О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджете Аккайынского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2018 года № 26-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 декабря 2018 года № 5053
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1 "О бюджете Аккайынского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4470, опубликовано 16 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2948593,4 тысяч тенге:
налоговые поступления - 545103 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 12189,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 33116 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2358184,6 тысяч тенге;
2) затраты – 2980468,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29354,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 39682 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10327,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 61229,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61229,6 тысяч тенге:
поступление займов - 39682 тысяч тенге;
погашение займов – 10327,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 31874,8 тысяч тенге.";
в пункте 8:
первый абзац изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2018 год целевые трансферты в общей сумме 297397,6 тысяч тенге, в том числе на развитие 100000 тысяч тенге:";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) 7945 тысяч тенге на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы", в том числе:
3745 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками);
255 тысяч тенге на увеличение объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год;
3945 тысяч тенге на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 "2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 26-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 5053 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1, 5-тармақтарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 "2018-2020 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4470 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 16 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда баяндалсын:
"1. Аққайың ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2948593,4 мың теңге:
салықтық түсімдер - 545103 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 12189,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 33116 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2358184,6 мың теңге;
2) шығындар – 2980468,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29354,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 39682 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10327,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 61229,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 61229,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 39682 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10327,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 31874,8мың теңге.";
8 тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда баяндалсын:
"8. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 297397,6 мың теңге есепке алынсын, соның ішінде дамытуға 100000 мың теңге:";
5) тармақша мынадай редакцияда баяндалсын:
"5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 7945 мың теңге, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыш-тармен, нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына 3745 мың теңге;
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайтуына 255 мың теңге;
мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейтуіне 3945 мың теңге;";
6) тармақша мынадай редакцияда баяндалсын:

"6) 41922,1 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе:
4683 тысяч тенге - частичное субсидирование заработной платы;
8754,2 тысяч тенге - предоставление субсидий на переезд;
5412 тысяч тенге - молодежная практика;
12974,4 тысяч тенге – на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
10098,5 тысяч тенге - гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
ХХVI сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
А. Акмамбаева
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С. Муканов

"6) еңбек нарығын дамытуға 41922,1 мың теңге, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға - 4683 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар ұсыну - 8754,2 мың теңге;
жастар тәжірибесіне -5412 мың теңге;
тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге – 12974,4 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруына қоныс аударушыларға гранттар 10098,5 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының
ХХVI сессиясының төрайымы
Ә. Ақмамбаева
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
С. Мұқанов