О внесении дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2018 года № 1074. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2018 года № 17943. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2025 года № 245.

"Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 1074 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 17943 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 245 бұйрығымен.

Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 22.05.2025 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5702) следующее дополнение:
в Классификаторе перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
дополнить разделом следующего содержания:
"
Услуги, предоставляемые военными учебными заведениями Министерства обороны Республики Казахстан в сфере образования
РБ
РБ
РБ
РБ
04
02
02
02
1
1
1
1
208
208
208
208
011
047
047
047

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 22.05.2025 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5702 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышында:
Мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"
Бiлiм беру саласындағы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындары ұсынатын қызметтер
РБ
РБ
РБ
РБ
04
02
02
02
1
1
1
1
208
208
208
208
011
047
047
047

000
100
103
111
047
Разработка и (или) реализация учебно-методической, издательской и полиграфической продукции
1) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;
2) командировки, связанные с проведением исследований, участием в научных конференциях, семинарах, выставках, в том числе международных, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;

000
100
103
111
047
Оқу-әдістемелік, баспа және полиграфиялық өнімдерді әзірлеу және (немесе) өткізу
1) барлық салықтарды және бюджетке басқа да міндетті төлемдерді төлеуді қоса алғанда, ғылыми зерттеуді жүргізуге қатысатын зерттеу тобы жетекшісінің және мүшелерінің еңбегіне сыйақы беру;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапарлар шығыстарын өтеу нормалары шегінде зерттеулер жүргізуге, ғылыми, оның ішінде халықаралық конференциялар-ға, семинарларға, көрмелерге қатысуға байланысты іссапарлар;

3) услуги научных лабораторий коллективного пользования, иных лабораторий, прочих организаций, необходимые для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;
4) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения исследований;
5) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований;
6) корректура в рамках проведения научных исследований;
7) аренда помещений, оборудования и техники для проведения исследований;
8) расходы на содержание оборудования и техники, используемых для реализации исследований;
9) приобретение абонементов стороннего пользователя, в том числе для использования отечественных и зарубежных электронных баз данных (ресурсов), оборудования и расходных материалов технопарков в рамках проведения научных исследований;

3) зерттеулерді орындау үшін қажетті ұжымдық пайдаланылатын ғылыми зертханалар, өзге де зертханалар, басқа да ұйымдар көрсететін қызметтерге, оның ішінде конференциялар-ға қатысу үшін ұйымдық жарналар;
4) зерттеулер жүргізу үшін шығыс материалдарын, жабдық пен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
5) жарияланымдар дайындауға және ғылыми зерттеулер нәтижелерін жария ету;
6) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберіндегі түзетулер;
7) зерттеулер жүргізу үшін үй-жайлар, жабдық пен техниканы жалға алу;
8) зерттеулерді іске асыру үшін пайдаланылатын жабдық пен техниканы күтіп ұстауға арналған шығыстар;
9) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде басқа пайдаланушының, оның ішінде отандық және шетел электрондық дерекқорларын (ресурстарын) пайдалану үшін абонементтер, технопарктердің жабдығы мен шығыс материалдарын сатып алу;

10) установление доплат, надбавок, премий и выплат стимулирующего характера лицам гражданского персонала, в случае превышения доходов сверх утвержденных планов на соответствующий год;
11) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов, конкурсов, соревнований, олимпиад, в том числе международных;
12) оплата банковских услуг в рамках проведения научных исследований;

10) кірістер тиісті жылға бекітілген жоспарлардан тыс асқан жағдайда азаматтық персонал адамдарына ынталандыру сипатында қосымша ақылар, үстемеақылар, сыйлықақылар мен төлемдер белгілеу;
11) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, конкурстар, жарыстар, олимпиадалар, оның ішінде халықаралық, өткізу шеңберінде кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімін, естелік сыйлықтар сатып алу;
12) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде банктік көрсетілетін қызметтерді төлеу;

13) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
14) аренда лабораторий коллективного пользования и научно-экспериментальной базы сторонних организаций;
15) повышение квалификации специалистов;
16) укрепление учебно-материальной базы;
17) покрытие расходов по питанию участников соревнований, олимпиад, в том числе международных;
18) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам;

13) баспа және полиграфиялық өнімдерді дайындау мақсатында шығыс материалдарын және жабдықты сатып алу;
14) басқа ұйымдардың ұжымдық пайдаланылатын зертханаларын және ғылыми-эксперименттік базаларын жалға алу;
15) мамандардың біліктілігін арттыру;
16) оқу-материалдық базаны нығайту;
17) жарыстарға, олимпиадаларға, оның ішінде халықаралыққа қатысушыларды тамақтандыру жөніндегі шығыстарды өтеу;
18) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыру;

19) оплата труда наемных работников, оказывающих платные образовательные услуги;
20) оплата транспортных услуг;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) приобретение учебных пособий, наглядных материалов для учебного процесса;
23) проведение обучающих тренингов, семинаров;
24) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей для учебных и научных целей.

19) ақылы білім беру қызметтерін көрсететін жалдамалы жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеу;
20) көрсетілетін көлік қызметтерін төлеу;
21) кітапхана қорларын толықтыру үшін электрондық коллекциялар мен дерекқорларды сатып алу;
22) оқу процесі үшін оқу құралдарын, көрнекілік материалдарды сатып алу;
23) оқыту тренингтерін, семинарларын өткізу;
24) оқу және ғылыми мақсаттар үшін бейнероликтерді, бейнефильмдерді, аудиожазбаларды дайындау.

000
100
103
111
050
Проведение научных и оборонных исследований
То же
Пункт 3 статьи 63 3акона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", статья 17 3акона Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан"
".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

000
100
103
111
050
Ғылыми және қорғаныстық зерттеулерді жүргізу
Сол сияқты
Қазақстан Республикасының "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 63-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасы-ның 2005 жылғы 7 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Заңының 17-бабы.
".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов