О бюджете города Шу и сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2018 года № 39-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2018 года № 4069.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1.1 Аксуский сельский округ:
1) доходы – 29 166 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 434 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 732 тысяч тенге;
2) затраты – 29 658 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 492 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 492 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 492 тысяч тенге.
1.2 Алгинский сельский округ:
1) доходы – 54052 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 734 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48318 тысяч тенге;
2) затраты – 54347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 295 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 295 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 295 тысяч тенге.
1.3 Бирликский сельский округ:
1) доходы – 63479 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 527 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54952 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 39-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 4069 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақсу ауылдық округі:
1) кірістер – 29 166 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 732 мың теңге;
2) шығындар – 29 658 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 492 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 492 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 492 мың теңге.
1.2 Алға ауылдық округі:
1) кірістер – 54052 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 734 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48318 мың теңге;
2) шығындар – 54347 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 295 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 295 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 295 мың теңге.
1.3 Бірлік ауылдық округі:
1) кірістер – 63479 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 527 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 54952 мың теңге;

2) затраты – 784081 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 33 786 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 33 786 тысяч тенге;
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 786 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шуского районного маслихата Жамбылской области от 03.04.2019 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 15.05.2019 № 48-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 26.07.2019 № 50-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 29.10.2019 № 53-2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 55-2 (вводится в действие с 01.01.2019.
2. Объем субвенции на 2019 год, передаваемой из районного бюджета в бюджеты сельских округов определить в сумме 267 469 тысяч тенге.
Алгинский сельский округ – 17 949 тысяч тенге;
Аксуский сельский округ – 18 168 тысяч тенге;
Бирликский округ – 17 696 тысяч тенге;
Бирликустемский сельский округ – 14 978 тысяч тенге;
Ескишуский сельский округ – 17 811 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 14 327 тысяч тенге;
Жанакогамский сельский округ – 15 663 тысяч тенге;
Корагатинский сельский округ – 22 240 тысяч тенге;
село Конаева – 19 751 тысяч тенге;
Толебийский сельский округ – 51 151 тысяч тенге;
Шокпарский сельский округ – 21 517 тысяч тенге;
город Шу – 36 218 тысяч тенге;
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2019-2021 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета города Шу и сельских округов на 2019 год не предусмотрены.
5. В бюджете сельских округов на 2019 год учесть суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.

2) шығындар – 784081 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 33 786 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 786 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 786 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 03.04.2019 № 45-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 15.05.2019 № 48-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 26.07.2019 № 50-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 29.10.2019 № 53-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 55-2 (01.01.2019 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 267 469 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі 17 949 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі 18 168 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі 17 696 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі 14 978 мың теңге;
Ескі- шу ауылдық округі 17 811 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі 14 327 мың теңге,
Жаңақоғам ауылдық округі 15 663 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі 22 240 мың теңге;
Қонаев ауылы 19 751 мың теңге;
Төле би ауылдық округі 51 151 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі 21 517 мың теңге;
Шу қаласы 36 218 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2019-2021 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сактау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. 2019 жылға арналған Шу қаласы және ауылдық округтердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.

6. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, финансов, бюджету, налогу, развитию местного самоуправления, природопользованию, промышленности, строительства, транспорта, связи, энергетики, развитии сельского хозяйства и предпринимательства и рассмотрению проектов договоров по закупу земельных участков и прочего недвижимого имущества.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С. Каликов
Секретарь маслихата Е. Умралиев
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 25 декабря 2018 № 39-2
Бюджеты города Шу и сельских округов на 2019 год

6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, салық, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, табиғатты пайдалану, өнеркәсіп салаларын, құрылысты, көлікті, байланысты, энергетиканы жетілдіру, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлікті өркендету, жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар жобаларына қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Қалықов
Мәслихат хатшысы Е. Өмірәлиев
Шу аудандық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 39-2 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Шу қаласы мен ауылдық округтерінің бюджеттері