О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № С-22/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 августа 2018 года № С-29/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 августа 2018 года № 6768
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2018-2020 годы" от 20 декабря 2017 года № С-22/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6300, опубликовано 13 января 2018 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 051 709,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 762 020 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 140 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 916 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 221 633,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 057 235,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 199 117 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 230 880 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 763 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -204 643,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 204 643,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 11, 12 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
исполняющая обязанности
секретаря районного маслихата
А.Коровина
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района Г.Садвокасова

Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 6 тамыздағы № С-29/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 тамызда № 6768 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109, 111 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6300 тіркелген, 2018 жылдың 13 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 051 709,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 762 020 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 140 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 916 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 221 633,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 057 235,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 199 117 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 230 880 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 763 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -204 643,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 643,1 мың теңге.";
шешімнің 1, 5, 11, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы
А.Коровина
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі Г.Сәдуақасова

004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2809
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
48820
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16552,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42418
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
162798,4
1
Социальное обеспечение
8662
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8662
005
Государственная адресная социальная помощь
8662
2
Социальная помощь
111771,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1838,9
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1838,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
109932,8
002
Программа занятости
49839,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22550
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
859
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9133
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27551
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42364,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42305,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22721,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
257
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
7326
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12001
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59,2
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2809
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
48820
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16552,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
42418
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
162798,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8662
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8662
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8662
2
Әлеуметтiк көмек
111771,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1838,9
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1838,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
109932,8
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
49839,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22550
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
859
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9133
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27551
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42364,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42305,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22721,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
257
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7326
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12001
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

8540
на доплату учителям за замещение на период обучения основного работника
26952
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
15351
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
181432
Целевые трансферты на развитие
611739
в том числе:
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды Шортандинского района
461739
на реконструкцию существующих водопроводных сетей и сооружений села Петровка Шортандинского района Акмолинской области
150000
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ С-29/2 от 6 августа 2018 года
Приложение 12 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ С-22/2 от 20 декабря 2017 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2018 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

8540
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
26952
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
15351
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
181432
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
611739
соның ішінде:
Шортанды ауданының Шортанды кентінің жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына
461739
Ақмола облысы Шортанды ауданы Петровка ауылында бар су құбыры желілері мен құрылыстарын реконструкциялауға
150000
Шортанды аудандық мәслихатының
2018 жылғы 6 тамыздағы № С-29/2
шешіміне 4 қосымша
Шортанды аудандық мәслихатының
2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2
шешіміне 12 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

267325,9
в том числе:
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
13116,5
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
3144
На текущий ремонт улично-дорожной сети поселка Шортанды Шортандинского района
27000
На приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
19245
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
14281
На приобретение спортивного инвентаря для бокса районным Детским юношеским спортивным школам
1000
На разработку градостроительной документации
16380,6
На проведение противоэпизоотических мероприятий
29094
На приобретение и доставку учебников для школ
9779
На оснащение Wi-Fi сетями районных и городских школ
701,8
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
4000
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
20000
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
53000
На ремонт объектов образования
55000
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1584
Целевые трансферты на развитие
51315,1
в том числе:
Реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
18404
Разработка проектно-сметной документации, строительство водопроводных сетей на новых участках в селе Бозайгыр Шортандинского района
3411,1
Строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис Шортандинского района
28103,1
Строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр Шортандинского района
1396,9

267325,9
соның ішінде:
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
13116,5
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
3144
Шортанды ауданы Шортанды кентінің көше-жол жүйесін ағымдағы жөндеуге
27000
Бiлiм беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
19245
Бiлiм беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға
14281
Балалар мен жас өспірімдер спорт мектептеріне боксқа арналған спорт жабдықтарын сатып алуға
1000
Қала құрылысы құжаттамасын әзірлеуге
16380,6
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
29094
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
9779
Аудандық және қалалық мектептерді Wi-Fi желілерімен жабдықтауға
701,8
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
4000
Сумен жабдықтау және су бұруын жөндеуге
20000
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
53000
Бiлiм беру объектілерін жөндеуге
55000
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1584
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
51315,1
соның ішінде:
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында таратушы сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау
18404
Шортанды ауданының Бозайғыр ауылының жаңа учаскелерінде таратушы су құбырлары желілерінің құрылысы, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
3411,1
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында 140 орындық балалар бақшасының құрылысы
28103,1
Шортанды ауданының Бозайғыр ауылында 140 орындық балалар бақшасының құрылысы
1396,9