О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 688 "Об утверждении Правил подготовки ежегодного отчета о государственных закупках"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 июня 2018 года № 628. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2018 года № 17177. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 104.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 04.02.2020 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 688 "Об утверждении Правил подготовки ежегодного отчета о государственных закупках" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12672, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах подготовки ежегодного отчета о государственных закупках, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Ежегодный отчет о государственных закупках состоит из:
1) отчета о государственных закупках за отчетный финансовый год согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящим Правилам;
2) пояснительной записки.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Единый оператор в сфере государственных закупок обеспечивает выгрузку сведений о государственных закупках с веб-портала государственных закупок согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящим Правилам и не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным, направляет в уполномоченный орган в сфере государственных закупок.";
правый верхний угол приложения 8 изложить в следующей редакции:
"Приложение 7 к Правилам подготовки ежегодного отчета о государственных закупках";
правый верхний угол приложения 9 изложить в следующей редакции:
"Приложение 8 к Правилам подготовки ежегодного отчета о государственных закупках";

"Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есеп дайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 688 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 маусымдағы № 628 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 11 шілдеде № 17177 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 4 ақпандағы № 104 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 04.02.2020 № 104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есеп дайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 688 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12672 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есеп дайындау қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Осы Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау қағидалары (бұдан әрі – Қағида) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 19-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есепті дайындау тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есеп:
1) осы Қағидаға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес есепті қаржы жылына мемлекеттік сатып алу туралы есептен;
2) түсіндірме жазбадан тұрады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттiк сатып алу саласындағы бірыңғай оператор осы Қағидаға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтерді мемлекеттік сатып алу веб-порталынан жүктеуді қамтамасыз етеді және есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей мемлекеттiк сатып алу саласындағы уәкiлеттi органға жібереді.";
8-қосымшаның оң жоғарғы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу туралы
жыл сайынғы есепті дайындау
қағидаларына 7-қосымша";
9-қосымшаның оң жоғарғы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу туралы
жыл сайынғы есепті дайындау
қағидаларына 8-қосымша";

приложения 1, 2, 3, 4, 6, 7 и 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан (Ахметов С.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июня 2018 года № 628
Приложение 1
к Правилам подготовки ежегодного
отчета о государственных закупках
Форма
Сведения о государственных закупках товаров, работ и услуг в разрезе способов закупок за _________ год
№ п/п
Способ закупки
По утвержденным планам государственных закупок
Количество пунктов плана на текущий год
Сумма утвержденных плановых закупок за текущий год, тенге
Количество пунктов плана на 3 года
Сумма утвержденных плановых закупок за 3 года, тенге
Общая сумма утвержденных плановых закупок, тенге
доля, %
1
2
3
4
5
6
7
8
1
ВСЕГО
2
Государственные закупки, проведенные способом конкурса.
Всего
2.1
в том числе открытого конкурса
2.2
конкурса с предварительным квалификационным отбором
2.3
конкурса с использованием двухэтапных процедур
3
Государственные закупки, проведенные способом аукциона
4
Государственные закупки, проведенные способом запроса ценовых предложений
5
Государственные закупки, проведенные способом из одного источника. Всего
5.1
в том числе по государственным закупкам способом конкурса, признанным несостоявшимися
5.2
по государственным закупкам способом аукциона, признанным несостоявшимися
5.3
по государственным закупкам способом запроса ценовых предложений, признанным несостоявшимися
5.4
по государственным закупкам по государственному социальному заказу, признанным несостоявшимися
5.5
по государственным закупкам жилища, признанным несостоявшимися
6
Государственные закупки, проведенные способом из одного источника путем прямого заключения договора Всего
6.1
в том числе в случаях приобретения услуг, относящихся к сферам естественных монополий, а также услуг энергоснабжения или купли-продажи электрической энергии с гарантирующим поставщиком электрической энергии
6.2
в случаях приобретения товаров, работ, услуг по ценам, тарифам, установленным законодательством Республики Казахстан
6.3
в случаях приобретения товаров, услуг, являющихся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых товаров, услуг при условии подтверждения этих прав;
6.4
в случаях приобретения товаров, работ, услуг вследствие возникновения обстоятельств непреодолимой силы, в том числе локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, для ликвидации аварий на электроэнергетических объектах, коммуникационных системах жизнеобеспечения, объектах железнодорожного, воздушного, автомобильного, водного транспорта, очистных сооружениях, нефтетрубопроводах, газопроводах, и необходимости срочного медицинского вмешательства, а также при возникновении поломок, выхода из строя коммуникаций, механизмов, агрегатов, запасных частей и материалов в пути следования, требующих незамедлительного восстановления
6.5
в случаях приобретения товаров, работ, услуг за счет денег, выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан, в случаях возникновения ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности, жизни и здоровью людей
6.6
в случаях приобретения товаров в государственный материальный резерв для оказания регулирующего воздействия на рынок
6.7
в случаях приобретения услуг по хранению материальных ценностей государственного материального резерва
6.8
в случаях приобретения в первоочередном порядке материальных ценностей государственного материального резерва, выпускаемых в порядке освежения
6.9
приобретения для осуществления оперативно-розыскной, контрразведывательной деятельности, а также следственных действий органами, уполномоченными их осуществлять в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
услуг лиц, изъявивших согласие оказывать конфиденциальное содействие органам, осуществляющим оперативно-розыскную, контрразведывательную деятельность;
служебных помещений, транспортных и иных технических средств, информационных систем, имущества, а также услуг по их содержанию, обслуживанию и технической поддержке;
товаров, работ, услуг для создания и содержания конспиративных организаций и объектов;
услуг должностных лиц и специалистов, обладающих необходимыми научно-техническими или иными специальными познаниями;
приобретения товаров, работ, услуг, необходимых для осуществления деятельности по предупреждению, пресечению и противодействию терроризму, экстремизму, органами, уполномоченными ее осуществлять в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

көрсетілген Мемлекеттік сатып алу туралы жыл сайынғы есеп дайындау қағидаларына 1, 2, 3, 4, 6, 7 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк сатып алу заңнамасы департаментi (С.М. Ахметов) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 маусымдағы
№ 628 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алу туралы
жыл сайынғы есепті дайындау
қағидаларына 1-қосымша
нысан
______ жылға сатып алу тәсілдері бөлісінде тауарларды,жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтер
Сатып алу тәсілі
Бекітілген мемлекеттік сатып алу жоспары бойынша
Жүргізілген мемлекеттік сатып алу қортындылары бойынша
Ағымдағы жылға Жоспар тармақтарының саны
Ағымдағы жылдың бекітілген жоспарлы сатып алу сомасы, теңге
3 жылға арналған жоспар тармақтарының саны
3 жылда бекітілген жоспарлы сатып алу сомасы, теңге
Бекітілген жоспарлы сатып алудың жалпы сомасы, теңге
Үлесі, %
Жоспар тармақтарының саны (лоттар)
Жүргізілген сатып алу сомасы, теңге
Үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
БАРЛЫҒЫ
2
Конкурс тәсілімен өткізілген мемлекеттік сатып алу. Барлығы
2.1
оның ішінде ашық конкурс
2.2
біліктілікті алдын ала іріктеумен жүргізілетін конкурс
2.3
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып жүргізілетін конкурс
3
Аукцион тәсілімен өткізілген мемлекеттік сатып алу
4
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілген мемлекеттік сатып алу
5
Бір көзден алу тәсілімен өткізілген мемлекеттік сатып алу. Барлығы
5.1
Оның ішінде өтпеді деп танылған конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша
5.2
өтпеді деп танылған аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша
5.3
өтпеді деп танылған баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша
5.4
өтпеді деп танылған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс
5.5
өтпеді деп танылған тұрғынжайды мемлекеттік сатып алу
6
Тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу. Барлығы
6.1
Оның ішінде табиғи монополия салаларына жататын көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ энергиямен жабдықтау қызметтерін сатып алу немесе электр энергиясын кепілдендірген жеткізушімен электр энергиясын сатып алу-сату
6.2
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалар, тарифтер бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.3
сатып алынатын тауарларға, көрсетілетін қызметтерге қатысты айрықша құқықтар расталған жағдайда, осындай құқықтарға ие тұлғадан зияткерлік меншік объектілері болып табылатын тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу
6.4
еңсерілмейтін күш мән-жайлары туындауы салдарынан, оның ішінде төтенше жағдайлардың салдарларын оқшаулау және (немесе) жою үшiн, электр энергетикасы объектiлерiндегi, тiршiлiктi қамтамасыз ететiн коммуникациялық жүйелердегi, темiржол, әуе, автомобиль, cу көлiгi объектiлерiндегi, тазарту құрылыстарындағы, мұнай құбыржолдарындағы, газ құбыржолдарындағы аварияларды жою үшiн және жедел медициналық араласу қажеттілігі үшін, сондай-ақ коммуникациялардың, тетiктердiң, агрегаттардың, қосалқы бөлшектердің және материалдардың тасымал жолында дереу қалпына келтiрудi талап ететiн сынуы, iстен шығуы туындаған кезде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi сатып алу жағдайларында
6.5
саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылыққа, адам өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайлар туындаған жағдайда Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен бөлінген қаражат есебінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi сатып алу жағдайларында
6.6
нарыққа реттеушілік әсер ету үшін мемлекеттік материалдық резервке тауарлар сатып алу жағдайларында
6.7
мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.8
мемлекеттік материалдық резервтің жаңарту тәртібімен шығарылатын материалдық құндылықтарын бірінші кезектегі тәртіппен сатып алу жағдайларында
6.9
жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметін, сондай-ақ тергеу іс-қимылдарын жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бұларды жүзеге асыруға уәкілеттік берілген органдардың
жедел-іздестіру, қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын органдарға құпия түрде жәрдем көрсетуге келісім берген адамдар көрсететін қызметтерді
қызметтік үй-жайларды, көлік және өзге де техникалық құралдарды, ақпараттық жүйелерді, мүлікті, сондай-ақ оларды ұстау, қызмет көрсету және техникалық қолдау бойынша көрсетілетін қызметтерді
астыртын ұйымдар мен объектілерді құру және ұстау үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді
қажетті ғылыми-техникалық немесе өзге де арнаулы танымдары бар лауазымды адамдар мен мамандар көрсететін қызметтерді сатып алуы
терроризмнің, экстремизмнің алдын алу, жолын кесу және оларға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны жүзеге асыруға уәкілеттік берілген органдардың сатып алуы

6.10
в случаях приобретения права природопользования
6.11
в случаях приобретения услуг рейтинговых агентств, финансовых услуг
6.12
приобретения услуг специализированных библиотек для незрячих и слабовидящих граждан
6.13
в случаях приобретения ценных бумаг, доли в уставном капитале юридических лиц
6.14
в случаях приобретения товаров, работ, услуг, необходимых для осуществления монетарной деятельности, а также деятельности по управлению Национальным фондом Республики Казахстан и пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда
6.15
в случаях приобретения товаров, работ, услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о выборах и республиканском референдуме, по перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1161
6.16
в случаях приобретения услуг по изготовлению государственных и ведомственных наград и документов к ним, нагрудного знака депутата Парламента Республики Казахстан и документа к нему, государственных поверительных клейм, паспортов (в том числе служебных и дипломатических), удостоверений личности граждан Республики Казахстан, вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, а также приобретения у поставщиков, определенных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1162, печатной продукции, требующей специальной степени защиты, по перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1162
6.17
в случаях приобретения товаров, работ, услуг, приобретаемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, по перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1165, а также в рамках реализации инвестиционных проектов, финансируемых международными организациями, членом которых является Республика Казахстан
6.18
в случаях приобретения услуг, связанных с государственным образовательным заказом для физических лиц (в случае, если физическое лицо самостоятельно выбрало организацию образования)
6.19
в случаях приобретения услуг по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников за рубежом
6.20
в случаях приобретения услуг по лечению граждан Республики Казахстан за рубежом, а также услуг по их транспортировке и сопровождению

6.10
табиғат пайдалану құқығын сатып алу жағдайларында
6.11
рейтингтік агенттіктер көрсететін қызметтерді, қаржылық көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.12
зағип және көзі нашар көретін азаматтар үшін мамандандырылған кiтапханалардың көрсетілетін қызметтерін сатып алу
6.13
бағалы қағаздарды, заңды тұлғалардың жарғылық капиталындағы үлестерді сатып алу жағдайларында
6.14
монетарлық қызметті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.15
Қазақстан Республикасының сайлау және республикалық референдум туралы заңнамасында көзделген, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы №1161 қаулысымен бекіткен тізбе бойынша сатып алу жағдайларында
6.16
мемлекеттік және ведомстволық наградаларды және олардың құжаттарын, Қазақстан Республикасы Парламенті депутатының төс белгісін және оның құжатын, мемлекеттік сенім таңбаларын, Қазақстан Республикасы азаматтарының паспорттарын (оның ішінде қызметтік және дипломатиялық), жеке куәліктерін, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын, азаматтығы жоқ адамның куәлігін, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді дайындау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1162 қаулысымен бекіткен тізбе бойынша, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1162 қаулысымен айқындаған өнім берушілерден арнайы дәрежеде қорғауды талап ететін баспа өнімдерін сатып алу жағдайларында
6.17
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1165 қаулысымен бекіткен тізбе бойынша Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар қаржыландыратын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.18
жеке тұлғалар үшін мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысына байланысты көрсетілетін қызметтердi сатып алу жағдайларында (егер жеке тұлға білім беру ұйымын өзі таңдаған жағдайда)
6.19
қызметкерлерді шетелде даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.20
Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелде емдеу бойынша көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ оларды тасымалдау және олармен бірге еріп жүру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында

6.21
в случаях приобретения услуг, оказываемых адвокатами лицам, освобожденным от ее оплаты в соответствии с законами Республики Казахстан
6.22
в случаях приобретения товаров, работ, услуг загранучреждениями Республики Казахстан, обособленными подразделениями заказчиков, действующих от их имени, для обеспечения своей деятельности на территории иностранного государства, а также для целей миротворческих операций
6.23
в случаях приобретения товаров, услуг, связанных с представительскими расходами
6.24
в случаях приобретения периодических печатных изданий на бумажном и (или) электронном носителях
6.25
в случаях приобретения услуг по предоставлению информации международными информационными организациями
6.26
в случаях приобретения государственным органом товаров, работ, услуг у:
акционерных обществ и хозяйственных товариществ, сто процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, соответствующие полномочия которых установлены законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан;
государственных предприятий, в отношении которых он осуществляет управление в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе, соответствующие полномочия которых установлены законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан
6.27
в случаях приобретения специальных социальных услуг, предусмотренных гарантированным объемом специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
6.28
в случаях приобретения товаров, работ, услуг, производимых, выполняемых, оказываемых государственными предприятиями учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
6.29
в случаях приобретения государственным органом, обеспечивающим деятельность Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, товаров, работ, услуг у государственных предприятий, в отношении которых он осуществляет управление в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе, по основному предмету деятельности таких государственных предприятий
6.30
в случаях приобретения товаров, работ, услуг государственными предприятиями, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, в отношении которых государственный орган, обеспечивающий деятельность Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, либо его ведомства осуществляют управление в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе

6.21
адвокаттардың Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ақы төлеуден босатылған адамдарға көрсететін қызметтерін сатып алу жағдайларында
6.22
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің, олардың атынан әрекет ететін тапсырыс берушілердің оқшауланған бөлімшелерінің шет мемлекеттің аумағында өз қызметін қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ бітімгершілік операциялар мақсаттары үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы жағдайларында
6.23
өкілдік ету шығыстарына байланысты тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.24
қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіштердегі мерзiмдi баспасөз басылымдарын сатып алу жағдайларында
6.25
халықаралық ақпараттық ұйымдардың ақпарат ұсыну жөніндегі көрсетілетін қызметтерін сатып алу жағдайында
6.26
мемлекеттік органның тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді:
дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жүз пайызы мемлекетке тиесілі, тиісті өкілеттіктері Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында белгіленген акционерлік қоғамдардан және шаруашылық серіктестіктерден;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасына сәйкес оларға қатысты басқаруды жүзеге асыратын, тиісті өкілеттіктері Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында белгіленген мемлекеттік кәсіпорындардан сатып алуы жағдайларында
6.27
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдендірілген көлемінде көзделген арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер мен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді бағалау және қажеттілікті айқындау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.28
қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінің мемлекеттiк кәсiпорындары өндiретiн, орындайтын, көрсететiн тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi сатып алу жағдайларында
6.29
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің,Қазақстан Республикасы Үкіметінің қызметін қамтамасыз ететін мемлекеттік органның тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасына сәйкес өзі басқаруды жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындардан осындай мемлекеттік кәсіпорындар қызметінің негізгі нысанасы бойынша сатып алуы жағдайларында
6.30
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қызметін қамтамасыз ететін мемлекеттік орган не оның ведомствосы оған қатысты Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасына сәйкес басқаруды жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындардың, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы жағдайларында

6.31
приобретения консультационных и юридических услуг по оценке перспектив разбирательств, защите и представлению интересов государства либо заказчиков в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе до арбитражного (судебного) урегулирования споров
6.32
в случаях приобретения товаров, работ, услуг у лица, определенного законами Республики Казахстан
6.33
в случаях приобретения услуг по доверительному управлению имуществом у лица, определенного законодательством Республики Казахстан
6.34
в случаях приобретения услуг по обработке данных статистических наблюдений
6.35
в случаях приобретения имущества (активов), реализуемого на торгах (аукционах):
судебными исполнителями в соответствии с законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей;
проводимых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве;
проводимых в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан;
при приватизации государственного имущества
6.36
в случаях приобретения услуг по подготовке космонавтов и организации осуществления полетов космонавтов в космос
6.37
в случаях приобретения услуг по ремонту авиационной техники на специализированных авиаремонтных предприятиях
6.38
в случаях приобретения однородных товаров, работ, услуг, если годовой объем таких однородных товаров, работ, услуг в стоимостном выражении не превышает стократного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете
6.39
в случаях приобретения услуг, связанных с направлением работника в служебную командировку, учащихся, студентов, аспирантов для участия в творческих состязаниях (конкурсах, олимпиадах, фестивалях, играх), выставках, конференциях, форумах, мастер-классах, стажировках, выполнения учебных практических заданий, включая проезд к месту проведения указанных мероприятий и обратно, наем жилого помещения, транспортное обслуживание, обеспечение питания
6.40
в случаях приобретения товаров, являющихся культурными ценностями, в том числе музейных предметов и музейных коллекций, а также редких и ценных изданий, рукописей, архивных документов, включая копии, имеющих историческое, художественное или иное культурное значение, предназначенных для пополнения государственных музейного, библиотечного, архивного фондов, кино-, фотофонда и иных аналогичных фондов

6.31
талқылаулар перспективаларын бағалау, төрелікте, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ дауларды төрелікте (сотта) реттегенге дейінгі процесте мемлекеттің не тапсырыс берушілердің мүдделерін қорғау және білдіру жөніндегі консультациялық және заңдық көрсетілетін қызметтерді сатып алу
6.32
Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған тұлғадан тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.33
Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тұлғадан мүлікті сенімгерлік басқару бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.34
статистикалық байқау деректерін өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.35
сауда-саттықта (аукциондарда) өткізілетін мүлікті (активтерді) сатып алу жағдайларында
Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасына сәйкес сот орындаушылары өткізетін;
Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасына сәйкес өткізілетін;
Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес өткізілетін;
мемлекеттік мүлікті жекешелендіру кезінде
6.36
ғарышкерлерді даярлау және ғарышкерлердің ғарышқа ұшуын жүзеге асыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.37
мамандандырылған авиажөндеу кәсіпорындарында авиациялық техниканы жөндеу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.38
егер біртекті тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетiн қызметтердің құндық мәндегі жылдық көлемі республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген жүз еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспаса, осындай біртекті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында
6.39
қызметкерді қызметтік іссапарға, оқушыларды, студенттерді, аспиранттарды шығармашылық сайыстарға (конкурстарға, олимпиадаларға, фестивальдарға, ойындарға), көрмелерге, конференцияларға, форумдарға, шеберлік сыныптарына, тағылымдамаларға қатысу, оқу-практикалық тапсырмаларды орындау үшін жіберуге байланысты көрсетілетін қызметтерді, көрсетілген іс-шаралар өтетін жерге бару және кері қайту жолын, тұрғын үй-жай жалдауды, көліктік қызмет көрсетуді, тамақпен қамтамасыз етуді қоса алғанда сатып алу жағдайларында
6.40
мемлекеттік мұражай, кітапхана, мұрағат қорларын, кино-, фотоқорын және өзге де осыған ұқсас қорларды толықтыруға арналған тарихи, көркемдік немесе өзге де мәдени маңызы бар мәдени құндылықтар болып табылатын тауарларды, оның ішінде мұражай заттары мен мұражай коллекцияларын, сондай-ақ көшірмелерін қоса алғанда, сирек кездесетін және құнды басылымдарды, қолжазбаларды, мұрағат құжаттарын сатып алу жағдайларында

6.41
в случаях приобретения материалов выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, тренингов, а также оплаты за участие в указанных мероприятиях
6.42
в случаях приобретения театрально-зрелищной организацией, филармонией, музеем, культурно-досуговой организацией, кинематографической организацией, организацией образования в области культуры и искусства, телерадиовещательной организацией товаров и услуг для осуществления сценических представлений и публичного исполнения произведений искусства
6.43
в случаях размещения заказа на посещение зоопарка, театра, кинотеатра, концерта, цирка, музея, выставки и спортивного мероприятия
6.44
в случаях приобретения услуг по авторскому надзору за разработкой проектной документации объектов капитального строительства, авторскому надзору за строительством, реконструкцией и капитальным ремонтом объектов капитального строительства соответствующими авторами
6.45
в случаях приобретения услуг по проведению технического и авторского надзора за проведением работ по сохранению объекта культурного наследия (памятника истории и культуры) народа Республики Казахстан

6.41
көрмелердің, семинарлардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың, симпозиумдардың, тренингтердің материалдарын сатып алу, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларға қатысқаны үшін ақы төлеу жағдайларында
6.42
театр-ойын-сауық ұйымының, филармонияның, мұражайдың және мәдени-демалыс ұйымының, кинематография ұйымының, мәдениет және өнер саласындағы білім беру ұйымының, телерадио хабарларын тарату ұйымының сахналық көрсетілімдерді жүзеге асыру және өнер туындыларын көпшілік алдында орындау үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуы жағдайларында
6.43
хайуанаттар паркіне, театрға, кинотеатрға, концертке, циркке, мұражайға, көрмеге және спорттық іс-шараға баруға тапсырысты орналастыру
6.44
тиісті авторлардың күрделі құрылыс объектілерінің жобалау құжаттамасын әзірлеуді авторлық қадағалау, күрделі құрылыс объектілерінің құрылысын, оларды реконструкциялау мен күрделі жөндеуді авторлық қадағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуы жағдайларында
6.45
Қазақстан Республикасы халқының мәдени мұра объектісін (тарих және мәдениет ескерткішін) сақтау жөніндегі жұмыстардың жүргізілуіне техникалық және авторлық қадағалау жүргізу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында

6.46
если имеется необходимость в осуществлении государственных закупок ежедневной и (или) еженедельной потребности на период до подведения итогов государственных закупок способом конкурса либо аукциона и вступления в силу договора о государственных закупках в случае, если такие государственные закупки осуществляются в течение первого месяца года по перечню, утвержденному приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 677, в объеме, не превышающем объема государственных закупок таких товаров, работ, услуг, необходимого для обеспечения потребности заказчика в течение срока проведения государственной закупки, но не более чем на два месяца

6.46
егер мемлекеттік сатып алу тапсырыс берушінің мемлекеттік сатып алуды өткізу мерзімі, бірақ екі айдан аспайтын мерзім ішіндегі қажеттілігін қамтамасыз ету үшін қажетті осындай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу көлемінен аспайтын көлемде, Қазақстан Ресупбликасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 677 бұйрығымен бекіткен тізбе бойынша жылдың бірінші айы ішінде жүзеге асырылатын болса, конкурс не аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындысы шығарылғанға және мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енгенге дейінгі кезеңге күн сайынғы және (немесе) апта сайынғы қажеттіліктегі осындай мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруға қажеттілік болса, жүзеге асырылады

6.47
в случаях приобретения спортивного инвентаря и оборудования (снаряжения), спортивной экипировки, необходимых для участия и (или) подготовки спортивных национальных и сборных команд Республики Казахстан, а также для участия спортивных национальных и сборных команд Республики Казахстан в олимпийских, паралимпийских, сурдлимпийских играх и других международных спортивных мероприятиях
6.48
в случаях приобретения услуг связи для нужд национальной обороны и национальной безопасности, а также обеспечения правопорядка

6.47
Қазақстан Республикасының ұлттық және құрама спорт командаларының қатысуы және (немесе) даярлығы үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ұлттық және құрама спорт командаларының олимпиадалық, паралимпиадалық, сурдлимпиадалық ойындарға және басқа да халықаралық спорттық іс-шараларға қатысуы үшін қажетті спорттық мүкәммалды және жабдықтарды (жарақтарды), спорт керек-жарақтарын сатып алу жағдайларында
6.48
ұлттық қорғаныс және ұлттық қауіпсіздік мұқтаждары үшін, сондай-ақ құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету үшін байланыс қызметтерін сатып алу жағдайларында

6.49
в случаях приобретения здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение, определенных актом в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также аренды здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение, закупки услуг по техническому содержанию, охране и обслуживанию арендуемого здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение, закупки услуг по техническому содержанию, охране и обслуживанию одного или нескольких нежилых помещений, переданных в безвозмездное пользование и (или) в оперативное управление заказчику, в случае, если эти услуги оказываются другому лицу или лицам, пользующимся нежилыми помещениями, находящимися в здании, в котором расположены нежилые помещения, переданные в безвозмездное пользование и (или) в оперативное управление заказчику

6.49
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес актімен айқындалған тұрғын емес мақсаттағы үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды сатып алу, сондай-ақ тұрғын емес мақсаттағы үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды жалдау, тұрғын емес мақсаттағы жалданатын үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды техникалық күтіп-ұстау, күзету және оған қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу, егер тапсырыс берушіге өтеусіз пайдалануға және (немесе) жедел басқаруға берілген, тұрғын емес үй-жайлар орналасқан үйдегі тұрғын емес үй-жайларды пайдаланатын басқа тұлғаға немесе тұлғаларға осындай қызметтер көрсетілетін болса, тапсырыс берушіге өтеусіз пайдалануға және (немесе) жедел басқаруға берілген тұрғын емес бір немесе бірнеше үй-жайды техникалық күтіп-ұстау, күзету және оған қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жағдайларында