Об утверждении норм образования и накопления коммунальных отходов, тарифов на сбор, вывоз твердых бытовых отходов по Сарысускому району
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 11 сентября 2018 года № 38-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 10 октября 2018 года № 3961. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 28 апреля 2020 года № 73-3
Сноска. Утратило силу решением Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 28.04.2020 № 73-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктами 1) и 2) статьи 19-1 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 145, "Об утверждении Типовых правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2014 года № 10030) и приказом Министра Энергетики Республики Казахстан от 1 сентября 2016 года № 404, "Об утверждении Методики расчета тарифов на сбор, вывоз, утилизацию, переработку и захоронение твердых бытовых отходов" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 октября 2016 года № 14285) Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы образования и накопления коммунальных отходов по Сарысускому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить тарифы на сбор, вывоз твердых бытовых отходов по Сарысускому району согласно приложению 2 к настоящему решению.

Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын және тұрмыстық қатты қалдықтарды жинау, әкету тарифтерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 қыркүйектегі № 38-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қазанда № 3961 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 73-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 28.04.2020 № 73-3 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19-1 бабының 1) және 2) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, "Коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормаларын есептеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 145 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 желтоқсанда № 10030 тіркелген) және "Тұрмыстық қатты қалдықтарды жинауға, әкетуге, кәдеге жаратуға, қайта өңдеуге және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 1 қыркүйектегі № 404 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 4 қазанда № 14285 болып тіркелген) Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Сарысу ауданы бойынша тұрмыстық қатты қалдықтарды жинау, әкетуге арналған тарифтері осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.

3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономике, финансов, бюджета, агропромышленного комплекса, охраны окружающей среды и природопользования, развития местного самоуправления.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата Г. Канатбеков
Исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата Б. Дондаулы
Приложение 1 к решению
Cарысуского районного маслихата
от 11 сентября 2018 года № 38-3
Нормы образования и накопления коммунальных отходов по Сарысускому району
Объект накопления коммунальных отходов
Расчетная единица
Норма, кубический метр на 1 расчетную единицу в год
1
Домовладения благоустроенные
1 житель
1,8
2
Домовладения неблагоустроенные
1 житель
1,9
3
Общежития, интернаты, детские дома, дом престарелых и т. п.
1 место
1
4
Гостиницы, санатории, дома отдыха
1 место

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, агроөнеркәсіп кешені, қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Ғ. Қанатбеков
Аудандық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы Б. Дондаұлы
Сарысу аудандық маслихатының
2018 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 38-3 шешіміне 1 қосымша
Сарысу ауданы бойынша коммуналдық қалдықтардың түзілу және жинақталу нормалары
Коммуналдық қалдықтар жинақталатын объектілер
Есептік бірлік
Нормасы, жылына 1 есептік бірлік текше метрге
1
Тұрмысқа жайлы иеліктегі үйлер
1 тұрғын
1,8
2
Тұрмысқа жайлы емесүйлер
1 тұрғын
1,9
3
Жатақханалар, интернаттар, балалар үйлері, қарттар үйлері және сол сияқтылар
1 орын
1
4
Қонақ үйлер, санаторийлер, демалыс үйлер
1 орын