Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 261. Зарегистрировано Управлением юстиции Мугалжарского района Департамента юстиции Актюбинской области 26 декабря 2018 года № 3-9-227. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 14 394 982,9 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления - 9 763 615,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 14 471,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 250,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 567 646,9 тысяч тенге;
2) затраты - 14 429 797,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -210 949,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 38 774,0тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 249 723,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 176 134,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -176 134,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 14.03.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 331 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фексированный налог;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
за бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрациях;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
по неналоговым поступлениям:
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
по поступлениям от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2019-2021 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 261 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мұғалжар аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 3-9-227 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 394 982,9 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 763 615,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 471,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 49 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 567 646,9 мың теңге;
2) шығындар – 14 429 797,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -210 949,5 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38 774,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 249 723,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 176 134,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -176 134,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 314 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 331 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 372 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондық төлем;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу төлемі;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін төлем;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1)минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 525 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29 698 тенге.
4. Установить в районном бюджете на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог - 50 процент;
2) социальный налог - 50 процент.
5. Учесть в районном бюджете на 2019 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 2 660 000,0 тысяч тенге.
5-1. Учесть в районном бюджете поступление целевых трансфертов из Национального фонда:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи - 309 240,0 тысяч тенге;
2) на краткосрочное профессиональное обучение - 74 850,0 тысяч тенге;
3) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, малообеспеченных семей, малообеспеченных семей воспитывающих детей инвалидов - 30 300,0 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 5-1 решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 19.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи – 449 810,0 тысяч тенге;
2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов - 12 857,0 тысяч тенге;
3) на увеличения норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 5 874,9 тысяч тенге;
4) на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому - 5 329,0 тысяч тенге;
5) на частичное субсидирование заработной платы – 62 671,0 тысяч тенге;
6) на молодежную практику - 20 831,0 тысяч тенге;
7) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей - 1 262,0 тысяч тенге;
8) на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 4 141,0 тысяч тенге;
9) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 9 787,0 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
4. 2019 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық - 50 пайыз.
5. 2019 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 2 660 000,0 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
5-1. Ұлттық қордан аудандық бюджетке нысаналы трансферттердің түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 309 240,0 мың теңге;
2) қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 74 850,0 мың теңге;
3) жастарға, аз қамтылған отбасыларға, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған аз қамтамасыз етілген отбасыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге – 30 300,0 мың теңге.
Ескерту. 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 19.12.2019 № 372 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 449 810,0 мың теңге;
2) әлеуметтік жұмыстар бойынша кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге - 12 857,0 мың теңге;
3) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 5 874,9 мың теңге;
4) жартылай аурухана жағдайындағы және үй жағдайындағы қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге - 5 329,0 мың теңге;
5) жалақыны ішінара субсидиялауға – 62 671,0 мың теңге;
6) жастар практикасына - 20 831,0 мың теңге;
7) жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға - 1 262,0 мың теңге
8) техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге - 4 141,0 мың теңге;
9) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 9 787,0 мың теңге;

10) Исключен – решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
11) Исключен – решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
12) Исключен – решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
13) Исключен – решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
14) Исключен – решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
15) на реализацию образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 20 275,0 тысяч тенге;
16) Исключен – решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019).
17) на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 38 774,0 тысяч тенге;
18) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы - 42 337,0 тысяч тенге;
19) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы - 773 883,0 тысяч тенге.
20) на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования - 620 978,0 тысяч тенге;
21) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих - 34 883,0 тысяч тенге;
22) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, малообеспеченных семей, малообеспеченных семей воспитывающих детей инвалидов - 15 655,0 тысяч тенге;
23) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей - 23 775,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 14.03.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 331 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 9-10 квартале микрорайона "Самал" города Кандыагаш - 300 574,0 тысяч тенге;

10) Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11) Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
12) Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
13) Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
14) Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
15) мектепке дейінгі білім ұйымдарында білім беру тапсырысын іске асыруға – 20 275,0 мың теңге;
16) Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
17) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерге - 38 774,0 мың теңге;
18) жалақы мөлшерiн ұлғайту үшiн жалдамалы қызметкерлердiң салық ауыртпалығын төмендету есебiнен шығындарды өтеуге - 42 337,0 мың теңге;
19) ең төменгі жалақының мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекеленген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кісіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 773 883,0 мың теңге;
20) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 620 978,0 мың теңге;
21) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге - 34 883,0 мың теңге;
22) жаңа бизнес –идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды жастарға, аз қамтылған отбасыларға, мүгедек балаларды тәрбиелейтін аз қамтылған отбасыларға ұсынуға- 15 655,0 мың теңге;
23) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 23 775,0 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі; 13.05.2019 № 314 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 331 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 372 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетіне республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 9-10 кварталындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына - 300 574,0 мың теңге;

2) на реконструкцию биоочистных сооружений в городе Эмба - 10 000,0 тысяч тенге;
3) на строительство трех (3) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш - 197 551,0 тысяч тенге;
4) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Болашак города Кандыагаш - 122 006,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
в том числе:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 301 654,0 тысяч тенге;
2) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 147 821,0 тысяч тенге;
3) на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту - 7 730,0 тысяч тенге;
4) на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктуры - 2 500,0 тысяч тенге;
5) на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ (оказание услуг сервисного обслуживания) - 41 375,0 тысяч тенге;
6) на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету – 26 569,0 тысяч тенге;
7) на приобретение учебников и учебно- методических комплексов для государственных учреждений образования – 21 000,0 тысяч тенге;
8) на содействие занятости населения – 13 038,0 тысяч тенге;
9) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 22 334,0 тысяч тенге;
10) установка камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах - 7 120,0 тысяч тенге;
11) установка камер видеонаблюдения в детских дошкольных учреждениях - 17 800,0 тысяч тенге;
12) на ремонт объектов образования (капитальный и текущий) - 100 000,0 тысяч тенге;
13) на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах - 2 779,0 тысяч тенге;
14) на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 11 600,0 тысяч тенге;
15) изучение и анализ религиозной ситуации в регионе - 1 000,0 тысяч тенге;
16) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 130 209,0 тысяч тенге;
17) на создание центра знаний - 3 000,0 тысяч тенге;
18) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации - 4 100,0 тысяч тенге;
19) на приобретение кабинетов новой модификации для общеобразовательных школ - 2 683,0 тысяч тенге;

2) Ембі қаласындағы биотазарту құрылыстарын жаңғыртуға - 10 000,0 мың теңге.
3) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 197 551,0 мың теңге;
4) Қандыағаш қаласының Болашақ шағын ауданындағы көлік жолдарының құрылысына - 122 006,0 мың теңге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.05.2019 № 314 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
оның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 301 654,0 мың теңге;
2) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 147 821,0 мың теңге;
3) жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға - 7 730,0 мың теңге;
4) жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға - 2 500,0 мың теңге;
5) жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік технологиясын жаңартуға (қызмет көрсету бойынша қызметтер) – 41 375,0 мың теңге;
6) кең жолақты Интернетке жалпы білім беретін мектептердің қолжетімділігін қамтамасыз етуге – 26 569,0 мың теңге;
7) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға – 21 000,0 мың теңге;
8) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038,0 мың теңге;
9) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 22 334,0 мың теңге;
10) жалпы білім беретін мектептерде бейнебақылау камераларын орнату - 7 120,0 мың теңге;
11) мектепке дейінгі мекемелерде бейнебақылау камераларын орнату - 17 800,0 мың теңге;
12) білім беру нысандарын жөндеуге (күрделі және ағымдағы) - 100 000,0 мың теңге;
13) елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 2 779,0 мың теңге;
14) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 11 600,0 мың теңге;
15) аумақтағы діни ахуалды зерттеу және талдау - 1 000,0 мың теңге;
16) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 130 209,0 мың теңге;
17) білім орталығын құруға- 3 000,0 мың теңге;
18) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге - 4 100,0 мың теңге;
19) жалпы білім беретін мектептер үшін жаңа модификациялы кабинеттер сатып алуға - 2 683,0 мың теңге;

20) на оснащение кабинетов начальной военной подготовки общеобразовательных школ - 2 489,0 тысяч тенге;
21) на приобретение металлоискателей для общеобразовательных школ - 328,0 тысяч тенге;
22) на капитальные расходы организаций культуры – 1 500,0 тысяч тенге;
23) на выплату государственной адресной социальной помощи – 81 776,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 14.03.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 331 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Жарык – 6 344,0 тысяч тенге;
2) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Елек – 4 956,0 тысяч тенге;
3) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Кумсай – 3 992,0 тысяч тенге;
4) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Талдысай – 1 912,0 тысяч тенге;
5) на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в 9-10 квартале микрорайона "Самал" города Кандыагаш - 63 572,0 тысяч тенге;
6) на реконструкцию биоочистных сооружений в городе Эмба - 0,0 тысяч тенге;
7) строительство внутрипоселкового и подводящего газопровода станции Темир-мост 60 622,0 тысяч тенге;
8) на строительство трех (3) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш (на инженерные сети) - 20 000,0 тысяч тенге;
9) на строительство трех восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 10 841,0 тысяч тенге;
10) на реконструкцию общежития под 90 квартирный жилой дом по улице Есет батыра, 13 города Кандыагаш – 239 382,0 тысяч тенге;
11) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Болашак города Кандыагаш -0,0 тысяч тенге;
12) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Басшили - 3 825,0 тысяч тенге;
13) на строительство трех (3) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 33 976,0 тысяч тенге;
14) на разработку проектно-сметной документации на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса, расположенного по проспекту Победы в городе Кандыагаш – 0,0 тысяч тенге;

20) жалпы білім беретін мектептердің бастапқы әскери дайындық кабинеттерін жарақтандыруға - 2 489,0 мың теңге;
21) жалпы білім беретін мектептерге металл іздегіштерді сатып алуға – 328,0 мың теңге;
22) мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 1 500,0 мың теңге;
23) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 81 776,0 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 314 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 331 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 372 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Жарық ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық – жобалау құжаттамаларын әзірлеуге – 6 344,0 мың теңге;
2) Елек ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық – жобалау құжаттамаларын әзірлеуге – 4 956,0 мың теңге;
3) Құмсай ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық - жобалау құжаттамаларын әзірлеуге – 3 992,0 мың теңге;
4) Талдысай ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық – жобалау құжаттамаларын әзірлеуге – 1 912,0 мың теңге;
5) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданының 9-10 кварталындағы жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына - 63 572,0 мың теңге;
6) Ембі қаласындағы биотазарту имараттарын жаңғыртуға - 0,0 мың теңге;
7) Темір - көпір станциясында кент ішіндегі және тартылатын газ құбырларды салуға – 60 622,0 мың теңге;
8) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына (инженерлік желілеріне) – 20 000,0 мың теңге;
9) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 10 841,0 мың теңге;
10) Қандыағаш қаласы Есет батыр, 13 көшесіндегі жатақхананы 90 пәтерлік тұрғын үйге қайта жаңғыртуға – 239 382,0 мың теңге;
11) Қандыағаш қаласының Болашақ шағын ауданындағы көлік жолдарының құрылысына - 0,0 мың теңге;
12) Басшилі ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына
сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 3 825,0 мың теңге;
13) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 33 976,0 мың теңге;
14) Мұғалжар ауданының Қандыағаш қаласындағы Жеңіс даңғылында орналасқан спорт-сауықтыру кешенінің құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 0,0 мың теңге;

15) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Шенгельши - 10,0 тысяч тенге;
16) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Кожасай - 10,0 тысяч тенге;
17) на строительство автомобильной дороги по улице Амангельди в городе Кандыагаш – 20 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 14.03.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 331 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019); от 19.12.2019 № 372 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены объемы субъвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, села, сельских округов 518 093,0 тысяч тенге:
в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 184 681,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 125 148,0 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем – 58 170,0 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа - 53 933,0 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 48 898,0 тысяч тенге;
аппарат акима Енбекского сельского округа – 18 943,0 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 28 320,0 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 14.03.2019 № 288 (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.05.2019 № 314 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 359 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2019 год, согласно приложению 5.
14. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа 4 уровня на 2019 год, согласно приложению 6.
15. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2019 год, согласно приложению 7.

15) Шенгелші ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 10,0 мың теңге;
16) Қожасай ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 10,0 мың теңге;
17) Қандыағаш қаласының Амангелді көшесінің көлік жолдарының құрылысына – 20 000,0 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 314 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 331 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.12.2019 № 372 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджетіне берілетін субъвенция көлемі - 518 093,0 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін:
оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты – 184 681,0 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты – 125 148,0 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты – 58 170,0 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты - 53 933,0 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты – 48 898,0 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты – 18 943,0 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты – 28320,0 мың теңге.
11. 2019 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 14.03.2019 № 288 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2019 № 314 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 359 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2019 жылға бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2019 жылға 4 деңгейлі бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2019 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасын бөлу 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

16. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Мугалжарского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Мугалжарского районного маслихата Т. Казбеков
Секретарь Мугалжарского районного маслихата Р. Мусенова
Приложение 1
к решению Мугалжарского районного маслихата
от 24 декабря 2018 года №261
Мугалжарский районный бюджет на 2019 год

16. "Мұғалжар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Мұғалжар аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
17. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық мәслихатының сессия төрағасы Т. Қазбеков
Мұғалжар аудандық мәслихатының хатшысы Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 261 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
867 599,0
005
Государственная адресная социальная помощь
867 599,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 178,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8 178,0
2
Социальная помощь
706 813,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
706 813,9
002
Программа занятости
459 031,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 566,0
006
Оказание жилищной помощи
3 100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102 600,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47 476,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 737,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 303,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 791,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 791,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 560,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 800,0
021
Капитальные расходы государственного органа
51,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 000,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 329,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 321 196,5
1
Жилищное хозяйство
1 008 894,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 622,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 622,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5 000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
100 000,0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
867 599,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
867 599,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 178,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
8 178,0
2
Әлеуметтiк көмек
706 813,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
706 813,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
459 031,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 566,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102 600,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47 476,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
34 737,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 303,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 791,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 791,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 560,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 800,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 329,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
51,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 321 196,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 008 894,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 622,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12 622,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
100 000,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу