О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 609. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 ноября 2018 года № 17663
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническими профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №13418, опубликован в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" 17 марта 2016 года) следующие изменения и дополнение:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование";
В Правилах размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, утвержденным указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 43) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" (далее - Закон) и определяют размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование.
Размещение государственного образовательного заказа по специальностям технического и профессионального образования, которые направлены на подготовку квалифицированных рабочих кадров, осуществляется на внеконкурсной основе.";
главу 1 изложить в следующей редакции:
"глава 1. Общие положения";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар мамандарды даярлауға, жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 609 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 қарашада № 17663 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар мамандарды даярлауға, жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 наурыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар мамандарды даярлауға, жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағидалар "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5 - бабының 43) тармақшасына сәйкес әзірленген және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру тәртібін белгілейді.
Білікті жұмысшы кадрларды даярлауға бағытталған техникалық және кәсіптік білім беру мамандықтары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурстан тыс негізде жүзеге асырылады.";
1-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. К участию в конкурсе допускаются дошкольные организации, уведомившие о начале своей деятельности уполномоченный орган в области образования и подавшие заявку на получение государственного образовательного заказа.
Для участия в конкурсе частные дошкольные организации предоставляют следующие документы:
1) заявление на имя председателя комиссии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) справку или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя, устав дошкольной организаций, справку из банка об отсутствии задолженности, справку из налогового органа об отсутствии задолженности с датой не раньше месячного срока до подачи документов;
3) копию правоустанавливающих документов на недвижимое имущество (собственное или арендуемое), используемое под организацию дошкольного воспитания и обучения;
4) копию санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии дошкольной организации санитарно-эпидемиологическим требованиям согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам", утвержденному приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15217);
5) копию о наличии лицензии на медицинский кабинет или договор на обслуживание с поликлиникой с учетом места закрепления;
6) обязательства поставщика о принятии детей по государственному образовательному заказу исключительно по направлению управлений образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов) с установленным размером родительской платы за питание, в соответствии с Законом. Поставщиком заполняется форма обязательств согласно приложению 2 настоящих Правил;
7) копии документов воспитателей об образовании государственного образца с педагогическим или профессиональным образованием.
Документы, входящие в конкурсную заявку прошнуровываются, пронумеровываются, подписываются учредителем дошкольной организации, заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"10. Конкурсқа қатысуға өз қызметінің басталғаны туралы білім беру саласындағы уәкілетті органды хабардар еткен және мемлекеттік білім беру тапсырысын алуға өтінім берген мектепке дейінгі ұйымдар жіберіледі.
Конкурсқа қатысу үшін жекеменшік мектепке дейінгі ұйымдар мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссия төрағасының атына жазылған өтінішті;
2) заңды тұлғаны немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы немесе куәліктің көшірмесін, мектепке дейінгі ұйымдардың жарғысын, құжаттарды тапсырғанға дейін бір ай мерзімінен аспайтын банктен берілетін берешегінің жоқ екені туралы анықтаманы және салық органынан берілетін берешегінің жоқ екені туралы анықтаманы;
3) мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдары үшін қолданылатын жылжымайтын мүлікке құқықты белгілеуші құжаттардың көшірмесін (жекеменшік немесе жалға алу);
4) "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15217 болып тіркелген) бекітілген "Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі ұйымның санитарлық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесін;
5) медициналық кабинетке лицензиясының болуы туралы көшірмесін немесе тіркелген жерін ескере отырып емханамен жасалған қызмет көрсету туралы шартты;
6) Заңға сәйкес тамақтандыруға жұмсалатын ата-аналар төлемақысының белгіленген мөлшерімен, тек қана республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармаларының, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің жолдамасымен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша балаларды қабылдау туралы жеткізушінің міндеттемесін ұсынады. Жеткізуші Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелер нысанын толтырады;
7) педагогикалық немесе кәсіптік білімі бар тәрбиешілердің білімі туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттарының көшірмелері.
Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар тігіледі, нөмірленеді, мектепке дейінгі ұйымның құрылтайшысымен қол қояды, мөрімен расталады және конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен ұсынылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Представленные заявки рассматриваются комиссией на заседании в течение 5 (пяти) рабочих дней.
После заседания комиссии составляется протокол предварительного допуска к участию в конкурсе со следующей информацией:
1) перечень дошкольных организации, не соответствующих требованиям настоящих Правил с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов подтверждающих несоответствие документов;
2) дата повторного рассмотрения документов, представленных дошкольными организациями с исправлениями и дополнениями в соответствии с протоколом предварительного допуска.
Решение конкурсной комиссии о предварительном допуске размещается секретарем конкурсной комиссии в течение 3 (трех) рабочих дней на интернет-ресурсе управления образования города республиканского значения, столицы, отдела образования города (района).
Потенциальные поставщики в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска приводят в соответствие документы согласно протоколу о предварительном допуске.
Комиссия повторно рассматривает заявки на участие в конкурсе дошкольных организаций, указанных в перечне протокола предварительного допуска к участию в конкурсе на предмет полноты приведения их в соответствие.
Комиссия после дня заседания в течение 3 (трех) рабочих дней выносит решение о включении в перечень дошкольных организаций, в которых будет размещен государственный образовательный заказ с указанием количества мест.
Решение комиссии с указанием максимально возможного количества мест для размещения государственного образовательного заказа оформляется в виде протокола.
Комиссия выносит одно из следующих решений:
1) о включении в перечень на размещение государственного образовательного заказа в частной дошкольной организации;
2) об отказе включения в перечень на размещение государственного образовательного заказа в частной дошкольной организации образования в случае несоответствия пунктам 9 и 10 настоящих Правил.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В случае превышения количества предложений со стороны частных организаций дошкольного образования над количеством мест по государственному образовательному заказу поставщики отбираются Комиссией по дополнительным критериям на конкурсной основе.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Дополнительными критериями при конкурсном отборе поставщиков являются:
1) доля воспитателей высшей и первой категории не менее 10 % от их общего числа;
2) доля воспитателей с профессиональным образованием по соответствующим профилям не менее 50 % от их общего числа.
Большинством голосов членов комиссии путем открытого голосования решение считается принятым. При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим.
Протокол оформляется секретарем, подписывается председателем и всеми членами комиссии, участвовавшими на заседании. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости и считаются действительными, если на них присутствуют более половины от общего числа ее членов.
Решение о размещении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение публикуется на интернет-ресурсах управления образования города республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов).
Представители управлений образования городов республиканского значения, столицы, отделов образования городов (районов) раз в год проводят мониторинг деятельности дошкольных организаций по исполнению обязательств, предусмотренных договором размещения государственного образовательного заказа и оказывают консультативную помощь.
Дошкольные организации с ранее размещенными местами по государственному образовательному заказу включаются в протокол заседания без прохождения конкурса.";

"11. Ұсынылған өтінімдерді комиссия өз отырысында 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
Комиссия отырысынан кейін келесі ақпараттармен:
1) олардан бас тарту себептерін егжей-тегжейлі сипаттай отырып, оның ішінде құжаттардың осы талаптарға сәйкес келмейтінін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесі;
2) алдын ала қарау хаттамасына сәйкес мектепке дейінгі ұйымдармен ұсынылған түзетілген және толықтырылған құжаттарды қайта қарау мерзімі көрсетілген конкурсқа қатысудың алдын ала талқылау хаттамасы құрылады.
Алдын ала рұқсат беру туралы конкурстық комиссияның шешімі конкурстық комиссияның хатшысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқарламасының, қаланың (ауданның) білім бөлімінің интернет-ресурсында орналастырады.
Әлеуетті жеткізушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күн ішінде алдын ала рұқсат беру хаттамасына сәйкес құжаттарды сәйкес келтіру құқығы беріледі.
Комиссия конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасының тізбесінде көрсетілген мектепке дейінгі ұйымдардың конкурсқа қатысуға өтінімдерін оларды сәйкес келтірудің толықтығы тұрғысынан қайта қарайды.
Комиссия отырыс күнінен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде орын санын көрсете отырып, мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізу туралы шешім шығарады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін орындардың барынша мүмкін саны көрсетіле отырып, комиссияның шешімі хаттама түрінде ресімделеді.
Комиссия мынадай:
1) жекеменшік мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тізбесіне енгізу туралы;
2) осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарына сәйкес келмеген жағдайда, жекеменшік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тізбесіне енгізуден бас тарту туралы шешімдердің біреуін шығарады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жекеменшік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тарапынан мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орын санына байланысты ұсыныстар саны артқан жағдайда жеткізушілерді Комиссия қосымша өлшемшарттар бойынша конкурс негізінде таңдап алады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Жеткізушіні конкурс арқылы таңдаудың қосымша өлшемшарттары:
1) жоғары және бірінші санатты тәрбиешілердің үлесі олардың жалпы санынан кемінде 10%;
2) тиісті бейіні бойынша кәсіптік білімі бар тәрбиешілердің үлесі олардың жалпы санынан алғанда кемінде 50%.
Ашық дауыс беру жолымен комиссия мүшелері дауысының көпшілігімен шешім қабылданды деп есептеледі. Комиссия құрамының дауыстары тең болған жағдайда, Комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады.
Хаттаманы хатшы ресімдейді, оған төраға және отырысқа қатысқан комиссияның барлық мүшелері қол қояды. Комиссия отырысы қажеттілігіне қарай өткізіледі, егер комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы отырысқа қатысса дұрыс деп есептеледі.
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармалары, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің интернет-ресурстарында жарияланады.
Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармаларының, қалалардың (аудандардың) білім бөлімдерінің өкілдері жылына бір рет мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шартында көзделген міндеттемелердің орындалуы бойынша мектепке дейінгі ұйымдар қызметіне мониторинг жүргізеді және консультативтік көмек көрсетеді.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орындар бұдан бұрын орналастырылған мектепке дейінгі ұйымдар отырыс хаттамасына конкурссыз енгізіледі.";

дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Размещение государственного образовательного заказа на новые и дополнительные места, а также на места филиалов дошкольных организации с ранее размещенными местами по государственному образовательному заказу осуществляется на конкурсной основе.";
главу 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Размещение государственного образовательного заказа в организации технического и профессионального, послесреднего образования";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Порядок приема документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа в организации технического и профессионального, послесреднего образования осуществляется в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием", утвержденного приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 397 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под 15740).";
пункты 20, 21, 22 изложить в следующей редакции:
"20. При определении учебных заведений технического и профессионального, послесреднего образования для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием Комиссия руководствуется следующими основными критериями, а также информацией, подтверждающей:
1) наличие лицензии на право ведения образовательной деятельности по специальностям технического и профессионального, послесреднего образования;
2) наличие договоров с предприятиями о производственном обучении и прохождении практики;
3) наличие показателя трудоустройства выпускников организаций технического и профессионального, послесреднего образования не ниже порогового значения.
Пороговое значение показателя трудоустройства выпускников организаций технического и профессионального, послесреднего образования определяется Комиссией.
21. Решение Комиссии принимается до 20 марта календарного года открытым голосованием простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляется протоколом заседания, который подписывается председателем Комиссии. При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим. Протокол подписывается членами Комиссии.
При проведении заседания Комиссии осуществляется аудио (видео) запись заседания.
На основании решения Комиссии приказом руководителя уполномоченного органа и постановлением МИО до 20 апреля календарного года утверждается перечень организаций технического и профессионального, послесреднего образования с указанием наименований.

мынадай мамұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Жаңа және қосымша орындарға, сондай-ақ мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орындар бұдан бұрын орналастырылған мектепке дейінгі ұйымдар филиалдарының орындарына мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурс негізінде жүзеге асырылады.";
3-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi білім беретін ұйымдарда мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау тәртібі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 397 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде 15740 нөмірімен тіркелген) "Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес жүзеге асырылады.";
20, 21, 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі оқу орындарын анықтау кезінде Комиссия мынадай негізгі өлшемшарттарды, сондай-ақ мынадай растайтын ақпаратты басшылыққа алады:
1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына берілетін лицензияның болуы;
2) өндірістік оқыту мен практикадан өту туралы кәсіпорындармен шарттардың болуы;
3) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілердің жұмысқа орналасуы туралы көрсеткіштердің деңгейінің шекті мәнінен төмен болмауы.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілердің жұмысқа орналасуы туралы көрсеткіштер деңгейінің шекті мәнін Комиссия анықтайды.
21. Комиссия шешiмдерi отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерiнiң қарапайым көпшiлiгінің ашық дауыс беруі арқылы күнтізбелік жылдың 20 наурызына дейін қабылданады және ол төраға қол қоятын хаттамамен рәсiмделедi. Комиссия құрамының даусы тең болған жағдайда Комиссия төрағасының даусы шешуші болып саналады. Хаттамамаға Комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссия отырысын өткізу барысында аудио (бейне) жазба жүзеге асырылады.
Комиссия шешімінің негізінде уәкілетті орган басшысының бұйрығымен және ЖАО-ның қаулысымен күнтізбелік жылдың 20 сәуіріне дейін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі мамандықтар мен мемлекеттік тапсырыстың көлемін көрсете отырып, бекітіледі.

22. Решение о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в течение пяти рабочих дней публикуется на интернет-ресурсах уполномоченного органа и МИО.";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Для проведения Конкурса создается Комиссия по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования (далее - Комиссия), состав которой утверждается приказом Министра или лицом, исполняющим его обязанности.
Председателем Комиссии является Министр или лицо, исполняющее его обязанности. Комиссия формируется из числа сотрудников уполномоченного органа в области образования, других заинтересованных государственных органов и ведомств, представителей институтов гражданского общества, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций, Ассоциации высших учебных заведений Республики Казахстан и /или Совета ректоров высших учебных заведений Республики Казахстан. Количество состава комиссии является нечетным, включая его Председателя.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания, который подписывается председателем. Во время работы Комиссии ведется аудио и (или) видео запись. При равенстве голосов, голос председателя комиссии является решающим";
пункты 32, 33 изложить в следующей редакции:
"32. В конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием по группам образовательных программ участвуют ВУЗы, прошедшие аккредитацию в аккредитационных органах, внесенных в реестр признанных аккредитационных органов, за исключением военных, специальных учебных заведений, за исключением военных, специальных учебных заведений, и имеющие показатель трудоустройства выпускников ВУЗов не ниже порогового значения.
Пороговое значение показателя трудоустройства выпускников ВУЗов определяется Комиссией.
Исключение составляют новые образовательные программы, внесенные в Реестр образовательных программ, а также вновь созданные ВУЗы для подготовки кадров с послевузовским образованием по приоритетным отраслям экономики. При этом, перечень ВУЗов определяется Комиссией.

22. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы шешім бес жұмыс күні ішінде уәкілетті орган мен ЖАО-ның интернет-ресурстарында жарияланады.";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрлар даярлауға, жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Конкурс өткiзу үшiн құрамы Министрдiң немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен бекiтiлетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
Министр немесе оның міндетін атқарушы Комиссия төрағасы болып табылады. Комиссия білім беру саласындағы уәкілетті органның, басқа да мүдделі мемлекеттік органдар мен ведомстволардың қызметкерлері, азаматтық қоғам институтының, Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлік палатасының, салалық қауымдастықтың, Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары қауымдастығының және/немесе Қазақстан Республикасы Жоғары оқу орындары ректорлары кеңесінің өкілдерінен құрылады. Комиссия құрамының саны оның төрағасын қоса алғанда тақ болады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Комиссия шешiмдерi отырысқа қатысушы Комиссия мүшелерiнiң қарапайым көпшiлiгінің ашық дауыс беруі арқылы қабылданады және ол төраға қол қоятын хаттамамен ресiмделедi. Комиссия жұмысы барысында аудио немесе бейне жазу жүргізіледі. Дауыс бірдей болған жағдайда Комиссия төрағаның дауысы басты болып табылады.";
32, 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына білім бағдарламалары тобы бойынша әскери, арнаулы оқу орындарын қоспағанда, танылған аккредиттеу органдарының тізіліміне енгізілген аккредиттеу органдарында аккредиттеуден өткен білім беру ұйымдарында және жоғары оқу орнын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткіші шекті мәннен төмен емес жоғары оқу орындары қатысады.
Жоғары оқу орнын бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткішінің шекті мәнін Комиссия айқындайды.
Ерекшелік Білім беру бағдарламалары тізіліміне енгізілген жаңа білім беру бағдарламалары, сондай-ақ экономиканың басым салалары бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау үшін жаңадан құрылған ЖОО-ны құрайды. Бұл ретте ЖОО-лардың тізбесін Комиссия айқындайды.

33. При определении ВУЗов и размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием Комиссия руководствуется следующими основными критериями:
1) наличие контингента обучающихся по соответствующей группе образовательных программ, за исключением направлений, внесенных впервые в Классификатор направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием Республики Казахстан;
2) кадровое обеспечение ВУЗов и материально–техническое обеспечение научно-образовательного процесса;
3) обеспеченность учебной, учебно-методической литературой и иными информационными ресурсами;
4) научный потенциал и уровень проводимых в ВУЗах научных исследований (для вузов);
5) наличие мест для проживания обучающихся в общежитии, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания;
6) наличие аккредитованных образовательных программ;
7) востребованность и трудоустройство выпускников;
8) участие в международном и/или национальном рейтингах вузов;
9) позиция вуза в рейтинге, проводимого НПП "Атамекен" не ниже половины от общего количества вузов, участвующих в рейтинге";
Пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Вузы, в которых выпускники докторантуры завершили обучение и не получили утверждение степени доктора философии (PhD), доктора по профилю в течение 3-х лет после окончания, не допускаются к конкурсу по соответствующей группе образовательных программ.";
пункты 38, 39 изложить в следующей редакции:
"38. Конкурс для вузов проводится раздельно по группам образовательных программ высшего и послевузовского образования.
39. Комиссия на основе оценки принимает решение о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с указанием:
1) перечня вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием;
2) перечня вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров по отдельным специальностям магистратуры, в том числе на английском языке, а также квотирование для отдельных вузов;
3) перечень базовых вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием с указанием объема в разрезе специальностей, в том числе для целевой подготовки докторов философии (PhD)/докторов по профилю;

33. Жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жоғары оқу орындарын анықтау кезінде Комиссия мынадай негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады:
1) Қазақстан Республикасының Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышы алғашқы рет енгізілген бағыттарды қоспағанда, тиісті бағыт бойынша білім алушылар контингентінің болуы;
2) ЖОО-ларды кадрлық қамтамасыз ету және ғылыми-білім беру процесін материалдық – техникалық қамтамасыз етуі;
3) оқу, оқу-әдістемелік әдебиеттермен және өзге де ақпараттық ресурстармен қамтамасыз етілуі;
4) ЖОО-да жүргізілген ғылыми зерттеулердің ғылыми әлеуеті мен деңгейі (ЖОО үшін);
5) білім алушыларды жатақханамен, қоғамдық тамақтандыру және медициналық қызмет көрсетумен қамтамасыз ету мүмкіндігі;
6) аккредиттелген білім беру бағдарламаларының болуы;
7) бітірушінің жұмыспен қамтылуы және қажеттілігі;
8) ЖОО-лардың халықаралық және/немесе ұлттық рейтингілерге қатысуы;
9) ЖОО орны "Атамекен" ҰКП өткізетін рейтингіде жалпы оқу орындарының санынан жартысынан төмен емес.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Докторантура бітірушілері оқуды аяқтаған және философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін оқуды аяқтағаннан кейін 3 жыл мерзімде алмаған жоғары оқу орындары тиісті білім беру бағдарламалары тобы бойынша конкурсқа жіберілмейді."
38, 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. ЖОО үшін конкурс жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының топтары бойынша бөлек-бөлек өткізіледі.
39. Комиссия бағалау негізінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім тапсырысын орналастыру туралы шешім қабылдап, мыналарды көрсетеді:
1) конкурс шарттары бойынша білім беру бағдарламалары тобының бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыратын жоғары оқу орындарының тізбесі;
2) конкурс шарттары бойынша магистратурада кадрлар даярлауға, оның ішінде ағылшын тілінде даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыратын жоғары оқу орындарының тізбесі, сонымен бірге жеке ЖОО үшін квоталау;
3) конкурс шарттары бойынша білім беру бағдарламалары тобының бөлінісінде, оның ішінде философия докторларын (PhD)/бейіні бойынша докторларды мақсатты түрде даярлау үшін көлемін көрсете отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыратын базалық жоғары оқу орындарының тізбесі;

4) вузов, в которых размещается государственный образовательный заказ для обучения слушателей на подготовительных отделениях вузов, в том числе для повышения уровня языковой подготовки с указанием объема;
5) педагогических вузов, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку педагогических кадров с высшим образованием с указанием объема в разрезе специальностей.";
главу 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Размещение местными исполнительными органами государственного образовательного заказа на подготовку кадров в организациях высшего и (или) послевузовского образования с учетом потребностей рынка труда";
правый верхний угол приложения 1 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием
с учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 2 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 2 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 3 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 4 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 4 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 5 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 5 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 6 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 6 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 7 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 7 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 8 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 8 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 9 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 9 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 10 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 10 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 11 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 11 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование";
правый верхний угол приложения 12 Правил изложить в следующей редакции:
"Приложение 12 Правил
размещения государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование".

4) жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдерінде тыңдаушыларды оқыту үшін, оның ішінде тілдік дайындық деңгейін арттыру үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындары;
5) конкурс шарттары бойынша білім беру бағдарламалары тобының бөлінісінде көлемі көрсетіле отырып, жоғары білімі бар педагог кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын педагогикалық жоғары оқу орындары.";
6-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кадрлады даярлауға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру";
Қағиданың 1-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 1-қосымша";
Қағиданың 2-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 2-қосымша";
Қағиданың 3-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 3-қосымша";
Қағиданың 4-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 4-қосымша";
Қағиданың 5-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 5-қосымша";
Қағиданың 6-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 6-қосымша";
Қағиданың 7-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 7-қосымша";
Қағиданың 8-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 8-қосымша";
Қағиданың 9-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 9-қосымша";
Қағиданың 10-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 10-қосымша";
Қағиданың 11-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 11-қосымша";
Қағиданың 12-қосымшасының жоғары оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсiптiк, орта
бiлiмнен кейiнгi, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімі бар кадрлар даярлауға,
сондай-ақ жоғары және (немесе)
жоғары оқу орнынан кейінгі
білім беру ұйымдарында
дайындық бөлімдеріне, мектепке
дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға
мемлекеттiк бiлiм беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына 12-қосымша".

2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев