Об утверждении Правил присвоения внеочередных классных чинов сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2018 года № 17735. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", подпунктом 4) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила присвоения внеочередных классных чинов сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан.
2. Департаменту кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
К. Кожамжаров
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 9 ноября 2018 года № 130
Правила присвоения внеочередных классных чинов сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан
1. Настоящие Правила присвоения внеочередных классных чинов сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" и определяют порядок присвоения внеочередных классных чинов сотрудникам системы органов прокуратуры Республики Казахстан.
2. Решение о присвоении внеочередного классного чина принимает Генеральный Прокурор Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне кезектен тыс сыныптық шендер беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 9 қарашадағы № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 қарашада № 17735 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 26-бабының 4-тармағына, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37-бабының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса тіркеліп отырған Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне кезектен тыс сыныптық шендер беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2018 жылғы 9 қарашадағы
№ 130 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне кезектен тыс сыныптық шендер беру қағидалары
1. Осы Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлеріне кезектен тыс сыныптық шендер беру қағидалары "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 26-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде кезектен тыс сыныптық шендерді беру тәртібін айқындайды.
2. Кезектен тыс сыныптық шендерді беру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры қабылдайды.

3. Внеочередной классный чин присваивается сотрудникам на основании представлений руководителей структурных подразделений Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, прокуроров областей и приравненных к ним (за исключением Главного военного прокурора), председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, ректора Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – руководитель подразделения) в порядке поощрения за особые достижения по службе по истечении не менее одной трети установленного срока выслуги лет в имеющемся классном чине, но не более чем через один классный чин выше того, в котором состоит сотрудник.
При наличии особых заслуг по службе, внеочередной классный чин присваивается независимо от срока выслуги лет в имеющемся классном чине, но не более чем через один классный чин выше того, в котором состоит сотрудник.
4. Присвоение внеочередных классных чинов производится не более двух раз за весь период службы в системе органов прокуратуры.
5. Срок пребывания в классном чине исчисляется со дня присвоения сотруднику соответствующего классного чина.
6. Представление о присвоении внеочередного классного чина (далее -Представление) направляется в кадровую службу Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Контроль за достоверностью сведений, указанных в Представлении, возлагается на руководителей подразделений.
8. Внеочередной классный чин не может быть присвоен:
1) при наличии не снятого дисциплинарного взыскания;
2) в период проведения служебного расследования;
3) в случае проведения досудебного расследования или возбуждения дела об административном правонарушении.
9. Представления рассматриваются комиссионно под председательством одного из заместителей Генерального Прокурора Республики Казахстан.
По итогам рассмотрения представления принимается одно из следующих решений:
1) рекомендовать к присвоению внеочередного классного чина;
2) отказать в удовлетворении представления.
10. Решение о присвоении внеочередного классного чина оформляется приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам присвоения
внеочередных классных чинов
сотрудникам
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ о присвоении внеочередного классного чина
________________________________________________________________________________
(вид классного чина)
Кому___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения)
Должность______________________________________________________________________
(орган прокуратуры)
Предельный классный чин для указанной должности
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Имеющийся классный чин
_______________________________________________________________________________
присвоен (-о) приказом___________________________ от "________"___________________ г. №__________
_______________________________________________________________________________
(краткая характеристика, заслуги)
Наличие оснований, препятствующих присвоению внеочередного классного чина
_______________________________________________________________________________.
Руководитель
кадровой службы                         подпись Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Представитель подразделения
внутренней безопасности                   подпись Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Прокурор
(наименование) области/
Председатель Комитета
по правовой статистике и
специальным учетам/
Ректор Академии
правоохранительных органов/
Начальник структурного подразделения
Генеральной прокуратуры                   подпись Фамилия, имя, отчество (при наличии)

3. Кезектен тыс сыныптық шен қызметкерлерге Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелері басшыларының, облыс прокурорларының және оларға теңестірілген прокурорлардың (Бас әскери прокурорды қоспағанда), Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы ректорының (бұдан әрі – бөлімше басшысы) ұсыныстары негізінде осы сыныптық шенде белгіленген еңбек сіңірген жылдар мерзімінің кемінде үштен бірі өткен соң қызметтегі айрықша жетістіктері үшін марапаттау, бірақ қызметкер алған сыныптық шенінен бір шеннен артық емес тәртібімен беріледі.
Қызметтегі ерекше сіңірген еңбегі болған кезде, кезектен тыс сыныптық шендер осы сыныптық шенде еңбек сіңірген жылдарына қарамастан, бірақ қызметкер алған сыныптық шенінен бір шеннен артық емес беріледі.
4. Кезектен тыс сыныптық шендерді беру прокуратура органдары жүйесінде қызмет еткен барлық кезеңінде екі реттен артық емес жүргізіледі.
5. Сыныптық шенде болу мерзімі қызметкерге тиісті сыныптық шен берілген күннен бастап есептеледі.
6. Кезектен тыс сыныптық шендерді беру туралы ұсыныс (бұдан әрі – ұсыныс) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының кадр қызметіне осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша жіберіледі.
7. Ұсыныста көрсетілген мәліметтердің анықтығын бақылау бөлімшелердің басшыларына жүктеледі.
8. Кезектен тыс сыныптық шен:
1) алынбаған тәртіптік жаза болған кезде;
2) қызметтік тергеп-тексеру жүргізілген кезеңде;
3) сотқа дейінгі тергеп-тексеру жүргізілген немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалған жағдайда берілмейді.
9. Ұсыныстар Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасарларының бірінің төрағалық етуімен комиссияда қаралады.
Ұсынысты қарау қорытындылары бойынша келесі шешімдердің бірі қабылданады:
1) кезектен тыс сыныптық шен беруге ұсыну;
2) ұсынысты қанағаттандырудан бас тарту.
10. Кезектен тыс сыныптық шенді беру туралы шешім Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығымен ресімделеді.
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің қызметкерлеріне
кезектен тыс сыныптық
шендер беру қағидаларына
қосымша
Нысан
Кезектен тыс сыныптық шен беру туралы ҰСЫНЫС
__________________________________________________________________________
(сыныптық шен)
Кімге _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
__________________________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы)
Лауазымы _________________________________________________________________
(прокуратура органы)
Көрсетілген лауазым үшін шекті сыныптық шен _________________________________
Алған сыныптық шені _______________________________________________________
__________жылғы "____________"_____________№ ____________________________
бұйрығымен берілді ________________________________________________________
(қысқаша сипаттамасы, сіңірген еңбегі)
Кезектен тыс сыныптық шен беруге кедергі келтіретін негіздердің болуы
__________________________________________________________________________
Кадр қызметінің басшысы             қолы       Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Ішкі қауіпсіздік
бөлімшесінің өкілі            қолы             Тегі, аты, әкесінің аты бар болған кезде)
Облыс (атауы) прокуроры/
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің
төрағасы/ Құқық қорғау
органдарының
Академиясының төрағасы/
Бас прокуратураның
Құрылымдық
бөлімшесінің бастығы             қолы       Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)