерін орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық, және (немесе) еңбек ресурстарын) көрсете отырып, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісінде беріледі)
Конкурстық рәсімдердің сипаттамасы
_____________________________________________
(дайын бағдарламалық өнімнің демонстрациялық нұсқасын не сервистік бағдарламалық өнімнің прототипі (қажет болған жағдайда) бойынша талаптарды ұсыну қажеттілігін көрсете отырып, конкурстық рәсімдердің тәртібі мен мерзімдері беріледі)
Ұйымдастырушы
_____________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы беріледі)
Ұйымдастырушының жауапты адамдарының байланыс деректері
_____________________________________________
("электрондық үкімет" сервистік интеграторының жауапты адамдарының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, байланыс телефоны және электрондық почтасының мекенжайы көрсетіледі)
Өтінімдерді қабылдау мерзімі
_____________________________________________
(әлеуетті өнім берушілерден сервистік бағдарламалық өнімді немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін әзірлеуге қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мезімі мен уақыты көрсетіледі)
Ақпараттық-коммуникациялық қызметті жобалауға арналған тапсырма
_____________________________________________
(хабарландыруға қоса берілген ақпараттық-коммуникациялық қызметті жобалауға арналған тапсырмаға сілтеме көрсетіледі)
Әлеуметтік өнім берушілер ұсынатын олардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі заңды тұлғалар үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттардың көшірмелері не электрондық құжаттар, не нотариат куәландырған көшiрме;
заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, жарғы. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері қазақ және (немесе) орыс тілдеріне аударылған нотариат куәландырған сауда тізілімінен заңдастырылған үзіндіні ұсынады;
тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілеттік туралы анықтама;
дара кәсіпкерлер үшін:
тиісті мемлекеттік орган берген, қызметін дара кәсіпкер ретінде жүзеге асыратынын көрсететін құжат;
жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, жеке куәлігі (паспорты);
конкурсқа қарапайым серіктестік нысанында жеке және (немесе) заңды тұлғалардың бірлестіктері қатысқан жағдайда, оның қатысушылары өздерінің біліктілік талаптарын растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттардан басқа мынадай құжаттарды:
бірлескен қызметі туралы шартты;
қарапайым серіктестік мүшелері арасында жасалған ортақ жауапкершілік туралы шартты;
оның атынан әрекет ететін қарапайым серіктестіктің өкіліне арналған сенімхатты ұсынады.
Әлеуетті өнім беруші – Қазақстан Республикасының бейрезиденті өзінің біліктілік талаптарға сәйкестігін растауда Қазақстан Республикасының резиденті тапсыратын құжаттарды не мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аударылған нотариат куәландырған әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы осындай мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынады.
шотында ақшаның болуын растайтын құжаттар;
әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі бар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген) Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есеп шоттарының үлгі жоспарына сәйкес банк немесе банк филиалы алдындағы әлеуетті өнім беруші міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешегінің болмауы туралы анықтаманың түпнұсқасы.
Егер әлеуетті өнім беруші бірнеше екінші деңгейлі банктердің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, аталған анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады.
өтінімдерді қабылдау басталған күннен ерте алынбаған салық төлеушінің салықтық берешегінің болмауы (болуы) туралы анықтама.
Ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржылық және (немесе) материалдық және (немесе) еңбек ресурстарын растау үшін:
әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, жабдықтардың (материалдардың) не осындай (ұқсас, қосымша) жабдықтардың (материалдардың) болуы туралы мәліметтерді көрсетеді;
әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелерін көрсете отырып, өзіне жүктелген міндеттерді орындау үшін білікті қызметкерлер туралы мәліметтерді көрсетеді;
әлеуетті өнім берушінің бірінші басшысы немесе уәкілетті өкілі қол қойған және әлеуетті өнім берушінің мөрімен куәландырылған соңғы есептік күнге (соңғы қаржы жылына) арналған бухгалтерлік баланста "Негізгі қаражаттар" бабының толық жазылуы;
банкроттық немесе жою рәсімдеріне жатпайтыны, баланстық құны тиісті негізгі қаражаттар құнының он пайызынан асатын мүлкі тәркіленбегендігі,оның қаржылық-шаруашылық қызметі тоқтатылмағандығы, оны жосықсыз әлеуетті жекеше әріптес ретінде тану туралы заңды күшіне енген, сот шешімінің негізінде соңғы үш жыл ішінде жасалаған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілікке тартылмағаны туралы әлеуетті өнім берушінің кепілхаты.
Ақпараттандырудың сервистік
моделін іске асыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
________________________________ (сервистік бағдарламалық өнімді, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін) құру конкурсына қатысуға арналған өтінім
Кімге ____________________________________________________________________
(ақпараттық-коммуникациялық қызметті жобалауға арналған тапсырмаға сәйкес
ақпараттық-коммуникациялық қызметке тапсырыс берушінің атауы көрсетіледі)
Кімнен ___________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің толық атауы көрсетіледі)

1. Сведения о лице, претендующем на участие создании _______________________________________________________________________
(сервисного программного продукта, объекта информационно-коммуникационной
инфраструктуры):
Юридический, почтовый адрес и контактные телефоны, потенциального поставщика
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя
2. ___________________________________________________________ (указывается
полное наименование претендента) настоящей заявкой выражает желание принять участие в
создании (сервисного программного продукта, объекта информационно-коммуникационной
инфраструктуры), необходимой для формирования и оказания информационно-
коммуникацинной услуги (далее – ИК-услуга) _________________________ (указывается
наименование ИК-услуги) в качестве потенциального поставщика и выражает согласие
осуществить создание и аренду (сервисного программного продукта, объекта
информационно-коммуникационной инфраструктуры) в соответствии с требованиями
задания на проектирования ИК-услуги _________________(указывается полное
наименование ИК-услуги) и условиями, предумотренными Правилами реализации сервисной
модели информатизации, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра по
инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за
№ 13282).
3. ___________________ (указывается полное наименование претендента)
подтверждает, что ознакомлен с объявлением о начале конкурсных процедур по
определению поставщика и осведомлен об ответственности за предоставление организатору
и Комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, соблюдение им
авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан.
___________________ (указывается полное наименование претендента) принимает на
себя в полном объеме все финансовые, организационные, правовые и иные риски, связанные
с участием в создании (сервисного программного продукта, объекта информационно-
коммуникационной инфраструктуры), необходимые для формирования и оказания ИК-
услуги ______________________________ (указывается наименование ИК-услуги).
4. Настоящая заявка на участие в создании (сервисного программного продукта,
объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры), необходимой для
формирования и оказания ИК-услуги ________________ (указывается наименование ИК-
услуги) действует до ____________________.
____________________________________________
___________________/________________________/место печати (при его
наличии)
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя
юридического лица или индивидуального предпринимателя и его подпись)
Дата заполнения ____________________
Приложение 5
к Правилам реализации сервисной
модели информатизации
Критерии оценки конкурсного отбора

1. __________________________ (сервистік бағдарламалық өнімді, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін) құруға қатысуға үміткер адамтуралы ақпарат:
Әлеуетті өнім берушінің заңды, почталық мекенжайы және байланыс телефондары
Заңды тұлғаның бірінші басшысының немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
2. ___________________ (үміткердің толық атауы көрсетіледі) осы өтініммен әлеуетті өнім беруші ретінде ақпараттық-коммуникациялық қызметті (бұдан әрі – АК-қызметі) ________________ (АК-қызметін атауы көрсетіледі) қалыптастыру және көрсету үшін қажетті (сервистік бағдарламалық өнімді, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін) құруға қатысуға ниет білдіреді және ________________ (АК-қызметінің толық атауы көрсетіледі) АК-қызметін жобалауға арналған тапсырманың талаптарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 13282 болып тіркелген) Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларында көзделген шарттарға сәйкес (сервистік бағдарламалық өнімді, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін) құруды және жалға алуды жүзеге асыруға келісімін білдіреді.
3. ___________________ (үміткердің толық атауы көрсетіледі) өнім берушіні айқындау бойынша конкурстық рәсімдерді бастау туралы хабарландырумен таныс екенін және ұйымдастырушы мен Комиссияға өз құқықтылығы, біліктілігі туралы анық емес мәліметтер ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардар екенін, авторлық және сабақтас құқықтарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтайтынын растайды.
_________________________ (үмiткердің толық атауы көрсетіледі) ________________ (АК-қызметінің атауы көрсетіледі) АК-қызметін қалыптастыру және құру үшін қажетті (сервистік бағдарламалық өнімді, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін) құруға қатысумен байланысты барлық қаржылық, ұйымдастырушылық, құқықтық және өзге де тәуекелдерді толық көлемде қабылдайды.
4. ________________ (АК-қызметінің атауы көрсетіледі) АК-қызметін қалыптастыру және құру үшін қажетті (сервистік бағдарламалық өнімді, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектісін) құруға қатысуға арналған осы өтінім ________________ дейін қолданыста болады.
____________________________________________
___________________/________________________/мөрдің орны (бар болған жағдайда)
(Заңды тұлғаның бірінші басшысының немесе дара кәсіпкердің лауазымы,
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы)
Толтыру күні ____________________
Ақпараттандырудың сервистік
моделінь іске асыру
қағидаларына
5-қосымша
Конкурстық іріктеуді бағалау өлшемшарттары

1. Конкурсный отбор осуществляется по следующим критериям:
1) оценка прототипа или готового программного продукта и архитектуры решения;
2) оценка стоимости аренды сервисного программного продукта (далее - СПП) или объекта информационно-коммуникационной инфраструктуры (далее – объект ИКИ).
2. Каждый критерий оценки оценивается баллами от 0 (ноль) до 3 (три).
3. Оценка прототипа или готового программного продукта производится по следующим формулам:
Sср= ((m1+m2+…+mn)/k)+Sарх
Rпрототип=Sср* W,
где: Sср – средняя сумма баллов каждого блока требований;
Rпрототип– итоговая оценка по прототипу или готовому программному продукту;
Sарх – оценка выставленная по архитектуре решения;
m1, m2… mn – оценка, выставленная членом Комиссии на одно требование;
k – количество членов Комиссии, участвующие в оценке;
W – удельный вес в %.
4. В случае если средняя сумма баллов членов Комиссии по одному из критериев равна "0", итоговая оценка по прототипу равна "0".
5. Оценка ценового предложения потенциального поставщика производится по следующим формулам:
Rценаминспп* W,
где: Смин – наименьшая стоимость аренды и поддержки СПП или объекта ИКИ среди всех ценовых предложений потенциальных поставщиков;
Сспп – стоимость аренды и поддержки СПП или объекта ИКИ согласно ценового предложения оцениваемого потенциального поставщика;
W – удельный вес в %;
Rцена – итоговой балл общей стоимости аренды и поддержки СПП или объекта ИКИ, предложенной оцениваемым потенциальным поставщиком.
6. В случае, если в объявлении в качестве критерии был указан опыт работы потенциального поставщика, то потенциальному поставщику начисляется дополнительный балл Rдоп.
7. Удельный вес (W, %) прототипа СПП составляет 60%, удельный вес ценового предложения потенциального поставщика – 40%.
В случае если в качестве дополнительного требования оценивается опыт работы потенциального поставщика, удельный вес за каждый критерии составляет: прототип или готовый программный продукт – 50%, ценовое предложение потенциального поставщика - 30%, опыт работы потенциального поставщика - 20%.
8. Итоговая оценка равна следующей формуле:
R= Rпрототип+ Rцена+ SRдоп.

1. Конкурстық іріктеу мынадай өлшемшарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) прототипті немесе дайын бағдарламалық өнімді және шешім архитектурасын бағалау;
2) сервистік бағдарламалық өнімді (бұдан әрі – СБӨ) немесе ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым (бұдан әрі-АКИ) объектісін жалға алу құнын бағалау.
2. Бағалаудың әрбір өлшемшарты 0-ден (нөлден) мен 3-ке (үшке) дейінгі балдармен бағаланады.
3. Прототипті немесе дайын бағдарламалық өнімді бағалау мынадай формулалар бойынша жүргізіледі:
Sорташа= ((m1+m2+…+mn)/k)+Sарх
Rпрототип=Sср* W
мұнда, Sорташа – әрбір талаптар блогы балдарының орташа сомасы;
Rпрототип – әлеуетті өнім берушінің прототипі немесе дайын бағдарламалық өнім бойынша қорытынды баға;
Sарх – шешім архитектурасы бойынша қойылған баға;
m1, m2… mn – Комиссия мүшесінің бір талапқа қойған бағасы;
k – бағалауға қатысатын Комиссия мүшелерінің саны;
W –үлес салмағы, %.
4. Егер өлшемшарттардың біреуі бойынша Комиссия мүшелері балдарының орташа сомасы "0-ге" тең болса, прототип бойынша қорытынды бағасы "0-ге" тең.
5. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын бағалау мына формулалар бойынша жүргізіледі:
RбағаминСБӨ* W
мұнда, Смин – әлеуетті өнім берушілердің барлық баға ұсыныстары арасында СБӨ-ні немесе АКИ объектісін жалға алудың және қолдаудың ең төменгі құны;
ССБӨ – бағаланатын әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысына сәйкес СБӨ-ні немесе АКИ объектісін жалға алу және қолдау құны;
W – үлес салмағы, %;
Rбаға – бағаланатын әлеуетті өнім беруші ұсынған СБӨ-ні немесе АКИ объектісін жалға алудың және қолдаудың жалпы құнының қорытынды балы.
6. Егер хабарландыруда өлшемшарт ретінде әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі көрсетілген жағдайда, онда әлеуетті өнім берушіге қосымша Rқос балы есептеледі.
7. СБӨ прототипінің үлес салмағы (W,%) 60%-ды, әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысының үлес салмағы 40%-ды құрайды.
Егер Қосымша талап ретінде әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі бағаланған жағдайда, әрбір өлшемшарт бойынша үлес салмағы: прототип немесе дайын бағдарламалық өнім 50%-ды, әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы 30%-ды, әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі 20 %-ды құрайды.
8. Қорытынды баға мынадай формулаға тең:
R= Rпрототип+ Rбаға+ SRқос.