О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 27 декабря 2017 года №15/131 "О районном бюджете на 2018 - 2020 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2018 года № 27/218. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 декабря 2018 года № 3760
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2018 года №22/264 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 13 декабря 2017 года №15/173 "Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3750), Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 27 декабря 2017 года №15/131 "О районном бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3505, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 10 января 2018 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
доходы – 5 605 853,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 058 339,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 249,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 106 493,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 428 772,0 тысяч тенге;
2) затраты - 5 638 906,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 578,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 40 317,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 738,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 53 631,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 53 631,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 40 317,0 тысяч тенге;
погашение займов - 19 378,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 052,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Түпқараған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы №15/131 "2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 27/218 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 3760 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы №22/264 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы №15/173 "2018 - 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3750 болып тіркелген) сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түпқараған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы №15/131 "2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3505 болып тіркелген, 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 605 853,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 058 339,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 249,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 106 493,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 428 772,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 638 906,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 578,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 317,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 738,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –53631,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 53631,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 40 317,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 738,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 052,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (руководитель аппарата Э.Кельбетова) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Тупкараганского районного маслихата по вопросам бюджета (председатель комиссии К.Озгамбаев).

2. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Э.Кельбетова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы К.Озгамбаев) жүктелсін.

2. ЗАТРАТЫ
5 638 906,2
01
Государственные услуги общего характера
374 931,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
23 239,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 239,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
124 615,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
123 649,9
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
965,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
24 312,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
24 312,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
724,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
724,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
77 632,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
73 893,1
013
Капитальные расходы государственного органа
3 739,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44 830,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
43 818,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1 012,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 375,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений,  архитектуры и градостроительства на местном уровне
29 375,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
19 978,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
19 978,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30 226,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
30 226,0
02
Оборона
9 826,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 826,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности

2. ШЫҒЫНДАР
5 638 906,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
374 931,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
23 239,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 239,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
124 615,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123 649,9
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
965,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
24 312,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 312,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) экономика және қаржы бөлімі
724,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
724,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
77 632,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 893,1
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 739,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) экономика және қаржы бөлімі
44 830,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 818,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 012,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 375,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 375,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
19 978,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 978,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30 226,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 226,0
02
Қорғаныс
9 826,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
9 826,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар

990,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
990,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
205 547,0
004
Программа занятости
20 199,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 371,0
007
Оказание жилищной помощи
200,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 299,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
131 877,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 535,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
11 169,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 107,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
22 790,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
323,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
323,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
563 321,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
20 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
520 637,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 500,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
129 717,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
388 420,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 684,0
008
Освещение улиц в населенных пунктах
17 000,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4 684,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
1 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
191 445,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13 500,0
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
13 500,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)

990,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
990,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
205 547,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20 199,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 371,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 299,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
131 877,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 535,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
11 169,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 107,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
22 790,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
323,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
323,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
563 321,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
20 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
520 637,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 500,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
129 717,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
388 420,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22 684,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
17 000,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4 684,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
1 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
191 445,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13 500,0
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
13 500,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі