Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 26 января 2018 года № 211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 16 февраля 2018 года № 7512. Утратило силу решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 19 июля 2018 года № 277
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 19.07.2018 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии С. Лысоченко
Секретарь районного маслихата А. Тюлюбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющая обязанности руководителя
государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства акимата
Карабалыкского района"
________________________ С. Зейналова
"26" января 2018 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения"Отдел земельных отношений
акимата Карабалыкского района"
___________________________ А. Аманов
"26" января 2018 года
Приложение
к решению маслихата
от 26 января 2018 года
№ 211
План по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Карабалыкского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы);

Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 211 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 ақпанда № 7512 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2018 жылғы 19 шілдедегі № 277 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 19.07.2018 № 277 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңына сәйкес, Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектентыс сессия төрағасы С. Лысоченко
Аудандық мәслихатының хатшысы А. Тюлюбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарабалық ауданы әкімдігінің ауыл
шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі
басшысының міндетін атқарушы
__________________________ С. Зейналова
"26" қаңтар 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарабалық ауданы әкімдігінің жер
қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ А. Аманов
"26" қаңтар 2018 жыл
Мәслихаттың
2018 жылғы 26 қаңтардағы
№ 211 шешіміне
қосымша
Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қарабалық ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2018-2019 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қарабалық ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);

2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Карабалыкского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
2019
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Карабалыкскому району составляет 189915 гектар.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 116304 гектара, на землях населенных пунктов 53215 гектар, на землях лесного фонда 4067 гектар, на землях запаса 16329 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование поселков, сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
поселок Карабалык
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
2
Бурлинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
3
Боскольский
весенний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
4
Есенкольский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
5
Карабалыкский
весенний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
6
Кустанайский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
7
Михайловский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
8
Новотроицкий
летний сезон
весенний сезон
весенне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
весенне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
9
Побединский
весенний сезон
весенне-осенний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенне-осенний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
10
Славенский
летний сезон
весенний сезон
весенне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
весенне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
11
Смирновский
весенний сезон
весенне-осенний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенне-осенний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
12
Станционный
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
13
Урнекский
летний сезон
весенний сезон
весенне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенний сезон
весенне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
14
село Тогузак
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
15
Белоглиновский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон

2018-2019 жылдарға
жайылымды басқару және
оларды қолдану жоспарына
2-қосымша
Жоспармен айналысудың қолайлы схемалары
Қарабалық ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
2019
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қарабалық ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Қарабалық ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 189915 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 116304 гектар, елді мекендердің жерлерінде 53215 гектар, орман қоры жерлерінде 4067 гектар, босалқы жерлерінде 16329 гектар.
Қарабалық ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтарға жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
Қарабалық ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қарабалық ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы ануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қарабалықауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтердің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Қарабалық кенті
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
2
Бөрлі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
3
Бозкөл
көктемгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
4
Есенкөл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
5
Қарабалық
көктемгі мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
6
Қостанай
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
7
Михайлов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
8
Новотроицк
жазғы мезгіл
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
9
Победа
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
10
Славен
жазғы мезгіл
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
11
Смирнов
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-күзгі мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
12
Станционный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
13
Өрнек
жазғы мезгіл
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі мезгіл
көктемгі-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
14
Тоғызақ ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
15
Белоглин
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл