О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 367 "Об утверждении регламента государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 1090. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2018 года № 17203. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 27.05.2020 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 367 "Об утверждении регламента государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11685, опубликован 13 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Регламент государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 367 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 13 шілдедегі № 1090 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 шілдеде № 17203 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 27 мамырдағы № 58 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 27.05.2020 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 367 "Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11685 болып тіркеген, 2015 жылғы 13 тамыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялануы үшін және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз жүзінде және электрондық түрде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
Н. Пан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 13 июля 2018 года № 1090
Утверждено
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 367
Регламент государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) разработан на основании Стандарта государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 219 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации актов гражданского состояния и апостилирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11374) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство), Департаментами юстиции областей, городов Астаны и Алматы (далее - Департамент) (далее – услугодатели).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
Документ со штампом "апостиль" на бумажном носителе по форме, согласно приложению 1 к Стандарту, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе при предъявлении документа, удостоверяющего личность, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
На портале в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности результата рассмотрения в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, с указанием места и даты сдачи и получения результата государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
Н. Пан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 13 шілдедегі
№ 1090 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 367 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 219 Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11374 болып тіркелген) негізінде әзірленді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері (бұдан әрі – Департамент) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушілер) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру мынадай негізде:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) www.egov.kz арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық /қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес "апостиль" мөртабаны бар қағаз жеткізгіштегі құжат, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде қағаз жеткізгіштегі, мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қолы қойылған, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің берілетін жері және күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуді қарау нәтижесінің дайын екендігі туралы хабарлама, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелді жауап жолданады.

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем в Государственную корпорацию или через портал документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов работником Государственной корпорации;
2) передача документов сотруднику канцелярии услугодателя;
3) регистрация реестра и приложенных документов сотрудником канцелярии услугодателя;
Заявления, поступающие с Государственной корпорации в Единой системе электронного документооборота (далее - ЕСЭДО), не регистрируются.
4) передача документов:
в Министерстве – руководителю управления методического обеспечения и контроля за регистрацией актов гражданского состояния и апостилирования или исполняющему его обязанности (далее – руководитель управления услугодателя);
в Департаментах - курирующему данную сферу заместителю руководителя услугодателя (далее – заместитель руководителя услугодателя) для передачи документов руководителю отдела обеспечения и контроля за регистрацией актов гражданского состояния и апостилирования или исполняющему его обязанности (далее - руководитель отдела услугодателя);
5) передача документов для рассмотрения сотруднику услугодателя:
в Министерстве – главному эксперту или эксперту, в функциональные обязанности которого входит рассмотрение и проверка представленных документов, также проставление штампа апостиль (далее – сотрудник услугодателя);
в Департаментах – главному специалисту или ведущему специалисту, в функциональные обязанности которого входит рассмотрение и проверка представленных документов (далее – сотрудник услугодателя);
6) оформление результата оказания государственной услуги сотрудником услугодателя:
в Министерстве:
при положительном ответе - проставление штампа апостиль, подписание и проставление печати для апостиля сотрудником услугодателя;
при отрицательном ответе – подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги сотрудником услугодателя, визирование данного ответа руководителем управления услугодателя, визирование ответа заместителем руководителя подразделения услугодателя, подписание ответа руководителем подразделения услугодателя или исполняющим его обязанности заместителем;
в Департаменте:
при положительном или отрицательном ответе - подготовка результата оказания государственной услуги сотрудником услугодателя, визирование результата руководителем отдела услугодателя, подписание результата заместителем руководителя услугодателя, проставление гербовой печати Департамента на апостилированных документах сотрудником, ответственным за хранение данной печати;

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтің көрсетілуі үшін Стандарттың 9-тармағында көзделген өтінішті және қажетті құжаттарды немесе электрондық сұрау салуды алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдау ;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне құжаттарды табыстау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен берілген құжаттарды және тізілімді тіркеу;
Мемлекеттік корпорациядан түсетін өтініштер Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) тіркелмейді.
4) құжаттарды:
Министрлікте – азаматтық хал актілерін тіркеу мен апостиль қоюды әдістемелік қамтамасыз ету және бақылау басқармасының басшысына немесе оның міндетін атқарушысына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының басшысы);
Департаменттерде - азаматтық хал актілерін тіркеу мен апостиль қоюды қамтамасыз ету және бақылау бөлімінің басшысына немесе оның міндетін атқарушысына (әрі қарай - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы) құжат табыс ету үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының аталған саланы жетекшілік ететін орынбасарына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары) тапсыру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне құжаттарды:
Министрлікте – ұсынылған құжаттарды тексеру және қарау, сондай-ақ, апостиль мөртабанын қою функционалдық міндеттеріне жататын бас сарапшыға немесе сарапшыға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері);
Департаменттерде – ұсынылған құжаттарды тексеру және қарау функционалдық міндеттеріне жататын бас маманға немесе жетекші маманға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) қарауға беру;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен рәсімделуі:
Министрлікте:
оң жауап болса - апостиль мөртабанын қою, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қол және апостильдеу үшін мөрді қою;
теріс жауап болса - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен мемлекеттік қызмет көрсетілуден бас тартылатыны туралы дәлелді жауап дайындау, көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысымен аталған жауапқа виза қою, көрсетілетін қызметті берушінің бөлімше басшысының орынбасарымен жауапқа виза қою, көрсетілетін қызметті берушінің бөлімше басшысымен немесе оның міндетін атқарушы орынбасарымен жауапқа қол қою;
Департаменттерде:
оң немесе теріс жауап болса - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен қызмет көрсетілу нәтижесін дайындау, көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысымен нәтижеге виза қою, көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен нәтижеге қол қою, осы мөрді сақтауға жауапты қызметкерімен апостиль қойылған құжаттарға Департаменттің елтаңбалы мөрін қою;

7) передача результата оказания государственной услуги сотрудником услугодателя сотруднику канцелярии услугодателя;
8) выдача результата оказания государственной услуги сотрудником канцелярии услугодателя работнику Государственной корпорации.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) Государственная корпорация;
2) услугодатель;
3) сотрудник канцелярии услугодателя;
4) в Министерстве-руководитель подразделения услугодателя, заместитель руководителя подразделения услугодателя, в Департаментах-заместитель руководителя услугодателя;
5) в Министерстве – руководитель управления услугодателя, в Департаментах - руководитель отдела услугодателя;
6) сотрудник услугодателя
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя при поступлении документа через Государственную корпорацию:
1) работник Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов и регистрацию заявления в информационной системе Государственной корпорации и дальнейшую передачу услугодателю на исполнение;
2) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию реестра в ЕСЭДО услугодателя, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение в Министерстве - руководителю управления услугодателя, в Департаментах - заместителю руководителя услугодателя;
3) в Министерстве - руководитель управления в течение 15 (пятнадцати) минут отписывает заявление услугополучателя - сотруднику услугодателя, в Департаментах - заместитель руководителя услугодателя в течение 10 (десяти) минут отписывает заявление услугополучателя - руководителю отдела услугодателя;
4) в Департаментах руководитель отдела услугодателя в течение 5 (пяти) минут согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику услугодателя для исполнения;
5) сотрудник услугодателя осуществляет следующие последовательные действия:
проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта и другим нормативным правовым актам;
в Министерстве: проверяет подлинность официального документа, регистрирует документы в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля, подготавливает представленный документ для апостилирования, подписывает его, проставляет на нем печать для апостилирования или готовит письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) часов представляет руководителю управления услугодателя для изучения;
руководитель управления услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, визирует его и возвращает сотруднику услугодателя, который далее представляет документы для визирования курирующему данную сферу заместителю руководителя подразделения услугодателя и для подписания руководителю подразделения услугодателя;
курирующий данную сферу заместитель руководителя подразделения услугодателя и руководитель подразделения услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут изучают предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, заместитель руководителя подразделения услугодателя визирует, руководитель подразделения услугодателя подписывает его и возвращает сотруднику услугодателя;

7) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкерімен Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
4) Министрлікте-көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысы, көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасары; Департаменттерде - көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
5) Министрлікте көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы;
Департаменттерде – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері.
7. Құжат Мемлекеттік корпорация арқылы түскен кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттамасы:
1) құжаттарды қабылдауды және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде 15 (он бес) минут ішінде өтінішті тіркеуді және көрсетілетін қызметті берушіге орындауға тапсыруды жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш пен қажетті құжаттар түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде тізілімде ЭҚАБЖ – де тіркеуді жүзеге асырады, Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және Министрлікте - көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына, Департаменттерде – көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;
3) Министрлікте – басқарма басшысы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне, Департаментте – көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды;
4) Департаменттерде көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 5 (бес) минут ішінде қарарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті беруші қызметкеріне орындау үшін жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері келесі дәйекті іс әрекеттерді жүзеге асырады:
ұсынылған құжаттардың Стандарттардың 9-тармағына және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін тексереді;
Министрлікте: 15 (он бес) сағат ішінде ресми құжаттың төлнұсқаулығын тексереді, құжаттарды апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабында тіркейді, ұсынылған құжатты апостильдеуге дайындайды, оған қол қояды, апостильдеу үшін мөр қояды немесе көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызмет беруші басқармасының басшысына зерделеуге ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, виза қояды және оны әрі қарай осы саланы жетекшілік ететін көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасарына виза қою үшін және көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысына қол қою үшін ұсынатын көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне қайтарады;
осы саланы жетекшілік ететін көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасары және көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасары виза қояды, көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысы оған қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне қайтарады;

в Департаментах: проверяет подлинность официального документа, регистрирует документы в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля, подготавливает представленный документ для апостилирования или письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 14 (четырнадцати) часов 45 (сорока пяти) минут представляет руководителю отдела услугодателя для изучения;
руководитель отдела услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, документ, подготовленный сотрудником услугодателя, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, визирует его и возвращает сотруднику услугодателя, который далее представляет документы для подписания курирующему данную сферу заместителю руководителя услугодателя;
заместитель руководителя услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, документ, подготовленный сотрудником услугодателя, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, подписывает его и возвращает сотруднику услугодателя;
сотрудник услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента получения проставляет на апостилированном документе гербовую печать Департамента у сотрудника, ответственного за хранение данной печати;
сотрудник услугодателя (Министерства и Департамента) в течение 15 (пятнадцати) минут передает результат государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя, который выдает готовый документ либо письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги работнику Государственной корпорации по реестру.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями при поступлении документа через портал:
1) сотрудник услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов и регистрацию заявления в информационной системе "Регистрационный пункт ЗАГС" и передает на рассмотрение в Министерстве – руководителю управления услугодателя, в Департаментах - заместителю руководителя услугодателя;

Департаменттерде: 14 (он төрт) сағат 45 (қырық бес) минут ішінде ресми құжаттың төлнұсқалығын текереді, құжаттарды апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабына тіркейді, ұсынылған құжатты апостильдеуге дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырылудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына зерделеуге ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері дайындаған құжатты көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, виза қояды және оны әрі қарай осы саланы жетекшілік ететін қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қою үшін ұсынатын көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне қайтарады.
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері дайындаған құжатты, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, оған қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне қайтарады;
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері (Министрліктің және Департаменттің) 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, ол Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне тізілім бойынша дайын құжатты, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
8. Құжат портал арқылы түскен кезде құрылымдық бөлімшелердің арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдайды және "АХАЖ Тіркеу пункті" ақпараттық жүйесінде өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және Министрлікте – көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына, Департаменттерде – көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға береді;

2) в Министерстве – руководитель управления услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут, в Департаментах - заместитель руководителя услугодателя в течение 10 (десяти) минут согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя в Министерстве – сотруднику услугодателя, в Департаментах - руководителю отдела услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя в течение 5 (пяти) минут согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя сотруднику услугодателя для исполнения;
4) сотрудник услугодателя осуществляет следующие последовательные действия:
сотрудник услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта и другим нормативным правовым актам;

2) Министрлікте – басқарма басшысы 15 (он бес) минут ішінде, Департаменттерде көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін, Министрлікте – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне, Департаментте - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарарға сәйкес жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 5 (бес) минут ішінде қарарға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті беруші қызметкеріне орындау үшін жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері келесі дәйекті іс-әрекеттерді жүзеге асырады:
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өтініш түскеннен кейін мемлекеттік қызмет көрсету үшін 15 (он бес) минут ішінде ұсынылған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін тексереді;

в Министерстве: регистрирует документы в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля, проверяет подлинности официального документа, подготавливает представленный документ для апостилирования, подписывает его, проставляет на нем печать для апостилирования или письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 6 (шести) часов 50 (пятидесяти) минут, представляет руководителю управления услугодателя для изучения;
руководитель управления услугодателя в течение 20 (двадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, визирует его и возвращает сотруднику услугодателя, который далее представляет документы для визирования курирующему данную сферу заместителю руководителя подразделения услугодателя и для подписания руководителю подразделения услугодателя;
курирующий данную сферу заместитель руководителя подразделения услугодателя и руководитель подразделения услугодателя в течение 20 (двадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, заместитель руководителя подразделения услугодателя визирует, руководитель подразделения услугодателя подписывает его и возвращает сотруднику услугодателя;

Министрлікте: 6 (алты) сағат 50 (елу) минут ішінде құжаттарды апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабына тіркейді, ресми құжаттың төлнұсқалығын тексереді, ұсынылған құжатты апостильдеуге дайындайды, оған қол қояды, апостильдеу үшін мөр қояды немесе көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысына зерделеуге ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы 20 (жиырма) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, виза қояды және оны әрі қарай осы саланы жетекшілік ететін көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасарына виза қою үшін және көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысына қол қою үшін ұсынатын көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне қайтарады:
осы саланы жетекшілік ететін көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасары және көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, көрсетілетін қызметті беруші бөлімше басшысының орынбасары виза қояды, көрсетілетін қызметті беруші бөлімшесінің басшысы оған қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне қайтарады;

в Департаментах: регистрирует документы в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля, проверяет подлинности официального документа, подготавливает представленный документ для апостилирования или письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 6 (шести) часов 35 (тридцати пяти) минут представляет руководителю отдела услугодателя для изучения;
руководитель отдела услугодателя в течение 20 (двадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, документ, подготовленный сотрудником услугодателя, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, визирует его и возвращает сотруднику услугодателя, который далее представляет документы для подписания курирующему данную сферу заместителю руководителя услугодателя;
заместитель руководителя услугодателя в течение 20 (двадцати) минут изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, документ, подготовленный сотрудником услугодателя, письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, подписывает его и возвращает сотруднику услугодателя;
сотрудник услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента получения проставляет на апостилированном документе гербовую печать Департамента у сотрудника ответственного за хранение данной печати;
сотрудник услугодателя (Министерства и Департамента) выдает результат государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя, который выдает готовый документ либо письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги работнику Государственной корпорации по принципу территориальности по реестру.

Департаменттерде: 6 (алты) сағат 35 (отыз бес) минут құжаттарды апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабында тіркейді, ішінде ресми құжаттың төлнұсқалығын тексереді, ұсынылған құжатты апостильдеуге дайындайды немесе көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хатты не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына зерделеуге ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің басшысы 20 (жиырма) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері дайындаған құжатты көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, виза қояды және оны әрі қарай осы саланы жетекшілік ететін қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қою үшін ұсынатын көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне қайтарады.
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері дайындаған құжатты, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат беру не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты зерделейді, оған қол қояды және көрсетілетін қызмет берушінің қызметкеріне қайтарады;
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжатты алған кезден бастап 15 (он бес) минут ішінде апостильденген құжатқа Департаменттің елтаңбалы мөрін осы мөрді сақтауға жауапты қызметкерден қойдырады;
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері (Министрліктің және Департаменттің) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, ол аумақтық қағидаты бойынша Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне тізілім бойынша дайын құжатты, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.

Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов,
а также нотариусов
Республики Казахстан"
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
2
3
4
5
6
7
8
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Канцелярия услугодателя
Руководитель подразделения (заместитель руководителя) услугодателя
Руководитель управления или отдела услугодателя
Сотрудник услугодателя
Руководитель управления или отдела услугодателя
Руководитель подразделения (заместитель руководителя) услугодателя
Канцелярия услугодателя
3
Описание последовательности процедур (действий)
Прием документов по реестру
В Департаментах - отписывает документы на рассмотрение руководителю отдела услугодателя
Отписывает документы на рассмотрение сотруднику услугодателя
Прием и проверка документов, проведение анализа, рассмотрение заявления и документов, проставление штампа "апостиль" на документе, (в Министерстве подписание апостилированного документа, проставление печати для апостилирования) подготовка письма о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Изучает предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, визирует письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
в Министерстве –подписывает (визирует) письма о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в Департаментах - подписывает результат оказания государственной услуги
Выдача готовых документов работнику Государственной корпорации по реестру
4
Форма завершения (документ со штампом "апостиль", письмо о прекращении рассмотрения заявления в случае обращения услугополучателя с ходатайством либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Регистрация в Единой системе электронного документооборота услугодателя и передача документов на рассмотрение руководителю подразделения или заместителю руководителя услугодателя
Отметка в Единой системе электронного документооборота услугодателя и передача документов на рассмотрение руководителю управления или отдела услугодателя
Отметка в Единой системе электронного документооборота услугодателя и передача документов на рассмотрение сотруднику услугодателя
Направление результата оказания государственной услуги на подписание руководителю подразделения или заместителю руководителя услугодателя, передача в канцелярию для выдачи работнику Государственной корпорации
Получение документа работником Государственной корпорации по реестру
5
Длительность каждой процедуры
20 минут
В департаменте – 10 минут
В Министерстве – 15 минут,
в Департаменте – 5 минут

4-тарау. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызмет берушілердің өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес кестеде келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары дәйектілігінің сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
әділет органдарынан және өзге
мемлекеттік органдарынан,
сондай-ақ нотариустардан
шығатын ресми құжаттарға
апостиль қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-Қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттамасы
1.
Іс-әрекеттер (жұмыс барысы, ағымы) №
2
3
4
5
6
7
8
2.
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы (басшысының орынбасары)
Көрсетілетін қызмет берушінің басқарма немесе бөлім басшсы
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызмет берушінің басқарма немесе бөлім басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің бөлімше басшысы (басшының орынбасары)
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
3.
Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттамасы
Тізілімге сәйкес құжаттарды қабылдау
Департаменттерде –көрсетілетін қызмет беруші бөлім басшысына құжаттарды қарауға жолдайды
Көрсетілетін қызмет беруші қызметкеріне құжаттарды қарауға жолдайды
Құжаттарды қабылдау және тексеру, сараптама, талдау жүргізу, өтінішті және құжаттарды қарау, құжатқа апостиль мөртабанын қою, (Министрлікте апостильденген құжатқа қол қою, апостиль қою үшін мөр қою ) көрсетілген қызметті алушы өтінішпен жолыққан кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды зерделейді, көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапқа виза қояды
Министрлікте –көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол (виза) қояды, Департаментте – мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды
Дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорация қызметкеріне тізілім бойынша беру
4.
Аяқталу нысаны ("апостиль" штампы қойылған құжат), көрсетілетін қызметті алушы өтінішпен жүгінген кезде қарастырудың тоқтатылғаны жөніндегі хат не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
Көрсетілетін қызмет берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімше басшысы немесе басшының орынбасары қарау үшін ұсыну
Көрсетілетін қызмет берушінің Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды көрсетілген қызмет берушінің басқарма немесе бөлім басшысына қарауға ұсыну
Көрсетілетін қызмет берушінің
Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде белгі соғу және құжаттарды көрсетілген қызмет берушінің қызметкеріне қарауға ұсыну
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет беруші бөлімшесінің басшысына қол қоюға жолдау, мемлекеттік корпорация қызметкеріне ұсыну үшін кеңсеге беру
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжатты тізілім бойынша алуы
5.
Әр рәсімнің ұзақтығы
20мминут
Департаментте 10 минут
Министрлікте- 15 минут, Департаментте – 5 минут

14 часов 50 минут
15 минут
15 минут
15 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Апостилирование официальных документов,
исходящих из органов юстиции
и иных государственных органов,
а также нотариусов
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Апостилирование официальных документов, исходящих из
органов юстиции и иных государственных органов,
а также нотариусов Республики Казахстан"
При оказании услуги через Государственную корпорацию
При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
При предоставлении услуги в электронном формате через
Государственную корпорацию
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственную корпорацию, веб-портала "электронного правительства";

14 сағат 50 минут
15 минут
15 минут
15 минут
Қазақстан Республикасының
әділет органдарынан және өзге
мемлекеттік органдарынан,
сондай-ақ нотариустардан
шығатын ресми құжаттарға
апостиль қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ "Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою"
Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсетілген кезде
Қызмет Электрондық үкімет порталы арқылы көрсетілгенде
Қызметті электрондық түрде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсеткенде
*ҚФБ – Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасауы;