Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2019-2021 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2018 года № 263. Зарегистрировано Управлением юстиции Хромтауского района Департамента юстиции Актюбинской области 25 декабря 2018 года № 3-12-195. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Хромтауского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 7 904 467 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 4 276 448 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 10 950 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала 20 400 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 3 196 017 тысяч тенге;
2) затраты 7 904 467 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 45 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе: на приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 45 450 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -45 450 тысяч тенге.
2. Установить на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решению областного маслихата от 11 декабря 2018 года № 347 в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 60 процентов;
2) по социальному налогу 60 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в районный бюджет.
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог, за исключением земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
фиксированный налог;
госпошлина;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступление от продажи основного капитала.

2019-2020 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 263 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Хромтау аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 3-12-195 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019 - 2021 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 7 904 467 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша 4 276 448 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 10 950 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша 20 400 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 3 196 017 мың теңге;
2) шығындар 7 904 467 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 45 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) 45 450 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану қаржыландыру - 45 450 мың теңге.
2. 2019 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 347 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 60 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 60 пайыз;
3) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.

4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы" установлено:
с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 29 698 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, вошедшие в обьем районного бюджета, в том числе:
на внедрение консультантов по социальной работе центра занятости населения 10 001 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи 14 500 тыс. тенге.
на частичное субсидирование заработной платы на молодежную практику 42 893 тыс. тенге;
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов (обеспечение инвалидов обязательными гигиеническими средствами) 5 254 тысяч тенге;
на приобретение технических вспомогательных (компенсаторных) средств 5000 тысяч тенге
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей 1 500 тысяч тенге;
на содействие занятости населения 4 339,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров 18 664 тысяч тенге;
на дополнительную оплату учителям, прошедшим стажировку по курсам и перенесшим на период обучения основного работника 43 705 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 213 668 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных 6 000 тысяч тенге;
на повышение квалификации учителей-психологов, повышение заработной платы учителям-психологам 2 723 тысяч тенге;
на приобретение книг 3 000 тысяч тенге;
на установку камер в общеобразовательных школах и дошкольных организациях 7 820 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
6. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
7. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:

4. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабы басшылыққа алынып және ескерілсін:
2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 29 698 теңге.
5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бөлінетін мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер енгізілгені ескерілсін, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталығына әлеуметтік консультанттар енгізуге 10 001 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 14 500 мың. теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 42 893 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға (мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге) 5 254 мың теңге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарын сатып алуға 5 000 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге 1 500 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге 4 339,0 мың.теңге;
жұмыс кадрларына қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 18 664,0 мың.теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді ауыстырған мұғалімдерге қосымша төлемге 43 705 мың теңге.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 213 668 мың теңге;
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге 6 000 мың теңге;
психолог мұғалімдердің шеберліктеріне, психолог мұғалімдердің жалақысын көтеруге 2723,0 мың.теңге;
кітаптар сатып алуға 3 000,0 мың.теңге;
жалпы білім беретін мектептерге және мектепке дейінгі ұйымдарда камера қондыруға 7 820,0 мың.теңге;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:

на обеспечение доступа к широкополосному интернету общеобразовательных школ 12 284 тысяч тенге;
на оснащение IT-классов 5 000 тысяч тенге;
на техническую инфраструктуру средних общеобразовательных школ 47 945 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов на развитие определятся на основании постановления районного акимата.
8. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство двух 48-ти квартирных 4-х этажных жилых домов в жилом "22 квартале" для социально-уязвимых жителей г. Хромтау выделено 101 907 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения жилого квартала малоэтажного здания в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау 155 639 тысяч тенге;
на строительство электрических сетей с расширением подстанции в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау 89 291 тысяч тенге
на капитальный ремонт автодороги Тассай, Тасуткел 400000 тысяч тенге.
на строительство сетей газоснабжения жилого квартала малоэтажной застройки "22 квартал" в г.Хромтау 262 226 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжания жилого квартала малоэтажной застройки "22 квартал" в г.Хромтау 675 104тысяч тенге;
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
9. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство двух 48 квартирных 4-х этажных жилых домов в жилом доме в жилом "22 квартале"для социально уязвимого населения города Хромтау 101 907,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения жилого квартала малоэтажной застройки 22 квартал расширение города Хромтау 155 639 тысяч тенге;
на строительство сетей электроснабжения в микрорайоне 22 квартал с расширением подстанции Хромтау 89 291 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения жилого квартала малоэтажной застройки № "22 квартал"города Хромтау 46 412 тысяч тенге;
на строительство системы водоснабжения в с.Копа Хромтауского района 45 272 тысяч тенге;
на строительство системы водоснабжения в с.Тасоткель Хромтауского района 61 767 тысяч тенге;
на разработку проектно сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей в селе Никельтау Хромтауского района 8 667 тысяч тенге;
строительство подводящего и внутриквартального газопровода села Тассай и села Кокпекты Хромтауского района 24 232 тысяч тенге;
на строительство автомобильных дорог улиц в новом микрорайоне 22 квартал г.Хромтау 50 000 тысяч тенге;

жалпы білім беретін мектептердің кеңжолақты ғаламторға қол жеткізілуін қамтамасыз етуге 12 284 мың теңге;
IT кластарды жабдықтауға 5 000 мың.теңге;
жалпы орта білім беретін мектептердің техникалық инфрақұрылымына 47 945 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының әлеуметтік жағынан осал тұрғындарына арналған "22 квартал" тұрғын кварталында екі 48 пәтерлі 4 қабатты тұрғын үй құрылысына 101 907мың.теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданындағы азқабатты ғимаратты тұрғын үй кварталының сумен жабдықтау желілерін салу (кеңейту) құрылысына 155 639 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданындағы шағын станциясын кеңейте отырып электр желілерін салуға 89 291 мың теңге;
Тассай, Тасөткел автожолын күрделі жөндеуге 400000 мың теңге
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданындағы азқабатты ғимаратты тұрғын үй кварталын газбен жабдықтау желілері құрылысына 262 226 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданындағы азқабатты ғимаратты тұрғын үй кварталының сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 675 104 мың теңге;
Аталған ағымды нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының әлеуметтік жағдайы нашар тұрғындарына арналған № 22 тұрғын кварталындағы екі 48 пәтерлі 4 қабатты тұрғын үйдің құрылысына 101 907,0 мың теңге
Хромтау қаласын кеңейту аясында "22 квартал" мөлтек ауданына аз қабатты тұрғын үйлерге сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 155 639 мың теңге
Хромтау шағын станциясын кеңейте отырып, 22 квартал шағын ауданында электрмен жабдықтау желілерін салу 89 291 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданындағы азқабатты ғимаратты тұрғын үй кварталын газбен жабдықтау желілері құрылысына 46 412 мың теңге;
Хромтау ауданы Қопа ауылындағы сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 45 272 мың.теңге;
Хромтау ауданы Тасөткель ауылындағы сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 61 767 мың.теңге;
Хромтау ауданы Никельтау ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға ЖСҚ әзірлеу 8 667 мың.теңге;
Хромтау ауданы Тассай ауылы мен Көкпекті селосын жеткізуші және кентішілік газ құбырының құрылысына 24 232 мың.теңге;
Хромтау қаласының 22 квартал жаңа шағын ауданында автокөлік жолдарының құрылысы 50 000 мың.теңге;

строительство системы водоснабжения в с.Копа Хромтауского района 63 000 тысяч тенге;
строительство системы водоснабжения в с.Тасоткель Хромтауского района 60 557 тысяч тенге;
реконструкция автодорог 6 улиц в г.Хромтау 150 000 тенге.
для повышения размера их заработной платы на возмещение затрат, связанных со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников 30 615 тысяч тенге;
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах 2 780,0 тысяч тенге;

Хромтау ауданы Қопа ауылындағы сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 63 000 мың.теңге;
Хромтау ауданы Тасөткель ауылындағы сумен жабдықтау желілерінің құрылысына 60 557 мың.теңге;
Хромтау қаласының 6 көшесінің автожолдарын қайта жаңарту 150 000 мың.теңге;
еңбекақысы төмен қызметкерлердің салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеу үшін 30 615 мың теңге;
дала өрттерін, сондай-ақ елді мекендердегі өрттерді сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға 2 780,0 мың.теңге;

для изучения и анализа религиозной ситуации в регионе 1 000,0 тысяч тенге;
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
10. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление кредитов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 45 450 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 98 301 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложения 2.

өңірдегі діни ахуалды зерттеу және талдау үшін 1 000,0 мың.теңге;
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 45 450 мың теңге.
11. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерв сомасы 98 301 мың теңге болып бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.