О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 199 "О районном бюджете Костанайского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 20 ноября 2018 года № 334. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 ноября 2018 года № 8122. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 199 "О районном бюджете Костанайского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7464, опубликовано 17 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 12726864,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3224565,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 30814,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 387779,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 9083706,9 тысяч тенге;
2) затраты - 13937619,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 86617,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 118997,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 32379,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1297371,7 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1297371,7 тысяча тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 118997,0 тысяч тенге.";
подпункт 5) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"5) развитие рынка труда в сумме 29260,0 тысяч тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 17504,0 тысячи тенге, на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 10072,0 тысячи тенге, на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 1684,0 тысячи тенге;";

Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 199 "Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2018 жылғы 20 қарашадағы № 334 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 қарашада № 8122 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 199 "Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7464 болып тіркелген, 2018 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12726864,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3224565,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 30814,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 387779,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 9083706,9 мың теңге;
2) шығындар - 13937619,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 86617,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 118997,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 32379,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1297371,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1297371,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 118997,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) еңбек нарығын дамытуға 29260,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 17504,0 мың теңге сомасында, адамдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 10072,0 мың теңге сомасында, жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 1684,0 мың теңге сомасында;";

подпункт 2) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"2) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 26831,0 тысяча тенге;";
подпункт 8) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8) создание, содержание и приобретение биологических активов и оргтехники для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" в сумме 29122,0 тысячи тенге, коммунальные расходы, приобретение медикаментов, спортивного инвентаря, продуктов питания для животных и на заработную плату одной штатной единицы заведующего конным хозяйством для коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" в сумме 7887,8 тысяч тенге, на текущий ремонт, восстановление выпавших бетонных блоков, текущий ремонт трибун и частичное ограждение конно-спортивной площадки 19000,0 тысяч тенге;";
подпункты 11), 12) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"11) текущий ремонт здания летнего оздоровительного комплекса в селе Садовое в сумме 416187,9 тысяч тенге;
12) частичную замену поливной системы, приобретение спортивного инвентаря, специализированной техники по уходу за гольф - полями и запасных частей коммунальному государственному учреждению "Спортивная школа гольфа" Отдела физической культуры и спорта акимата Костанайского района в сумме 38383,0 тысячи тенге;";
подпункт 14) пункта 8 указанного решения исключить;
подпункт 23) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"23) заработную плату педагогам дополнительного образования IТ-классов в сумме 771,8 тысяча тенге, на выплату заработной платы работникам образования в сумме 70000,0 тысяч тенге;";
пункт 8 указанного решения дополнить подпунктами 25), 26) следующего содержания:
"25) на разработку технико-экономического обоснования по проекту "Строительство газовой котельной и тепловых сетей для теплоснабжения новых микрорайонов в селе Мичуринское и поселке Затобольск Костанайского района", согласно генеральному плану в сумме 20306,4 тысяч тенге;
26) на приобретение имущественного комплекса для организации деятельности детского отдыха в сумме 630000,0 тысяч тенге.";
подпункты 2), 3) пункта 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 601046,3 тысяч тенге;

көрсетілген шешімнің 8-тармағының 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға 26831,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін құруға, ұстауға және биологиялық активтер мен ұйымдастыру техникаларын сатып алуға 29122,0 мың теңге сомасында, коммуналдық шығыстар, дәрілік заттар, спорттық мүккамал құралдарын, жануарлар үшін азық-түліктерді сатып алуға және "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі үшін ат шаруашылығы меңгерушісінің бір штаттық бірлік жалақысына 7887,8 мың теңге сомасында, ағымдағы жөндеуге, түсіп қалған бетон блоктарын қалпына келтіруге, трибуналарды ағымдағы жөндеуге және атты-спорттық алаңды ішінара қоршауға 19000,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 11), 12) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"11) Садовое ауылында жазғы сауықтыру кешенінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге 416187,9 мың теңге сомасында;
12) Қостанай ауданы әкімдігінің Дене шынықтыру және спорт бөлімі "Гольфтан спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне суарылатын жүйені ішінара ауыстыруға, спорттық мүккамал құралдарын, гольф алаңын күту бойынша арнайы техника және қосалқы бөлшектер сатып алуға 38383,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 14) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 23) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"23) IT-сыныптарға қосымша білім беретін педагогтарға жалақы 771,8 мың теңге сомасында, білім беру қызметкерлеріне жалақы төлеуге 70000,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы мынадай мазмұндағы 25), 26) тармақшаларымен толықтырылсын:
"25) бас жоспарға сәйкес "Қостанай ауданының Мичуринское ауылында және Затобол кентінде жаңа шағын аудандарды жылытумен жабдықтау үшін газ қазандықтары мен жылыту жүйелерін салу" жобасы бойынша техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге 20306,4 мың теңге сомасында;
26) балалар демалыс қызметін ұйымдастыру үшін мүліктік кешен сатып алуға 630000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағының 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 601046,3 мың теңге сомасында;

3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 84234,9 тысячи тенге;";
подпункт 5) пункта 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"5) благоустройство береговой зоны летнего оздоровительного комплекса в селе Садовое с устройством крытого павильона на воде в сумме 167875,1 тысяч тенге;";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель внеочередной сессии Костанайского районного маслихата А. Аксаутова
Секретарь Костанайского районного маслихата Б. Копжасаров
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов" акимата
Костанайского района
_____________ З. Кенжегарина
20 ноября 2018 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 ноября 2018 года № 334
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2017 года № 199
Районный бюджет на 2018 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 84234,9 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 9-тармағының 5) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"5) Садовое ауылында суда жабық павильонды орналастырумен жазғы сауықтыру кешенінің жағалау аймағын абаттандыруға 167875,1 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының кезектен тыс сессиясының төрайымы А. Аксаутова
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы Б. Копжасаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ З. Кенжегарина
2018 жылғы 20 қараша
Мәслихаттың
2018 жылғы 20 қарашадағы
№ 334 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 199 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1111,0

005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1111,0