О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 20 августа 2018 года № 28/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 сентября 2018 года № 4930
На основании пункта 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Увеличить базовые ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги):
1 категория – надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа. Ставка увеличивается в 10 раз;
2 категория – автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения. Ставка увеличивается в 9 раз;
3 категория – автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах. Ставка увеличивается в 8 раз.
2. Признать утратившим силу решение 40 сессии Темиртауского городского маслихата от 22 июля 2011 года № 40/17 "О базовых ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-3-123, опубликовано в газете "Второе счастье" от 12 сентября 2011 года № 10).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Мусина
Секретарь маслихата А. Ломакин

Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салық ставкалары туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 20 тамыздағы № 28/6 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 қыркүйекте № 4930 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексі 509-бабының 3-тармағы негізінде, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық ставкалары көбейтілсін:
1 санат - жабық түрдегі жер үсті автотұрақтары, ашық түрдегі автотұрақтар. Ставка 10 есе ұлғайтылады;
2 санат - басқа мақсаттағы ғимараттарға қосылып салынған автотұрақтар, басқа мақсаттағы ғимараттарға жапсарлас салынған автотұрақтар. Ставка 9 есе ұлғайтылады;
3 санат - ғимараттар астында жер асты шығыңқы ірге немесе жер үстіндегі, төменгі қабаттарында, жертөлелерде орналасқан автотұрақтар. Ставка 8 есе ұлғайтылады.
2. Теміртау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 22 шілдедегі 40-сессиясының № 40/17 "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық ставкалары туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8-3-123 тіркелген, 2011 жылы 12 қыркүйекте "Второе счастье" газетінің № 10 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г.Мусина
Мәслихат хатшысы А.Ломакин