О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 15 декабря 2017 года №12/137 "О бюджете города Актау на 2018-2020 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16 мая 2018 года № 15/176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 29 мая 2018 года № 3616
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 16 мая 2018 года № 18/217 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/173 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3613) Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 15 декабря 2017 года №12/137 "О бюджете города Актау на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3511) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 976 177,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 20 407 986 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 146 679,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 935 378,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 486 133 тысяч тенге;
2) затраты – 30 461 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 453 989,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 179 215,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 725 226 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 939 603,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 939 603,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 179 215,5 тысяч тенге;
погашение займов – 725 226 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 485 613,9 тысяч тенге.";
в пункте 2:
абзацы первый и четвертый изложить в новой редакции следующего содержания:

Қалалық мәслихаттыә 2017 жылғы 15 желтоқсандағы №12/137 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 16 мамырдағы № 15/176 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 мамырда № 3616 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 мамырдағы № 18/217 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3613 болып тіркелген) сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қалалық мәслихаттың 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 12/137 "2018-2020 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3511 болып тіркелген) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 29 976 177,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 20 407 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 146 679,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4 935 378,5 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 486 133 мың теңге;
2)шығындар – 30 461 791 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 453 989,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 179 215,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 725 226 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 939 603,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 939 603,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 179 215,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 725 226 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 485 613,9 мың теңге.";
2 тармақта:
бірінші және төртінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,4 процентов;
социальный налог – 15,3 процентов.";
в пункте 3:
абзац первый изложить в новой редакции следующего содержания:
"33 500 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;";
абзац пятый изложить в новой редакции следующего содержания:
"5 788 тысяч тенге - на оплату труда консультантов и ассистентов по социальной работе Центра занятости населения, которые прошли обучение с 2014 года, в рамках пилотного проекта "Өрлеу";";
абзац шестой изложить в новой редакции следующего содержания:
"69 553 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы;";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"46 880 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"459 667 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;";
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"2 405 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей.";
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"4. Учесть, что в городском бюджете предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов бюджетные целевые трансферты из республиканского бюджета на 2018 год – 3 710 163 тысяч тенге и на 2020 год – 1 219 449 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусматриваются бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 3 607,5 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:
"5-2. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусматриваются целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 9 815 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-3 следующего содержания:
"5-3. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 3 000 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.

"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 15,4 пайыз;
әлеуметтік салық – 15,3 пайыз.";
3 тармақта:
бірінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"33 500 мың теңге - тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;";
бесінші абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5 788 мың теңге – "Өрлеу" пилоттық жобасы аясында 2014 жылдан бері оқытылған халықты жұмыспен қамту Орталығының әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттердің еңбекақысын төлеуге;";
алтыншы абзац келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"69 553 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;";
келесі мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"46 880 мың теңге – ұлттық тесттен өткен және бастауыш, негізгі мен жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдердің педагогикалық шеберлігі үшін қосымша ақы төлеуге;";
келесі мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"459 667 мың теңге – білім берудің жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі мен жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;";
келесі мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"2 405 мың теңге – жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге.";
4 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен 2018 жылы – 3 710 163 мың теңге және 2020 жылы – 1 219 449 мың теңге бюджеттік нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
5 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 3 607,5 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.".
келесі мазмұндағы 5-2 тармағымен толықтырылсын:
"5-2. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен 9 815 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.";
келесі мазмұндағы 5-3 тармағымен толықтырылсын:
"5-3. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен 3 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Көрсетілген шешімнің 5 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата - Д. Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии, временно осуществляющая
полномочия секретаря городского маслихата Ж.Умбетова
СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Актауский городской отдел
экономики и бюджетного
планирования"
Ж. Туркменбаева

4. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы - Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б. Шапқан).
6. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2018 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрайымы,қалалық мәслихат
хатшысының өкілетін уақытша жүзеге асырушы Ж.Үмбетова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесі басшысы
Ж.Түркменбаева