О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 400 "Об утверждении перечня учебников, учебно-методических комплексов, пособий и другой дополнительной литературы, в том числе на электронных носителях"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2018 года № 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2018 года № 17268. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2019 года № 217.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 17.05.2019 № 217 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 400 "Об утверждении перечня учебников, учебно-методических комплексов, пособий и другой дополнительной литературы, в том числе на электронных носителях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8890, опубликован в газете "Казахстанская правда" 28 ноября 2013 года за № 325 (27599) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 "Перечень учебников и учебно-методических комплексов для 1-11 классов", утвержденном указанным приказом:
в разделе "Казахский язык обучения":
в подразделе "6 класс":
дополнить строкой, порядковый номер 69, следующего содержания:
"
69.
Музыка. Оқулық
А. Мұсақожаева,
Ә. Сабырова,
М. Әбуғазы,
Г. Ғизатова
2018
Қазақ энциклопедиясы
";
в разделе "Русский язык обучения":
в подразделе "6 класс":
дополнить строкой, порядковый номер 52, следующего содержания:
"
52.
Музыка.
Учебник.
Мусаходжаева А.,
Сабырова А.,
Абугазы М.,
Гизатова Г.
2018
Қазақ энциклопедиясы
";
в разделе "Казахский язык обучения":
в подразделе "8 класс":
дополнить строками, порядковые номера 85 – 88, следующего содержания:
"
85.
Информатика.
(Informatics)
Қостілді оқулық)
Е. Шаниев,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Э. Ержанов
2017
Астана-кітап
86.
Физика.
(Physics)
Қостілді оқулық
А. Карабатыров,
А. Байешов,
Е. Дуйсеев,
Н. Шокобалинов,
Н. Ташев
2017
Астана-кітап
87.
Биология.
(Biology)
Қостілді оқулық
Б. Эрметов,
А. Сагинтаев,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова,
Н. Кәрімова
2017
Астана-кітап
88.
Химия.
(Chemistry)
Қостілді оқулық
Д. Калиев,
А. Ордабаев,
Н. Жұмағұлов,
А. Саматов,
А. Тор
2017
Астана-кітап
";
в разделе "8 класс для школ с казахским и русским языками обучения":
дополнить строками, порядковые номера 9 – 12, следующего содержания:
"
9.
Информатика.
Учебник
(Informatics.
Textbook)
Е. Шаниев,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Э. Ержанов
(Y. Shaniyev,
I. Gesen,
N. Aidarbayev,
N. Akhmetov,
E. Yerzhanov)
2017
Астана-кітап
10.
Физика.
Учебник
(Physics.
Textbook)
А. Карабатыров,
А. Байешов,
Е. Дуйсеев,
Н. Шокобалинов,
Н. Ташев
(A. Karabatyrov,
A. Baieshov,
Y. Duiseyev,
N. Shokobalinov,
N. Tashev)
2017
Астана-кітап
11.
Биология.
Учебник
(Biology.
Textbook)
Б. Эрметов,
А. Сагинтаев,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова,
Н. Кәрімова
(B. Ermetov,
A. Sagintayev,
K. Bayram,
A. Akhmetova,
L. Nuraliyeva,
A. Jilkaidarova,
N. Karimova)
2017
Астана-кітап
12.
Химия. Учебник
(Chemistry.
Textbook)
Д. Калиев,
А. Ордабаев,
Н. Жұмағұлов,
А. Саматов,
А. Тор
(D. Kaliyev,
A. Ordabayev,
N. Zhumagulov,
A. Samatov,
A. Tor)
2017
Астана-кітап
";
в разделе "Казахский язык обучения":
в подразделе "9 класс":

"Оқулықтардың, оқу-әдiстемелiк кешендерiнiң, құралдарының және басқа да қосымша әдебиеттердiң, оның ішінде электрондық жеткізгіштегілерінің тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушысының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 400 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 24 шілдедегі № 372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 3 тамызда № 17268 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 17 мамырдағы № 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.05.2019 № 217 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Оқулықтардың, оқу-әдiстемелiк кешендерiнiң, құралдарының және басқа да қосымша әдебиеттердiң, оның ішінде электрондық жеткізгіштегілерінің тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 400 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8890 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2013 жылғы 28 қарашадағы № 263 (28202) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "1-11-сыныптарға арналған оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер тізбесі" деген 1-қосымшада:
"Қазақ тілінде оқыту" деген бөлім:
"6-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 69-жолмен толықтырылсын:
"
69.
Музыка. Оқулық
А. Мұсақожаева,
Ә. Сабырова,
М. Әбуғазы,
Г. Ғизатова
2018
Қазақ энциклопедиясы
";
"Орыс тілінде оқыту" деген бөлім:
"6-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 52-жолмен толықтырылсын:
"
52.
Музыка. Учебник.
Мусаходжаева А.,
Сабырова А.,
Абугазы М.,
Гизатова Г.
2018
Қазақ энциклопедиясы
";
"8-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 85-88-жолдармен толықтырылсын:
"
85.
Информатика.
(Informatics)
Қостілді оқулық)
Е. Шаниев,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Э. Ержанов
2017
Астана-кітап
86.
Физика.
(Physics)
Қостілді оқулық
А. Карабатыров,
А. Байешов,
Е. Дуйсеев,
Н. Шокобалинов,
Н. Ташев
2017
Астана-кітап
87.
Биология.
(Biology)
Қостілді оқулық
Б. Эрметов,
А. Сагинтаев,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова,
Н. Кәрімова
2017
Астана-кітап
88.
Химия.
(Chemistry)
Қостілді оқулық
Д. Калиев,
А. Ордабаев,
Н. Жұмағұлов,
А. Саматов,
А. Тор
2017
Астана-кітап
";
"8-сынып оқыту қазақ және орыс тілдеріндегі мектептер үшін" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 9-12-жолдармен толықтырылсын:
"
9.
Информатика.
Оқулық
(Informatics.
Textbook)
Е. Шаниев,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Э. Ержанов
(Y. Shaniyev,
I. Gesen,
N. Aidarbayev,
N. Akhmetov,
E. Yerzhanov)
2017
Астана-кітап
10.
Физика.
Оқулық
(Physics.
Textbook)
А. Карабатыров,
А. Байешов,
Е. Дуйсеев,
Н. Шокобалинов,
Н. Ташев
(A. Karabatyrov,
A. Baieshov,
Y. Duiseyev,
N. Shokobalinov,
N. Tashev)
2017
Астана-кітап
11.
Биология.
Оқулық
(Biology.
Textbook)
Б. Эрметов,
А. Сагинтаев,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова,
Н. Кәрімова
(B. Ermetov,
A. Sagintayev,
K. Bayram,
A. Akhmetova,
L. Nuraliyeva,
A. Jilkaidarova,
N. Karimova)
2017
Астана-кітап
12.
Химия.
Оқулық
(Chemistry.
Textbook)
Д. Калиев,
А. Ордабаев,
Н. Жұмағұлов,
А. Саматов,
А. Тор
(D. Kaliyev,
A. Ordabayev,
N. Zhumagulov,
A. Samatov,
A. Tor)
2017
Астана-кітап
";
"Қазақ тілінде оқыту" деген бөлім:
"9-сынып" деген кіші бөлім:

дополнить строками, порядковые номера 114 – 117, следующего содержания:
"
114.
Информатика.
(Informatics)
Қостілді оқулық
Э. Ержанов,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Е. Шаниев
2018
Астана-кітап
115.
Физика.
(Physics)
Қостілді оқулық
Н. Ташев,
Н. Шокобалинов,
Е. Дуйсеев,
А. Карабатыров,
А. Байешов,
А. Артыкбаев,
К. Ауелбаева,
Ш. Алтынбеков
2018
Астана-кітап
116.
Химия.
(Chemistry)
Қостілді оқулық
К. Байкенов,
Т. Хасен,
Н. Жұмағұлов,
Д. Калиев,
О. Юсупов,
А. Саматов,
А. Сел,
А. Тор
2018
Астана-кітап
117.
Биология.
(Biology)
Қостілді оқулық
Н. Кәрімова,
А. Сагинтаев,
Б. Эрметов,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова
2018
Астана-кітап
";
дополнить разделом "9 класс для школ с казахским и русским языками обучения" следующего содержания:
"
1.
Информатика.
Учебник
(Informatics Textbook)
Э. Ержанов,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Е. Шаниев
(E. Yerzhanov,
I. Gesen,
N. Aidarbayev,
N. Akhmetov,
Y. Shaniyev)
2018
Астана-кітап
2.
Физика.
Учебник
(Physics Textbook)
Н. Ташев,
Н. Шокобалинов,
Е. Дуйсеев,
А. Карабатыров,
А. Байешов,
А. Артыкбаев,
К. Ауелбаева,
Ш. Алтынбеков
(N. Tashev, N.Shokobalinov,
Y. Duiseyev,
A. Karabatyrov,
A. Baieshov,
A. Artykbayev,
K. Auyelbayeva)
2018
Астана-кітап
3.
Химия.
Учебник
(Chemistry Textbook)
К. Байкенов,
Т. Хасен,
Н. Жұмағұлов,
Д. Калиев,
О. Юсупов,
А. Саматов,
А. Сел,
А. Тор
(K. Baikenov,
T. Khassen,
N. Zhumagulov,
D. Kaliyev,
O. Yussupov,
A. Samatov,
A. Sel,
A. Tor)
2018
Астана-кітап
4.
Биология.
Учебник
(Biology Textbook)
Н. Кәрімова,
А. Сагинтаев,
Б. Эрметов,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова (N. Karimova,
A. Sagintayev,
B. Ermetov,
B. Kenci,
A. Akhmetova,
L. Nuraliyeva,
A. Jilkaidarova)
2018
Астана-кітап
5.
Информатика. 9 класс. Учебник
(IT. Grade 9. Student`s book)
П. M. Хизкоут,
Г. Бурумкулова,
А. Актаев
(P.M. Heathcote,
Burumkulova Gaukhar,
Aktayev Askar)
2018
Экспресс Паблишинг
(Express Publishing)
6.
Биология. 9 класс. Учебник. (Biology. Grade 9. Student`s book)
М. О' Калаган,
П. Дойл,
О. Моламфи,
Г. Рейли,
С. Тиернан,
Ы. Шаяхметова,
Е. Дякина
(Michael O`Callaghan,
Pat Doyle,
Orla Molamphy,
Ger Reilly,
Dyakina Elena,
Yntyk Shayakhmetova)
2018
Экспресс Паблишинг
(Express Publishing)
Биология. 9 класс. Портфолио для ученика
(Biology. Grade 9. Student`s Portfolio)
М. О' Калаган,
П. Дойл,
О. Моламфи,
Г. Рейли,
С. Тиернан,
Ы. Шаяхметова,
Е. Дякина
(Michael O`Callaghan,
Pat Doyle,
Orla Molamphy,
Ger Reilly,
Dyakina Elena,
Yntyk Shayakhmetova)
2018
Экспресс Паблишинг
(Express Publishing)
";
в разделе "Русский язык обучения":
в подразделе "9 класс":
дополнить строками, порядковые номера 122 – 125, следующего содержания:
"
122.
Информатика.
(Informatics)
Билингвальный учебник
Ержанов Э.,
Гесен И.,
Айдарбаев Н.,
Ахметов Н.,
Шаниев Е.

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 114-117-жолдармен толықтырылсын:
"
114.
Информатика.
(Informatics)
Қостілді оқулық
Э. Ержанов,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Е. Шаниев
2018
Астана-кітап
115.
Физика.
(Physics)
Қостілді оқулық
Н. Ташев,
Н. Шокобалинов,
Е. Дуйсеев,
А. Карабатыров,
А. Байешов,
А. Артыкбаев,
К. Ауелбаева,
Ш. Алтынбеков
2018
Астана-кітап
116.
Химия.
(Chemistry)
Қостілді оқулық
К. Байкенов,
Т. Хасен,
Н. Жұмағұлов,
Д. Калиев,
О. Юсупов,
А. Саматов,
А. Сел,
А. Тор
2018
Астана-кітап
117.
Биология.
(Biology)
Қостілді оқулық
Н. Кәрімова,
А. Сагинтаев,
Б. Эрметов,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова
2018
Астана-кітап
";
мынадай мазмұндағы "9-сынып оқыту қазақ және орыс тілдеріндегі мектептер үшін" деген бөліммен толықтырылсын:
"
1.
Информатика.
Оқулық
(Informatics Textbook)
Э. Ержанов,
И. Гесен,
Н. Айдарбаев,
Н. Ахметов,
Е. Шаниев
(E. Yerzhanov,
I. Gesen,
N. Aidarbayev,
N. Akhmetov,
Y. Shaniyev)
2018
Астана-кітап
2.
Физика.
Оқулық
(Physics Textbook)
Н. Ташев,
Н. Шокобалинов,
Е. Дуйсеев,
А. Карабатыров,
А. Байешов,
А. Артыкбаев,
К. Ауелбаева,
Ш. Алтынбеков
(N. Tashev,
N. Shokobalinov,
Y. Duiseyev,
A. Karabatyrov,
A. Baieshov,
A. Artykbayev,
K. Auyelbayeva)
2018
Астана-кітап
3.
Биология.
Оқулық
(Biology Textbook)
Н. Кәрімова,
А. Сагинтаев,
Б. Эрметов,
К. Байрам,
А. Ахметова,
Л. Нуралиева,
А. Джилкайдарова (N. Karimova,
A. Sagintayev,
B. Ermetov,
B. Kenci,
A. Akhmetova,
L. Nuraliyeva,
A. Jilkaidarova)
2018
Астана-кітап
4.
Химия.
Оқулық
(Chemistry Textbook)
К. Байкенов,
Т. Хасен,
Н. Жұмағұлов,
Д. Калиев,
О. Юсупов,
А. Саматов,
А. Сел,
А. Тор
(K. Baikenov,
T. Khassen,
N. Zhumagulov,
D. Kaliyev,
O. Yussupov,
A. Samatov,
A. Sel,
A. Tor)
2018
Астана-кітап
5.
Информатика.
9 сынып. Оқулық
(IT. Grade 9. Student`s book)
П. M. Хизкоут,
Г. Бурумкулова,
А. Актаев
(P.M. Heathcote,
Burumkulova Gaukhar,
Aktayev Askar)
2018
Экспресс Паблишинг
(Express Publishing)
6.
Биология.
9 сынып. Оқулық.
(Biology. Grade 9. Student`s book)
М. О' Калаган,
П. Дойл,
О. Моламфи,
Г. Рейли,
С. Тиернан,
Ы. Шаяхметова,
Е. Дякина
(Michael O`Callaghan,
Pat Doyle,
Orla Molamphy,
Ger Reilly,
Dyakina Elena,
Yntyk Shayakhmetova)
2018
Экспресс Паблишинг
(Express Publishing)
Биология.
9 сынып. Жұмыс дәптері
(Biology. Grade 9. Student`s Portfolio)
М. О' Калаган,
П. Дойл,
О. Моламфи,
Г. Рейли,
С. Тиернан,
Ы. Шаяхметова,
Е. Дякина
(Michael O`Callaghan,
Pat Doyle,
Orla Molamphy,
Ger Reilly,
Dyakina Elena,
Yntyk Shayakhmetova)
2018
Экспресс Паблишинг
(Express Publishing)
";
"Орыс тілінде оқыту" деген бөлім:
"9-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 122-125-жолдармен толықтырылсын:
"
122.
Информатика.
(Informatics)
Билингвальный учебник
Ержанов Э.,
Гесен И.,
Айдарбаев Н.,
Ахметов Н.,
Шаниев Е.

дополнить строками, порядковые номера 8 – 14, следующего содержания:
"
8.
Естествознание. Учебник.
Часть №1, 2 (Табиатшунослик.
Дарслик 1, 2 қисм)
Л. Верховцева,
О. Костюченко,
В. Прахнау,
Г. Бойко,
С. Матвеева,
М. Мұсабаева
2018
Алматыкітап-Жазушы
9.
Информатика. Учебник (Информатика.Дарслик)
С. Мухамбетжанова,
А. Тен,
О. Кыдырбек
2018
Атамұра-Жазушы
10.
Математика 1, 2 часть.Учебник (Математика. 1, 2 қисм Дарслик)
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
З. Жумағулова
2018
Мектеп
11.
История Казахстана. Учебник (Қозоғистон тарихи. Дарслик)
Т. Омарбеков,
Г. Хабижанова,
Т. Картаева,
М. Ногайбаева
2018
Мектеп
12.
Всемирная история. Учебник (Жахон тарихи. Дарслик)
Г. Кукебоева,
Р. Мирзабекова,
Е. Қартабоева
2018
Мектеп
13.
Самопознание. Учебник (з-зини англаш. Дәрислик)
Калачева И.,
Керимбаева С.,
Калиева Г.
2018
Бөбек
14.
Самопознание. Методическое руководство.
(з-зини англаш. (Услубий клланма).
Калачева И.,
Керимбаева С.,
Калиева Г.
2018
Бөбек
";
в подразделе "8 класс":
дополнить строками, порядковые номера 8 – 16, следующего содержания:
"
8.
Информатика. Учебник.
(Информатика.
Дарслик)
Р. Қадырқұлов,
Г. Нұрмұханбетова
2018
Алматыкітап-Жазушы
9.
География. Учебник.
Часть № 1, 2 (География.
Дарслик 1, 2 қисм)
Р. Каратабанов,
Г. Куанышева,
Ж. Байметова,
К. Джаналеева
2018
Алматыкітап-Жазушы
10.
Биология.Учебник (Биология. Дарслик)
А. Соловьева,
Б. Ибраимова
2018
Атамұра-Жазушы
11.
Алгебра.Учебник. (Алгебра. Дарслик)
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
З. Жумагулова,
В. Корчевский
2018
Мектеп
12.
Геометрия.Учебник (Геометрия. Дарслик)
В. Смирнов,
Е. Туяқов
2018
Мектеп
13.
Физика.Учебник (Физика. Дарслик)
Б. Кронгарт,
Ш. Насохова
2018
Мектеп
14.
Химия.Учебник (Химия. Дарслик)
М. Оспанова,
К. Аухадиева,
Т. Белоусова
2018
Мектеп
15.
История Казахстана. Учебник (Қозоғистон тарихи. Дарслик)
Т. Омарбеков,
Г. Хабижанова,
Т. Картаева,
М Ногайбаева
2018
Мектеп
16.
Всемирная история. Учебник (Жахон тарихи. Дарслик)
Н. Алдабек,
К. Макашева,
К. Байзакова
2018
Мектеп
";
в разделе "Таджикский язык обучения":
подраздел "5 класс" изложить в следующей редакции:
"
1.
Таджикский язык. Учебник
(Забони то?ик?. Дарслик)
Г. Акрамова,
Ф. Алимжанова,
Х. Раимназаров
2018
Жазушы
2.
Таджикская литература. Учебник (Адабиети то?ик. Дарслик)
Г. Акрамова,
Ф. Алимжанова,
Х. Раимназаров
2018
Жазушы
";
подраздел "7 класс" изложить в следующей редакции:
"
1.
Таджикский язык. Учебник
(Забони то?ик?. Дарслик)
С. Эсанбоева,
М. Хиқматов
2018
Жазушы
2.
Таджикская литература. Учебник (Адабиети то?ик.Дарслик)
Р. Хамитов,
Р. Садирдинова
2018
Жазушы
";
в приложении 2 "Перечень пособий", утвержденный указанным приказом:
в разделе "Казахский язык обучения":
в подразделе "5-11 классы":
дополнить строками, порядковые номера 140-155, следующего содержания:
"

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8-14-жолдармен толықтырылсын:
"
8.
Жаратылыстану. Оқулық. 1, 2 бөлім
(Табиатшунослик.
Дарслик)
Л. Верховцева,
О. Костюченко,
В. Прахнау,
Г. Бойко,
С. Матвеева,
М. Мұсабаева
2018
Алматыкітап- Жазушы
9.
Информатика.Оқулық
(Информатика. Дарслик)
С. Мухамбетжанова,
А. Тен,
О. Кыдырбек
2018
Атамұра-Жазушы
10.
Математика 1, 2 бөлім. Оқулық (Математика. Дарслик 1, 2 қисм)
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
З. Жумағулова
2018
Мектеп
11.
Қазақстан тарихы. Оқулық (Қозоғистон тарихи. Дарслик)
Т. Омарбеков,
Г. Хабижанова,
Т. Картаева,
М. Ногайбаева
2018
Мектеп
12.
Дүние жүзі тарихы. (Жахон тарихи. Дарслик)
Г. Кукебоева,
Р. Мирзабекова,
Е. Қартабоева
2018
Мектеп
13.
Өзін-өзі тану. Оқулық (з-зини англаш. Дарслик)
И. Калачева
С. Керимбаева
Г. Калиева
2018
Бөбек
14.
Өзін-өзі тану. Әдістемелік нұсқау
(з-зини англаш. Услубий клланма.)
И. Калачева
С. Керимбаева
Г. Калиева
2018
Бөбек
";
"8-сынып" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 8-16-жолдармен толықтырылсын:
"
8.
Информатика. Оқулық
(Информатика. Дарслик)
Р. Қадырқұлов,
Г. Нұрмұханбетова
2018
Алматыкітап-Жазушы
9.
География. Оқулық
1, 2 бөлім
(География.
Дарслик 1, 2 қисм)
Р. Каратабанов,
Г. Куанышева,
Ж. Байметова,
К. Джаналеева
2018
Алматыкітап-Жазушы
10.
Биология. Оқулық
(Биология. Дарслик)
А. Соловьева,
Б. Ибраимова
2018
Атамұра-Жазушы
11.
Алгебра. Оқулық (Алгебра. Дарслик)
А. Әбілқасымова,
Т. Кучер,
З. Жумагулова,
В. Корчевский
2018
Мектеп
12.
Геометрия. Оқулық (Геометрия. Дарслик)
В. Смирнов,
Е. Туяқов
2018
Мектеп
13.
Физика. Оқулық (Физика. Дарслик)
Б. Кронгарт,
Ш. Насохова
2018
Мектеп
14.
Химия. Оқулық
(Химия. Дарслик)
М. Оспанова,
К. Аухадиева,
Т. Белоусова
2018
Мектеп
15.
Қазақстан тарихы. Оқулық
(Қозоғистон тарихи. Дарслик)
Т. Омарбеков,
Г. Хабижанова,
Т. Картаева,
М Ногайбаева
2018
Мектеп
16.
Дүниежүзі тарихы. Оқулық
(Жахон тарихи. Дарслик)
Н. Алдабек,
К. Макашева,
К. Байзакова
2018
Мектеп
";
"Тәжік тілінде оқыту" деген бөлім:
"5-сынып" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Тәжік тілі. Оқулық
(Забони то?ик?. Дарслик)
Г. Акрамова,
Ф. Алимжанова,
Х. Раимназаров
2018
Жазушы
2.
Тәжік әдебиеті. Оқулық (АдабиҰти то?ик. Дарслик)
Г. Акрамова,
Ф. Алимжанова,
Х. Раимназаров
2018
Жазушы
";
"7-сынып" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Тәжік тілі. Оқулық (Забони то?ик?.
Дарслик)
С. Эсанбоева,
М. Хиқматов
2018
Жазушы
4.
Тәжік әдебиеті. Оқулық (АдабиҰти то?ик. Дарслик)
Р. Хамитов,
Р. Садирдинова
2018
Жазушы
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Құралдар тізбесі" деген 2-қосымшада:
"Қазақ тілінде оқыту" деген бөлім:
"5-11-сыныптар" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 140-155-жолдармен толықтырылсын:
"

2018
Алматыкітап
155.
Өлкетану.
Оңтүстік Қазақстан облысы.
5, 6, 7-сыныптар
Ө. Шыныбекұлы,
Б. Бейсетаева,
К. Сейлбекова,
Ж. Ширманова
2018
Алматыкітап
";
раздел "Русский язык обучения":
в подразделе "5-11 классы":
дополнить строками, порядковые номера 163-175, следующего содержания:
"
163.
Краеведение.
город Алматы.
5, 6, 7 классы
Байпаков К.,
Дикань М.,
Темурбаева С.,
Рыскелдиева Г.
2018
Алматыкітап
164.
Краеведение. Павлодарская область.
5 – 7 классы
Нухулы А.,
Алинова М., Сабданбекова З.,
Сыздыкова А.,
Аушахманова Б.
2018
Арман-ПВ
165.
Краеведение.
Западно-Казахстанская область.
5 – 7 классы
Жаксыгалиев Ж., Шакаева Д.,
Хамзин Ж.,
Заиров А.,
Утепова Г.,
Литовкина Л.,
Магзумова А.,
Жумагазиева Р., Таскарина Г.,
Ташаева Г.,
Ахатова Н.,
Куспанова Ж., Терещенко Т., Тургумбаев А., Сидарова А.,
Каирлиева Г.,
Галкина О., Нурымбетов Е.
2018
Арман-ПВ
166.
Краеведение.
Акмолинская область. Часть І. 5 класс,
Часть ІІ. 6 класс,
Часть ІІІ. 7 класс.
Кунанбаева А.,
Бектасов Ш.,
Плачинта И.,
Ахетова А.,
Ахат Н.
2018
Келешек-2030
167.
Краеведение. Костанайская область.
5 – 7 классы
Общая редакция:
Мукашева С., Киныбаева А., Ташетова Ж.
Составители:
Михалькова И., Кривоносова И., Испамбетов М.,
Купеев Е.,
Нюнюкова М., Искиндирова К., Касымова Г.,
Байкенова Г.,
Суебаева А.,
Титова Т.,
Дегтярева Н.,
Туякбаева Г.,
Рахимова Г.
2018
Атамура
168.
Краеведение.
Алматинская область.
5, 6, 7 классы
Кабдулова А.,
Досаева Э.,
Ауэзова А.,
Дихамбаева А.
2018
Алматыкітап
169.
Краеведение.
Карагандинская область.
5, 6, 7 классы
Бейсенбекова Н., Шотбакова Л.,
Тулеуова Б.,
Кожахметова Г.
2018
Алматыкітап
170.
Краеведение. Актюбинская область.
5, 6, 7 классы
Турмашева Б., Турдалина Ж., Идрешева Г.,
Власенко В.,
Буденко Т.,
Далишова К.,
Мухина М.
2018
Алматыкітап
171.
Краеведение.
Восточно-Казахстанская область.
5 – 7 классы
Аубакирова Ж.,
Жанбосинова А.,
Столярова Э.,
Савчук Е.,
Жириндинова К.,
Аубакирова А.,
Цыганов А.,
Зинченко Е.,
Кунафина К.,
Есембаева З.,
Жундибаева А.,
Муканов Б.
2018
Атамура
172.
Краеведение.
Жамбылская область.
5, 6, 7 классы
Байпаков К.,
Дикань М.,
Тажибаев Б.
2018
Алматыкітап
173.
Краеведение.
Северо-Казахстанская область.
5 – 7 классы
Ибраева А.,
Маликова С.,
Тайшыбай З.
2018
Арман-ПВ
174.
Краеведение.
город Астана.
5, 6, 7 классы
Байпаков К.,
Дикань М.,
Халмурзаева Ж.
2018
Алматыкітап
175.
Краеведение.
Южно-Казахстанская область.
5, 6, 7 классы
Шыныбекулы О.,
Бейсетаева Б.,
Сейлбекова К.,
Ширманова Ж.
2018
Алматыкітап
";
в приложении 7 "Перечень дополнительной учебной литературы и художественной литературы для внеклассного чтения и пополнения фонда библиотек организаций образования", утвержденном указанным приказом:
дополнить строкой, порядковый номер 162-2, следующего содержания:
"

2018
Алматыкітап
155.
Өлкетану.
Оңтүстік Қазақстан облысы.
5, 6, 7-сыныптар
Ө. Шыныбекұлы,
Б. Бейсетаева,
К. Сейлбекова,
Ж. Ширманова
2018
Алматыкітап
";
"Орыс тілінде оқыту" деген бөлім:
"5-11-сыныптар" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 163-175-жолдармен толықтырылсын:
"
163.
Краеведение.
город Алматы.
5, 6, 7 классы
Байпаков К.,
Дикань М.,
Темурбаева С.,
Рыскелдиева Г.
2018
Алматыкітап
164.
Краеведение. Павлодарская область.
5 – 7 классы
Нухулы А.,
Алинова М., Сабданбекова З.,
Сыздыкова А.,
Аушахманова Б.
2018
Арман-ПВ
165.
Краеведение.
Западно-Казахстанская область.
5 – 7 классы
Жаксыгалиев Ж., Шакаева Д.,
Хамзин Ж.,
Заиров А.,
Утепова Г.,
Литовкина Л.,
Магзумова А.,
Жумагазиева Р., Таскарина Г.,
Ташаева Г.,
Ахатова Н.,
Куспанова Ж., Терещенко Т., Тургумбаев А., Сидарова А.,
Каирлиева Г.,
Галкина О., Нурымбетов Е.
2018
Арман-ПВ
166.
Краеведение.
Акмолинская область. Часть І. 5 класс,
Часть ІІ. 6 класс,
Часть ІІІ. 7 класс.
Кунанбаева А.,
Бектасов Ш.,
Плачинта И.,
Ахетова А.,
Ахат Н.
2018
Келешек-2030
167.
Краеведение. Костанайская область.
5 – 7 классы
Общая редакция:
Мукашева С., Киныбаева А., Ташетова Ж.
Составители:
Михалькова И., Кривоносова И., Испамбетов М.,
Купеев Е.,
Нюнюкова М., Искиндирова К., Касымова Г.,
Байкенова Г.,
Суебаева А.,
Титова Т.,
Дегтярева Н.,
Туякбаева Г.,
Рахимова Г.
2018
Атамура
168.
Краеведение.
Алматинская область.
5, 6, 7 классы
Кабдулова А.,
Досаева Э.,
Ауэзова А.,
Дихамбаева А.
2018
Алматыкітап
169.
Краеведение.
Карагандинская область.
5, 6, 7 классы
Бейсенбекова Н., Шотбакова Л.,
Тулеуова Б.,
Кожахметова Г.
2018
Алматыкітап
170.
Краеведение. Актюбинская область.
5, 6, 7 классы
Турмашева Б., Турдалина Ж., Идрешева Г.,
Власенко В.,
Буденко Т.,
Далишова К.,
Мухина М.
2018
Алматыкітап
171.
Краеведение.
Восточно-Казахстанская область.
5 – 7 классы
Аубакирова Ж.,
Жанбосинова А.,
Столярова Э.,
Савчук Е.,
Жириндинова К.,
Аубакирова А.,
Цыганов А.,
Зинченко Е.,
Кунафина К.,
Есембаева З.,
Жундибаева А.,
Муканов Б.
2018
Атамура
172.
Краеведение.
Жамбылская область.
5, 6, 7 классы
Байпаков К.,
Дикань М.,
Тажибаев Б.
2018
Алматыкітап
173.
Краеведение.
Северо-Казахстанская область.
5 – 7 классы
Ибраева А.,
Маликова С.,
Тайшыбай З.
2018
Арман-ПВ
174.
Краеведение.
город Астана.
5, 6, 7 классы
Байпаков К.,
Дикань М.,
Халмурзаева Ж.
2018
Алматыкітап
175.
Краеведение.
Южно-Казахстанская область.
5, 6, 7 классы
Шыныбекулы О.,
Бейсетаева Б.,
Сейлбекова К.,
Ширманова Ж.
2018
Алматыкітап
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қосымша әдебиеттер мен сыныптан тыс оқуға және жалпы білім беру ұйымдарының кітапханалар қорын толықтыруға арналған көркем әдебиеттер тізбесі" деген 7-қосымшада:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 162-2-жолмен толықтырылсын;
"

162-2.
Назарбаевтай болғым
келеді
Н. Зенькович
2018
Алматыкітап
";
в приложении 8 "Перечень учебно-методических пособий и литературы для учителей", утвержденном указанным приказом:
раздел "Казахский язык обучения":
дополнить строкой, порядковый номер 38, следующего содержания:
"
38.
ХХ ғасыр басындағы әдебиет және алаш ұстанымы
Р. Зайкенова
2017
Мектеп
".
2. Департаменту дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Каринова Ш.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копий в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев

162-2.
Назарбаевтай болғым
келеді
Н. Зенькович
2018
Алматыкітап
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мұғалімдерге арналған оқу-әдістемелік құралдар және әдебиеттер тізбесі" деген 8-қосымшада:
"Қазақ тілінде оқыту" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 38-жолмен толықтырылсын:
"
38.
ХХ ғасыр басындағы әдебиет және алаш ұстанымы
Р. Зайкенова
2017
Мектеп
";
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Ш.Т. Каринова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев