О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2018 года № 47-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 20 декабря 2018 года № 4048.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 073 730 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 027 341 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 38 811 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 842 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 026 682 тысяч тенге;
2) затраты – 13 143 919 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -90 588 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 37 875 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 463 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 20 399 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -20 399 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 37 875 тысяч тенге;
погашение займов – 198 463 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 189 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таласского районного маслихата Жамбылской области от 28.03.2019 № 52-6 (вводится в действие с 01.01.2019); от 06.05.2019 № 54-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.07.2019 № 57-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 22.10.2019 № 60-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 20.11.2019 № 62-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.12.2019 № 66-2 (вводится в действие с 01.01.2019)..
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2019 год в размере 175 216,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 33 408,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу – 20 324,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 20 109,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 20 622,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 19 751,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 19 576,0 тысяч тенге;

2019 - 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 47-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 желтоқсанда № 4048 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талас аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 123–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 073 730 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 027 341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 811 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 842 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 3 026 682 мың теңге;
2) шығындар – 13 143 919 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 90 588 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 37 875 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 463 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 20 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -20 399 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 37 875 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 198 463 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 70 189 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 28.03.2019 № 52-6 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 06.05.2019 № 54-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 22.07.2019 № 57-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 22.10.2019 № 60-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 20.11.2019 № 62-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 18.12.2019 № 66-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласы және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 175 216,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 33 408,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 20 324,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 20 109,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 20 622,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 19 751,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 19 576,0 мың теңге;

Ойыкскому сельскому округу – 21 730,0 тысяч тенге;
С. Шакировскому сельскому округу – 19 696,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2019-2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 17 975 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Таласского районного маслихата Жамбылской области от 28.03.2019 № 52-6 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2019 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить объемы поступлений в бюджет района от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2019 год согласно приложению 5.

Ойық ауылдық округіне – 21 730,0 мың теңге;
С. Шәкіров ауылдық округіне – 19 696,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2019-2021 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. 2019 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 17 975 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 28.03.2019 № 52-6 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан аудан бюджетiне түсетін түсiмдер көлемi 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить бюджетные программы каждого аульного округа в районном бюджете на 2019 год согласно приложению 6.
8. Утвердить трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.

7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии М. Несипбаев
Секретарь маслихата А. Тулебаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 20 декабря 2018 года № 47-2
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 18.12.2019 № 66-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Несипбаев
Мәслихат хатшысы А. Тулебаев
Талас ауданы мәслихатының
2018 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 47-2 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 18.12.2019 № 66-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
КІРІСТЕР

391 500
036
Развитие газотранспортной системы
391 500
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
280 398
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25 218
006
Капитальные расходы государственного органа
415
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
214 124
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 069
003
Капитальные расходы государственного органа
345
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
10 473
006
Организация санитарного убоя больных животных
16 265
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 107
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 516
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1 744
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
23 605
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
140 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 885
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 648
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9 977
007
Капитальные расходы государственного органа
260
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14 756
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14 756
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
46 186
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
46 186
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
22 404
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
23 647
015
Капитальные расходы государственного органа
135
12
Транспорт и коммуникации
649 618
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

391 500
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
391 500
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
280 398
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25 633
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 218
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
415
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
214 124
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 069
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
345
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 473
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
16 265
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 107
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 516
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1 744
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
23 605
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
140 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 885
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 648
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9 977
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
260
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14 756
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14 756
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
46 186
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
46 186
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 404
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
23 647
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
135
12
Көлiк және коммуникация
649 618
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі