О некоторых вопросах тарифов на регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в городском и пригородном сообщениях по городу Астане
Постановление акимата города Астаны от 28 июня 2018 года № 503-1230. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 9 июля 2018 года № 1181.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дифференцированный тариф на маршруты регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа в городском и пригородном сообщениях по городу Астане в следующих размерах при оплате через электронную систему:
1) на обычные городские автомобильные перевозки пассажиров и багажа при безналичной оплате посредством электронного проездного документа либо дополнительными сервисами электронной оплаты – 90 (девяносто) тенге;
2) на экспрессные городские автомобильные перевозки пассажиров и багажа при безналичной оплате посредством электронного проездного документа либо дополнительными сервисами электронной оплаты – 180 (сто восемьдесят) тенге;
3) на регулярные социально значимые перевозки пассажиров при безналичной оплате посредством электронного проездного документа либо дополнительными сервисами электронной оплаты – 90 (девяносто) тенге;
4) в пригородном сообщении при безналичной оплате посредством электронного проездного документа либо дополнительными сервисами электронной оплаты – 8 (восемь) тенге за один километр;
5) на обычные городские автомобильные перевозки пассажиров и багажа при оплате наличными деньгами – 180 (сто восемьдесят) тенге;
6) на экспрессные городские автомобильные перевозки пассажиров и багажа при оплате наличными деньгами – 250 (двести пятьдесят) тенге;
7) на регулярные социально значимые перевозки пассажиров при оплате наличными деньгами – 180 (сто восемьдесят) тенге;
8) в пригородном сообщении при оплате наличными деньгами – 11 (одиннадцать) тенге 50 тиын за один километр.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата г. Астаны от 10.09.2018 № 503-1573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. В случае неисправности системы электронной оплаты за проезд, пассажир, осуществляющий оплату посредством электронного проездного документа либо дополнительными сервисами электронной оплаты, имеет право на бесплатный проезд.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением акимата г. Астаны от 10.09.2018 № 503-1573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Астана қаласы бойынша қалалық және қала маңы қатынастарында жолаушылар мен багажды тұрақты автомобиль көлігімен тасымалдау тарифтерінің кейбір мәселелері туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 503-1230 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 шілдеде № 1181 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы бойынша қалалық және қала маңы қатынастарында жолаушылар мен багажды тұрақты автомобиль көлігімен тасымалдау маршруттарына сараланған тариф электрондық жүйе арқылы төлеу кезінде мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) электрондық жол жүру құжаты немесе электрондық төлемнің қосымша қызметтері арқылы қолма-қол ақшасыз төлеу кезінде жолаушылар мен багажды әдеттегі қалалық автомобиль көлігімен тасымалдауға – 90 (тоқсан) теңге;
2) электрондық жол жүру құжаты немесе электрондық төлемнің қосымша қызметтері арқылы қолма-қол ақшасыз төлеу кезінде жолаушылар мен багажды жедел қалалық автомобиль көлігімен тасымалдауға – 180 (бір жүз сексен) теңге;
3) электрондық жол жүру құжаты немесе электрондық төлемнің қосымша қызметтері арқылы қолма-қол ақшасыз төлеу кезінде жолаушыларды әлеуметтік маңызы бар тұрақты тасымалдауға – 90 (тоқсан) теңге;
4) электрондық жол жүру құжаты немесе электрондық төлемнің қосымша қызметтері арқылы қолма-қол ақшасыз төлеу кезінде қала маңындағы қатынаста – бір километр үшін 8 (сегіз) теңге;
5) қолма-қол ақшамен төлеу кезінде жолаушылар мен багажды әдеттегі қалалық автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде – 180 (бір жүз сексен) теңге;
6) қолма-қол ақшамен төлеу кезінде жолаушылар мен багажды жедел қалалық автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде – 250 (екі жүз елу) теңге;
7) қолма-қол ақшамен төлеу кезінде жолаушыларды әлеуметтік маңызы бар тұрақты тасымалдау кезінде – 180 (бір жүз сексен) теңге;
8) қала маңындағы қатынаста қолма-қол ақшамен төлеу кезінде – бір километр үшін 11 (он бір) теңге 50 тиын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 10.09.2018 № 503-1573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Электрондық жолақы төлеу жүйесі жарамсыз болған жағдайда электрондық жол жүру құжаты немесе электрондық төлемнің қосымша қызметтері арқылы төлемді жүзеге асыратын жолаушы тегін жол жүру құқығына ие болады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 10.09.2018 № 503-1573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

3. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города Астаны от 6 октября 2015 года № 108-1759 "О тарифах на регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в городском и в пригородном сообщении города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 956, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана" от 24 октября 2015 года);
2) постановление акимата города Астаны от 31 мая 2016 года № 108-1100 "О внесении дополнения в постановление акимата города Астаны от 6 октября 2015 года № 108-1759 "О тарифах на регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в городском и в пригородном сообщении города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1036, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" и "Вечерняя Астана" от 28 июня 2016 года).
4. Руководителю Государственного учреждения "Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев

3. Мыналардың:
1) "Астана қаласының қалалық және қала маңы бағдарларында жолаушылар мен багажды тұрақты автомобиль көлігімен тасымалдау тарифтері туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 6 қазандағы № 108-1759 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 956 болып тіркелген, "Астана ақшамы" және "Вечерняя Астана" газеттерінде 2015 жылғы 24 қазанда жарияланған);
2) "Астана қаласының қалалық және қала маңы бағдарларында жолаушылар мен багажды тұрақты автомобиль көлігімен тасымалдау тарифтері туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 6 қазандағы № 108-1759 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № 108-1100 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1036 болып тіркелген, "Астана ақшамы" және "Вечерняя Астана" газеттерінде 2016 жылғы 28 маусымда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. "Астана қаласының Көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының көшірмесін мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М. Хорошунға жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев