О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20 марта 2018 года № 163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 апреля 2018 года № 7706. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 142 "О бюджете города Аркалыка на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7461, опубликовано 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5095351,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1817990,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 213635,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44205,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3019521,4 тысячи тенге, из них объем субвенций – 2279684,0 тысячи тенге;
2) затраты – 5170018,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -127624,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 18038,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 145662,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 52956,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 52956,9 тысяч тенге:
поступление займов – 18038,0 тысяч тенге;
погашение займов – 145662,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 74667,1 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 150296,0 тысяч тенге, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 9450,0 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 4582,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 57648,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 9030,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 163 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 сәуірде № 7706 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 142 "Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7461 тіркелген, 2018 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5095351,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1817990,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 213635,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44205,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3019521,4 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 2279684,0 мың теңге;
2) шығындар – 5170018,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -127624,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 18038,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 145662,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 52956,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 52956,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18038,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145662,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -74667,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 150296,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 9450,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4582,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 57648,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге 9030,0 мың теңге сомасында;

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы в сумме 13171,0 тысяча тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 279,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 56136,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 588541,4 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 3 имени Б. Майлина отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 89927,2 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 17758,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства города Аркалыка детского сада "Балдырган" на 150 мест в сумме 45736,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 19021,0 тысяча тенге;
на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Центр социальной адаптации для женщин, подростков и детей" по адресу: город Аркалык, улица Горбачева, 34 в сумме 21050,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц и автодорог города Аркалыка в сумме 299905,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт улиц города Аркалыка в сумме 63757,0 тысяч тенге;
на установление и пропашку административных границ в сумме 1914,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 5306,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 4674,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 5 имени М. Ауезова отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 4899,7 тысяч тенге;
для подключения организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 10932,5 тысячи тенге;
на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 3661,0 тысяча тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете города на 2018 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 1000,0 тысяч тенге, в том числе:

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 13171,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 279,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 56136,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 588541,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 89927,2 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 17758,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының 150 орынға арналған "Балдырған" балабақшасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 45736,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 19021,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Горбачев көшесі, 34 мекен-жайы бойынша "Әйелдерге, жасөспірімдерге және балаларға арналған әлеуметтік бейімделу орталығы" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге 21050,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелері мен автожолдарын орташа жөндеуге 299905,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының көшелерін ағымдағы жөндеуге 63757,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік шекараларды белгілеу мен қазып салуға 1914,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 5306,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 4674,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің М. Әуезов атындағы № 5 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 4899,7 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты Интернетке қосу үшін 10932,5 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұндағы оқулықтарды сатып алуға 3661,0 мың теңге сомасында.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 1000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, соның ішінде:

165526,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
49808,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
49808,0
9
Прочие услуги в области образования
197778,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
197778,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10317,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
64879,3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3840,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20687,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
181,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
97874,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
535401,0
1
Социальное обеспечение
104314,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104314,0
005
Государственная адресная социальная помощь
104314,0
2
Социальная помощь
351843,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
351843,0
002
Программа занятости
159916,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6253,0
006
Оказание жилищной помощи
23393,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20954,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1386,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
43151,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38357,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
20284,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9583,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28566,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

165526,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
49808,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
49808,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
197778,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
197778,5
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10317,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
64879,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3840,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20687,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
181,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
97874,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
535401,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
104314,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104314,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104314,0
2
Әлеуметтiк көмек
351843,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
351843,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
159916,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6253,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23393,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20954,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1386,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
43151,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38357,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
20284,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9583,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28566,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

10612,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3145,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
5312,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5312,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5312,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13974,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13974,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13974,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
12589,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1385,0
12
Транспорт и коммуникации
428065,0
1
Автомобильный транспорт
428065,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
428065,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
128160,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
299905,0
13
Прочие
25549,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10410,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
10410,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
10410,0
9
Прочие
15139,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13304,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
13304,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
1835,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1835,0
15
Трансферты
402572,8
1
Трансферты
402572,8
452
Отдел финансов района (города областного значения)
402572,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов

10612,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3145,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
5312,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5312,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5312,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13974,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13974,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13974,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12589,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1385,0
12
Көлiк және коммуникация
428065,0
1
Автомобиль көлiгi
428065,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
428065,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
128160,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
299905,0
13
Басқалар
25549,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
10410,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
10410,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10410,0
9
Басқалар
15139,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
13304,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13304,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
1835,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1835,0
15
Трансферттер
402572,8
1
Трансферттер
402572,8
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
402572,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару