Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Баянаульскому району на 2018 - 2019 годы
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 5 января 2018 года № 141/23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 24 января 2018 года № 5831. Утратило силу решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 24 октября 2018 года № 201/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 24.10.2018 № 201/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию в Баянаульском районе на 2018 - 2019 годы.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Баянаульского районного маслихата по вопросам социально-экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Алтынбек
Секретарь районного маслихата Т. Қасен
Утвержден
решением Баянаульского
районного маслихата
от 05 января 2018 года № 141/23
План по управлению пастбищами и их использованию
по Баянаульскому району на 2018 - 2019 годы
1. Общие сведения
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Баянаульскому району на 2018 - 2019 годы (далее – План) разработан в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказами Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ", и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ".

Баянауыл ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 5 қаңтардағы № 141/23 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 24 қаңтарда № 5831 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 қазандағы № 201/34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 24.10.2018 № 201/34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8–бабының 1) тармақшасына, 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Баянауыл ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Баянауыл аудандық мәслихатының әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері, жоспар мен бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Алтынбек
Аудандық мәслихатының хатшысы Т. Қасен
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
05 қаңтардағы
№ 141/23 шешімімен
бекітілді
Баянауыл ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Жалпы мәліметтер
1. Баянауыл ауданы бойынша 2018 - 2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрықтарына сәйкес әзірленді.

2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Баянаульского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Баянаульского района, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту Баянаульского района с обозначением внешних, внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, трубчатым колодцам), составленную согласно норме потребления воды на территории Баянаульского района, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Баянаульского района, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при сельском округе и поселке на территории Баянаульского района, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ Баянаульского района, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 7 к настоящему Плану.
4. План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
2. Состояние земельного фонда района
5. Баянаульский район образован в 1928 году, расположен в юго-западной части Павлодарской области. С севера граничит с городом Экибастуз, с юга и запада с Карагандинской областью, с северо-востока с сельской зоной города Аксу, с восточной стороны – с Майским районом. Центр района – село Баянаул.

2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерінің алдын алу мақсатында қабылданды.
3. Жоспардың мазмұны:
1) осы жоспардың 1-қосымшасына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Баянауыл ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) осы жоспардың 2-қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) осы жоспардың 3-қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы, ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) осы жоспардың 4-қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданы аумағында су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, құбырлы құдықтарға) жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы;
5) осы жоспардың 5-қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) осы жоспардың 6-қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданы аумағында ауылдық округі және кенті маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) осы жоспардың 7-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін Баянауыл ауданының жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;
4. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
2. Аудан жер қорының жағдайы
5. Баянауыл ауданы 1928 жылы құрылған, Павлодар облысының оңтүстік-батыс жағында орналасқан. Солтүстік жағынан Экібастұз қаласымен, оңтүстік және батыс жағынан Қарағанды облысымен, солтүстік-шығыс жағынан Ақсу қаласының ауылдық аймағымен, шығыс жағынан Май ауданымен шектеседі. Аудан орталығы – Баянауыл ауылы.

Административно-территориальное деление Баянаульского района состоит из 38 сельских населенных пунктов, расположенных в 13 сельских округах и одном поселке.
Климат района – резко-континентальный. Средняя температура в январе -14ºС - -16ºС, в июле +18ºС - +20ºС. Среднегодовое количество осадков колеблется от 270 до 277 миллиметров. Снежный покров окончательно устанавливается в конце ноября. Господствуют юго-западные и северные ветры.
6. Общая площадь земель Баянаульского района 1850775 гектаров (далее – га), из них пастбищные земли – 1488087 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 874094 га;
земли населенных пунктов – 295334 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного не сельскохозяйственного назначения – 6967 га;
земли лесного фонда – 127 га;
земли водного фонда – 3464 га;
земли запаса – 602336 га;
земли особо охраняемых природных территорий – 68453 га.
3. Описание пастбищ
7. Почвенный покров представлен темно-каштановыми образованиями, местами – солонцами и солончаками. Пастбища, в связи с природно-климатической особенностью относятся к природным пастбищам. Культурных и аридных пастбищ нет.
Насчитывается примерно 441 вид высших сосудистых растений, относящихся к 4 отделам, 6 классам, 72 семействам и 260 родам. Наиболее обильными являются растения из семейства сложноцветных, злаковых, розоцветных и бобовых.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 4,1 центнер/га.
Фонд кормов пастбищ используется в пастбищный период продолжительностью 170 – 180 дней.
4. Использование пастбищ
8. Основными пользователями пастбищ являются сельскохозяйственные формирования. Скот населения в населенных пунктах пасется на отведенных землях.
Площадь естественных пастбищ – 1488087 га.
Эффективное использование природных пастбищ – это предотвращение деградаций пастбищ, осуществление мер по улучшению, что является неотложной задачей для собственников и землепользователей.
9. Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории района составляет: 61616 голов крупного рогатого скота, 95172 голов мелкого рогатого скота, 25039 лошадей.
10. Сформированные стада, отары, табуны сельскохозяйственных животных по видам распределились следующим образом:
246 стад крупного рогатого скота;
190 отар мелкого рогатого скота;
125 табунов лошадей.
5. Ветеринарно-санитарные объекты
11. В Баянаульском районе действуют 33 ветеринарно-санитарных объекта, в том числе 16 скотомогильников, 14 ветеринарных пунктов, 3 убойных пункта.

Аумақтық-әкімшілік бөлінісі 13 ауылдық округте және бір кентінде орналасқан 38 елді мекендерден тұрады.
Аудан климаты қатал континенттік. Қаңтардың орташа температурасы -14ºС – -16ºС, шілденің +18ºС - +20ºС. Жауын-шашынның орташа жылдық мөлшері 270 мен 277 миллиметр арасында. Қар жамылғысы қараша айының соңында орнығады. Оңтүстік-батыс және солтүстік желдер басым.
6. Аудан жерлерінің жалпы жер көлемі 1850775 гектар (бұдан әрі - га). Соның ішінде жайылымдар - 1488087 га.
Санаттары бойынша жерлер келісідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 874094 га;
елді мекендердің жерлері - 295334 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 6967 га;
орман қорының жерлері – 127 га;
су қорының жерлері – 3464 га;
қордағы жерлері – 602336 га;
ерекше қорғалатың табиғи аумақ – 68453 га.
3. Жайылым сипаттамасы
7. Топырақ жамылғысы күңгірт-құба түзінділермен ұсынылған, кей жерлерде – сор және сортаң. Жайылымдар табиғи-климаттық ерекшелігіне байланысты табиғи жайылымдарға жатады. Мәдени және құрғақ жайылымдар жоқ.
Жалпы 4 бөлімшелер, 6 класстар, 72 тұқымдастар мен 260 тегіне тиесілі, шамамен жоғары тамырлы өсімдіктердің 441 түрі есептеледі. Ең мол күрделігүлдес, дәнді, раушангүлдес және бұршақтұқымдас өсімдіктер болып табылады.
Жайылымдық алқаптардың орташа астық өнімділігі 4,1 центнер/га құрайды.
Жайылымдар азықтарының қоры жайылымдық кезеңде 170-180 күн ұзақтығымен пайдаланылады.
4. Жайылымдарды пайдалану
8. Негізгі жайылым пайдаланушылары ауыл шаруашылығы құрылымдары болып табылады. Тұрғын халықтың мал басы елді мекендерге тиесілі жерлерде бағылады.
Табиғи жайылымдардың көлемі – 1488087 га.
Табиғи жайылымдарды тиімді пайдалану – бұл жайылым құлдырауын алдын алу, жақсарту жөніндегі шараларды жүзеге асыру болып табылады, бұл меншік иелері мен жер пайдаланушылары үшін кейінге қалдыруға болмайтын тапсырма.
9. Аудан аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны: 61616 бас ірі қара мал, 95172 бас қой-ешкі, 25039 жылқы құрайды.
10. Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша қалыптастырылған үйірлер, отарлар, табындар келесідей бөлінген:
ірі қара мал 246 үйір;
ұсақ мал 190 отар;
жылқылар 125 табын.
5. Ветеринариялық-санитарлық объектілер
11. Баянауыл ауданында ветеринариялық-санитарлық 33 объект қызмет істейді, соның ішінде 16 мал көмінділері, 14 мал дәрігерлік, 3 мал соятын пункт.

6. Сервитуты для прогона скота
12. В Баянаульском районе сервитуты для прогона скота не установлены.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Баянаульского района
в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и
землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Баянаульского района
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Карта Баянаульского района с обозначением внешних,
внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе
сезонных объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам
(озерам, рекам, прудам, трубчатым колодцам), составленную согласно
норме потребления воды на территории Баянаульского района
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья
сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц,
у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые
пастбища на территории Баянаульского района
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных
на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц,
не обеспеченных пастбищами, расположенными при
сельском округе и поселке на территории Баянаульского района
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Баянаульскому
району на 2018 - 2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ
Баянаульского района, устанавливающий сезонные маршруты
выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование
Сроки выхода животных в пастбища
Срок возврашения животных с пастбища
1
Аксанский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
2
Баянаульский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
3
Бирликский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
4
Жанажольский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
5
Жанатлекский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
6
Каратомарский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
7
Кундыкольский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
8
Куркелинский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
9
Кызылтауский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
10
поселок Майкайн
вторая половина апреля
вторая половина октября
11
Сатпаевский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
12
Торайгырский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
13
Узунбулакский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября
14
Шоптыкольский сельский округ
вторая половина апреля
вторая половина октября

6. Малды айдап өтуге арналған сервитуттар
12. Баянауыл ауданында малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленбеген.
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің
меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Баянауыл ауданы
аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
2-қосымша
Баянауыл ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Баянауыл ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық
жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары,
жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Баянауыл ауданы аумағында су тұтыну нормасына сәйкес жасалған
су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, құбырлы құдықтарға)
жайылым пайдаланушылардың қол жеткізу схемасы
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Баянауыл ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе)
заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал
басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және
оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Баянауыл ауданы аумағында ауылдық округі және кенті маңында
орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе)
заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал
басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Баянауыл ауданы бойынша
2018 - 2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың
маусымдық маршруттарын белгілейтін Баянауыл ауданының
жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Атауы
Шалғай жайылымға малдардың айдан шығарылу мерзімі
Шалғай жайылымнан малдардың қайтарылу мерзімі
1
Аксан ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
2
Баянауыл ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
3
Бірлік ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
4
Жаңажол ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
5
Жаңатілек ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
6
Каратомар ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
7
Күркелі ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
8
Кызылтау ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
9
Құндыкөл ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
10
Майқайың кенті
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
11
Сәтбаев ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
12
Торайгыр ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
13
Ұзынбұлақ ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы
14
Шөптікөл ауылдық округі
сәуірдің екінші жартысы
қазанның екінші жартысы