О районном бюджете Амангельдинского района на 2019-2021 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 25 декабря 2018 года № 253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 декабря 2018 года № 8197. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 817 827,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 278 740,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 713,9 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 512,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 496 862,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3 835 729,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 607,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 875,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 268,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46 508,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 508,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 12.11.2019 № 331 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2019–2021 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сел, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2019 год Амангельдинскому сельскому округу – 145388,0 тысяч тенге;
на 2020 год Амангельдинскому сельскому округу – 146511,0 тысяч тенге;
на 2021 год Амангельдинскому сельскому округу – 147400,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на развитие рынка труда;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
на внедрение электронной очереди в 1 класс;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы.

Амангелді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 253 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 8197 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 817 827,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 278 740,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 713,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 16 512,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 496 862,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 835 729,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 28 607,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 37 875,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 268,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 508,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 508,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 12.11.2019 № 331 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2019 жылға Амангелді ауылдық округі – 145388,0 мың теңге;
2020 жылға Амангелді ауылдық округі – 146511,0 мың теңге;
2021 жылға Амангелді ауылдық округі – 147400,0 мың теңге.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттерінің түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
еңбек нарығын дамытуға;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
1 сыныпқа электрондық кезекті енгізуге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарды өтеуге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 37875,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2019 год в сумме 2647,0 тысяч тенге.
6. Объем субвенции на 2019 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 2093154,0 тысяч тенге.

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 37875,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған Амангелді ауданының жергілікті атқарушы орган резерві – 2647,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 2093154,0 мың теңге.

7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов Амангельдинского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 5, 6, 7.
10. Утвердить на 2019-2021 годы распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами Амангельдинского района согласно приложениям 8, 9, 10.

7. Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2019-2021 жылдарға арналған Амангелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
10. 2019-2021 жылдарға арналған Амангелді ауданының ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына бөлінетін трансферттер тізімі 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.