Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22 января 2018 года № 1/24. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 января 2018 года № 6373. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2018 года № 5/27
Сноска. Утратило силу решением Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2018 № 5/27 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию в Коргалжынском районе на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Коргалжынского районного
маслихата
Н.Баешев
Секретарь Коргалжынского
районного маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского района К.Рыскельдинов
22.01.2018
Утвержден
решением Коргалжынского
районного маслихата
от 22 января 2018 года
№ 1/24
План по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Коргалжынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустановливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы);

Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2018 жылғы 22 қаңтардағы № 1/24 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қаңтарда № 6373 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 5/27 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 18.04.2018 № 5/27 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Н.Баешев
Қорғалжын аудандық
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының әкімі К.Рыскелдінов
22.01.2018
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 22 қаңтардағы
№ 1/24 шешімімен бекітілген
Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қорғалжын ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Коргалжынскому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Коргалжынскому району

6) Ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Қорғалжын ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
Қорғалжын ауданы бойынша

на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Коргалжынского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Отдыхающий загон
2019
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 – очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Коргалжынскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Коргалжынскому району составляет 622132 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 505663 гектаров, на землях населенных пунктов 73276 гектаров, на землях запаса 43193 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Коргалжынскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа на пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителя Премьер-министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Коргалжынскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Коргалжынскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Коргалжынскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Коргалжынский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
2
Кызылсайский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
3
Амангельдинский
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
4
Коммунарский
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
5
Карашалгинский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
6
Кенбидайксий
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
7
Сабындинский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осен­ний се­зон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
8
Арыктинский
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон

2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Қорғалжын ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
Көктемгі-жазғы мезгіл 1
Жазғы мезгіл 2
Күзгі мезгіл 3
Демалатын қаша
2019
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл 1
Жазғы мезгіл 2
Күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қорғалжын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Қорғалжын ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 622132 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 505663 гектар, елді мекендердің жерлерінде 73276 гектар, босалқы жерлерінде 43193 гектар.
Қорғалжын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Қорғалжын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қорғалжын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қорғалжын ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтердің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Қорғалжын
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
2
Қызылсай
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі мезгіл
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
3
Амангелді
Көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі мезгіл
4
Коммунар
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
5
Қарашалғын
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі мезгіл
6
Кенбидайық
Көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі мезгіл
7
Сабынды
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі мезгіл
Көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
8
Арықты
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
Көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл