О внесении изменения в решение Кызылординского областного маслихата от 10 февраля 2016 года № 347 "О предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан Кызылординской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Кызылординского областного маслихата от 12 февраля 2018 года № 181. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 5 марта 2018 года № 6183. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 7 февраля 2019 года № 300
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 07.02.2019 № 300 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 10 февраля 2016 года № 347 "О предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан Кызылординской области при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5404, опубликовано 22 марта 2016 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести", информационно - правовая система "Әділет" от 21 апреля 2016 года) следущее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной 18 сессии
Кызылординского областного маслихата,
секретарь областного маслихата
Н. Байкадамов
Приложение к решению Кызылординского областного маслихата от "12" февраля 2018 года № 181
Приложение к решению Кызылординского областного маслихата от 10 февраля 2016 года № 347
Лекарственные средства предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Вид заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименования лекарственных средств (форма выпуска)
1
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
- Тобрамицин (ингаляционная форма) 300 мг/5 мг
- Ацетилцистеин 100 мг, 200 мг
- Полноценная сбалансированная смесь со среднецепочечными триглициридами, (для использования в виде напитка или дополнительного питания, а также эндерального зондового питания. Предназначен для взрослых и детей старше 3-х лет)
2
Идиопатическая и вторичная легочная артериальная гипертензия
II, III, IV стадии

"Қызылорда облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы № 347 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 ақпандағы № 181 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 наурызда № 6183 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 7 ақпандағы № 300 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 07.02.2019 № 300 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қызылорда облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы № 347 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5404 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 22 наурызда "Сыр бойы" және "Кызылординские вести" газеттерінде, 2016 жылғы 21 сәуірде "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының
кезектен тыс 18-сессиясының төрағасы,
облыстық мәслихат хатшысы
Н. Байқадамов
Қызылорда облыстық мәслихатының 2018 жылғы "12" ақпандағы № 181 шешіміне қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы № 347 шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін берілетін дәрілік заттар
Ауру түрі
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін айғақтар (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттардың атаулары (шығару нысаны)
1
Басқа көріністі жылауықты фиброз (муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
- Тобрамицин (сыртқы нысан) 300 мг/5мг
- Ацетилцистеин 100мг, 200 мг
- Ортатізбелі триглициридтері бар толыққанды құнарлы қоспа. (Сусын немесе қосымша тамақтануға, сондай-ақ энтералді зонд ретінде қолдануға арналған. 3-жастан жоғары балаларға және ересектерге тағайындалады)
2
Идиопатикалық және екіншілік
өкпе артериясының гипертензиясы
II, III, IV сатысы

- Силденафил 25 мг, 50 мг
- Бозентан 125 мг
3
Эмболия и тромбоз нижних конечностей
При невозможности применения других антикоагулянтных препаратов
- Ривароксабан 10 мг, 20 мг
- Эноксапарин Натрия 0,6 мг
4
Ювенильный идиопатический артрит
Страдающие системной и полиартритической формой больные дети, применяются как этиотропный, генно-инженерные биологические препараты
- Адалимубаб, раствор для инъекций 40 мг/0,8 мл;
5
Буллезный
эпидермолиз
Улучшает качество жизни и удлиняет продолжительность жизни
- Перевязочные
материалы
6
Болезнь Бехчета
- Альфа-Инфликсимаб 100 мг
7
Целиакия
Заместительный препарат при врожденной ферментопатии
- Креон 25мг/50 шт
Расшифровка аббревиатуры:
мг – миллигра́мм

- Силденафил 25 мг, 50 мг
- Бозентан 125 мг
3
Аяқтың эмболиясы және тромбозы
Басқа антикоагулянттық дәрі-дәрмектерді қолдану мүмкін болмағанда
- Ривароксабан 10 мг, 20 мг
- Эноксапарин Натрия 0,6 мг
4
Ювенильді идиопатиялық артрит
Аурудың полиартритикалық формасы мен жүйелер бойынша зақымдану клиникалық белгілерінің болуы, этиотропты генді-инженерлік биологиялық препаратты ем ретінде қолдану
- Адалимубаб, инъекцияға арналған ерітінді
40 мг/0,8 мл
5
Буллезды эпидермолиз
Өмір сүру ұзақтығын және өмір сапасын жақсарту
- Таңып-байлау материалдары
6
Бехчет ауруы
- - Альфа-Инфликсимаб 100 мг
7
Целиакия
Ағзадағы туа біткен фермент жетіспеушілігінің орнын ауыстырушы препараты
- Креон 25мг/50 шт
Аббревиатураның толық жазылуы:
мг - миллиграмм
мл - миллилитр