О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2019-2021 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2018 года № 34/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 января 2019 года № 7046.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 370 076,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 546,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 54 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 343 476,0 тысяч тенге;
2) затраты – 377 270,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 7 194 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 194 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.12.2019 № 45/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2019-2021 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 911,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 474,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 437,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38 211,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 5 300 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.12.2019 № 45/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2019-2021 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 439,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 687,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 613,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 34/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 қаңтарда № 7046 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аршалы кентінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 370 076,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 546,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 343 476,0 мың теңге;
2) шығындар – 377 270,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 194 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 194 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 45/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Жібек жолы ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 911,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 474,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 12 437,0 мың теңге;
2) шығындар – 38 211,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 300 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 45/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Ижев ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 439,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 687,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 613,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

поступления трансфертов – 16 139,4 тысячи тенге;
2) затраты – 21 439,4 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.12.2019 № 45/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2019 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 30 860 тысяч тенге, в том числе:
поселок Аршалы – 13 230 тысяч тенге;
сельский округ Жибек жолы – 4 383 тысячи тенге;
Ижевский сельский округ – 13 247 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 10, в том числе:
поселок Аршалы – 52 113 тысяч тенге;
сельский округ Жибек жолы – 1 555 тысяч тенге;
Ижевский сельский округ – 1 191 тысяча тенге.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
К.Шедербеков
Секретарь
районного маслихата
К.Шедербеков
"СОГЛАСОВАНО"
Аким
Аршалынского района
Т.Муханбеджанов

трансферттердің түсімдері – 16 139,4 мың теңге;
2) шығындар – 21 439,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 45/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2019 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджеттерінің түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен субвенция 30 860 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кенті – 13 230 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі – 4 383 мың теңге;
Ижев ауылдық округі – 13 247 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджеттерінің түсімдері құрамында 10-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кенті – 52 113 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі – 1 555 мың теңге;
Ижев ауылдық округі – 1 191 мың теңге.
6. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Қ.Шедербеков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Қ.Шедербеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Аршалы ауданының
әкімі
Т.Мұханбеджанов

Сноска. Приложение 10 – в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.12.2019 № 45/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
341192,4
Целевые текущие трансферты
341192,4
в том числе:
Текущий ремонт улично-дорожной сети в поселке Аршалы Аршалынского района
50000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
275625,0
Текущий ремонт автомобильных дорог села Жибек Жолы
2500,0
На содержание и очистку дорог в зимний период в сельском округе Жибек Жолы
2500,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета работников казенных предприятий
6539,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
3128,4
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на приобретение программного обеспечения "Парус"
900,0

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 04.12.2019 № 45/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
341192,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
341192,4
оның ішінде:
Аршалы ауданы Аршалы кентінің. көше-жол жүйелерін ағымдағы жөндеу
50000,0
Республикалық бюджеттен "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
275625,0
Жібек Жолы ауылындағы автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу
2500,0
Жібек Жолы ауылдық округіндегі қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстауға және тазалауға
2500,0
Ең төменгі жалақының мөлшері өзгеруіне байланысты мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын қазыналық кәсіпорын қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің, мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын көтеру бойынша республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
6539,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
3128,4
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге "Желкен" бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
900,0