О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 161. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2018 года № 17390.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и в целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом (далее – Перечень), согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шiлдедегi № 161 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 қыркүйекте № 17390 болып тіркелді.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
К. Орунханов ________________
18 сентября 2018 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 161
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения по вопросам представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863, опубликовано 20 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
отчет о стоимости пенсионных активов, по форме согласно приложению 2 изложить в редакции согласно приложению 29 к Перечню;
отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов, по форме согласно приложению 3 изложить в редакции согласно приложению 30 к Перечню;
отчет об активах, находящихся во внешнем управлении, по форме согласно приложению 4 изложить в редакции согласно приложению 31 к Перечню;
отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов, по форме согласно приложению 5 изложить в редакции согласно приложению 32 к Перечню;
отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц, по форме согласно приложению 6 изложить в редакции согласно приложению 33 к Перечню;
отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов, по форме согласно приложению 7 изложить в редакции согласно приложению 34 к Перечню;

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының м.а.
___________________ Қ. Орынханов
2018 жылғы 18 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 161 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің құны туралы есеп Тізбеге 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп Тізбеге 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп Тізбеге 31-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 32-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 33-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 34-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов, по форме согласно приложению 8 изложить в редакции согласно приложению 35 к Перечню;
отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя), по форме согласно приложению 9 изложить в редакции согласно приложению 36 к Перечню;
отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица), по форме согласно приложению 10 изложить в редакции согласно приложению 37 к Перечню;
отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя), по форме согласно приложению 11 изложить в редакции согласно приложению 38 к Перечню;
отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя), по форме согласно приложению 12 изложить в редакции согласно приложению 39 к Перечню;
отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам, по форме согласно приложению 13 изложить в редакции согласно приложению 40 к Перечню;
отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя, по форме согласно приложению 14 изложить в редакции согласно приложению 41 к Перечню;
отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 15 изложить в редакции согласно приложению 42 к Перечню;
отчет об операциях обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 16 изложить в редакции согласно приложению 43 к Перечню;
отчет о вкладах и деньгах и эквивалентов денежных средств, размещенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 17 изложить в редакции согласно приложению 44 к Перечню;
отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц, по форме согласно приложению 18 изложить в редакции согласно приложению 45 к Перечню;
отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов, по форме согласно приложению 19 изложить в редакции согласно приложению 46 к Перечню;

8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 35-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 36-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп Тізбеге 37-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының облыстары бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 38-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Тізбеге 39-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп Тізбеге 40-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп Тізбеге 41-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алған бағалы қағаздар туралы есеп Тізбеге 42-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен жасалған керi репо және репо операциялары туралы есеп Тізбеге 43-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша және ақша қаражатының баламалары туралы есеп Тізбеге 44-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп Тізбеге 45-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп Тізбеге 46-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов, по форме согласно приложению 20 изложить в редакции согласно приложению 47 к Перечню;
в Правилах представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем Фонда, главным бухгалтером Фонда, или лицами, уполномоченными на подписание отчета Фонда, исполнителем и хранится в Фонде.".
Приложение 1
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 2
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 3
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 4
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 5
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании кастодиана
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 6
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 7
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о количестве клиентов кастодиана
Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 8
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании
Сноска. Приложение 8 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 9
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о заявках на покупку/продажу ценных бумаг
Сноска. Приложение 9 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 10
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Сноска. Приложение 10 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 11
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Сноска. Приложение 11 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 12
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Сноска. Приложение 12 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 13
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о заявках на покупку/продажу производных финансовых инструментов
Сноска. Приложение 13 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 14
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок
Сноска. Приложение 14 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 15
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о заявках на покупку/продажу иностранных валют
Сноска. Приложение 15 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 16
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о результатах торгов иностранными валютами
Сноска. Приложение 16 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 17
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о членах организатора торгов
Сноска. Приложение 17 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 18
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Сноска. Приложение 18 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 19
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Сноска. Приложение 19 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 20
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет об объемах сделок
Сноска. Приложение 20 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 21
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о капитализации рынка ценных бумаг
Сноска. Приложение 21 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 22
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о счетах клиентов
Сноска. Приложение 22 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 23
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями
Сноска. Приложение 23 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 24
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Сноска. Приложение 24 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 25
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Сноска. Приложение 25 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 26
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о структуре операций обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов
Сноска. Приложение 26 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 27
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет о вкладах и деньгах, размещенных за счет собственных активов
Сноска. Приложение 27 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 28
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц
Сноска. Приложение 28 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 211 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 29
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о стоимости пенсионных активов
Отчетный период: за __________ 20__ года
Индекс: 1- ENPF_PA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
В случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
№ п/п
Показатель
дата, месяц, год
дата, месяц, год
1.
2.
3.
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1.
в тенге
1.2.
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1.
в тенге
2.2.
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1.
в тенге
3.2.
в иностранных валютах
4.

20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп Тізбеге 47-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті табыс ету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке Қордың бірінші басшысы, Қордың бас бухгалтері немесе Қордың есебіне қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды және Қорда сақталады.".
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
13-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
15-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
16-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
17-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
18-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
19-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
21-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
22-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
23-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
24-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
25-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
26-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
27-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
28-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 211 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы __________
Индекс: 1- ENPF_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей.
Нысан
_____________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Р/с
Көрсеткіш
күні, айы, жылы
күні, айы, жылы
1.
2.
3.
1.
Инвестициялық шоттардағы күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1
теңгемен
1.2
шетел валютасында
2.
Инвестициялық шоттарға келіп түскен күн соңындағы ақша, оның ішінде:
2.1
теңгемен
2.2
шетел валютасында
3.
Инвестициялық шоттардан күн соңындағы шығарылған ақша, оның ішінде:
3.1
теңгемен
3.2
шетел валютасында
4.

Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(23))
Примечание к Форме: ____________________________________________________________
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о стоимости
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о стоимости пенсионных активов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2020 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Информация по показателям "дата, месяц, год" указывается в формате "дд.мм.гггг".

Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((13)-(23))
Нысанға ескертпе:______________________________________
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Зейнетақы активтерінің құны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке-жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. "жыл, күн, ай" көрсеткіштері бойынша ақпарат "жжжж. кк.аа." форматында толтырылады.

7. В строках 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. и 7.2. отражаются суммы, эквивалентные тенге.
8. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными отчета об активах, находящихся во внешнем управлении.
9. Активы, отраженные в строках 7.1. и 7.2. на конец отчетного периода отражаются в примечании к Форме.
10. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
11. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
12. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов.
13. При заполнении строки 12.5. резервы (провизии) отражаются на конец дня даты его формирования (восстановления).
14. При заполнении строк 12.6. и 12.7. сведения по полученным доходам и понесенным убыткам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, отражаются в примечании к Форме.
15. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
16. В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения.
17. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
18. В строках 18.2. и 19.2. указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам.
По обязательным пенсионным взносам работодателя указывается только сумма пенсионных выплат.
19. При заполнении строк 18.3. и 19.3. сведения по прочим обязательствам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, отражаются в примечании к Форме.
20. Строки 21 и 22 заполняются с 1 января 2020 года. В строках 21 и 22 указываются остаток суммы на счетах Резервных фондов. Данные строки заполняются только при заполнении сведений по обязательным пенсионным взносам работодателя.

7. 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2 және 7.2-жолдарда теңгеге балама сомалар көрсетіледі.
8. 5-жол бойынша мәліметтер сыртқы басқарудағы активтер туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
9. 7.1. және 7.2-жолдарда көрсетілген есепті кезең соңындағы активтер Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
10. 9-жолды толтырған кезде нақты шығындар бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығындар (тікелей қаржы құралдарын сатып алумен байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударымдар бойынша банктік шығыстар осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сондай-ақ, қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге есептелген сыйақы (ол болған кезде) қосылады.
11. 10-жолды толтырған кезде сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты сату немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
12. 11-жол бойынша мәліметтер Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
13. 12.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) оны қалыптастыру (қалпына келтіру) күнінің соңында көрсетіледі.
14. 12.6 және 12.7-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген алынған кірістер мен келтірілген шығындар бойынша мәліметтер Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
15. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
16. 14 және 16-жолдарда комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
17. 15 және 17-жолдарды толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
18. 18.2 және 19.2-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомалары, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сомалар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінен табыс салығының сомалары көрсетіледі.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінің сомасы ғана көрсетіледі.
19. 18.3 және 19.3-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген басқа міндеттемелер бойынша мәліметтер Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
20. 21 және 22-жолдар 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап толтырылады. 21 және 22-жолдарда Резервтік қорлар шоттарындағы соманың қалдығы көрсетіледі. Жолдың деректері жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтер толтырылған кезде ғана толтырылады.

21. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 30
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 2- ENPF_SPPA
Периодичность: еженедельная /ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления:
еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей;
ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ___________________________
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

21. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Индекс: 2- ENPF_SPPA
Кезеңділігі: апта сайын/ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі:
апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
___________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Р/с №
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1.1.1
1.1.n
2.
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
2.1.n
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется единым накопительным пенсионным фондом по пенсионным активам, находящимся во внутреннем управлении, еженедельно по состоянию на второй рабочий день недели/ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2020 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

1.1.1
1.1.n
2
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
2.1.n
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ішкі басқарудағы зейнетақы активтері бойынша аптаның екінші жұмыс күніндегі жағдай бойынша апта сайын/есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолдарында мынадай зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

6. По таблице 1:
1) в Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам;
2) в графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности ГК РК 03-2007. Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
4) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 6 указывается идентификационный номер ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования;
6) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
8) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
9) в графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). В графе 12 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам – в абсолютном значении;
10) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
11) в графе 14 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
12) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
13) в графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 19 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;

6. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда бағалы қағаздар және эмитенттің эмиссиялық бағалы қағаздары бойынша міндеттемелері бойынша талап ету құқығы бойынша деректер көрсетіледі;
2) 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі ҚР МЖ 03-2007 экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
4) 5-бағанда сатып алынған қағаздың түрі, оның типін көрсете отырып көрсетіледі;
5) 6- бағанда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты – талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
7) 8 және 10-бағандарында валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
8) 9-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен берілген сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалатын облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде облигация ұстаушысына төленуге тиісті сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
9) 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат берудің және төлемдер жасаудың жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растама) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша - абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
10) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
11) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
12) 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық ақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ ақша аударымы бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда сатып алумен тікелей байланысты шығыстарды қоса алғандағы және сатып алушы сатушыға төленген пайыз сомасының (ол бар болғанда) шамасына кемітілген қаржы құралдарының сатып алу құны көрсетіледі;
13) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
14) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;

15) в графе 20 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;
16) в графе 21 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;
17) в графе 22 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
18) в графе 23 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
19) при заполнении граф 24 и 25 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 24 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
20) в графах 26 и 27 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 26 и 27 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 26 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
21) в графе 28 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
7. По таблице 2:
1) в графе 4 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям обратное репо, с указанием ее типа;
2) в графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг по операциям обратное репо;
3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";

15) 20-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
16) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
17) 22-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
18) 23-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі;
19) 24 және 25-бағандарды толтырған кезде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 24-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
20) 26 және 27-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізімі санаты болмаған кезде 26 және 27-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 26-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
21) 28-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
2) 6-бағанда кері репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;

4) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции обратного репо. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге заполняются графы 9 и 11;
5) в графе 15 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По таблице 3:
1) при заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) в графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации;
4) в графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
5) в графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге заполняется графа 13;
6) в графе 15 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
7) в графе 19 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 20 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
9) в графе 21 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
10) в графе 22 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
11) таблица заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
9. По таблице 4:
1) в графе 4 валюта платежа указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте - тенге, заполняются графы 5, 7 и 9;

4) 9 және 10-бағандарда кері репо операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін нақты төрт белгіге дейін дәл көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген кезде, бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 9 және 11-бағандарда көрсете отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта - теңгеде ақы төленген кезде 9 және 11-бағандар толтырылады;
5) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
8. 3-кесте бойынша:
1) 3 және 4-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі тағайындаған банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
2) 5-бағанда валюта кодтары ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
3) 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
5) 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерді банкке орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта теңгедегі баламасын 13-бағанда көрсете отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта - теңгемен орналастырылған жағдайда 13-баған толтырылады;
6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
7) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
8) 20-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
9) 21-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
10) 22-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
11) кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
9. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда төлем валютасы ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта - теңгеде тазартылған бағалы металды сатып алған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;

3) в графе 9 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
10. По таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, осуществляемых единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 31
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 3- ENPF_А-VNESH
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
В случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
№ п/п
Наименование внешнего управляющего пенсионными активами
Номер и дата договора доверительного управления
Предполагаемый период управления пенсионными активами
Текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении
Примечание
1
2
3
4
5
6
Итого:
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об активах,
находящихся во внешнем управлении
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении

3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
10. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
4) 6-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шарттық талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін;
сатуға мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу мәнін, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу мәнін білдіреді.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 3- ENPF_А-VNESH
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей.
Нысан
____________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Р/с №
Зейнетақы активтерін сыртқы басқарушының атауы
Сенімгерлікпен басқару шартының нөмірі және күні
Зейнетақы активтерін басқарудың болжанған кезеңі
Басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы:
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сыртқы басқарудағы активтер
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об активах, находящихся во внешнем управлении" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2020 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан (далее – управляющий пенсионными активами).
7. Форма заполняется в разрезе каждого управляющего пенсионными активами.
8. В графе 4 указывается период управления пенсионными активами по договору. В случае если в договоре не предусмотрен период управления пенсионными активами, то в графе 4 указывается знак "-".
9. В графе 5 указывается текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении на отчетную дату.
10. В случае если в отчетном периоде управляющий пенсионными активами передает всю сумму пенсионных активов другому управляющему, либо возвращает их единому накопительному пенсионному фонду и расторгает договор, то в графах 2, 3, 4 указываются сведения по данному управляющему пенсионными активами на последний день передачи активов и обязательств и в графе 6 указывается информация о результатах переданных активов (сумма пенсионных активов и куда была передана данная сумма).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Сыртқы басқарудағы активтер туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке ұсынылады.
"есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолдарында мынадай зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысан шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында (бұдан әрі - зейнетақы активтерін басқарушы) инвестициялық басқарудағы активтер бойынша беріледі.
7. Нысан әрбір зейнетақы активтерін инвестициялық басқарушы бойынша толтырылады.
8. 4-бағанда шарт бойынша зейнетақы активтерін басқару кезеңі көрсетіледі. Егер шартта зейнетақы активтерін басқару кезеңі көзделмесе, онда 4-бағанда "-" белгісі қойылады.
9. 5-бағанда есепті күндегі басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны көрсетіледі.
10. Егер есепті кезеңде зейнетақы активтерін басқарушы зейнетақы активтерінің барлық сомасын басқа басқарушыға, не оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтарса және шартты бұзса, онда 2, 3, 4-бағандарда активтер мен міндеттемелерді тапсырудың соңғы күніне осы зейнетақы активтерін басқарушы бойынша мәліметтер көрсетіледі және 6-бағанда тапсырылған активтер нәтижесі туралы ақпарат (зейнетақы активтері сомасы және осы сома қайда берілгені) көрсетіледі.

11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 32
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 4- ENPF_OPV
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков/ получателей
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков/получателей
обязательных пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов

11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 4- ENPF_OPV
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың/ алушылардың жасы
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан үлкен
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Міндетті зейнетақы жарналары
салымшыларының/
алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя.
Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 6 соответственно.
6. В графах 4 и 7 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя.
7. В графе 8 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, имеющих пенсионные накопления и не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, в зависимости от возраста вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 9.
8. В графе 10 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей без пенсионных накоплений и не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, в зависимости от возраста вкладчика/получателя.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 33
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 4- ENPF_OPVR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст физического лица
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
1
2
3
4
5
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
обязательных пенсионных
взносов работодателя и
количестве условных
пенсионных счетов физических лиц
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 5-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының/алушының жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 6-бағандарда көрсетіледі.
6. 4 және 7-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке салымшының/алушының жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. 8-бағанда зейнетақы жинақтары бар және зейнетақымен қамсыздандыру шарттары жоқ салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының /алушының жасына қарай көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 9-бағанда көрсетіледі.
8. 10-бағанда зейнетақы жинақтары жоқ және зейнетақымен қамсыздандыру шарттары жоқ салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/ алушының жасына қарай бөліп көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 4- ENPF_OPVR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Жеке тұлғаның жасы
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттары есебіндегі сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттары есебіндегі сома
1
2
3
4
5
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан көп
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналарының
көлемі және жеке тұлғалардың
шартты зейнетақы шоттарының
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 4 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, открытых на имя физического лица раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
6. В графах 3 и 5 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 34
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 5- ENPF_DPV
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков/ получателей
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
22 года
23 года
24 года
25 лет
26 лет
27 лет
28 лет
29 лет
30 лет
31 год
32 года
33 года
34 года
35 лет
36 лет
37 лет
38 лет
39 лет
40 лет
41 год
42 года
43 года
44 года
45 лет
46 лет
47 лет
48 лет
49 лет
50 лет
51 год
52 года
53 года
54 года
55 лет
56 лет
57 лет
58 лет
59 лет
60 лет
61 год
62 года
63 года
64 года
65 лет
66 лет
67 лет
68 лет
69 лет
70 лет
71 год
72 года
73 года
74 года
75 лет
76 лет
77 лет
78 лет
79 лет
80 лет
81 год и более
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков/получателей
добровольных пенсионных взносов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 4-бағандарда жеке тұлғаның атына ашылған жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
6. 3 және 5-бағандарда шартты зейнетақы шоттары есебіндегі сома ерлер және әйелдер бойынша жеке жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 5-ENPF_DPV
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі - ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Салымшылардың/алушылардың жасы
Ерлер
Әйелдер
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Зейнетақы жинақтары сомасы
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтары-мен
Зейнетақы жинақтары сомасы
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
22 жас
23 жас
24 жас
25 жас
26 жас
27 жас
28 жас
29 жас
30 жас
31 жас
32 жас
33 жас
34 жас
35 жас
36 жас
37 жас
38 жас
39 жас
40 жас
41 жас
42 жас
43 жас
44 жас
45 жас
46 жас
47 жас
48 жас
49 жас
50 жас
51 жас
52 жас
53 жас
54 жас
55 жас
56 жас
57 жас
58 жас
59 жас
60 жас
61 жас
62 жас
63 жас
64 жас
65 жас
66 жас
67 жас
68 жас
69 жас
70 жас
71 жас
72 жас
73 жас
74 жас
75 жас
76 жас
77 жас
78 жас
79 жас
80 жас
81 жас және одан артық
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ерікті зейнетақы жарналары
салымшыларының/
алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі және
жеке зейнетақы шоттарының
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 2 и 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 6 соответственно.
6. В графах 4 и 7 указывается количество вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика/получателя.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 36
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 7- ENPF_OPV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование области/города
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении
Индивидуальные пенсионные счета вкладчиков/получателей, не имеющих договоров о пенсионном обеспечении
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей с пенсионными накоплениями
Сумма накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей с пенсионными накоплениями
Сумма накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/ получателей без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков/получателей
обязательных пенсионных
взносов по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства
вкладчика/получателя)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2 және 5-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының/алушының жасына қарай бөліп, көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 6-бағандарда көрсетіледі.
6. 4 және 7-бағандарда зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны ерлер және әйелдер бойынша жеке (тиісті бағандарда) салымшының/алушының жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
36-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________
Индекс: 7-ENPF_OPV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі - ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс/қала атауы
Зейнетақымен қамсыздандыру шартын жасаған салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Зейнетақымен қамсыздандыру шарты жоқ салымшылардың /алушылардың жеке зейнетақы шоттары
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Жинақтар сомасы
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарымен
Жинақтар сомасы
Салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны, зейнетақы жинақтарынсыз
1
2
3
4
5
6
7
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша міндетті
зейнетақы жарналары
салымшыларының /
алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі
(салымшының/алушының
тұрғылықты жері бойынша)
және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 3.
6. В графе 4 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя.
7. В графе 5 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, имеющих пенсионные накопления, и не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 6.
8. В графе 7 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей без пенсионных накоплений и не имеющих договоров о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 37
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 7- ENPF_OPVR_OBL
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование области/города
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
1
2
3
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
обязательных пенсионных
взносов работодателя и
количестве условных
пенсионных счетов физических
лиц по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства
физического лица)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 3-бағанда көрсетіледі.
6. 4-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
7. 4-бағанда зейнетақы жинақтары бар және зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 6-бағанда көрсетіледі.
8. 7-бағанда зейнетақы жинақтарынсыз және зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___" __________
Индекс: 7-ENPF_OPVR_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі - ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс/қала атауы
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарына есептелетін сома
1
2
3
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналарының
көлемі және
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша жеке
тұлғалардың шартты зейнетақы
шоттарының саны (жеке
тұлғаның тұрғылықты жері
бойынша) туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объемах обязательных пенсионных взносов работодателя и количестве условных пенсионных счетов физических лиц по областям Республики Казахстан (по месту жительства физического лица)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, открытых на имя физического лица, с разбивкой по регионам. Сумма обязательных пенсионных взносов работодателя, числящаяся на условных пенсионных счетах, указывается в графе 3.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 38
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 7- ENPF_DPV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование области/города
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей с пенсионными накоплениями
Сумма накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей без пенсионных накоплений
1
2
3
4
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
Карагандинская
Кызылординская
Костанайская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
город Астана
город Алматы
город Шымкент
Не указан регион
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов
вкладчиков/получателей
добровольных пенсионных
взносов по областям
Республики Казахстан
(по месту жительства
вкладчика/получателя)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей добровольных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының көлемі және Қазақстан Республикасының облыстары бойынша жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны (жеке тұлғаның тұрғылықты жері бойынша) туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда жеке тұлғаның атына ашылған жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны өңірлер бойынша бөліп көрсетіледі. Шартты зейнетақы шоттарында тұрған жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының сомасы 3-бағанда көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
38-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының /алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 7- ENPF_DPV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі - ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Облыс/қала атауы
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
Жинақтар сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/ алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны
1
2
3
4
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
Қарағанды
Қызылорда
Қостанай
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
Астана қаласы
Алматы қаласы
Шымкент қаласы
Өңір көрсетілмеген
Жиынтығы
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы: ___________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
телефон нөмірі: ____________________
Есепке қол қою күні 20___ жылғы "__"________________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасының
облыстары бойынша ерікті
зейнетақы жарналары
салымшыларының/
алушылардың зейнетақы
жинақтарының көлемі
(салымшының/алушының
тұрғылықты жері бойынша)
және жеке зейнетақы
шоттарының саны туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасының облыстары бойынша ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі (салымшының/алушының тұрғылықты жері бойынша) және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей обязательных профессиональных пенсионных взносов по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика/получателя)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и имеющих пенсионные накопления, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя. Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графе 3.
6. В графе 4 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков/получателей, заключивших договор о пенсионном обеспечении и не имеющих пенсионные накопления с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика/получателя.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 40
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 8- ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Символ
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков/получателей
количество выплат
сумма
количество вкладчиков/получателей
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Выплаты пенсионных накоплений

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары салымшыларының/алушылардың зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған және зейнетақы жинақтары бар салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы 3-бағанда көрсетіледі.
6. 4-бағанда зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған және зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың/алушылардың жеке зейнетақы шоттарының саны салымшының/алушының тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
40-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 8- ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі - ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңге)
Баптардың атауы
Символ
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезең ішінде
Өткен жылдың осындай кезеңінде
салымшылар/алушылар саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар/алушылар саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Зейнетақы жинақтарының төлемдері

504
за счет:
добровольных пенсионных взносов:
600
по возрасту
601
по инвалидности
602
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
604
Другие пенсионные выплаты
700
Всего
1000
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам,
обязательным профессиональным
пенсионным взносам,
добровольным пенсионным взносам
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество вкладчиков/получателей, со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).

504
есебінен:
ерікті зейнетақы жарналары:
600
жасы бойынша
601
мүгедектігі бойынша
602
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
603
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
Басқа зейнетақы төлемдері
700
Барлығы
1000
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы ___________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн: 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Міндетті зейнетақы жарналары,
міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары, ерікті зейнетақы
жарналары бойынша зейнетақы
төлемдері туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішінде шоттардан төлемдер жасалған салымшалар/алушылар саны (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі.

6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам/получателям за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам/получателям.
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество вкладчиков/получателей, со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам/получателям за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам/получателям.
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В строках 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков/получателей отражается справочно и не суммируется в строках 401, 500, 600.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 41
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 8- ENPF_Vyplaty_OPVR
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Символ
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество физических лиц
количество выплат
сумма
количество физических лиц
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Выплаты пенсионных накоплений
100
по возрасту
110
по инвалидности
111
другим лицам
112
Всего пенсионные выплаты по обязательным пенсионным взносам работодателя:
1000
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам работодателя
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя

6. 4-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішінде салымшыларға/алушыларға жасалған төлемдер саны (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат салымшыларға/алушыларға жасалған төлемдер (транзакциялар) негізінде көрсетіледі.
7. 5-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішіндегі төлемдер сомасы (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда өткен жылдың осы кезеңі ішінде шоттардан төлемдер жасалған салымшалар/алушылар саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда өткен жылдың осы кезеңі ішінде салымшыларға/алушыларға жасалған төлемдер саны көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат салымшыларға/алушыларға жасалған төлемдер (транзакциялар) негізінде көрсетіледі.
10. 8-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
11. 405, 504, 603 және 604 жолдарда салымшылар/алушылар саны мәлімет түрінде көрініс тапқан және 401, 500, 600 жолдарда жинақталмайды.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
41-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 8- ENPF_Vyplaty_OPVR
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі - ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Символ
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезең ішінде
Өткен жылдың осы кезеңі ішінде
жеке тұлғалардың саны
төлемдер саны
сома
жеке тұлғалардың саны
төлемдер саны
сома
1
2
3
4
5
6
7
8
Зейнетақы жинақтарын төлеу
100
жасы бойынша
110
мүгедектігі бойынша
111
Басқа тұлғаларға
112
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша жалпы зейнетақы төлемдері:
1000
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
___________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы _________________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қою күні 20_____ жылғы "_____"__________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жұмыс берушінің міндетті
зейнетақы жарналары бойынша
зейнетақы төлемдері туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам работодателя" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается количество физических лиц, которым осуществлены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
6. В графе 4 указывается количество произведенных выплат физическим лицам за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается исходя из произведенных выплат (транзакций) физическим лицам.
7. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
8. В графе 6 указывается количество физических лиц, со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
9. В графе 7 указывается количество произведенных выплат физическим лицам за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается исходя из произведенных выплат (транзакций) физическим лицам.
10. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 42
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 1- ENPF_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
всего
в том числе обремененные ценные бумаги
обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішінде төлемдер жасалған жеке тұлғалардың саны (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі.
6. 4-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішінде жеке тұлғаларға жасалған төлемдер саны (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат жеке тұлғаларға жасалған төлемдер (транзакциялар) негізінде көрсетіледі.
7. 5-бағанда жылдың басынан басталған кезең ішіндегі төлемдер сомасы (жинақталған жиынтықпен) көрсетіледі.
8. 6-бағанда өткен жылдың осы кезеңі ішінде шоттардан төлемдер жасалған жеке тұлғалар саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда өткен жылдың осы кезеңі ішінде жеке тұлғаларға жасалған төлемдер саны көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат жеке тұлғаларға жасалған төлемдер (транзакциялар) негізінде көрсетіледі.
10. 8-бағанда өткен жылдың осы кезеңі ішіндегі төлемдер саны көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
42-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 1 - ENPF_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздардың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде репоға берілген бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам. По депозитарным распискам указываются сведения ее базового актива.
6. В графах 2 и 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги и страна его резидентства.
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается идентификационный номер ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
11. В графе 10 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
12. В графе 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT)).
13. В графе 13 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша оның базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
6. 2 және 3-бағандарда бағалы қағаз эмитентінің атауы және оның резиденттік елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типі көрсетіле отырып көрсетіледі
8. 5- бағанда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты – талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары Қазақстан Республикасының "Валюталар мен қорларды белгілейтін кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 мемлекеттік жіктеліміне сәйкес көрсетіледі.
11. 10-бағанда борыштық бағалы қағаздың оны шығару кезінде айқындалған, купондық борыштық бағалы қағаз бойынша пайыздармен көрінетін сыйақы есептелетін құны, сондай-ақ борыштық бағалы қағазды ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
12. 12-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға көрсетіледі (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат аудару және төлем жасау жүйесі бойынша (SWIFT) алынған растау).
13. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылу күні "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.

14. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг, в формате "дд.мм.гггг".
15. В графе 15 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
16. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 20 указывается стоимость обремененных ценных бумаг, указанная в бухгалтерском учете.
18. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, обремененных договорами репо, указанная в бухгалтерском учете.
19. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении со знаком плюс.
20. В графе 23 в качестве категории ценной бумаги указывается символ: 1 - "имеющиеся в наличии для продажи", 2 - "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток", 3 - "удерживаемые до погашения".
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг сраны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 43
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об операциях обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 1- ENPF_REPO_SA
Периодичность: ежемесячная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг
Валюта номинальной стоимости
Период
дата открытия операции
дата закрытия операции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Операции обратное репо
1.1.
прямой способ

14. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "жжжж.кк.аа" форматында көрсетіледі.
15. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын қосқанда, сатып алуға тікелей байланысты шығыстарды қоса алғандағы қаржы құралдарының сатып алу құны, сондай-ақ аудару бойынша банк қызметтері және сатып алушы сатушыға төлеген пайызға азайтылған шамасы (мұндай бар болса) көрсетіледі.
16. 16-бағанда бухгалтерлік есепте бейнеленген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
17. 20-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есептегі құны көрсетіледі.
18. 21-бағанда репоға берілген ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың бухгалтерлік есептегі құны көрсетіледі
19. 22-бағанда қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес құрылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) қосу белгісімен абсолютті шамада көрсетіледі.
20. 23-бағанда бағалы қағаздың санаты ретінде мынадай символ: 1 - "сату үшін қолда бар бағалы қағаздар", 2 - "пайда немесе шығын арқылы әдiл құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар", 3 - "өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар" көрсетіледі.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
43-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Керi репо және меншікті активтер есебінен жасалған репо операциялары туралы есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 1 - ENPF_REPO_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Р/с
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағазтүрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздың саны
Номиналдық құн валютасы
Кезең
Операция ашылған күн
Операция жабылған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Кері репо операциялары
1.1.
тура тәсіл

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об операциях обратное репо и репо, совершенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) обратное репо с указанием ее типа.
6. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) обратное репо.
7. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
8. При заполнении граф 14 и 15 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 14 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
9. В графах 16 и 17 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен жасалған кері репо және репо операциялары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаз түрі көрсетіледі.
6. 6-бағанда репо және (немесе) кері репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 7-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
8. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылу күнгі рейтинг көрсетіледі.
9. 16 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о вкладах и деньгах и эквивалентов денежных средств, размещенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении граф 3 и 4 указывается рейтинг банка или организации, присвоенный одним из рейтинговых агентств указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по Национальному Банку Республики Казахстан.
6. В графе 5 коды валют в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
7. В графах 5 и 13 заполняются строки 1, 2, 3, 4, 5 и 6.
8. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок указывается с учетом пролонгации.
9. В графах 11 и 12 указывается сумма размещения собственных активов во вклад. В случае размещения активов во вклад в тенге заполняется графа 11. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 12 с одновременным отражением эквивалента в тенге в графе 11. Графа 11 заполняется в тысячах тенге, графа 12 – в тысячах единиц иностранной валюты.
10. Форма составляется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте, банку и организации, а также по каждому счету и вкладу.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен орналастырылған салымдар мен ақша және ақша қаражатының баламалары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингілік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бойынша толтырылмайды.
6. 5-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
7. 5 және 13-бағандарда 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолдар толтырылады.
8. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған жағдайда ұзартылған мерзімі ескеріліп көрсетіледі.
9. 11 және 12-бағандарда меншікті активтерді салымдарға орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтер теңгедегі салымға орналастырылған жағдайда 11-баған толтырылады. Активтер шетел валютасындағы салымға орналастырылған жағдайда баламасы теңгемен 11-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 12-баған толтырылады. 11-баған мың теңгемен, 12-баған шетелдік валютаның мың бірлігімен толтырылады.
10. Нысан салымдар мен ақша сомасы көрсетіле отырып, әрбір валюта, банк және ұйым бойынша, сондай-ақ әрбір шот пен салым бойынша жеке-жеке толтырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом за отчетный период (месяц). Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По таблице 1:
1) в графе 2 в случае совершения сделки на международном (иностранном) рынке ценных бумаг, указывается дата ее заключения (trade date);
2) в графе 7 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция обратного репо – открытие (закрытие) и прочее);
3) в графе 8 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
4) в графе 9 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами;
5) в графах 11 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
6) в графе 15 указывается цена в валюте платежа с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе SWIFT), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения. В случае отсутствия в первичном документе цены, выраженной в валюте, указывается цена, выраженная в процентах от номинальной стоимости;
7) в графах 16 и 17 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Bloomberg либо REUTER в валюте номинальной стоимости;
8) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией - доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям обратного репо - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки в секторе автоматического репо);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезең (ай) үшін ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарығында мәміле жасалған жағдайда оны жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 7-бағанда мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивидендтер төлеу, кері репо операциясы - ашу (жабу) және басқа);
3) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған не мәміле ұйымдастырылмаған нарықта жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі;
4) 9-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттықтарды ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттықтарға жіберілген бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
5) 11 және 14-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
6) 15-бағанда сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын (биржалық куәлік, брокердің-дилердің есебі, SWIFT жүйесі бойынша алынған растау) бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін нақты төрт белгіге дейін дәл төлем валютасында бағасы көрсетіледі. Бастапқы құжатта валютада көрініс тапқан баға болмаған жағдайда номиналды құнының пайызбен көрініс тапқан баға көрсетіледі;
7) 16 және 17-бағандарда Bloomberg ақпараттық-аналитикалық жүйелердің деректері бойынша осы қаржы құралы айналысы көрініс табатын халықаралық (шетел) қор биржаларында не REUTER номиналды құн валютасында жасалған акцияларды сатып алу (сату) бойынша мәмілелер бойынша бағалар көрсетіледі;
8) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша - бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде иелігінен айыру не сатып алу нәтижесінде пайда болған кірістілік; кері репо операциялары бойынша - автоматты репо секторында мәміле жасау нәтижесінде пайда болған кірістілік);

9) в графе 19 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой;
10) графы 20 и 21 заполняются по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг.
6. По таблице 2:
1) в графе 2 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета единого накопительного пенсионного фонда на текущий счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 9 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. По таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
3) в графе 6 указываются наименование видов аффинированных драгоценных металлов;
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
8. По таблице 4:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг";
2) в графе 4 указывается дата первоначального признания финансовых инструментов в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 5 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг";
4) в графе 6 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты);
5) в графе 7 указывается идентификационный номер ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
6) в графе 8 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";
7) в графе 9 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)";

9) 19-бағанда үтірден кейін нақты екі белгіге дейін дәл сома көрсетіледі;
10) 20 және 21-бағандар халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым салынған жағдайда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің ағымдағы шотына аударым күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда - ақшаны инвестициялық шотқа қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өткеннен соң салымды қайтару);
3) 9-бағанда үтірден кейін нақты екі белгіге дейін дәл сома көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 5-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату және басқа);
3) 6-бағанда тазартылған бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды көрсетуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2012 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда үтірден кейін нақты екі белгіге дейін дәл сома көрсетіледі.
8. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда "жжжж.кк.аа." форматында мәмілені жасау күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда "жжжж.кк.аа." форматында бухгалтерлік есептегі қаржы құралдарын бастапқы мойындау күні көрсетіледі;
3) 5-бағанда "жжжж.кк.аа." форматында мәміле бойынша есеп айырысу күні көрсетіледі;
4) 6-бағанда туынды қаржы құралдарының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары);
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының (ел) атауы" форматында оның резиденттігі елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі;
7) 9-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтинг) (рейтингілік агенттік)" форматында рейтингілік агенттік (бар болса) берген базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтинг болмағаны нұсқалады;

8) в графе 10 в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет";
9) в графе 11 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
10) в графе 16 если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (идентификационный номер ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет";
11) в графе 17 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки;
12) в графе 18 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта;
13) в графе 19 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию;
14) в графе 20 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами биржи;
15) в графе 21 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 47
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
по вопросам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 августа 2017 года № 167
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Индекс: 9- ENPF_DEFAULT_PA
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: единый накопительный пенсионный фонд
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Пенсионные активы, сформированные за счет ___________________________
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги или номер договора вклада
Идентификационный номер
Идентификатор права требования
Количество ценных бумаг (штук)
Дата погашения
Дата прекращения признания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы:
Размер задолженности
Всего задолженности
Вид урегулирования и суммы задолженностей
по основному долгу
по вознаграждению
пеня по основному долгу
пеня по вознаграждению
9
10
11
12
13
14
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Исполнитель _________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Номер телефона: _________________________
Дата подписания отчета "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета по финансовым
инструментам эмитентов,
допустивших дефолт,
приобретенным за счет
пенсионных активов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов

8) 10-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаса, қарсы агент, оның резиденттік елі, сондай-ақ "қарсы агент/елі/рейтингі (рейтингілік агенттігі)" форматында осы қарсы агентке берілген рейтингі көрсетіледі. Қарсы агентте рейтинг болмаған жағдайда "қарсы агент/елі/рейтингі жоқ" форматында ақпарат көрсетіледі;
9) 11-бағанда мәміле (сатып алу, сату және басқа) түрі көрсетіледі;
10) 16-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса "иә" сөзі және "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, саны, құны, көлемі, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса "жоқ" сөзі көрсетіледі;
11) 17-бағанда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі;
12) 18-бағанда бар болса вариациялық маржа - биржа есептейтін және мерзімді келісімшарт белгіленімінің өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі;
13) 19-бағанда бар болса бастапқы маржа - биржа айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің нарықтық құнының сомалық үлесі көрсетіледі;
14) 20-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не биржа ережелерінде көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады;
15) 21-бағанда мәміле тараптарында талаптардың және міндеттемелерді туындау шарттары көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы кәсіби
қатысушыларының және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілік
ұсыну мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
47-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 28 тамыздағы
№ 167 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________
Индекс: 9- ENPF_DEFAULT_PA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатындар: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
___________________________ есебінен құралған зейнетақы активтері
(в тенге)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі немесе салым шартының нөмірі
Сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығының сәйкестендіргіші
Бағалы қағаздар саны (дана)
Өтеу күні
Тану тоқтатылған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтығы
Кестенің жалғасы:
Берешек мөлшері
Барлық берешек
Реттеу түрі және берешек сомасы
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
негізгі борыш бойынша өсімпұл
сыйақы бойынша өсімпұл
9
10
11
12
13
14
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Орындаушы ___________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Есепке қол қойылған күн: 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Зейнетақы активтерінің есебінен
сатып алынған дефолтқа жол
берген эмитенттердің қаржы
құралдары бойынша есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
3. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
4. Форму подписывает первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. С 1 января 2020 года Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" или "обязательных пенсионных взносов работодателя".
6. В графе 3 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа или номер договора вклада.
7. В графе 4 указывается идентификационный номер ценных бумаг.
8. В графе 5 указывается идентификатор права требования при наличии.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графе 7 указывается дата погашения финансового инструмента.
11. В графе 8 отражается дата прекращения признания финансового инструмента в бухгалтерском учете.
12. Графа 13 является суммой граф 9, 10, 11 и 12.
13. В графе 14 указываются вид урегулирования задолженности: реабилитация/реструктуризация, банкротство, исполнительное производство, внесудебное урегулирование, а также суммы задолженностей, определенные решением суда, в соответствии с заключенными соглашениям о погашении задолженности, признанные в реестре требований кредиторов.
14. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Зейнетақы активтерінің есебінен сатып алынған дефолтқа жол берген эмитенттердің қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры тоқсан сайын, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап Нысан міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының және ерікті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша жеке ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында "міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары" немесе "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары" сияқты зейнетақы жарналарына қарай қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 3-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типін немесе салым шартының нөмірін көрсетумен көрсетіледі.
7. 4-бағанда бағалы қағаздардың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 5-бағанда талап ету құқығын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 7-бағанда қаржы құралын өтеу күні көрсетіледі.
11. 8-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралын тануды тоқтату күні көрсетіледі.
12. 13-баған 9, 10, 11 және 12-бағандардың сомасы болып табылады.
13. 14-бағанда берешекті реттеу түрі: оңалту/қайта құрылымдау, банкроттық, атқарушылық іс жүргізу, соттан тыс реттеу, сондай-ақ кредиторлар талаптарының тізілімінде танылған берешекті өтеу туралы жасалған келісімге сәйкес соттың шешімімен айқындалған берешектер сомасы көрсетіледі.
14. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.