О границах охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия
Решение Мангистауского областного маслихата от 30 мая 2018 года № 19/230. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 июня 2018 года № 3655. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 29 мая 2020 года № 36/437
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата Мангистауской области от 29.05.2020 № 36/437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта следующих объектов историко-культурного наследия согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 к настоящему решению:
"Мавзолей Омара и Тура", некрополи "Асау", "Барак" и "Кусшы-ата", расположенные в Бейнеуском районе;
некрополи "Акуюк", "Беки" и "Уали", "Некрополь и подземная мечеть Масат ата", "Некрополь Ешкикырган", "Городище Кызылкала, урочище Акмыш", расположенные в Мангистауском районе;
некрополи "Бегеш" и "Катем", расположенные в Мунайлинском районе;
"Некрополь Кызылсу", расположенный в Каракиянском районе;
некрополи "Бесинбай", "Карамола (Шытша, Тобекудук)", "Бельторан", "Айымбет", "Акшора", "Жылкыбай", "Калын-арбат", "Кошкар-ата", "Мая" и "Шат", расположенные в Тупкараганском районе.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Абилов Е.Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж. Дарменов
Секретарь областного маслихата С. Трумов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление
земельных отношений
Мангистауской области"
Дузмагамбетов Е.Д.
"30" 05 2018 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление культуры
Мангистауской области"
Сармурзина П.О.
"30" 05 2018 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление
архитектуры и градостроительства
Мангистауской области"
Жайлау Н.М.
"30" 05 2018 года
Приложение 1
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Мавзолея Омара и Тура", расположенного в Бейнеуском районе
Вид памятника, датировка – градостроительство и архитектура, 1898 год
Местонахождение памятника – Бейнеуский район, 20 километров на восток от села Бейнеу

Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 30 мамырдығы № 19/230 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 маусымда № 3655 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 36/437 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 29.05.2020 № 36/437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 қосымшаларына сәйкес, келесі тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекаралары бекітілсін:
Бейнеу ауданында орналасқан "Омар-Тұр күмбезтамы", "Асау", "Барақ" және "Құсшы-ата" қорымдары;
Маңғыстау ауданында орналасқан "Ақүйік", "Бекі" және "Уәлі" қорымдары, "Масат-ата қорымы және жерасты мешіті", "Ешкіқырған қорымы", "Қызылқала қалашығы, Ақмыш сайы";
Мұнайлы ауданында орналасқан "Бегеш" және "Қатем" қорымдары;
Қарақия ауданында орналасқан "Қызылсу қорымы";
Түпқараған ауданында орналасқан "Бесінбай", "Қарамола (Шытша, Төбеқұдық)", "Белторан", "Айымбет", "Ақшора", "Жылқыбай", "Қалың-арбат", "Қошқар-ата", "Мая" және "Шат" қорымдары.
2. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Ж. Әбілов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Дәрменов
Облыстық мәслихат хатшысы С. Трұмов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
жер қатынастары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Д. Дүзмағамбетов
"30" 05 2018 жыл
"Маңғыстау облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
П.О. Сармурзина
"30" 05 2018 жыл
"Маңғыстау облысының сәулет және
қала құрылысы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Н.М. Жайлау
"30" 05 2018 жыл
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
1-қосымша
Бейнеу ауданында орналасқан "Омар-Тұр күмбезтамы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – қала құрылысы және сәулет, 1898 жыл
Орналасқан жері – Бейнеу ауданы, Бейнеу ауылынан 20 шақырым шығыс бағытта

Территория памятника – 0,13 гектара
Общая площадь охранной зоны – 1,6 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 3,3 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 5,03 гектаров
Приложение 2
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Асау", расположенного в Бейнеуском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVII-XVIII века
Местонахождение памятника – Бейнеуский район, 13 километров на юг от села Турыш
Территория памятника – 0,8 гектара
Общая площадь охранной зоны – 3,7 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,5 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 7 гектаров
Приложение 3
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Барак", расположенного в Бейнеуском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVII-XVIII века
Местонахождение памятника – Бейнеуский район, 13 километров на юг от села Турыш
Территория памятника – 0,5 гектара
Общая площадь охранной зоны – 2,4 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 3,4 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 6,3 гектара
Приложение 4
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Кусшы-ата", расположенного в Бейнеуском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XV-XIX века
Местонахождение памятника – Бейнеуский район, 35 километров на юго-восток от села Турыш
Территория памятника – 4,8 гектара
Общая площадь охранной зоны – 12,6 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 4,1 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 21,5 гектара
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Акуюк", расположенного в Мангистауском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XIX-XX века
Местонахождение памятника – Мангистауский район, в 17 километрах на юго-восток от села Шетпе
Территория памятника – 0,05 гектара
Общая площадь охранной зоны – 1 гектар
Площадь зоны регулируемой застройки – 1,4 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 2,45 гектара
Приложение 6
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Беки", расположенного в Мангистауском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVIII-XIX века
Местонахождение памятника – Мангистауский район, западнее населенного пункта Беки

Ескерткіштің аймағы – 0,13 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 1,6 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 3,3 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 5,03 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
2-қосымша
Бейнеу ауданында орналасқан "Асау қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XVII-XVIII ғасырлар
Орналасқан жері – Бейнеу ауданы, Тұрыш ауылынан 13 шақырым оңтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,8 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 3,7 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,5 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 7 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
3-қосымша
Бейнеу ауданында орналасқан "Барақ қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XVII-XVIII ғасырлар
Орналасқан жері – Бейнеу ауданы, Тұрыш ауылынан 13 шақырым оңтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,5 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 2,4 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 3,4 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі - 6,3 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
4-қосымша
Бейнеу ауданында орналасқан "Құсшы-ата қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XV-XIХ ғасырлар
Орналасқан жері – Бейнеу ауданы, Тұрыш ауылынан 35 шақырым оңтүстік-шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 4,8 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 12,6 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 4,1 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 21,5 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
5-қосымша
Маңғыстау ауданында орналасқан "Ақүйік қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XІХ-XХ ғасырлар
Орналасқан жері – Маңғыстау ауданы, Шетпе ауылынан 17 шақырым оңтүстік-шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,05 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 1 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 1,4 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 2,45 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
6-қосымша
Маңғыстау ауданында орналасқан "Бекі қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XVІІІ-XIХ ғасырлар
Орналасқан жері – Маңғыстау ауданы, Бекі елді мекенінен батыс бағытта

Территория памятника – 1,9 гектара
Общая площадь охранной зоны – 7,9 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 5,6 гектара
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта – 0,9 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника истории и культуры – 16,3 гектара
Приложение 7
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Уали", расположенного в Мангистауском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XI-XX века
Местонахождение памятника – Мангистауский район, 60 километров на северо-восток от села Сайотес
Территория памятника – 2,8 гектара
Общая площадь охранной зоны – 6,6 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 1,6 гектара
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта – 4,6 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 15,6 гектара
Приложение 8
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь и подземная мечеть Масат ата", расположенного в Мангистауском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, X-XIX века
Местонахождение памятника – Мангистауский район, 20 километров на юго-восток от села Уштаган
Территория памятника – 4,5 гектара
Общая площадь охранной зоны – 9,4 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 7,9 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 21,8 гектара
Приложение 9
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Ешкикырган", расположенного в Мангистауском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVI-XX века
Местонахождение памятника – Мангистауский район, 25 километров на северо-восток от села Сайотес
Территория памятника – 1,1 гектара
Общая площадь охранной зоны – 2,4 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,5 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 6 гектаров
Приложение 10
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Городище Кызылкала, урочище Акмыш", расположенного в Мангистауском районе
Вид памятника, датировка – археология, X-XVII века
Местонахождение памятника – Мангистауский район, 20 километров на северо-запад от села Шетпе

Ескерткіштің аймағы – 1,9 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 7,9 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 5,6 гектар
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы көлемі – 0,9 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 16,3 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
7-қосымша
Маңғыстау ауданында орналасқан "Уәлі қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XІ-XХ ғасырлар
Орналасқан жері – Маңғыстау ауданы, Сайөтес ауылынан 60 шақырым солтүстік-шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 2,8 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 6,6 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 1,6 гектар
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы көлемі – 4,6 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 15,6 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
8-қосымша
Маңғыстау ауданында орналасқан "Масат ата қорымы және жерасты мешіті" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, X-XІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Маңғыстау ауданы, Ұштаған ауылынан 20 шақырым оңтүстік-шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 4,5 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 9,4 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 7,9 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 21,8 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
9-қосымша
Маңғыстау ауданында орналасқан "Ешкіқырған қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XVI-XХ ғасырлар
Орналасқан жері – Маңғыстау ауданы, Сайөтес ауылынан 25 шақырым солтүстік-шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 1,1 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 2,4 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,5 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 6 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
10-қосымша
Маңғыстау ауданында орналасқан "Қызылқала қалашығы, Ақмыш сайы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – археология, X-XVIІ ғасырлар
Орналасқан жері – Маңғыстау ауданы, Шетпе ауылынан 20 шақырым солтүстік-батыс бағытта

Территория памятника – 51,3 гектара
Общая площадь охранной зоны – 68,7 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 107,6 гектара
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта – 152,3 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 379,9 гектара
Приложение 11
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Бегеш", расположенного в Мунайлинском районе
Вид памятника, датировка – археология, XІІ-ХIX век
Местонахождение памятника – Мунайлинский район, 25 километров на север от села Баянды
Территория памятника – 0,8 гектара
Общая площадь охранной зоны – 3 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,2 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 6 гектаров
Приложение 12
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Катем", расположенного в Мунайлинским районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, X-XIX века
Местонахождение памятника – Мунайлинский район, 15 километров севернее от села Баянды
Территория памятника – 1,2 гектара
Общая площадь охранной зоны – 4,1 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 1,7 гектара
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта – 3,8 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 10,8 гектара
Приложение 13
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Кызылсу", расположенного в Каракиянском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVIII-XX века
Местонахождение памятника – Каракиянский район, 21 километров на север от села Сенек
Территория памятника – 1,9 гектара
Общая площадь охранной зоны – 6,5 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 14,3 гектара
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта – 17,6 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 40,3 гектара
Приложение 14
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Бесинбай", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVII-XІX века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 25 километров на восток от города Форт-Шевченко

Ескерткіштің аймағы – 51,3 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 68,7 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 107,6 гектар
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы көлемі – 152,3 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 379,9 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
11-қосымша
Мұнайлы ауданында орналасқан "Бегеш қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, XІІ-XІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Мұнайлы ауданы, Баянды ауылынан 25 шақырым солтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,8 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 3 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,2 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 6 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
12-қосымша
Мұнайлы ауданында орналасқан "Қатем қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, X-XIX ғасырлар
Орналасқан жері – Мұнайлы ауданы, Баянды ауылынан 15 шақырым солтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 1,2 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 4,1 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 1,7 гектар
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы көлемі – 3,8 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 10,8 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
13-қосымша
Қарақия ауданында орналасқан "Қызылсу қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVIII-ХХ ғасырлар
Орналасқан жері – Қарақия ауданы, Сенек ауылынан 21 шақырым солтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 1,9 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 6,5 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 14,3 гектар
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы көлемі – 17,6 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 40,3 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
14-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Бесінбай қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVII-ХІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласынан 25 шақырым шығыс бағытта

Территория памятника – 1,2 гектара
Общая площадь охранной зоны – 4,1 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,7 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 8 гектаров
Приложение 15
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Карамола (Шытша, Тобекудук)", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XII-XV века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 20 километров севернее села Таучик
Территория памятника – 0,4 гектара
Общая площадь охранной зоны – 2,6 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,8 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника– 5,8 гектара
Приложение 16
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Бельторан", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, ХІІ– ХIХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 41 километров на восток от города Форт-Шевченко
Территория памятника – 0,5 гектара
Общая площадь охранной зоны – 1,5 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 1,7 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 3,5 гектара
Приложение 17
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Айымбет", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVIII-XIХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 43 километра на северо-восток от села Акшукур
Территория памятника – 0,3 гектара
Общая площадь охранной зоны – 2,2 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,3 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 4,8 гектара
Приложение 18
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Акшора", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, ХVI – ХХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 45 километров на восток от города Форт-Шевченко
Территория памятника – 0,5 гектара
Общая площадь охранной зоны – 1,1 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 1,9 гектара

Ескерткіштің аймағы – 1,2 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 4,1 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,7 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 8 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
15-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Қарамола (Шытша, Төбеқұдық) қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХII-ХV ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Таушық ауылынан 20 шақырым солтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,4 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 2,6 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,8 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 5,8 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
16-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Белторан қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХІІ– ХIХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласынан 41 шақырым шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,5 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 1,5 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 1,7 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 3,5 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
17-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Айымбет қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVIII-ХІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылынан 43 шақырым солтүстік шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,3 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 2,2 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,3 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 4,8 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
18-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Ақшора қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVI – ХХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласынан 45 шақырым шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,5 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 1,1 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 1,9 гектар

Общая площадь охраняемых зон памятника – 3,5 гектара
Приложение 19
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Жылкыбай", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVII-XIХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 40 километров на север от села Акшукур
Территория памятника – 0,15 гектара
Общая площадь охранной зоны – 0,6 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 1,4 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 2,15 гектара
Приложение 20
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Калын-Арбат", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, X-XIХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 28 километров на север от села Акшукур
Территория памятника – 1,4 гектара
Общая площадь охранной зоны – 1,8 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 2,4 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 5,92 гектара
Приложение 21
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Кошкар-ата", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVI-XХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, село Акшукур
Территория памятника – 2,8 гектара
Общая площадь охранной зоны – 13,7 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 9,9 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 37,5 гектара
Приложение 22
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Мая", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XIV-XIХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 36 километров на восток от города Форт-Шевченко
Территория памятника – 0,26 гектара
Общая площадь охранной зоны – 0,8 гектара
Площадь зоны регулируемой застройки – 0,9 гектара
Общая площадь охраняемых зон памятника – 1,96 гектара
Приложение 23
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 30 мая 2018 года № 19/230
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Некрополь Шат", расположенного в Тупкараганском районе
Вид памятника, датировка – ансамбль, XVII-XIХ века
Местонахождение памятника – Тупкараганский район, 20 километров юго-западнее села Таучик

Ескерткішінің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 3,5 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
19-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Жылқыбай қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVIІ-ХІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылынан 40 шақырым солтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,15 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 0,6 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 1,4 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 2,15 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
20-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Қалың-арбат қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, Х-ХІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылынан 28 шақырым солтүстік бағытта
Ескерткіштің аймағы – 1,4 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 1,8 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 2,4 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 5,92 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
21-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Қошқар-ата қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVI-ХХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Ақшұқыр ауылы
Ескерткіштің аймағы – 2,8 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 13,7 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 9,9 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 37,5 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
22-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Мая қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХІV-ХІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Форт-Шевченко қаласынан 36 шақырым шығыс бағытта
Ескерткіштің аймағы – 0,26 гектар
Қорғау аймағының жалпы көлемі – 0,8 гектар
Құрылыс салуды реттеу аймағының көлемі – 0,9 гектар
Ескерткіштің жалпы қорғалатын аумағының көлемі – 1,96 гектар
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 30 мамырдағы
№ 19/230 шешіміне
23-қосымша
Түпқараған ауданында орналасқан "Шат қорымы" тарихи-мәдени мұра объектісінің қорғау аймағы, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
Ескерткіштің түрі, мерзімі – ансамбль, ХVІІ-ХІХ ғасырлар
Орналасқан жері – Түпқараған ауданы, Таушық ауылынан 20 шақырым оңтүстік-батыс бағытта