О внесении изменений и дополнений в решение Жанаозенского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 17/198 "О городском бюджете на 2018 - 2020 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 1 июня 2018 года № 20/251. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 июня 2018 года № 3633
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 16 мая 2018 года № 18/217 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 годы № 15/173 "Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3613), Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 17/198 "О городском бюджет на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3507, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 19 января 2018 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 15 582 659 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14 578 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 51 891 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 173 961 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 778 157 тысяч тенге;
2) затраты - 15 648 351 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 68 190 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 72 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 960 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 133 882 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 133 882 тысяч тенге;
поступления займов - 72 150 тысяч тенге;
погашение займов - 3 960 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 65 692 тысяч тенге.";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в новой редакции:
"1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 43,5 процентов;";
подпункт 4) изложить в новой редакций:

Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/198 "2018 - 2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 1 маусымдағы № 20/251 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 маусымда № 3633 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 мамырдағы № 18/217 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 "2018 - 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3613 болып тіркелген) сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/198 "2018 - 2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3507 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018 - 2020 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде:
1) кірістер - 15 582 659 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 14 578 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 51 891 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 173 961 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 778 157 мың теңге;
2) шығындар - 15 648 351 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 68 190 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 72 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 960 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 133 882 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 133 882 мың теңге;
қарыздар түсімі - 72 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 3 960 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 65 692 мың теңге.";
2 тармақта:
1) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"1) төлем көзінен ұсталатын кірістерден алынатын жеке табыс салығы - 43,5 пайыз;";
4) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:

"4) социальный налог - 43,5 процентов.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из городского бюджета на 2018 год выделены объемы субвенций, в бюджете села в сумме 1 037 850 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге - 333 257 тысяч тенге;
села Кызылсай - 242 695 тысяч тенге;
села Рахат - 461 898 тысяч тенге.";
в пункте 4:
дополнить подпунктами 9), 10), 11) следующей редакции:
"9) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
10) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
11) предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес – идей.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города:
1) услуги частного агентства занятости.";
дополнить пунктом 4-2 следующего содержания:
"4-2. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить размер местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 139 351 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жанаозенского городского маслихата по вопросам социально - экономическое развития, бюджета, строительства, промышленности, жилищное и коммунальное хозяйства, транспорта и предпринимательства (председатель комиссии Е.Утеев).
3. Государственному учреждению "Аппарат Жанаозенского городского маслихата" (руководитель аппарата А.Ермуханов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии И.Калдаманов
Секретарь городского маслихата С.Мынбай
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного учреждения
"Жанаозенский городской отдел экономики и
бюджетного планирования"
А.Манасбаева

"4) әлеуметтік салық - 43,5 пайыз.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдың бюджеттеріне 1 037 850 мың теңге субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы - 333 257 мың теңге;
Қызылсай ауылы - 242 695 мың теңге;
Рахат ауылы - 461 898 мың теңге.";
4 тармақта:
келесідей мазмұндағы 9), 10), 11) тармақшалармен толықтырылсын:
"9) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
10) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
11) жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беру.";
келесі мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) жекеменшік жұмыспен қамту агенттігінің қызметі.";
келесі мазмұндағы 4-2 тармағымен толықтырылсын:
"4-2. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, олардың қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалады:
1)сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 139 351 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңаөзен қалалық мәслихатының әлеуметтік - экономикалық даму, бюджет, құрылыс, өнеркәсіп, тұрғын үй және коммуналдық шаруашылығы, көлік және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Өтеев).
3. "Жаңаөзен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Ермұханов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И.Қалдаманов
Қалалық мәслихат хатшысы С.Мыңбай
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жаңаөзен қалалық экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының
міндетін атқарушы
А. Манасбаева

24 374
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24 374
122
Аппарат акима района (города областного значения)
200 931
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
197 950
003
Капитальные расходы государственного органа
2 981
452
Отдел финансов района (города областного значения)
35 956
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
33 956
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34 155
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
34 155
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
30 561
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
30 561
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 854
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
9 854
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
0
02
Оборона
22 545
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 545
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 545
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
56 762
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 593
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
24 593
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
32 169
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
32 169
04
Образование
9 044 097
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 662 978
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
82 687
003
Общеобразовательное обучение
6 216 228
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

24 374
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 374
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
200 931
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
197 950
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 981
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
35 956
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 956
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34 155
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 155
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
30 561
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 561
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 854
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 854
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
0
02
Қорғаныс
22 545
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 545
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 545
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
56 762
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 593
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
24 593
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
32 169
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 169
04
Білім беру
9 044 097
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 662 978
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 687
003
Жалпы білім беру
6 216 228
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

322 731
006
Дополнительное образование для детей
212 165
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
603 537
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
28 610
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 070
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 061 590
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
134 360
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
374 872
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
374 872
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 247
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 247
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 453 115
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 445 784
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77 683
002
Программа занятости
496 292
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 050
005
Государственная адресная социальная помощь
155 245
006
Оказание жилищной помощи
3 005
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
522 655
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 111
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 470
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 323
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
92 473
021
Капитальные расходы государтсвенного органа
1 730
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44 747
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 008
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям

322 731
006
Балаларға қосымша білім беру
212 165
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
603 537
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
28 610
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 070
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 061 590
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
134 360
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
374 872
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
374 872
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 247
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 247
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 453 115
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 445 784
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 683
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
496 292
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 050
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
155 245
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 005
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
522 655
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 111
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 470
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17 323
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
92 473
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 730
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44 747
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 008
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу