О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 92 "Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2018 года № 17468
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 92 "Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9957, опубликован 2 апреля 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 59 (27935)) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа";
вступительную часть (преамбулу) изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 13) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа.";
Правила представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа (далее - Правила), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно Приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 92 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 2 қазанда № 17468 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9957 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 59 (28537) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе бөлігі (кіріспесі) мынадай редакцияда жазылсын:
"Газ және газбен жабдықтау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 13) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңы 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсынудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования, при этом пункт 14 Правил действует до 31 декабря 2018 года и пункт 15 Правил вводится в действие с 1 января 2019 года.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 14 сентября 2018 года № 373
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 92
Правила представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении" и определяют порядок представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование производства, транспортировки (перевозки), хранения и оптовой реализации газа, а также розничной реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
2) информационная система уполномоченного органа – интегрированная информационная система "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан", предназначенная для сбора, хранения, анализа и обработки информации в сфере недропользования.
3. Уполномоченный орган осуществляет мониторинг производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа, включающий:

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бұл ретте Қағидалардың 14-тармағы 2018 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады және Қағидалардың 15-тармағы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 373 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 92 бұйрығымен
бекітілген
Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Газ және газбен жабдықтау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзірленді және тауарлық, сұйытылған мұнай газын және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган – газ өндіруді, тасымалдауды (тасуды), сақтауды және көтерме саудада өткізуді, сондай-ақ тауарлық және сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді және тұтынуды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) уәкілетті органның ақпараттық жүйесі – жер қойнауын пайдалану саласындағы ақпаратты жинауға, сақтауға, талдауға және өңдеуге арналған "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі.
3. Уәкілетті орган:

1) мониторинг объемов производства товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа;
2) мониторинг объемов транспортировки (перевозки) и хранения товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа;
3) мониторинг объемов реализации, в том числе вывоза за пределы территории Республики Казахстан и ввоза на территорию Республики Казахстан товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа;
4) мониторинг оптовых и розничных цен на товарный, сжиженный нефтяной и сжиженный природный газ, реализуемый в Республике Казахстан;
5) мониторинг объемов отгрузки сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа по регионам Республики Казахстан и за пределы территории Республики Казахстан по странам назначения;
6) мониторинг внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном и сжиженном нефтяном газе.
Глава 2. Порядок представления сведений
4. Сведения по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа формируются уполномоченным органом на основании сведений, представляемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, национальным оператором, производителями, лицами, осуществляющими оптовую и (или) розничную реализацию товарного и (или) сжиженного газа, газотранспортными и газораспределительными организациями.
5. Национальный оператор представляет в уполномоченный орган:
1) ежемесячно не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, сведения об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам и его хранению в хранилищах товарного газа по формам согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам;
2) ежегодно не позднее первого февраля года, следующего за отчетным, сведения об объемах приобретенного сырого и товарного газа в рамках преимущественного права государства по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода прогноз внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на предстоящий календарный год по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6. Лица, осуществляющие оптовую и (или) розничную реализацию товарного газа, ежемесячно не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, представляют в уполномоченный орган сведения о реализации товарного газа, в том числе ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

1) тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру көлемдерінің мониторингін;
2) тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды тасымалдау (тасу) және сақтау көлемдерінің мониторингін;
3) тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өткізу, оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге әкету және Қазақстан Республикасының аумағына әкелу көлемдерінің мониторингін;
4) Қазақстан Республикасында өткізілетін тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газдың көтерме және бөлшек сауда бағаларының мониторингін;
5) сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды Қазақстан Республикасының өңірлеріне және межелі елдері бойынша Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге тиеп-жөнелту көлемдерінің мониторингін;
6) Қазақстан Республикасының тауарлық газға және сұйытылған мұнай газына деген ішкі қажеттіліктерінің мониторингін қамтитын тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингін жүзеге асырады.
2-тарау. Мәліметтер ұсыну тәртібі
4. Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтерді облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, ұлттық оператор, өндірушілер, тауарлық және (немесе) сұйытылған газды бөлшек және (немесе) көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар, газ тасымалдау және газ тарату ұйымдары ұсынатын мәліметтердің негізінде уәкілетті орган қалыптастырады.
5. Ұлттық оператор уәкілетті органға:
1) осы Қағидаларға 1, 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау және оны тауарлық газ қоймаларында сақтау көлемдері туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде сатып алынған шикі және тауарлық газдың көлемдері туралы мәліметтерді жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмей;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамын жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін кемінде үш ай бұрын ұсынады.
6. Тауарлық газды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар уәкілетті органға тауарлық газды, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.

7. Производители представляют в уполномоченный орган:
1) ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, сведения по производству товарного и сжиженного природного газа по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода прогнозный объем производства товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа на предстоящие пять лет по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
8. Производители сжиженного нефтяного газа ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, предоставляют в уполномоченный орган по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам:
1) сведения об объемах производства собственного сжиженного нефтяного газа;
2) сведения об объемах производства сжиженного нефтяного газа из углеводородного сырья, принадлежащего на праве собственности или иных законных основаниях другим лицам;
3) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках Плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан (далее – план поставки);
4) сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа вне плана поставки;
9. Собственники сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, предоставляют в уполномоченный орган сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
10. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы представляют в уполномоченный орган:
1) ежемесячно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным:
сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории области, города республиканского значения, столицы по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
сведения по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории области, города республиканского значения, столицы по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
2) ежегодно не позднее чем за три месяца до начала планируемого периода прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на предстоящий календарный год на территории области, города республиканского значения, столицы по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
11. Лица, осуществляющие оптовую реализацию сжиженного природного газа, ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным, представляют в уполномоченный орган сведения о реализации сжиженного природного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящим Правилам.

7. Өндірушілер уәкілетті органға:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлық және сұйытылған табиғи газ өндіру жөніндегі мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей;
2) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндірудің алдағы бес жылға арналған болжамды көлемін жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей ұсынады.
8. Сұйытылған мұнай газын өндірушілер ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей уәкілетті органға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) меншікті сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтерді;
2) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде басқа тұлғаларға тиесілі көмірсутек шикізатынан сұйытылған мұнай газын өндіру көлемдері туралы мәліметтерді;
3) Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспары (бұдан әрі –өнім беру жоспары) шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтерді;
4) өнім беру жоспарынан тыс сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтерді ұсынады.
9. Өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері уәкілетті органға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнім беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей ұсынады.
10. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары уәкілетті органға:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газының көтерме және бөлшек сауда бағалары жөніндегі мәліметтерді;
2) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газын тұтынудың алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамын жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей ұсынады.
11. Сұйытылған табиғи газды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар уәкілетті органға сұйытылған табиғи, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.

12. Уполномоченный орган в области таможенного дела ежемесячно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным, предоставляет в уполномоченный орган сведения согласно приложению 14 к настоящим Правилам:
1) о транспортировке за пределы территории Республики Казахстан и на территорию Республики Казахстан товарного газа трубопроводным транспортом;
2) о вывозе за пределы территории Республики Казахстан и ввозе на территорию Республики Казахстан сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, трубопроводным, морским и внутренним водным транспортом.
13. На основе данных мониторинга производства, реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа уполномоченный орган составляет прогнозный баланс производства, реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа на территории Республики Казахстан на предстоящий календарный год на основании сведений, представляемых ему местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, национальным оператором, производителями, лицами, осуществляющими оптовую и (или) розничную реализацию товарного и (или) сжиженного нефтяного газа, газотранспортными и газораспределительными организациями.
14. Сведения, предусмотренные в настоящих Правилах, представляются в уполномоченный орган в бумажном и (или) электронном виде посредством заполнения экранной формы информационной системы уполномоченного органа, подкрепленной электронной цифровой подписью уполномоченного лица, за исключением сведений, предусмотренных в пункте 12 настоящих Правил.
15. Сведения, предусмотренные в настоящих Правилах, представляются в уполномоченный орган в электронном виде посредством заполнения экранной формы информационной системы уполномоченного органа, подкрепленной электронной цифровой подписью уполномоченного лица, за исключением сведений, предусмотренных в пункте 12 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам представления сведений
по мониторингу производства,
транспортировки (перевозки),
хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам
Индекс формы: 1 ОТТГ
Периодичность: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: в уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Отчетный период за ____________20___ года.
2.1. Внутренняя поставка товарного газа (наименование потребителя, региона, кода по КАТО)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
1
2
3
...
Итого внутренняя транспортировка
продолжение таблицы
Объемы транспортировки, тыс. м3
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
№.
2.2. Международный транзит товарного газа (страна)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
1
2
3
...
Итого международный транзит
продолжение таблицы
Объемы транспортировки, тыс. м3
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
№.
2.3. Экспорт казахстанского товарного газа (наименование месторождения, производителя и поставщика товарного газа)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
1
2
Итого экспорт казахстанского газа
продолжение таблицы
Объемы транспортировки, тыс. м3
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
2.4. Импорт товарного газа (страна)
Магистральный газопровод
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
1
2
3
...
Итого импорт товарного газа
продолжение таблицы
Объемы транспортировки, тыс. м3
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________            подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений об объемах транспортировки товарного газа по магистральным газопроводам.

12. Кеден ісі саласындағы уәкілетті орган ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органға:
1) тауарлық газды құбыржол көлігімен Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерге және Қазақстан Республикасының аумағына тасымалдау туралы;
2) сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, құбыржол, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге әкету және Қазақстан Республикасының аумағына әкелу туралы мәліметтерді ұсынады.
13. Тауарлық және сұйытылған мұнай газын өндіру, өткізу және тұтыну мониторингі деректерінің негізінде уәкілетті орган облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, ұлттық оператор, өндірушілер, тауарлық және (немесе) сұйытылған мұнай газын көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар, газ тасымалдау және газ тарату ұйымдары оған ұсынатын мәліметтердің негізінде Қазақстан Республикасының аумағында тауарлық және сұйытылған мұнай газын өндірудің, өткізу мен тұтынудың алдағы күнтізбелік жылға арналған болжамды балансын жасайды.
14. Осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген мәліметтерді қоспағанда, осы Қағидаларда көзделген мәліметтер уәкілетті органға қағаз және (немесе) электрондық түрде уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған уәкілетті органның ақпараттық жүйесінің экрандық нысанын толтыру арқылы ұсынылады.
15. Осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген мәліметтерді қоспағанда, осы Қағидаларда көзделген мәліметтер уәкілетті органға электрондық түрде уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған уәкілетті органның ақпараттық жүйесінің экрандық нысанын толтыру арқылы ұсынылады.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну
қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау көлемдері туралы мәліметтер
Нысан индексі: 1 ТГТК
Кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей;
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
2.1 Тауарлық газды ішкі жеткізу (тұтынушының, өңір атауы, ӘАОЖ бойынша коды)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
1
2
3
...
Ішкі тасымалдаудың жиыны
продолжение таблицы
Тасымалдау көлемдері, мың м3
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бастап
2.2 Тауарлық газдың халықаралық транзиті (ел)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
1
2
3
...
Халықаралық транзит жиыны
продолжение таблицы
Тасымалдау көлемдері, мың м3
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бері
2.3
Қазақстандық тауарлық газ экспорты (кен орнының, тауарлық газ өндіруші мен жеткізушінің атауы)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
1
2
3
...
Қазақстандық газ экспортының жиыны
продолжение таблицы
Тасымалдау көлемдері, мың м3
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бері
2.4
Тауарлық газ импорты(ел)
Магистральдық газ құбыры
Тасымалдау көлемдері, мың м3
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
1
2
3
...
Тауарлық газ импортының жиыны
продолжение таблицы
Тасымалдау көлемдері, мың м3
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жыл басынан бері
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау көлемдері туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2.1 "Внутренняя поставка товарного газа (наименование потребителя, региона, код по КАТО)" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код области, города республиканского значения, столицы в которую транспортируется товарный газ, с указанием газораспределительных организаций, через которые транспортируется товарный газ от магистрального газопровода до газопотребляющих систем;
в графе 2.2 "Международный транзит товарного газа (страна)" указывается наименование страны, из которой поступает газ, с указанием наименования участков, через которые транспортируется товарный газ;
в графе 2.3 "Экспорт казахстанского товарного газа (наименование месторождения, производителя и поставщика товарного газа)" указывается название газодобывающей компании или название месторождения, откуда была произведена транспортировка товарного газа на экспорт, с указанием наименования участков, через которые транспортируется товарный газ;
в графе 2.4 "Импорт товарного газа (страна)" указывается название страны, из которой поступает газ, с указанием наименования участков, через которые транспортируется товарный газ;
в графе 3 "Магистральный газопровод" указывается название магистрального газопровода, по которому производилась транспортировка товарного газа; в графе 4 "январь", в графе 5 "февраль", в графе 6 "март", в графе 7 "апрель", в графе 8 "май", в графе 9 "июнь", в графе 10 "июль", в графе 11 "август", в графе 12 "сентябрь", в графе 13 "октябрь", в графе 14 "ноябрь", в графе 15 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с графами 2.1, 2.2, 2.3, 2.4; в графе 16 "с начала года" указывается сумма значения по графам 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 за период с января по отчетный месяц.
Расшифровка аббревиатуры:
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 2
к Правилам представления сведений
по мониторингу производства,
транспортировки (перевозки),
хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по хранению товарного газа в хранилищах товарного газа
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 2 ХТГ
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным;
Название хранилища
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2.1 Запас газа на начало месяца, в том числе (с указанием владельцев):
2
2.2 Закачано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):
3
2.3 Отобрано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):
4
2.4 Запас газа на конец месяца, в том числе (с указанием владельцев):
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по хранению товарного газа в хранилищах товарного газа.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"№" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
"Тауарлық газды ішкі жеткізу (тұтынушының, өңір атауы, ӘАОЖ бойынша коды)" деген 2.1.- бағанда тауарлық газ тасымалданатын облыс, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы, магистральдық газ құбырынан бастап газ тұтынатын жүйелерге дейін тауарлық газ тасымалданатын газ таратушы ұйымдарды көрсете отырып, Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодына сәйкес тауарлық газ тасымалданатын облыс, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі;
"Тауарлық газдың халықаралық транзиті (ел)" деген 2.2-бағанда тауарлық газ тасымалданатын учаскелердің атауларын көрсете отырып, газ келетін елдің атауы көрсетіледі;
"Қазақстандық тауарлық газ экспорты (кен орнының, тауарлық газ өндіруші мен жеткізушінің атауы)" деген 2.3-бағанда тауарлық газ тасымалданатын учаскелердің атауын көрсете отырып, газ өндіруші компанияның атауы немесе тауарлық газдың экспортқа тасымалдануы жүргізілген кен орнының атауы көрсетіледі;
"Тауарлық газ импорты (ел)" деген 2.4-бағанда тауарлық газ тасымалданатын учаскелердің атауын көрсете отырып, газ келетін елдің атауы көрсетіледі;
"Магистральдық газ құбыры" деген 3-бағанда тауарлық газдың тасымалдануы жүргізілген магистральдық газ құбырының атауы көрсетіледі;
"Қаңтар" деген 4-бағанда, "Ақпан" деген 5-бағанда, "Наурыз" деген 6-бағанда, "Сәуір" деген 7-бағанда, "Мамыр" деген 8-бағанда, "Маусым" деген 9-бағанда, "Шілде" деген 10-бағанда, "Тамыз" деген 11-бағанда, "Қыркүйек" деген 12-бағанда, "Қазан" деген 13-бағанда, "Қараша" деген 14-бағанда, "Желтоқсан" деген 15-бағанда 2.1, 2.2, 2.3, 2.4-бағандарға сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәні көрсетіледі;
"Жыл басынан бері" деген 16-бағанда 2.1, 2.2, 2.3, 2.4-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлық газды тауарлық газ қоймаларында сақтау жөніндегі мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 2 ТГҚС
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей;
Қойманың аты
Қаңтар
Ақпан
Наур ыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2.1 Айдың басындағы газ қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
2
2.2 Бір айда айдалғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
3
2.3 Бір айда алынғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
4
2.4 Айдың соңындағы газдың қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық газды тауарлық газ қоймаларында сақтау жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом: в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2.1 "Запас газа на начало месяца, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования владельцев товарного газа, объем которого хранится на начало периода;
в строке 2.2 "Закачано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования компаний, объем газа которого закачен в хранилище;
в строке 2.3 "Отобрано за месяц, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования компаний, объем газа которых отобран из хранилища;
в строке 2.4 "Запас газа на конец месяца, в том числе (с указанием владельцев):" указываются наименования владельцев товарного газа, объем которого хранится на конец периода;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с графами 2.1, 2.2, 2.3;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значения по графам
2.2, 2.3, 2.4 в период с января по отчетный месяц.
Приложение 3
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения об объемах приобретенного сырого и товарного газа в рамках преимущественного права государства
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 3 ОПСТ
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее первого февраля года, следующего за отчетным;
Наименование (регион и компания-недропользователь)
Код территории по Классификатору административно-территориальных объектов (код по КАТО)
Месторождение
Предельная цена (утвержденная уполномоченным органом), тенге/тыс. м3
Цена покупки газа тенге/тыс. м3
Объем покупки газа, тыс. м3
сырой газ
товарный газ
сырой газ
товарный газ
сырой газ
товарный газ
1
1.1
2
3.1
3.2
4.1
4.2
5.1
5.2
область 1
недропользователь 1
недропользователь 2
...
область 2
недропользователь 1
недропользователь 2
...
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по объемам приобретенного сырого и товарного газа в рамках преимущественного права государства.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"№" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
"Айдың басындағы газ қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.1-бағанда кезең басында көлемі сақталатын тауарлық газ иелерінің атауы көрсетіледі;
"Бір айда айдалғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.2-бағанда қоймаға газ көлемі айдалған компанияның атауы көрсетіледі;
"Бір айда алынғаны, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.3-бағанда газ көлемі қоймадан алынған компанияның атауы көрсетіледі;
"Айдың соңындағы газ қоры, оның ішінде (иелерін көрсете отырып):" деген 2.4-бағанда, кезең соңында көлемі сақталатын тауар газы иелерінің атауы көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 2.1, 2.2, 2.3-бағандарға сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәні көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда 2.2, 2.3, 2.4-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 3 ШТГС
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмей.
Атауы (өңір және жер қойнауын пайдаланушы- компания)
ӘАОЖ бойынша аумақтың коды
Кен орны
Шекті баға (уәкілетті органмен бекітілген), теңге/мың м3
Газды сатып алудың бағасы
Газды сатып алу көлемі, мың м3
шикі газ
тауарлық газ
шикі газ
тауарлық газ
шикі газ
тауарлық газ
1
1.1
2
3.1
3.2
4.1
4.2
5.1
5.2
1-облыс
1-жер қойнауын пайдаланушы
2-жер қойнауын пайдаланушы
2-облыс
1-жер қойнауын пайдаланушы
2-жер қойнауын пайдаланушы
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде сатып алынған шикі және тауарлық газ көлемдері туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее первого февраля года, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Наименование (регион и компания-недропользователь)" указываются наименование области, города республиканского значения, столицы и наименования недропользователей в рамках этой области, от которых национальный
оператор приобретает сырой и/или товарный газ в рамках преимущественного права государства;
по графе 3.1 "Код территории по Классификатору административно-территориальных объектов (код по КАТО)" в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код области, города республиканского значения, столицы из которой национальный оператор приобретает сырой и/или товарный газ в рамках преимущественного права государства;
в графе 2 "Месторождение" указывается наименование месторождения того или иного недропользователя в соответствии с графой 1;
в графе 3.1 "Предельная цена (утвержденная уполномоченным органом), тенге/тыс. м3" ("сырой газ") указывается утвержденная уполномоченным органом предельная цена сырого газа приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 3.2 "Предельная цена (утвержденная уполномоченным органом), тенге/тыс. м3" ("товарный газ") указывается утвержденная уполномоченным органом предельная цена товарного газа приобретаемого национальным оператором в рамках преимущественного права государства по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 4.1 "Цена покупки газа, тенге/тыс. м3" ("сырой газ") указывается цена покупки сырого газа по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 4.2 "Цена покупки газа, тенге/тыс. м3" ("товарный газ") указывается цена покупки товарного газа по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 5.1 "Объем покупки газа, тыс. м3" ("сырой газ") указывается объем сырого газа по месторождениям в соответствии с графой 2;
в графе 5.2 "Объем покупки газа, тыс. м3" ("товарный газ") указывается объем товарного газа по месторождениям в соответствии с графой 2.
Расшифровка аббревиатуры:
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 4
к Правилам представления сведений
по мониторингу производства,
транспортировки (перевозки),
хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по прогнозам внутренних потребностей Республики Казахстан
в товарном газе на 20__ год
Отчетный период за "__" ____________20___ года.
Индекс формы: 4 ПВП
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: национальный оператор.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода;
Регион
Код по КАТО
Объемы транспортировки, тыс. м3
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
На год
1
2
2.1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего по РК
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по прогнозам внутренних потребностей Республики Казахстан в товарном газе на 20__ год.

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмей уәкілетті органға жібереді.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Атауы (облыс және жер қойнауын пайдаланушы-компания)" деген 1-бағанда алдымен облыс атауы көрсетіледі, содан соң осы облыс аясындағы мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор шикі және/немесе тауарлық газды сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылардың атауы көрсетіледі;
"ӘАОЖ бойынша коды" деген 1.1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес облыс, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі;
"Кен орны" деген 2-бағанда 1-бағанға сәйкес қандай да бір жер қойнауын пайдаланушылардың кен орнының атауы көрсетіледі;
"Шекті баға (уәкілетті органмен бекітілген), теңге/мың м3" ("шикі газ") деген 3.1-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор сатып алатын шикі газдың уәкілетті органмен бекітілген бағасы көрсетіледі;
"Шекті баға (уәкілетті органмен бекітілген), теңге/мың м3" ("тауарлық газ") деген 3.2-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша мемлекеттің артықшылықты құқығы шеңберінде ұлттық оператор сатып алатын тауарлық газдың уәкілетті органмен бекітілген бағасы көрсетіледі;
"Газды сатып алудың бағасы, теңге/мың м3" ("шикі газ") деген 4.1-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша шикі газдың сатып алу бағасы көрсетіледі;
"Газды сатып алудың бағасы, теңге/мың м3" ("тауарлық газ") деген 4.2-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша тауарлық газдың сатып алу бағасы көрсетіледі;
"Газды сатып алу көлемі, мың м3" ("шикі газ") деген 5.1-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша шикі газдың көлемі көрсетіледі;
"Газды сатып алу көлемі, мың м3" ("тауарлық газ") деген 5.2-бағанда 2-бағанға сәйкес кен орындары бойынша тауарлық газдың көлемі көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің 20__ жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 4ТГҚ
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: ұлттық оператор.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей;
Өңір
ӘАОЖ бойынша коды
Тасымалдау көлемдері, мың м3
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
1
2
2.1
3
4
5
6
7
8
9
10
ҚР бойынша барлығы
продолжение таблицы
Тасымалдау көлемдері, мың м3
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жылға
11
12
13
14
15
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Қазақстан Республикасының тауарлық газға деген ішкі қажеттіліктерінің 20___ жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется национальным оператором и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Регион" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, куда будут производиться поставки товарного газа;
в графе 2.1 "Код по КАТО" в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код области, города республиканского значения, столицы куда будут производиться поставки товарного газа;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения объемов потребностей в товарном газе по соответствующему месяцу в соответствии с графой 2, в тыс.куб.м;
в графе 15 "на год" указываются значения общих объемов потребностей в товарном газе в соответствии с графой 2 за период с января по отчетный месяц.
Расшифровка аббревиатуры:
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 5
к Правилам представления сведений
по мониторингу производства,
транспортировки (перевозки),
хранения, отгрузки и реализации
товарного, сжиженного
нефтяного и сжиженного
природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1. Нысанды ұлттық оператор толтырады және жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"№" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі тиіс;
"Өңір" деген 2-бағанда тауарлық газ жеткізілетін облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы көрсетіледі;
"ӘАОЖ бойынша коды" деген 2.1-бағанда тауарлық газ жеткізілетін облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 2-бағанға сәйкес тиісті ай бойынша тауарлық газға деген қажеттілік көлемдерінің мәндері көрсетіледі, мың текше м;
"жылға" деген 15-бағанда 2-бағанға сәйкес қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңдегі тауарлық газға деген қажеттіліктің жалпы көлемдерінің мәндері көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

1. Форма заполняется лицами, осуществляющими оптовую реализацию товарного газа и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Регион" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в который был реализован товарный газ;
в графе 1.1 "Код по КАТО" в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов указывается код области, города республиканского значения, столицы, в который был реализован товарный газ;
в графе 2 "Цена оптовой реализации, тг/тыс.м3" указывается цена оптовой реализации товарного газа в регионе в тенге за тысяча кубических метров;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указывается объем реализации товарного газа за отчетный месяц в соответствии с графой 1, тысяча кубических метров;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значения за период с января по отчетный месяц в соответствии с графой 1, в тенге за тысяча кубических метров.

1. Нысан тауарлық газды көтерме және (немесе) бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар толтырылады және уәкілетті органға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей ұсынылады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Өңір" деген 1 - бағанда тауарлық газ өткізілген облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы көрсетіледі;
"ӘАОЖ бойынша коды" деген 1.1 - бағанда тауарлық газ өткізілген облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі;
"Көтерме саудада өткізудегі баға, мың м3/тг" деген 2-бағанда тауарлық газдың мың м3 үшін теңгедегі 1-бағанға сәйкес көтерме саудадағы бағасы көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 1-бағанға сәйкес тиісті ай бойынша өткізілген тауарлық газы көлемінің мәндері көрсетіледі, мың текше м.;
"жыл басынан" деген 15-бағанда қаңтар айынан есеп айына дейінгі кезеңдегі мәннің сомасы 1- бағанға сәйкес көрсетіледі.

2. Сведения о розничной реализации товарного газа, в том числе ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 5 СОРР
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: лица, осуществляющие розничную реализацию товарного газа.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
Регион
Код по КАТО
Поставщик газа
Субъект, занимающийся реализацией газа
Объем поставки газа, тыс.куб.м.
Объем реализации, тыс.м3
Закупочная цена на газ (тенге за тыс.куб.м.)
1
1.1
2
3
4
5
6
Итого
продолжение таблицы
Снабженческая надбавка, тенге за тыс.куб.м.центр.аппарат
Снабженческая надбавка, тенге за тыс.куб.м. производ. филиал
Тарифы в распред.сетях (тенге за тыс.куб.м.)
Отпускной тариф (тенге за тыс.куб.м.) без НДС
Отпускной тариф (тенге за тыс.куб.м.) с НДС
7
8
9
10
11
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по розничной реализации товарного газа, в том числе ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан в товарном газе на 20__ год.
1. Форма заполняется лицами, осуществляющими розничную реализацию и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Регион" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в который был реализован товарный газ;
в графе 1.1 "Код по КАТО" в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов указывается код области, города республиканского значения, столицы, в который был реализован товарный газ;
в графе 2 "поставщик газа" указывается наименование предприятия поставляющего газ;
в графе 3 "субъект, занимающегося реализацией газа" указывается наименование субъекта, занимающегося реализацией газа;
в графе 4 "Объем поставки газа, тыс.куб.м." указывается объем поставки газа предприятия поставляющего газ, тысяча кубических метров;
в графе 5 "Объем реализации, тыс.м3" указывается объем реализации газа предприятия поставляющего газ, тысяча кубических метров;
в графе 6 "Закупочная цена на газ (тенге за тыс.куб.м.)" указывается закупочная цена за тысяча кубических метров;
в графе 7 "Снабженческая надбавка, тенге за тыс.куб.м. центр.аппарат" указывается снабженческая надбавка центрального аппарата в тенге за тысяча кубических метров;
в графе 8 "Снабженческая надбавка, тенге за тыс.куб.м. производ. филиал" указывается снабженческая надбавка производственного филиала в тенге тысяча кубических метров;
в графе 9 "Тарифы в распред.сетях (тенге за тыс.куб.м.)" указывается тарифы в распределительных сетях в тенге за тысяча кубических метров;
в графе 10 "Отпускной тариф (тенге за тыс.куб.м.) без НДС" указывается отпускной тариф в тенге за тысяча кубических метров без учета НДС;
в графе 11 "Отпускной тариф (тенге за тыс.куб.м.) с НДС" указывается отпускной тариф в тенге за тысяча кубических метров с учетом НДС.
Расшифровка аббревиатур:
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов;
НДС - налог на добавленную стоимость.
Приложение 6
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по производству товарного и сжиженного природного газа за _______ 20___ года
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 6 ПТСГ
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: производители.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным;
Единица измерения
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Ию ль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
С начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

2. Тауарлық газды, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 5 ТСГӨБ
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: тауарлық газды бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей.
Өңір атауы
ӘАОЖ бойынша коды
Газды жеткізуші
Газды өткізумен айналысатын субъект
Газды жеткізу көлемі,мың м3
Өткізу көлемі, мың м3
Газды сатып алу бағасы (мың м3 үшін теңге)
Жабдықтау үстемесі, (мың м3 үшін теңге) Орталық аппарат
Жабдықтау үстемесі, (мың м3 үшін теңге) Өндірістік филиал
Тарату желілеріндегі тариф (мың м3 үшін теңге)
Жіберу тарифі (мың м3 үшінтеңге) ҚҚС қоспағанда
Жіберу тарифі (мың м3 үшінтеңге) ҚҚС қоса алғанда
1
1.1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жалпы
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық газды, оның ішінде тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды бөлшек саудада өткізу туралы мәліметтер бойынша түсіндірме.
1. Нысан бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғалар толтырылады және уәкілетті органға ай сайын, есепті айдан кейнгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Өңір" деген 1 - бағанда тауарлық газ өткізілген облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы көрсетіледі;
"ӘАОЖ бойынша коды" деген 1.1 - бағанда тауарлық газ өткізілген облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес аумақ коды көрсетіледі;
"Газды жеткізуші" деген 2- бағанда газды жеткізетін кәсіпорынның атауы көрсетіледі;
"Газды өткізумен айналысатын субъект" деген 3-бағанда газды өткізетін субъектінің атауы көрсетіледі;
"Газды жеткізу көлемі,мың м3" деген 4- бағанда газды жеткізетін кәсіпорынның газ жеткізілген көлемі мың текше метрде көрсетіледі;
"Өткізу көлемі, мың м3" деген 5- бағанда газды жеткізетін кәсіпорынның газ өткізілген көлемі мың текше метрде көрсетіледі;
"Газды сатып алу бағасы, (мың м3 үшін теңге)" деген 6- бағанда сатып алынған газдың бағасы мың текше метрде көрсетіледі;
"Жабдықтау үстемесі, (мың м3 үшін теңге) Орталық аппарат" деген 7 - бағанда орталық аппараттың жабдықтау үсемесі мың текше метр үшін теңгеде көсетіледі;
"Жабдықтау үстемесі, (мың м3 үшінтеңге) Өндірістік филиал" деген 8 -бағанда өндірістік филиалдың жабдықтау үсемесі мың м3 үшін теңгеде көсетіледі;
"Тарату желілеріндегі тариф (мың м3 үшін теңге)" деген 9 - бағанда тарату желілеріндегі мың текше метр үшін теңгедегі тарифтері көсетіледі;
"Жіберу тарифі (мың м3 үшін теңге) ҚҚС қоспағанда" деген 10- бағанда мың текше метр үшін ҚҚС қоспағанда теңгедегі жіберу тарифі көрсетіледі;
"Жіберу тарифі (мың м3 үшін теңге) ҚҚС қоспағанда" деген 11- бағанда мың текше метр үшін ҚҚС қоса алғандағы теңгедегі жіберу тарифі көрсетіледі;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші;
ҚҚС - қосылған құн салығы.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Тауарлық және сұйытылған табиғи газды өндіру жөніндегі 20_ жылғы_____________ бойынша мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 6 ТСГӨ
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: өндірушілер.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей;
Өлшем бірлігі
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Ма ус ым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

1.1 Переработка сырья
Производство:
...
1.2 сжиженный природный газ
в том числе
Марка 1
Марка 2
...
1.3 товарный газ
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: _______________________             Электронный адрес:_______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись__________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись__________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по производству товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа за ______ 20__ года.
1. Форма заполняется производителем и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в строке 1.1 "Переработка сырья" указываются объемы переработанного сырья за отчетный период для производства товарного и сжиженного газа;
в строке 1.2 "Сжиженный природный газ" указываются объемы произведенного сжиженного природного газа с указанием марки за отчетный месяц;
в строке 1.3 "Товарный газ" указываются объемы произведенного товарного газа за отчетный месяц;
в графе 2 "Единица измерения" указываются единицы измерения
объемов газа, указанных в графах 1.1, 1.2, 1.3;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с графами 1.1, 1.2, 1.3;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значения по графам 1.2, 1.3 за период с января по отчетный месяц.
Приложение 7
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1.1 Шикізатты өңдеу
Өндіру:
1.2 сұйытылған табиғи газ
оның ішінде
1-марка
2-марка
...
1.3 тауарлық газ
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру жөніндегі 20__ жылғы________ бойынша мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды өндіруші толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Шикізатты өңдеу" деген 1.1-бағанда тауарлық және сұйытылған газды өндіру үшін есептік кезеңде өңделген шикізат көлемі көрсетіледі;
"Сұйытылған табиғи газ" деген 1.2-бағанда маркасын көрсете отырып, өндірілген сұйытылған табиғи газының есепті айдағы көлемі көрсетіледі;
"Тауарлық газ" деген 1.3-бағанда өндірілген тауарлық газдың есепті айдағы көлемі көрсетіледі;
"Өлшем бірлігі" деген 2-бағанда 1.1, 1.2, 1.3 -бағандарда көрсетілген газ көлемдерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 1.1, 1.2, 1.3 -бағандардың атауына сәйкес айлар бойынша көрсеткіштерінің мәндері көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда 1.2, 1.3 -бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі
бойынша мәліметтер ұсыну
қағидаларына 7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

1.3 товарный газ
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по прогнозным объемам производства товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа на 5 лет за 20___ – 20___ годы.
1. Форма заполняется производителем и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода.
2. Форма заполняется следующим образом:
в строке 1.1 "сжиженный нефтяной газ" указываются прогнозируемые объемы производства сжиженного нефтяного газа с указанием марки;
в строке 1.2 "сжиженный природный газ" указываются прогнозируемые объемы сжиженного природного газа с указанием марки;
в строке 1.3 "товарный газ" указываются прогнозируемые объемы производства товарного газа;
в графе 2 "Единица измерения" указываются единицы измерения объемов сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного и товарного газа;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии с наименованием графы 1.1, 1.2, 1.3;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значений по графам 1.1, 1.2, 1.3 за период с января по отчетный месяц.
Приложение 8
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1.3 тауарлық газ
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндірудің 20__ - 20__ жылдардағы 5 жылға арналған болжамды көлемі жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды өндіруші толтырады және жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан төменде көрсетілгендей толтырылады:
"Сұйытылған мұнай газ" деген 1.1-бағанда маркасын көрсете отырып, сұйытылған мұнай газын өндірудің болжанатын көлемдері көрсетіледі;
"Сұйытылған табиғи газ" деген 1.2-бағанда маркасын көрсете отырып, сұйытылған табиғи газын өндірудің болжанатын көлемдері көрсетіледі;
"Тауарлық газ" деген 1.3-бағанда тауарлық газды өндірудің болжанатын көлемдері көрсетіледі;
"Өлшем бірлігі" деген 2-бағанда сұйытылған мұнай және (немесе) сұйытылған табиғи және тауарлық газ көлемдерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 1.1, 1.2, 1.3-бағандардың атауларына сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәндері көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда 1.1, 1.2, 1.3-бағандар бойынша қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі
бойынша мәліметтер ұсыну
қағидаларына 8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

1. Форма заполняется производителем и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1.2 "Наименование, БИН производителя" указывается наименование, БИН производителя сжиженного нефтяного газа, юридический адрес и телефон;
в строке 3 "Общий объем производства сжиженного нефтяного газа, тонна" указываются объемы произведенного сжиженного нефтяного газа за отчетный месяц;
в строке 4 "объем производства собственного сжиженного нефтяного газа, тонна" указываются объемы произведенного собственного сжиженного нефтяного газа за отчетный месяц;
в строке 5 "в т.ч. объемы в разрезе собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего ему на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, тонна" указываются объемы сжиженного нефтяного газа в разрезе собственников, произведенного в процессе переработки принадлежащего ему на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, тонна;
в графе 6.2 "Наименование, БИН собственника сжиженного нефтяного газа" указываются наименование, БИН собственника сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего ему на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
в строке 7 "Марка объемов сжиженного нефтяного газа" указываются объемы сжиженного нефтяного газа с разбивкой по маркам произведенного сжиженного нефтяного газа: бутан технический, пропан-бутан технический, пропан технический, тонна;
в графе 3 "январь", в графе 4 "февраль", в графе 5 "март", в графе 6 "апрель", в графе 7 "май", в графе 8 "июнь", в графе 9 "июль", в графе 10 "август", в графе 11 "сентябрь", в графе 12 "октябрь", в графе 13 "ноябрь", в графе 14 "декабрь" указываются значения показателей по месяцам в соответствии со строками 3, 4, 5, 6, 7;
в графе 15 "с начала года" указывается сумма значения за период с января по отчетный месяц.
Расшифровка аббревиатуры:
БИН – бизнес-идентификационный номер.
2. Сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа.
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 8 СОРСН
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: производители.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным;
Объем отгрузки сжиженного нефтяного газа
Объем реализации сжиженного нефтяного газа, тонна
Место отгрузки, способ доставки
Остатки на конец месяца (тонна)
в рамках плана поставки
вне плана поставки
в рамках плана поставки
вне плана поставки
1
2
3
4
5
6
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений об объемах отгрузки и (или) реализации сжиженного нефтяного газа.

1. Нысанды өндіруші толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан төменде көрсетілгендей толтырылады:
"Өндірушінің атауы, БСН" деген 1.2 - бағанда сұйытылған мұнай газын өндірушінің атауы, БСН, заңды мекенжайы, телефон нөмірі көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын өндірудің жалпы көлемі, тонна" деген 3-жолда есептік айда өндірілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"оның ішінде өзінің сұйытылған мұнай газын өндіру көлемі, тонна" деген 4-жолда меншікті өндірілген сұйытылған мұнай газы көлемдері көрсетіледі;
"өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газы меншік иелерінің бөлінісіндегі сұйытылған мұнай газы көлемдері, тонна" деген 5-жолда өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газы меншік иелерінің бөлінісіндегі сұйытылған мұнай газы көлемдерікөлемдері көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газы меншік иесінің атауы, БСН" деген 6.2 - бағанда өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын қоса алғанда, сұйытылған мұнай газы меншік иелерінің атауы, БСН-і көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газы көлемінің маркасы" деген 7-жолда есепті кезеңдегі маркасы бойынша сұйытылған мұнай газы көлемі көрсетіледі: техникалық пропан – бутан қоспасы, техникалық пропан, техникалық бутан;
"қаңтар" деген 3-бағанда, "ақпан" деген 4-бағанда, "наурыз" деген 5-бағанда, "сәуір" деген 6-бағанда, "мамыр" деген 7-бағанда, "маусым" деген 8-бағанда, "шілде" деген 9-бағанда, "тамыз" деген 10-бағанда, "қыркүйек" деген 11-бағанда, "қазан" деген 12-бағанда, "қараша" деген 13-бағанда, "желтоқсан" деген 14-бағанда 3, 4, 5, 6, 7 -жолдарына сәйкес айлар бойынша көрсеткіштердің мәндері көрсетіледі;
"жыл басынан бері" деген 15-бағанда қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңдегі мәндердің жиынтығы көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi.
2. Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 8 ЖӨЖМ
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: өндірушілер.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей;
Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту көлемі
Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі
Тиеп-жөнелту орны және жеткізу тәсілі
Ай соңына қалдық көлемі, тонна
өнім беру жоспары шеңберінде, тонна
өнім беру жоспарынан тыс, тонна
өнім беру жоспары шеңберінде, тонна
өнім беру жоспарынан тыс, тонна
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется производителем и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятого числа, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, в рамках плана поставки" указывается объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, который был отгружен для реализации на внутреннем рынке в отчетном месяце";
в графе 2 "Объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, вне плана поставки" указывается объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, который был отгружен вне плана поставки для реализации на внутреннем рынке в отчетном месяце";
в графе 3 "Объем реализации сжиженного нефтяного газа, в рамках плана поставки, тонна" указывается объем реализации сжиженного нефтяного газа, произведенного в отчетном месяце, в рамках плана поставки;
в графе 4 "Объем реализации сжиженного нефтяного газа, вне плана поставки, тонна" указывается объем реализации сжиженного нефтяного газа, произведенного в отчетном месяце, вне плана поставки, тонна";
в графе 5 "Место отгрузки, способ доставки" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в который был отгружен и сжиженный нефтяной газ и способ доставки объемов сжиженного нефтяного газа: железнодорожный и (или) автомобильный транспорт;
в графе 6 "Остатки на конец месяца, тонна" указывается объем сжиженного нефтяного газа на конец отчетного месяца, который не был отгружен.
Приложение 9
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по отгрузке и (или) реализации сжиженного нефтяного газа в рамках плана поставки.
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 9 РАМПП
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: собственники сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Наименование, БИН собственника сжиженного нефтяного газа
Объем производства сжиженного нефтяного газа, тонна
План поставки
Объем отгрузки сжиженного нефтяного газа
Объем реализации сжиженного нефтяного газа
Место отгрузки и (или) реализации, способ доставки
Остатки на конец месяца (тонна)
Регион
Объем сжиженного нефтяного газа к поставке, тонна
Наименование газосетевых организаций
на внутренний рынок, тонна
за пределы территории Республики Казахстан, тонна
на внутренний рынок, тонна
за пределы территории Республики Казахстан, тонна, тонна
1
2
3
4.1
4.2
5.1
5.2
6
7
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений об объемах отгрузки и (или) реализации сжиженного нефтяного газа.

1. Нысанды өндіруші толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан төменде көрсетілгендей толтырылады:
"Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту көлемі, өнім беру жоспары шеңберінде, тонна" деген 1-бағанда есептік айда сұйытылған мұнай газының ішкі нарыққа жөнелтілген көлемдері көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту көлемі, өнім беру жоспарынан тыс, тонна" деген 2-бағанда есептік айда өнім беру жоспарынан тыс сұйытылған мұнай газының ішкі нарыққа жөнелтілген көлемдері көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі, оның ішінде өнім беру жоспары шеңберінде, тонна" деген 3-бағанда есептік айда өндірілген өнім беру жоспары щеңберінде өткізілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі, оның ішінде өнім беру жоспарынан тыс, тонна" деген 4-бағанда есептік айда өндірілген сұйытылған мұнай газының өнім беру жоспарынан тыс өткізілген көлемі көрсетіледі;
"Тиеп-жөнелту орны және жеткізу тәсілі" деген 5-бағанда сұйытылған мұнай газы жөнелтілген және (немесе) өткізілген облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы және жеткізу тәсілі: теміржол немесе автокөлік көрсетіледі;
"Ай соңына қалдық көлемі, тонна" деген 6-бағанда есептік айдың соңына дейін жөнелтілмеген және (немесе) өткізілмеген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту
және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтер
ұсыну қағидаларына 9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Өнім беру жоспары шеңберінде сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 9 БЖШС
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері;
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей.
Сұйытылған мұнай газының меншік иесінің атауы, БСН
Өндірілген сұйытылған мұнай газының көлемі, тонна
Өнім беру жоспары
Сұйытылған мұнай газын тиеп- өнелту көлемі
Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі
Тиеп-жөнелту орны және жеткізу тәсілі
Ай соңына қалдық көлемі, тонна
Өңір
Жеткізуге арналған сұйытылған мұнай газының көлемі
Газ желісі ұйымдарының атауы
ішкі нарыққа, тонна
Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге, тонна
ішкі нарыққа, тонна
Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге, тонна
1
2
3
4.1
4.2
5.1
5.2
6
7
Жиыны..
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту және (немесе) өткізу жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется собственником сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятого числа, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Наименование, БИН собственника сжиженного нефтяного газа" указываются название, БИН собственника сжиженного нефтяного газа, в том числе произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья;
в графе 2 "Объем производства сжиженного нефтяного газа, тонна" указываются объемы производства сжиженного нефтяного газа за отчетный месяц, тонна;
в графе 3 "План поставки" указываются регион поставки, объемы сжиженного нефтяного газа к поставке, наименование газосетевых организаций в соответствии с планом поставки за отчетный месяц;
в графе 4.1 "Объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, в том числе на внутренний рынок, тонна" указывается объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, который был отгружен для реализации на внутреннем рынке в отчетном месяце";
в графе 4.2 "Объем отгрузки сжиженного нефтяного газа, в том числе за пределы РК" указывается объем сжиженного нефтяного газа, который был отгружен для реализации на экспорт;
в графе 5.1 "Объем реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе на внутренний рынок, тонна" указывается объем реализации сжиженного нефтяного газа на внутреннем рынке, который был осуществлен в отчетном месяце";
в графе 5.2 "Объем реализации сжиженного нефтяного газа, в том числе за пределы РК" указывается объем сжиженного нефтяного газа, который был реализован за пределы РК";
в графе 6 "Место отгрузки и (или) реализации, способ доставки" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в который был отгружен и (или) реализован сжиженный газ, и способ доставки объемов сжиженного нефтяного газа: железнодорожный и (или) автомобильный транспорт;
в графе 7 "Остатки на конец месяца, тонна" указывается объем сжиженного нефтяного газа на конец отчетного месяца, который не был отгружен и (или) реализован в рамках плана поставки.
Расшифровка аббревиатуры:
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 10
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории области, городов республиканского значения, столицы
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 10 СРПЗС
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
1
Регион, код по КАТО
Остатки на начало месяца (тонна)
Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный по плану поставки
Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный вне плана поставки
Вид, объем выработанной нефтегазохимической продукции
Наименование, БИН приобретателя сжиженного нефтяного газа у газосетевой организации
Объем (тонна)
Поставщик
Объем (тонна)
Поставщик
через ЭТП
вне ЭТП
через ЭТП
вне ЭТП
2
3
4
5
6
7
2
Наименование, БИН газосетевой организации
Компания 1
Компания 2
....
3
Наименование, БИН промышленного потребителя, использующий сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
4
Количество, шт.
Итого
продолжение таблицы
Регион, код по КАТО
Объем реализации сжиженного нефтяного газа (тонна)
Остатки на конец месяца (тонна)
Газонаполнительные пункты для баллонной реализации по коммунально-бытовым потребителям
Групповые резервуарные установки
Автогазозаправочные станции
Промышленные предприятия
Собственные нужды
собственные
сторонние
многоквартирные дома
частные жилые сектора
емкостная реализация для юридических лиц
собственные
сторонние
1
2
8
9
2
Наименование, БИН газосетевой организации
3
Наименование, БИН промышленного потребителя, использующий сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
4
Количество, шт.
Итого
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа.

1. Нысанды өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газының меншік иелері толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан төменде көрсетілгендей толтырылады:
"Сұйытылған мұнай газының меншік иесінің атауы, БСН" деген 1 - бағанда өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутек шикізатын қайта өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын қоса алғанда, сұйытылған мұнай газы меншік иелерінің атауы, БСН-і көрсетіледі;
"Өндірілген сұйытылған мұнай газының көлемі, тонна" деген 2 - бағанда есептік айда өндірілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Өнім беру жоспары" деген 3 - бағанда есептік айдағы өнім беру жоспарына сәйкес өңір, жеткізуге арналған сұйытылған мұнай газының көлемі, газ желісі ұйымдарының атауы көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту көлемі, оның ішінде ішкі нарыққа, тонна" деген 4.1-бағанда есептік айда сұйытылған мұнай газының ішкі нарыққа жөнелтілген көлемдері көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын тиеп-жөнелту көлемі, оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге, тонна" деген 4.2-бағанда есептік айда экспортқа өткізу үшін жөнелтілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі, оның ішінде ішкі нарыққа" деген 5.1-бағанда есептік айда өткізілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі, оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге, тонна" деген 5.2-бағанда есептік айда экспортқа өткізу үшін жөнелтілген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Тиеп-жөнелту орны және жеткізу тәсілі" деген 6-бағанда сұйытылған мұнай газы жөнелтілген және (немесе) өткізілген облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы және жеткізу тәсілі: теміржол немесе автокөлікпен тасымалы көрсетіледі;
"Ай соңына қалдық көлемі, тонна" деген 7-бағанда есептік айдың соңына дейін өнім беру жоспары шеңберінде жөнелтілмеген және (немесе) өткізілмеген сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 10 ӨЖТМ
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары;
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей.
№ 1
Өңір атауы, ӘАОЖ бойынша коды
Ай басындағы қалдықтар (тонна)
Өнім беру жоспары бойынша сатып алынған сұйытылған мұнай газы
Өнім беру жоспарынан тыс сатып алынған сұйытылған мұнай газы
Өндірілген мұнай – газ –химия өнімінің түрі, көлемі
Сұйытылған мұнай газын газ желісі ұйымынан сатып алушының атауы, БСН
Көлемі (тон на)
Өнім беруші
Көлемі (тонна)
Өнім беруші
ЭСА арқылы
ЭСА тыс
ЭСА арқылы
ЭСА тыс
2
3
4
5
6
7
2
Газ желісі ұйымының атауы, БСН
Жиыны
-//-//-
Жиыны
-//-//-
1-Компания
2-Компания
3-Компания
4-Компания
….
2
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың атауы, БСН
кестенің жалғасы
№ 1
Өңір атауы, ӘАОЖ бойынша коды
Сұйытылған мұнай газын өткізу көлемі (тонна)
Айдың соңындағы қалдық (тонна)
Коммуналдық-тұрмыстық тұтынушыларға баллонмен өткізетін газ толтыру пункттері
Топтық резервуарлық қондырғылар
Автогазтолтыру станциялары
Өнеркәсіптік кәсіпорындар
Өз қажеттіліктеріне
меншікте
бөгде
көп пәтерлі үйлер
жеке тұрғын үй секторы
меншікті
бөгде
2
8
9
2
Газ желісі ұйымының атауы, БСН
3
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың атауы, БСН
4
Саны (дана)
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1.2 "Регион, код по КАТО" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов заполняется код области, города республиканского значения, столицы;
в графе 3 "Остатки на начало месяца, тонна" указывается объем сжиженного нефтяного газа на начало отчетного месяца, тонна;
в графе 4 "Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный по плану поставки" указываются объемы сжиженного нефтяного газа, приобретҰнные газосетевыми организациями в рамках плана поставки вне и через электронных торговых площадок и наименование поставщиков;
в графе 5 "Сжиженный нефтяной газ, приобретҰнный вне плана поставки" указываются объемы сжиженного нефтяного газа приобретҰнные газосетевыми организациями вне плана поставки, через и вне электронных торговых площадок и наименование поставщиков;
в графе 6 "Вид, объем выработанной нефтегазохимической продукции" указывается наименование, объем выработанной промышленными потребителями продукции, использующие сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции за отчетный месяц;
в графе 7 "Наименование, БИН приобретателя сжиженного нефтяного газа у газосетевой организации" указывается наименование субъекта которому был реализован сжиженный нефтяной газ и БИН покупателя в случае реализации для предприятий и организации, при этом, в случае реализации сжиженного нефтяного газа для физических лиц БИН не указывается;
в графе 8 "Реализация" указываются объемы реализации сжиженного нефтяного газа по категориям потребления: газонаполнительные пункты, групповые резервуарные установки, автогазозаправочные станции и промышленные потребители, а также на собственные нужды, тонна;
в графе 9 "Остатки на конец месяца, тонна" указывается объем сжиженного нефтяного газа на конец отчетного месяца;
в строке 2 "Наименование, БИН газосетевой организации" указывается наименование, БИН газосетевых организаций, через которые в соответствующую область, город республиканского значения, столицу поставляется сжиженный газ;
в строке 3 "Наименование, БИН промышленного потребителя, использующий сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" указываются наименование и БИН промышленных потребителей, использующие сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции по региону за отчетный месяц;

1. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады және уәкілетті органға ай сайын, есепті жылдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей ұсынады.
2. Нысан төмендегідей толтырылады:
"Өңір атауы, ӘАОЖ бойынша коды" деген 1.2 - бағанда облыс, республикалық маңызы бар қала, астананың атауы, Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес коды көрсетіледі;
"Ай басындағы қалдықтар, тонна" деген 3-бағанда есепті айдың басындағы сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Өнім беру жоспары бойынша сатып алынған сұйытылған мұнай газы" деген 4-бағанда сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына жеткізу жоспары шеңберінде алынған ЭСА арқылы және ЭСА – дан тыс сұйытылған мұнай газының көлемі және өнім берушілердің атауы көрсетіледі;
"Өнім беру жоспарынан тыс сатып алынған сұйытылған мұнай газы" деген 5-бағанда сұйытылған мұнай газын Қазақстан Республикасының ішкі нарығына жеткізу жоспарынан тыс, сондай-ақ ЭСА арқылы және ЭСА – дан тыс алынған сұйытылған мұнай газының көлемі және өнім берушілердің атауы көрсетіледі;
"Өндірілген мұнай – газ –химия өнімінің түрі, көлемі" деген 6-бағанда сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар есептік айда өндірген өнім атауы, көлемі көрсетіледі;
"сұйытылған мұнай газын газ желісі ұйымынан сатып алушының атауы, БСН" деген 7-бағанда сұйытылған мұнай газы өткізілген субъекттің атауы, БСН көрсетіледі, кәсіпорындар мен ұйымдарға өткізілген жағдайда сатып алушының БСН көрсетіледі; Сонымен қатар, сұйытылған мұнай газын жеке тұлғаға өткізген кезде БСН көрсетілмейді;
"газды өткізу, (тонна)" деген 8-бағанда сұйытылған мұнай газының тұтыну санаттары бойынша көлемі көрсетіледі: газ толтыру пункттері, топтық резервуарлық қондырғылар, автогазтолтыру станциялары мен өнеркәсіптік тұтынушылар, сондай-ақ өз қажеттіліктеріне;
"Айдың соңындағы газдың қалдықтары (тонна)" деген 9-бағанда есепті айдың соңына сұйытылған мұнай газының көлемі көрсетіледі;
"Газ желісі ұйымының атауы, БСН" деген 2-жолда олар арқылы тиісті облысқа, республикалық маңызы бар қалаға, астанаға сұйытылған газ жеткізілетін газ желісі ұйымдарының және сұйытылған мұнай газын шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушының атауы, БСН көрсетіледі;
"Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың атауы, БСН" деген 3 - жолда тиісті облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада сұйытылған газ мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылар атауы, БСН көрсетіледі;

в строке 4 "Количество, (шт)" указывается количество объектов указанных в графе 8 по региону, штук.
Расшифровка аббревиатур:
КАТО - Қлассификатор административно-территориальных объектов;
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ЭТП - электронная торговая площадка.
Приложение 11
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории области, города республиканского значения, столицы
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 11 СНГТО
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
Регион
Код по КАТО
ГСО
Цена с НДС:
АГЗС
Баллоны
Пром-предприятия,
ГРУ
многокварные дома
жилые дома
емкостные объемы
тг/л
тг/кг
тг/кг
тг/ м3
тг/кг
тг/кг
1
1.1
2
3
4
5
6
(наименование региона)
ГСО 1
ГСО 2
Итого:
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по оптовым и розничным ценам на сжиженный нефтяной газ на территории области, городов республиканского значения, столицы.
1. Форма заполняется местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Регион" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы, в направлении которой был отгружен сжиженный газ;
в графе 1.1 "Код по КАТО" в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов указывается код области, города республиканского значения, столицы;
в графе 2 "ГСО" указываются наименования газосетевых организации, которые реализуют сжиженный газ в регионе;
в графе 3 "АГЗС" указывается розничная цена реализации сжиженного газа на автогазозаправочных станциях, тенге за литр с НДС;
в графе 4 "Баллоны" указывается розничная цена реализации сжиженного газа в баллонах, тенге за килограмм с НДС;
в графе 5 "Промпредприятия" указывается цена реализации сжиженного газа для промышленных предприятий, тенге за килограмм с НДС;
в графе 6 "ГРУ" указывается цена реализации сжиженного газа через газораспределительные установок для многоквартирных, частных жилых домов и при емкостной реализации, тенге за килограмм (или) кубических метров с НДС.
Расшифровка аббревиатур:
АГЗС - автогазозаправочная станция;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов;
ГСО - газосетевая организация;
ГРУ - газораспределительная установка;
НДС - налог на добавленную стоимость;
Промпредприятия - промышленные предприятия.
Приложение 12
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа по (наименование области) на 20__ год
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 12 НОСП
Периодичность сбора информации: ежегодно.
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода.
Регион, БИН, код по КАТО
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Ию ль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого за 20__ год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Объем, тонна
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по прогнозам потребления сжиженного нефтяного газа по (наименование области) на 20__ год.

"Саны, дана" деген 4-жолда 8-бағанда өңір бойынша көрсетілген объектілердің саны көрсетіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші;
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi;
ЭСА- электрондық сауда алаңы.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту
және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтер
ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газының көтерме және бөлшек сауда бағалары жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысан индексі: 11ИЛМС
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары;
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей.
Өңір
ӘАОЖ бойынша код
ГЖҰ
ҚҚС-пен баға
АГҚС, тг/л
Баллондар, тг/кг
Өнеркәсіптік кәсіпорындар, тг/кг
ГТҚ, тг/кг
көп пәтерлі үй
тұрғын үй
сыйымды көлемдер
1
1.1
2
3
4
5
6
(облыс, қала)
Облыс бойынша барлығы
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газының көтерме және бөлшек сауда бағалары жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады және уәкілетті органға ай сайын, есепті жылдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей ұсынады.
2. Нысан төмендегідей толтырылады:
"Өңір" деген 1 - бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі;
"ӘАОЖ бойынша код" деген 1.1 - бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі;
"ГЖҰ" деген 2 - бағанда өңірде сұйытылған мұнай газын өткізетін газ желісі ұйымы көрсетіледі;
"АГҚС" деген 3-бағанда автогаз құю станциялары өткізетін сұйытылған мұнай газының бөлшек бағасы көрсетіледі;
"Баллондар" деген 4-бағанда баллон арқылы өткізілетін сұйытылған мұнай газының бөлшек бағасы көрсетіледі;
"Өнеркәсіптік кәсіпорындар" деген 5-бағанда өнеркәсіптік кәсіпорындар үшін өткізілетін сұйытылған мұнай газының бағасы көрсетіледі;
"ГТҚ, тг/кг" деген 6-бағанда көппәтерлі үйлер, тұрғын үйлер, сыйымдылық көлемдер үшін газ толтыру қондырғысынан өткізілетін сұйытылған мұнай газының бағасы көрсетіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АГҚС- авто газ құю станциясы;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші;
ГЖҰ - газ желісі ұйымы;
ГТҚ- газ тарату қондырғысы;
ҚҚС- қосылған құн салығы.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту және
өткізу мониторингі бойынша
мәліметтер ұсыну қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Сұйытылған мұнай газын тұтынудың 20__ жылға арналған (облыстың атауы) бойынша болжамы жөніндегі мәліметтер
"___"____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 12 БОЛЖ
Ақпарат жинау кезеңділігі: жыл сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей;
Өңір, БСН-і, ӘАОЖ бойынша коды
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
20__ жылғы жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Көлемі, тонна
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе: (облыстың атауы) бойынша сұйытылған мұнай газын тұтынудың 20___ жылға арналған болжамы жөніндегі мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы и предоставляется в уполномоченный орган ежегодно, не позднее, чем за три месяца до начала планируемого периода.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Регион, БИН, код по КАТО" указывается наименование, БИН области, города республиканского значения, столицы, в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов указывается код области, города республиканского значения, столицы;
в графе 2 "январь", в графе 3 "февраль", в графе 4 "март", в графе 5 "апрель", в графе 6 "май", в графе 7 "июнь", в графе 8 "июль", в графе 9 "август", в графе 10 "сентябрь", в графе 11 "октябрь", в графе 12 "ноябрь", в графе 13 "декабрь" указываются прогнозируемые объемы потребления сжиженного нефтяного газа за соответствующий месяц;
в графе 14 "итого за 20__ год" указывается общий прогнозируемый объем потребления сжиженного нефтяного газа за период с января по отчетный месяц.
Расшифровка аббревиатур:
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов;
БИН - бизнес-идентификационный номер.
Приложение 13
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного
и  сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о реализации сжиженного природного газа, в том числе произведенного за пределами территории Республики Казахстан и ввезенного для потребления на территорию Республики Казахстан
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 13 НОСП
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: лица, осуществляющие оптовую реализацию сжиженного природного газа.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Регион, код по КАТО
Субъект, занимающийся реализацией газа
Объем реализации сжиженного природного газа, тонна
Объем поставки газа, тыс.куб.м.
Страна происхождения
Производитель
Цена приобретения, тенге/тонна
Цена реализации, тенге/тонна
Субъект, приобретающий газ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер: ___________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений о реализации и ценах на сжиженный природный газ, в том числе произведенный за пределами территории Республики Казахстан и ввезенный для потребления на территорию Республики Казахстан .

1. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады және жыл сайын, жоспарланған кезең басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Өңір, БСН-і, ӘАОЖ бойынша коды" деген 1-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы, БСН-і, Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі;
"Қаңтар" деген 2-бағанда, "ақпан" деген 3-бағанда, "наурыз" деген 4-бағанда, "сәуір" деген 5-бағанда, "мамыр" деген 6-бағанда, "маусым" деген 7-бағанда, "шілде" деген 8-бағанда, "тамыз" деген 9-бағанда, "қыркүйек" деген 10-бағанда, "қазан" деген 11-бағанда, "қараша" деген 12-бағанда, "желтоқсан" деген 13-бағанда тиісті ай үшін сұйытылған мұнай газын тұтынудың болжамдық көлемі көрсетіледі;
"20___ жылғы жиыны" деген 14-бағанда сұйытылған мұнай газын қаңтардан бастап есепті айды қоса алған кезеңде тұтынудың жалпы болжамдық көлемі көрсетіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші;
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту
және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтер
ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Сұйытылған табиғи газды, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 13 БАҒА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: сұйытылған табиғи газды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей.
Өңір, ӘАОЖ бойынша коды
Газды өткізумен айналысатын субъект
Сұйытылған тауарлық газды өткізудің көлемі, тонна
Газды жеткізу көлемі, мың текше метр
Шығарылған ел
Өндіруші
Сатып алу бағасы, теңге/тонна
Өткізу бағасы, теңге/тонна
Газды сатып алатын субъект
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы: ________________________ Мекенжайы:____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы __________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер: _______________ қолы __________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Сұйытылған табиғи газды, оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерде өндірілген және тұтыну үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген газды өткізу және оның бағалары туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется лицом, осуществляющим оптовую реализацию сжиженного природного газа, и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Регион, код по КАТО" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы назначения поставок сжиженного природного газа, в соответствии с кодом Классификатора административно-территориальных объектов указывается код области, городов республиканского значения, столицы;
в графе 2 "Субъект, занимающегося реализацией газа" указывается наименование субъекта, занимающегося реализацией сжиженного природного газа;
в графе 3 "Объем реализации сжиженного природного газа, тонна" указывается объем поставки сжиженного природного газа предприятия, поставляющего газ, тонна;
в графе 4 "Объем поставки газа, тыс.куб.м." указывается объем поставки сжиженного природного газа предприятия, поставляющего газ, тысяча кубических метров;
в графе 5 "Страна происхождения" указывается страна происхождения сжиженного природного газа;
в графе 6 "Производитель" указывается наименование предприятия, осуществляющего производство сжиженного природного газа;
в графе 7 "Цена приобретения, тенге/тонна" указывается цена приобретения сжиженного природного газа, тенге за тонну;
в графе 8 "Цена реализации, тенге/тонна" указывается цена реализации сжиженного природного газа, тенге за тонну;
в графе 9 "Субъект, приобретающий газ" указывается наименование субъекта, приобретающий сжиженный природный газ.
Расшифровка аббревиатуры:
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 14
к Правилам представления
сведений по мониторингу
производства, транспортировки
(перевозки), хранения, отгрузки
и реализации товарного,
сжиженного нефтяного и
сжиженного природного газа
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
1. Сведения о транспортировке за пределы территории Республики Казахстан товарного газа трубопроводным транспортом
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 14 ТРГФ
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в области таможенного дела.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
Экспортер (название организации)
Наименование приобретателя
Страна назначения
Описание товара
Код ТН ВЭД
Объем транспортировки товарного газа, куб.м.
1
2
3
4
5
6
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по транспортировке за пределы территории Республики Казахстан товарного газа трубопроводным транспортом.

1. Нысанды сұйытылған табиғи газды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлғалар толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Өңір, ӘАОЖ бойынша коды" деген 1-бағанда облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы, Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың коды көрсетіледі;
"Газды өткізумен айналысатын субъект" деген 2-бағанда сұйытылған табиғи газды өткізумен айналысатын субъектінің атауы көрсетіледі;
"сұйытылған тауарлық газды өткізудің көлемі, тонна" деген 3-бағанда сұйытылған табиғи газды жеткізетін кәсіпорыннің жеткізу көлемі көрсетіледі, тонна;
"Газды жеткізу көлемі, мың текше метр" деген 4-бағанда газды жеткізетін кәсіпорынның газ жеткізу көлемдері көрсетіледі;
"Шығарылған ел" деген 5-бағанда сұйытылған табиғи газ шыққан елдің атауы көрсетіледі;
"Өндіруші" деген 6-бағанда сұйытылған табиғи газды өндіруші кәсіпорын атауы көрсетіледі;
"Сатып алу бағасы, теңге/тонна" 7-бағанда сұйытылған табиғи газды сатып алынатын бағасы көрсетіледі, теңге/тонна;
"Өткізу бағасы, теңге/тонна" деген 8-бағанда сұйытылған табиғи газдың өткізу бағасы көрсетіледі, теңге/тонна;
"Газды сатып алатын субъект" деген 9-бағанда газды сатып алатын субъектінің атауы көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші.
Тауарлық, сұйытылған мұнай
және сұйытылған табиғи газды
өндіру, тасымалдау (тасу),
сақтау, тиеп-жөнелту
және өткізу мониторингі
бойынша мәліметтер
ұсыну қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
1. Тауарлық газды құбыржол көлігімен Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерге тасымалдау туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 14 ҚҰБЫР
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: кеден ісі саласындағы уәкілетті орган.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей.
Экспорттаушы (ұйымдардың атауы)
Сатып алушының атауы
Межелі ел
Тауардың сипаттамасы
СЭҚ ТН коды
Тауарлық газды тасымалдау көлемі, текше метр
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық газды құбыржол көлігімен Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерге тасымалдау туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.

1. Форма заполняется уполномоченным органом в области таможенного дела и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Экспортер (название организации)" указывается наименование организации, экспортирующей товарный газ трубопроводным транспортом;
в графе 2 "Наименование приобретателя" указывается наименование приобретателя товарного газа;
в графе 3 "Страна назначения" указывается наименование страны получателя сжиженного природного газа;
в графе 4 "Описание товара" указывается наименование товара, согласно таможенной декларации;
в графе 5 "Код ТН ВЭД" указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
в графе 6 "Объем транспортировки товарного газа, куб.м." указывается объем транспортировки товарного газа за пределы таможенной границы Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан трубопроводным транспортом за отчетный месяц в кубических метрах.
2. Сведения о транспортировке на территорию Республики Казахстан товарного газа трубопроводным транспортом
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 14 НТРК
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в области таможенного дела.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
Импортер (название организации)
Наименование приобретателя
Страна назначения
Описание товара
Код ТН ВЭД
Объем транспортировки товарного газа, куб.м.
1
2
3
4
5
6
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений по транспортировке на территорию Республики Казахстан товарного газа трубопроводным транспортом.
1. Форма заполняется уполномоченным органом в области таможенного дела и предоставляется в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "импортер (название организации)" указывается наименование организации, импортирующей товарный газ трубопроводным транспортом;
в графе 2 "Наименование приобретателя" указываются наименование приобретателя товарного газа;
в графе 3 "Страна назначения" указывается наименование страны-получателя сжиженного природного газа;
в графе 4 "Описание товара" указывается наименование товара, согласно таможенной декларации;
в графе 5 "Код ТН ВЭД" указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
в графе 6 "Объем транспортировки товарного газа, куб.м." указывается объем транспортировки товарного газа на территорию таможенной границы Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан за соответствующий месяц в кубических метрах.

1. Нысанды кеден ісі саласындағы уәкілетті орган толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Экспорттаушы" деген 1-бағанда құбыр көлігі арқылы тауарлық газды экспорттайтын ұйымдардың атауы көрсетіледі;
"Сатып алушының атауы" деген 2-бағанда тауарлық газды сатып алушының атауы көрсетіледі;
"Межелі ел" деген 3-бағанда тауарлық газды сатып алушы елдің атауы көрсетіледі;
"Тауардың сипаттамасы" деген 4-бағанда кедендік декларацияға сәйкес тауардың атауы көрсетіледі;
"СЭҚ ТН коды" деген 5-бағанда сыртқы экономикалық номенклатурасы бойынша тауардың коды көрсетіледі;
"Тауарлық газды тасымалдау көлемі, текше метр" деген 6 - бағанда тиісті айда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерге тауарлық газды құбыржол көлігімен тасымалдау көлемі көрсетіледі.
2. Тауарлық газды құбыржол көлігімен Қазақстан Республикасының аумағына тасымалдау туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 14 ТГҚР
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: кеден ісі саласындағы уәкілетті орган.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей.
Импорттаушы (ұйымның атауы)
Сатып алушының атауы
Межелі ел
Тауардың сипаттамасы
СЭҚ ТН коды
Тауарлық газды тасымалдау көлемі, текше метр
1
2
3
4
5
6
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Тауарлық газды құбыржол көлігімен Қазақстан Республикасының аумағына әкелу туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды кеден ісі саласындағы уәкілетті орган толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Импорттаушы" деген 1-бағанда құбыр көлігі арқылы тауарлық газды импорттайтын ұйымдардың атауы көрсетіледі;
"Сатып алушының атауы" деген 2-бағанда тауарлық газды сатып алушының атауы көрсетіледі;
"Межелі ел" деген 3-бағанда тауарлық газды қабылдайтын елдің атауы көрсетіледі;
"Тауардың сипаттамасы" деген 4-бағанда кедендік декларацияға сәйкес тауардың атауы көрсетіледі;
"СЭҚ ТН коды" деген 5-бағанда сыртқы экономикалық номенклатурасы бойынша тауардың коды көрсетіледі;
"Тауарлық газды тасымалдау көлемі, текше метр" деген 6 -бағанда тиісті айда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлық газды құбыржол көлігімен тасымалдау көлемі көрсетіледі.

3. Сведения о ввозе на территорию Республики Казахстан сжиженного нефтяного, сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, трубопроводным, морским и внутренним водным транспортом
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 14 РПНС
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в области таможенного дела.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
Импорт ________________газа
1
2
3
4
5
6
7
Импортер (контрактдержатель)
Наименование получателя
Страна отправителя
Описание товара
ТН ВЭД
Объем, тыс.куб. м. или тонна
Вид транспорта на границе
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений о ввозе на территорию Республики Казахстан сжиженного нефтяного, сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, трубопроводным, морским и внутренним водным транспортом.
1. Форма заполняется уполномоченным органом в области таможенного дела ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Импортер (контрактдержатель)" указывается наименование субъекта, осуществляющего ввоз на территорию таможенной границы Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан, сжиженного нефтяного и (или) сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, трубопроводным, морским и внутренним водным транспортом;
в графе 2 "Наименование получателя" указывается наименование получателя объемов сжиженного нефтяного и (или) природного газа;
в графе 3 "Страна отправителя" указывается наименование страны отправителя сжиженного нефтяного и (или) природного газа;
в графе 4 "Описание товара" указывается наименование товара, согласно таможенной декларации;
в графе 5 "ТН ВЭД" указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
в графе 6 "Объем" указывается объем ввоза сжиженного природного газа в кубических метрах и (или) сжиженного нефтяного газа в тоннах на территорию таможенной границы Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан;
в графе 7 "Вид транспорта на границе" указывается вид транспорта перевозки сжиженного нефтяного и природного газа.

3. Сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, құбыржол, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасының аумағына әкелу туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 14 АУНА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: кеден ісі саласындағы уәкілетті орган.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей.
________________ газының импорты
1
2
3
4
5
6
7
Импорттаушы (келісімшарт ұстаушы)
Сатып алушының атауы
Жіберетін ел атауы
Тауардың сипаттамасы
СЭҚ ТН коды
Көлем, текше метр
Шекарадағы көліктің түрі
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.: ________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, құбыржол, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасының аумағына әкелу туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды кеден ісі саласындағы уәкілетті орган толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінен кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Импорттаушы" деген 1-бағанда сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, құбыржол, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының аумағына әкелетін субъектінің атауы көрсетіледі;
"Сатып алушының атауы" деген 2-бағанда сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газ көлемдерін сатып алушының атауы көрсетіледі;
"Жіберетін ел атауы" деген 3-бағанда сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газ көлемдерін жіберетін елдің атауы көрсетіледі;
"Тауардың сипаттамасы" деген 4-бағанда кедендік декларацияға сәйкес тауардың атауы көрсетіледі;
"СЭҚ ТН коды" деген 5-бағанда сыртқы экономикалық номенклатурасы бойынша тауардың коды көрсетіледі;
"Көлем" деген 6-бағанда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген сұйытылған табиғи газының көлемі текше метрде және (немесе) сұйытылған мұнай газының көлемі тоннада көрсетіледі;
"Шекарадағы көліктің түрі" деген 7-бағанда сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды тасымалдайтын көлік түрі көрсетіледі.

4. Сведения о вывозе за пределы территории Республики Казахстан сжиженного нефтяного, сжиженного природного газа железнодорожным, автомобильным, трубопроводным, морским и внутренним водным транспортом
Отчетный период за "___" ____________20___ года.
Индекс формы: 14 РПНС
Периодичность сбора информации: ежемесячно.
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в области таможенного дела.
Куда представляется форма: уполномоченный орган.
Срок представления формы: ежемесячно не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
Экспорт _____________ газа
1
2
3
4
5
6
7
Экспортер (контрактдержатель)
Наименование получателя
Страна назначения
Описание товара
ТН ВЭД
Объем, тыс.куб. м. или тонна.
Вид транспорта на границе
Наименование: _______________             Адрес:__________________________
Тел.: ________________________             Электронный адрес:______________
Исполнитель:________________             Тел.:___________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Руководитель: _______________             подпись________________________
фамилия имя отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению сведений о вывозе сжиженного нефтяного и природного газа за пределы территории Республики Казахстан.
1. Форма заполняется уполномоченным органом в области таможенного дела ежемесячно, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Экспортер (контрактдержатель)" указывается наименование субъекта, осуществляющего вывоз за пределы таможенной границы Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан сжиженного нефтяного и природного газа;
в графе 2 "Наименование получателя" указывается наименование получателя сжиженного нефтяного и природного газа;
в графе 3 "Страна назначения" указывается наименование страны-получателя сжиженного нефтяного и природного газа;
в графе 4 "Описание товара" указывается наименование товара, согласно таможенной декларации;
в графе 5 "ТН ВЭД" указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
в графе 6 "Объем, тыс. м3 или тонна" указывается объем вывоза сжиженного нефтяного в тоннах или сжиженного природного газа в кубических метрах за пределы таможенной границы Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан;
в графе 7 "Вид транспорта на границе" указывается вид транспорта перевозки сжиженного нефтяного и природного газа.
Расшифровка аббревиатуры:
ТН ВЭД - товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности.

4. Сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, құбыржол, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге әкету туралы мәліметтер
"___" ____________20___ жылғы есептік кезең
Нысандар индексі: 14 ТЫС
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: кеден ісі саласындағы уәкілетті орган.
Нысан қайда ұсынылады: уәкілетті органға.
Нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күнінен кешіктірмей.
________________ газының экспорты
1
2
3
4
5
6
7
Экспорттаушы (келісімшарт ұстаушы
Сатып алушының атауы
Межелі ел
Тауардың сипаттамасы
СЭҚ ТН коды
Көлем, текше метр
Шекарадағы көліктің түрі
Атауы: ________________________ Мекенжайы:_____________________________
Тел.: ________________________ Электрондық мекенжайы:_________________
Орындаушы:____________________ Тел.:________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы: _____________________ қолы ___________________________________
тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ескертпе:
Сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды теміржол, автомобиль, құбыржол, теңіз және ішкі су көлігімен Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге әкету туралы мәліметтерді толтыру бойынша түсіндірме.
1. Нысанды кеден ісі саласындағы уәкілетті орган толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырмасынан кешіктірмей уәкілетті органға ұсынады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Экспорттаушы" деген 1-бағанда құбыр көлігі арқылы тауарлық газды импорттайтын ұйымдардың атауы көрсетіледі;
"Алушының атауы" деген 2-бағанда тауарлық газды тұтынушының атауы көрсетіледі;
"Межелі ел" деген 3-бағанда тауарлық газды қабылдайтын елдің атауы көрсетіледі;
"Тауардың сипаттамасы" кедендік декларацияға сәйкес тауардың атауы көрсетіледі;
"СЭҚ ТН коды" деген 5-бағанда сыртқы экономикалық номенклатурасы бойынша тауардың коды көрсетіледі;
"Көлем, текше метр" деген 6 -бағанда тиісті айда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасына сәйкес келетін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағының шегінен тыс жерге әкетілген сұйытылған табиғи газының көлемі текше метрде және (немесе) сұйытылған мұнай газының көлемі тоннада көлемі көрсетіледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
СЭҚ ТН - сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.