Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 декабря 2018 года № 5088
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 194 776 244,4 тысячи тенге:
налоговые поступления – 15 595 455,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 290 449,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 074,5 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 177 889 265,3 тысячи тенге;
2) затраты – 193 188 064,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 063 625,1 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 10 394 685,4 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 458 310,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 105 007 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 105 007 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 546 797,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -3 546 797,6 тысячи тенге:
поступление займов – 8 961 996,3 тысячи тенге;
погашение займов – 12 830 867,1 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 322 073,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 04.10.2019 № 37/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 11.11.2019 № 38/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.
3. Установить на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 16 процентов.

2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 желтоқсанда № 5088 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға, оның ішінде 2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 194 776 244,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 595 455,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 290 449,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 074,5 мың тенге;
трансферттер түсімі – 177 889 265,3 мың теңге;
2) шығындар – 193 188 064,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 063 625,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 394 685,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 458 310,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 105 007 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 105 007 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 546 797,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -3 546 797,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 961 996,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 830 867,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 322 073,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 04.10.2019 № 37/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 11.11.2019 № 38/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшін төлемақы;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы.
3. Облыстық бюджетке аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын 2019 жылға бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 16 пайыз.

4. Установить на 2019 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 84 процентов, город Петропавловск – 100 процентов.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
6. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2019 год 37 326 517 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому – 3 724 813 тысячи тенге;
Акжарскому – 2 268 264 тысячи тенге;
Аккайынскому – 2 093 310 тысяч тенге;
Есильскому – 2 998 914 тысячи тенге;
Жамбылскому – 3 150 802 тысячи тенге;
Магжана Жумабаева – 3 389 430 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 3 582 350 тысяч тенге;
Мамлютскому – 2 257 061 тысяча тенге;
имени Габита Мусрепова – 3 428 259 тысяч тенге;
Тайыншинскому – 3 748 245 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 1 685 272 тысячи тенге;
Уалихановскому – 2 379 966 тысяч тенге;
Шал акына – 2 385 819 тысяч тенге;
город Петропавловск – 234 012 тысячи тенге.
8. Учесть в областном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
2) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
3) выплату компенсации за наем (аренду) жилья сотрудникам строевых подразделений дорожно-патрульной полиции, участковым инспекторам полиции и участковым инспекторам полиции по делам несовершеннолетних;
4) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
5) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
6) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;

4. Аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салық түсімдерінің жалпы сомасын 2019 жылға бөлу белгіленсін:
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 84 пайыз, Петропавл қаласы - 100 пайыз.
5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысы бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді көрсетуді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар.
6. Облыстық бюджет түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 2019 жылға 37 326 517 мың теңге болып белгіленсін, соның ішінде:
Айыртау – 3 724 813 мың теңге;
Ақжар – 2 268 264 мың теңге;
Аққайың – 2 093 310 мың теңге;
Есіл – 2 998 914 мың теңге;
Жамбыл – 3 150 802 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев - 3 389 430 мың теңге;
Қызылжар – 3 582 350 мың теңге;
Мамлют – 2 257 061 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 3 428 259 мың теңге;
Тайынша – 3 748 245 мың теңге;
Тимирязев – 1 685 272 мың теңге;
Уәлиханов – 2 379 966 мың теңге;
Шал ақын – 2 385 819 мың теңге;
Петропавл қаласы – 234 012 мың теңге.
8. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
2) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
3) жол-патрульдік полицияның саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне, учаскелік полиция инспекторларына және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларына тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге;
4) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
5) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
6) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;

7) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
8) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
9) повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности;
10) выплату государственной адресной социальной помощи;
11) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
12) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
13) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
14) развитие рынка труда;
15) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
16) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
17) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019);
18) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019);
19) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019);
20) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019);
21) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019);
22) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019);
23) исключен решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11.11.2019 № 38/1 (вводится в действие с 01.01.2019);
24) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
25) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
26) пропаганду здорового образа жизни;
27) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунного дефицита;
28) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
29) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;

7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
8) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
9) ауылдық жерде жұмыс істейтін орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
11) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
12) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
13) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
14) еңбек нарығын дамытуға;
15) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
16) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
17) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
18) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
19) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
20) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
21) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
22) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
23) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 11.11.2019 № 38/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
24) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
25) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
26) саламатты өмір салтын насихаттауға;
27) жұқтырылған иммунитет тапшылығы синдромының профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
28) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
29) төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге;

30) капитальный ремонт объектов образования;
31) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
32) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
33) повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
34) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"";
35) приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
36) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2019-2021 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 28.12.2018 № 27/13 (вводится в действие с 01.01.2019); от 21.06.2019 № 34/3 (вводится в действие с 01.01.2019); от 18.07.2019 № 35/2 (вводится в действие с 01.01.2019); от 04.10.2019 № 37/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
8-1. Учесть в областном бюджете на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования по рабочим квалификациям;
2) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
3) реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек";
4) выплату государственной адресной социальной помощи.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 18.07.2019 № 35/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть в областном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе на:

30) білім беру объектілерін күрделі жөндеу;
31) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
33) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
34) ""Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
35) жұмыс күші жоқ мол аймақтардан келген қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алу;
36) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 28.12.2018 № 27/13 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.06.2019 № 34/3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2019 № 35/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.10.2019 № 37/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-1. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
1) жұмыс біліктілігі бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындарға стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
2) көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан балалар үшін жоғары білімі бар мамандарды дайындауға мемлекеттік тілім беру тапсырысын орналастыруға;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
4) атаулы мемлекеттік көмек төлеміне.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 18.07.2019 № 35/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері ескерілсін, соның ішінде:

1) строительство и реконструкцию объектов образования;
2) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2018 года № 372 "Об утверждении Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер"" (далее – Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер");
3) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
4) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Государственной программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
5) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития регионов до 2020 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 767 "Об утверждении Государственной программы развития регионов до 2020 года" (далее – Государственная программа развития регионов до 2020 года);
6) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы развития регионов до 2020 года;
7) развитие транспортной инфраструктуры;
8) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2020 года;
9) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522 "Об утверждении Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
10) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2019-2021 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 18.07.2019 № 35/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть в областном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства в областных центрах.

1) білім объектілерін салуға және реконструкциялауға;
2) "Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 22 маусымдағы № 372 қаулысымен бекітілген "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде (бұдан әрі - "Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) "Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
4) "Нұрлы жер" мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 767 "Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі - Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы) шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
7) көлiк инфрақұрылымын дамытуға;
8) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
9) "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
10) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту.
Көрсетілген республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттерін бөлу 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 18.07.2019 № 35/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін, соның ішінде:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
облыс орталықтарында кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.

Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2019-2021 годы.
10-1. Учесть в областном бюджете на 2019 год бюджетные кредиты из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек".
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 18.07.2019 № 35/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год поступление трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска в сумме 2 499 007 тысяч тенге, в связи:
с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год – 1 663 925 тысяч тенге;
с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование – 835 082 тысячи тенге.
Распределение сумм поступлений трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2019-2021 годы.
11-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска в сумме 5 135 633 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 14.02.2019 № 30/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 10.04.2019 № 32/10 (вводится в действие с 01.01.2019).
11-2. Предусмотреть расходы областного бюджета на 2019 год за счет возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2018 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, в том числе за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 14.02.2019 № 30/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Көрсетілген сомаларды бөлу 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10-1. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферт қаражатынан бюджеттік кредиттер ескерілсін, оның ішінде:
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуды қолдауға.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 18.07.2019 № 35/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен 2 499 007 мың теңге сомасында трансферт түсімдері көзделсін:
жұмыс берушімен міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауыстырылуына байланысты - 1 663 925 мың теңге;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің төмендеуіне байланысты – 835 082 мың теңге.
Аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен трансферт түсімдерінің сомаларын бөлу 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11-1. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне 5 135 633 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 14.02.2019 № 30/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 10.04.2019 № 32/10 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11-2. 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен берілген 2018 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен 2019 жылға арналған облыстық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 14.02.2019 № 30/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару үрдісінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2019 год в сумме 11 199,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 04.10.2019 № 37/1 (вводится в действие с 01.01.2019).
14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
17. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2019 год в размере 34 747 483,9 тысячи тенге.
18. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

13. 2019 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының резерві 11 199,7 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 04.10.2019 № 37/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
15. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.
16. Аудандар бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.
17. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2019 жылға 34 747 483,9 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
18. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тіліндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В.Мантариди
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение 1 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2019 год

3) осы шешімді ресми жарияланған соң оны Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
19. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы
В.Мантариди
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджеті

55 133,8
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
494 432
073
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный ремонт объектов дошкольного образования
200 715
075
Целевые текущие трансферты бюджетам районным (городов областного значения) бюджетам на капитальный ремонт объектов школьного образования
3 922 980
078
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
4 799 758
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 053 864
285
Управление физической культуры и спорта области
1 537 330
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 116 412
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
420 918
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 691 584,4
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 690 867,7
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
716,7
05
Здравоохранение
5 378 464,1
253
Управление здравоохранения области
5 297 642,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
116 478
006
Услуги по охране материнства и детства
183 256,9
007
Пропаганда здорового образа жизни
52 070
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
94 899
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
154
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
87 885
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
677 498
029
Областные базы специального медицинского снабжения
62 431
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
230
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 797 434
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
179 550,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
80 822
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения

55 133,8
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
494 432
073
Мектепке дейінгі білім беру нысандарын күрделі жөндеуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 715
075
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектеп білім беру нысандарын күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 922 980
078
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 799 758
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 053 864
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 537 330
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 116 412
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
420 918
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 691 584,4
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 690 867,7
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
716,7
05
Денсаулық сақтау
5 378 464,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 297 642,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 478
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
183 256,9
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
52 070
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
94 899
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
154
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 756
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
87 885
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
677 498
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
62 431
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
230
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 797 434
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
179 550,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
80 822
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау

80 822
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 463 999,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 723 612,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
132 545
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
552 446,5
003
Социальная поддержка инвалидов
247 678,7
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
60 501,5
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 621 785,7
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
54 529
015
Предоставление специальных социальных услуг длят детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
243 389
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 072
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
2 131 348,6
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 530,3
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
252 323
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 888
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
2 180 920
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

80 822
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 463 999,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 723 612,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 545
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
552 446,5
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
247 678,7
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
60 501,5
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 621 785,7
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
54 529
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
243 389
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 072
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 131 348,6
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 530,3
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
252 323
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 888
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 180 920
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

4 305
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
142 542
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37 807
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
15 001,5
261
Управление образования области
645 833,7
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
608 028,7
037
Социальная реабилитация
37 805
263
Управление внутренней политики области
28 114
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 114
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 736
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 736
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 343,7
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 343,7
298
Управление государственной инспекции труда области
57 359
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
57 359
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 452 301,4
253
Управление здравоохранения области
22 733
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
22 733
256
Управление координации занятости и социальных программ области
105 174,6
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
105 174,6
261
Управление образования области
47 900
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
47 900
273
Управление культуры, архивов и документации области
55 794
016
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
55 794
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 102 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

4 305
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
142 542
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37 807
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 001,5
261
Облыстың білім басқармасы
645 833,7
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
608 028,7
037
Әлеуметтік сауықтандыру
37 805
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28 114
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 114
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 736
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 736
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 343,7
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 343,7
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
57 359
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
57 359
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 452 301,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
22 733
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
22 733
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
105 174,6
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
105 174,6
261
Облыстың білім басқармасы
47 900
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
47 900
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
55 794
016
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
55 794
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 102 588
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

68 220,4
005
Капитальные расходы государственного органа
276
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
831 219
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 092 397,7
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 477 271,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3 549 611,4
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
83 591,8
285
Управление физической культуры и спорта области
193 994,2
010
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
193 994,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 924 117,6
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 171 108,6
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 753 009
098
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
3 000 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
7 936 284,4
263
Управление внутренней политики области
696 865
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
127 605
007
Услуги по проведению государственной информационной политики
569 260
264
Управление по развитию языков области
94 085
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков
38 599
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
53 534
003
Капитальные расходы государственного органа
1 952
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 957 778
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
62 616
005
Поддержка культурно-досуговой работы
173 693
007
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним

68 220,4
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
276
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
831 219
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 092 397,7
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 477 271,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 549 611,4
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
83 591,8
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
193 994,2
010
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
193 994,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 924 117,6
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 171 108,6
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 753 009
098
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 000 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
7 936 284,4
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
696 865
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 605
007
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
569 260
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
94 085
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 599
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
53 534
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 952
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 957 778
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 616
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
173 693
007
Тарихи-мәдени мұраны сақтауды және оған қолжетімділікті қамтамасыз ету

21 241,8
255
Управление сельского хозяйства области
41 414 238,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
208 820
002
Поддержка семеноводства
1 322 726,9
003
Капитальные расходы государственного органа
3 650
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 925,3
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
20 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
8 183 868,5
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 436,7
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 029,6
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 747 456
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 002 434,6
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
129 151
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 507 703,7
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
131 735
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
3 132 246
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 266 065
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 710 133,5
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
14 856,6
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
3 000
289
Управление предпринимательства и туризма области
200 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
200 000
719
Управление ветеринарии области

21 241,8
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
41 414 238,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
208 820
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
1 322 726,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 650
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 925,3
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
20 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
8 183 868,5
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 436,7
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 029,6
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 747 456
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 002 434,6
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
129 151
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 507 703,7
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
131 735
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 132 246
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 266 065
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 710 133,5
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
14 856,6
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
3 000
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
200 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
200 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы

206 624
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
76 112
003
Капитальные расходы государственного органа
714
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 088
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 765,6
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
107 944,4
729
Управление земельной инспекции области
51 901
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
51 901
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
803 584,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
753 264,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
97 146
003
Капитальные расходы государственного органа
3 400
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
40 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
35 000,5
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
477 717,9
129
Проведение текущих мероприятий по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации в городе Арысь Туркестанской области
100 000
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
50 320,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
47 320,3
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
12
Транспорт и коммуникации
20 339 569,8
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
20 339 569,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
73 119
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 140 434
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 080 943
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
757 000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
1 431 200,3
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 666 248,1
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

206 624
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 112
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
714
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 088
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
20 765,6
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
107 944,4
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
51 901
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 901
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
803 584,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
753 264,4
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 146
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 400
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
35 000,5
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
477 717,9
129
Түркістан облысы Арыс қаласындағы төтенше жағдайлардың салдарын жою бойынша ағымдағы іс-шаралар өткізу
100 000
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
50 320,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 320,3
003
Мемлекеттік органдар күрделі шығыстары
3 000
12
Көлiк және коммуникация
20 339 569,8
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
20 339 569,8
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 119
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 140 434
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 080 943
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
757 000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 431 200,3
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
5 666 248,1
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру

8 671 157,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 349 295,9
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
170 172,1
13
Прочие
14 612 908,9
253
Управление здравоохранения области
52 405,4
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
52 405,4
257
Управление финансов области
8 818 040,8
012
Резерв местного исполнительного органа области
11 199,7
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8 418 811,1
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
388 030
261
Управление образования области
513 160
076
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
298 540
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
214 620
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
751 443,6
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
751 443,6
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 508 609,6
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
443 304,2
035
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
287 947,7
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
270 841,1
059
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

8 671 157,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 349 295,9
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
170 172,1
13
Басқалар
14 612 908,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
52 405,4
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
52 405,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
8 818 040,8
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
11 199,7
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 418 811,1
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
388 030
261
Облыстың білім басқармасы
513 160
076
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
298 540
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
214 620
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
751 443,6
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
751 443,6
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 508 609,6
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
443 304,2
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
287 947,7
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
270 841,1
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

402 008,6
084
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
104 508
280
Управление индустриально-инновационного развития области
61 509
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
55 408
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
6 101
285
Управление физической культуры и спорта области
1 067 510
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 067 510
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
614 973,7
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2
092
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
614 971,7
289
Управление предпринимательства и туризма области
1 186 154,8
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
16 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
902 024
008
Поддержка предпринимательской деятельности
5 627,8
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
210 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек"
31 503
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
21 000
727
Управление экономики области
39 102
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
39 102
14
Обслуживание долга
363 585
257
Управление финансов области
363 585
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
32 448,3
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

402 008,6
084
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
104 508
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
61 509
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 408
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
6 101
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 067 510
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 067 510
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
614 973,7
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2
092
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
614 971,7
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
1 186 154,8
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
006
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
902 024
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
5 627,8
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
210 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
31 503
082
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
727
Облыстың экономика басқармасы
39 102
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
39 102
14
Борышқа қызмет көрсету
363 585
257
Облыстың қаржы басқармасы
363 585
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
32 448,3
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

257
Управление финансов области
1 639 073
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
1 639 073
Приложение 4 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе с синдромом приобретенного иммунного дефицита в Республике Казахстан

257
Облыстың қаржы басқармасы
1 639 073
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
1 639 073
2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Аталуы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында жұқтырылған иммунитет тапшылығы синдромының профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру