Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата города Астаны от 10 сентября 2018 года № 510-1572. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 27 сентября 2018 года № 1189. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 21 октября 2020 года № 510-2362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 21.10.2020 № 510-2362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июля 2017 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2017 года № 15846), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Согласование и выдача проекта рекультивации нарушенных земель" согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги "Определение делимости и неделимости земельных участков" согласно приложению 2.
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города Астаны" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) направление копии настоящего постановления в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;

Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 10 қыркүйектегі № 510-1572 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 қыркүйекте № 1189 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 510-2362 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 21.10.2020 № 510-2362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 4 шілдедегі № 285 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 қазандағы № 15846 болып тіркелген) сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Бүлiнген жерлердi қалпына келтіру жобасын келісу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Амрина А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 10 сентября 2018 года
№ 510-1572
Регламент государственной услуги
"Согласование и выдача проекта рекультивации нарушенных земель"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование и выдача проекта рекультивации нарушенных земель" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города Астаны" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Согласование и выдача проекта рекультивации нарушенных земель" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июля 2017 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2017 года № 15846).
Местонахождение услугодателя: город Астана, район "Сарыарка", улица М. Әуезова, № 6, кабинет № 313, контактный телефон: 8 (7172) 98-39-94.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – письменное согласование с выдачей проекта рекультивации нарушенных земель либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.К. Әмринге жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкiмі Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2018 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 510-1572 қаулысына
1-қосымша
"Бүлiнген жерлерді қалпына келтіру жобасын келісу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Бүлiнген жерлерді қалпына келтіру жобасын келісу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 4 шілдедегі № 285 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 қазандағы № 15846 болып тіркелген) бекітілген "Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобасын келісу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орналасқан жері: Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, М. Әуезов көшесі, № 6, № 313 кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 98-39-94.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – бүлiнген жерлердi қалпына келтіру жобасын бере отырып жазбаша келісу немесе Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление с приложением необходимого перечня документов согласно пункту 9 Стандарта, подаваемое услугополучателем по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
действие 1 – сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию представленных услугополучателем документов, передает их руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – 15 (пятнадцать) минут.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
действие 2 – руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее, ознакамливается с содержанием документов услугополучателя, налагает резолюцию и передает ответственному исполнителю для работы – 1 (один) календарный день;
действие 3 – ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя на соответствие законодательству Республики Казахстан. Подготавливает письменный ответ о согласовании проекта рекультивации нарушенных земель либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – 13 (тринадцать) календарных дней;
действие 4 – руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее, подписывает письмо о согласовании проекта рекультивации нарушенных земель либо мотивированный письменный ответ об отказе в оказании государственной услуги и передает его в канцелярию услугодателя для регистрации и выдачи услугополучателю – 1 (один) календарный день;
действие 5 – сотрудник канцелярии услугодателя производит регистрацию письменного ответа о согласовании проекта рекультивации нарушенных земель либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
результат действия 1 – принятие заявления услугополучателя на бумажном носителе по форме согласно приложению 1 к Стандарту с приложением проекта рекультивации нарушенных земель в канцелярии услугодателя и выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, срока и места получения результата оказания государственной услуги;
результат действия 2 – наложение резолюции об определении ответственного исполнителя услугодателя;
результат действия 3 – подготовленный письменный ответ услугополучателю о согласовании проекта рекультивации нарушенных земель либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
результат действия 4 – подписанный письменный ответ услугополучателю о согласовании проекта рекультивации нарушенных земель либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
результат действия 5 – выдача услугополучателю результата оказания государственной услуги.

5. Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың қажетті тізбесін қоса берумен, көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініші мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және тіркейді, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға береді – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттар тізіміне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының мазмұнымен танысады, қарар жазады және жауапты орындаушыға жұмыс үшін береді – 1 (бір) күнтізбелік күн;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келуін қарастырады. Бүлінген жерлердi қалпына келтіру жобаларын келісу туралы жазбаша жауап немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға қол қою үшін жолдайды – 13 (он үш) күнтізбелік күн;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға бүлінген жерлердi қалпына келтіру жобаларын келісу туралы хатқа, не болмаса көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеу және оны көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін табыстайды – 1 (бір) күнтізбелік күн;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бүлінген жерлердi қалпына келтіру жобаларын келісу туралы жазбаша жауапты, не болмаса көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беруді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде бүлінген жерлердi қалпына келтіру жобасын қоса, Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан қағаз жеткізгіште өтінішті қабылдау және күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу мерзімі мен орны көрсетілген талонды беру;
2-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілеу туралы қарар жазу;
3-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға дайындалған бүлінген жерлердi қалпына келтіру жобаларын келісу туралы жазбаша жауап, не болмаса көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
4-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған бүлінген жерлердi қалпына келтіру жобасын келісу туралы жазбаша жауап, не болмаса көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
5-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее.
9. Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
10. Справочник бизнес-процессов порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведен в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги
11. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и процесса получения результата оказания государственной услуги, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) сотрудник Государственной корпорации принимает заявление услугополучателя с приложением необходимого перечня документов согласно пункту 9 Стандарта, производит регистрацию представленных услугополучателем документов – 15 (пятнадцать) минут.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подтверждением принятия пакета документов от услугополучателя является расписка о приеме соответствующих документов, содержащая номер, дату и время приема, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) выдачи документа.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
2) ответственный работник Государственной корпорации передает документы услугополучателя в канцелярию услугодателя согласно реестру оформленных документов с указанием номера заявления, фамилии, имени сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, наименования государственной услуги, даты приема, планируемой даты выдачи результата оказания государственной услуги – в день приема документов;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің бизнес-процесінің анықтамалығы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу процесінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өңдеу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттар тізімін қоса отырып өтінішін қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркейді – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында басқаша көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпия мәліметтерін пайдалануға келісімін береді.
Қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдағандығын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттар тізіміне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) Мемлекеттік корпорацияның жауапты орындаушысы рәсімделген құжаттар тізіліміне сәйкес өтініштің нөмірі, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, қабылдау күні, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін берудің жобаланып отырған күні көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді – құжаттарды қабылдаған күні;

3) сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует представленные сотрудником Государственной корпорации документы услугополучателя и передает их руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – 15 (пятнадцать) минут;
4) руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее, ознакамливается с содержанием документов услугополучателя, налагает резолюцию и передает ответственному исполнителю для работы – 1 (один) календарный день;
5) ответственный исполнитель услугодателя обрабатывает представленные документы услугополучателя, готовит проект результата оказания государственной услуги и направляет документы на подпись руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – 13 (тринадцать) календарных дней;
6) руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее, подписывает проект результата оказания государственной услуги и передает его в канцелярию услугодателя для регистрации – 1 (один) календарный день;
7) сотрудник канцелярии услугодателя производит регистрацию результата оказания государственной услуги и выдает его сотруднику Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут.
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
выдача услугополучателю результата оказания государственной услуги в Государственной корпорации осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по документу, подтверждающему полномочия) – 15 (пятнадцать) минут.
Блок-схема описания порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию приведен в приложении 4 к настоящему Регламенту.
_________________________________
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Согласование и выдача проекта
рекультивации нарушенных земель"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
_________________________________
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Согласование и выдача проекта
рекультивации нарушенных земель"
Блок-схема описания порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Согласование и выдача проекта
рекультивации нарушенных земель"
Справочник бизнес-процессов порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
_________________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Согласование и выдача проекта
рекультивации нарушенных земель"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны

3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға береді – 15 (он бес) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының мазмұнымен танысады, қарар жазады және жауапты орындаушыға жұмыс үшін береді – 1 (бір) күнтізбелік күн;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған қызмет алушының құжаттарын өңдейді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға қол қою үшін жолдайды – 13 (он үш) күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеу үшін табыстайды – 1 (бір) күнтізбелік күн;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне береді – 15 (он бес) минут.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорацияда қолхаттың негізінде, жеке куәлікті көрсеткен жағдайда (оның өкілінің өкілеттілігін растайтын құжаты бойынша) жүзеге асырады – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттаудың блок-сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-процесінің анықтамалығы осы Регламентке 4-қосымшада келтірілген.
"Бүлiнген жерлердi қалпына
келтіру жобасын келісу және
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттаудың блок-сызбасы
"Бүлiнген жерлердi қалпына
келтіру жобасын келісу және
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттаудың блок-сызбасы
"Бүлiнген жерлердi қалпына
келтіру жобасын келісу және
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің бизнес-процесінің анықтамалығы
"Бүлiнген жерлердi қалпына
келтіру жобасын келісу және
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

от 10 сентября 2018 года
№ 510-1572
Регламент государственной услуги
"Определение делимости и неделимости земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение делимости и неделимости земельных участков" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города Астаны" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Определение делимости и неделимости земельных участков" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 июля 2017 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2017 года № 15846).
Местонахождение услугодателя: город Астана, район "Сарыарка", улица М.Әуезова, № 6, кабинет № 313, контактный телефон: 8 (7172) 98-39-94.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – определение делимости и неделимости земельных участков либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление с приложением необходимого перечня документов согласно пункту 9 Стандарта, подаваемое услугополучателем по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
действие 1 – сотрудник Государственной корпорации принимает заявление услугополучателя с приложением необходимого перечня документов согласно пункту 9 Стандарта, производит регистрацию представленных услугополучателем документов – 15 (пятнадцать) минут.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подтверждением принятия пакета документов от услугополучателя является расписка о приеме соответствующих документов, содержащая номер, дату и время приема, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) выдачи документа.

2018 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 510-1572 қаулысына
2-қосымша
"Жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 4 шілдедегі № 285 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 қазандағы № 15846 болып тіркелген) бекітілген "Жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің орналасқан жері: Астана қаласы, "Сарыарқа" ауданы, М. Әуезов көшесі, № 6, № 313 кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 98-39-94.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін анықтау немесе Стандарттың 10-тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың қажетті тізбесін қоса берумен, көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініші мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың қажетті тізбесін қоса ұсынған өтінішін қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркейді – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында басқаша көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпия мәліметтерін пайдалануға келісімін береді.
Қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдағандығын растау болып табылады.

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
действие 2 – ответственный работник Государственной корпорации передает документы услугополучателя в канцелярию услугодателя согласно реестру оформленных документов с указанием номера заявления, фамилии, имени сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, наименования государственной услуги, даты приема, планируемой даты выдачи результата оказания государственной услуги – в день приема документов;
действие 3 – сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует представленные сотрудником Государственной корпорации документы услугополучателя и передает их руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – 15 (пятнадцать) минут;
действие 4 – руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее, ознакамливается с содержанием документов услугополучателя, налагает резолюцию и передает ответственному исполнителю для работы – 1 (один) календарный день;
действие 5 – ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству Республики Казахстан, подготавливает письменный ответ услугополучателю о делимости или неделимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему, – 13 (тринадцать) календарных дней;
действие 6 – руководитель услугодателя либо лицо, его замещающее, подписывает письменный ответ услугополучателю о делимости или неделимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и передает его в канцелярию услугодателя для регистрации – 1 (один) календарный день;
действие 7 – сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию и передачу сотруднику Государственной корпорации письменного ответа о делимости или неделимости земельного участка либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги для выдачи его услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
результат действия 1 – принятие заявления услугополучателя на бумажном носителе и выдача расписки о приеме соответствующих документов, содержащей номер, дату и время приема, фамилию, имя сотрудника Государственной корпорации, принявшего заявление, дату (время) выдачи документа;
результат действия 2 – передача ответственным работником Государственной корпорации документов услугополучателя в канцелярию услугодателя;
результат действия 3 – принятие заявления услугополучателя на бумажном носителе в канцелярии услугодателя и передача его руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему;
результат действия 4 – наложение резолюции об определении ответственного исполнителя услугодателя;
результат действия 5 – подготовленный письменный ответ услугополучателю о делимости или неделимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
результат действия 6 – подписанный письменный ответ услугополучателю о делимости или неделимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
результат действия 7 – регистрация письменного ответа услугополучателю о делимости или неделимости земельного участка либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и выдача его сотруднику Государственной корпорации.

Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қарастырылған құжаттар тізіміне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-іс-қимыл – Мемлекеттік корпорацияның жауапты орындаушысы рәсімделген құжаттар тізіліміне сәйкес өтініштің нөмірі, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, қабылдау күні, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін берудің жобаланып отырған күні көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді – құжаттарды қабылдаған күні;
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынған көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға береді – 15 (он бес) минут;
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының мазмұнымен танысады, қарар жазады және жауапты орындаушыға жұмыс үшін береді – 1 (бір) күнтізбелік күн;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы түскен құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келуін қарастырады, көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігі туралы жазбаша жауапты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға қол қою үшін жолдайды – 13 (он үш) күнтізбелік күн;
6-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің басшысы, не болмаса оны алмастыратын тұлға көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігі туралы жазбаша жауапқа немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және оны қызмет берушінің кеңсесіне тіркеу үшін жібереді – 1 (бір) күнтізбелік күн;
7-іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігі туралы жазбаша жауапты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және Мемлекеттік корпорация қызметкеріне көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін табыстауды жүзеге асырады – 15 (он бес) минут.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының қағаз жеткізгіштегі өтінішін қабылдау және қабылдау нөмірі, күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация қызметкерінің тегі, аты, құжатты беру күні (уақыты) көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру;
2-іс-қимылдың нәтижесі – Мемлекеттік корпорацияның жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын беру;
3-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз жеткізгіштегі өтінішін қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, не болмаса оны алмастыратын тұлғаға беру;
4-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілеу туралы қарар жасау;
5-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға дайындалған жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігі туралы жазбаша жауап немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
6-іс-қимылдың нәтижесі – қол қойылған көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігі туралы жазбаша жауап немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
7-іс-қимылдың нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға жер учаскесінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігі туралы жазбаша жауапты немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және оны Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беру.