О внесении изменений и дополнения в решение Айыртауского районного маслихата от 25 июля 2012 года № 5-6-3 "О Правилах оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11 мая 2018 года № 6-19-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 мая 2018 года № 4732. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 8-13-1
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29.03.2024 № 8-13-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 25 июля 2012 года № 5-6-3 "О Правилах оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13-3-161, опубликовано 6 сентября 2012 года в газетах "Айыртау таңы" и "Айыртауские зори") следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг, утвержденным указанным решением:
пункт 2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме.".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, на оплату:
1) расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;

"Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 шілдедегі № 5-6-3 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 мамырдағы № 6-19-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 мамырда № 4732 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 8-13-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 29.03.2024 № 8-13-1 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 шілдедегі № 5-6-3 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-3-161 тіркелген, "Айыртау таңы" және "Айыртауские зори" 2012 жылғы 6 қыркүйекте газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету қағидасындағы:
2- тармақ 5) тармақшамен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"5) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған заңды тұлға.".
3- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Тұрғын үй көмегiн төлеу жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен осы елдi мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) ұсынылады:
1) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;

2) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
3) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.".
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) представляет документы согласно стандарта государственной услуги "Назначение жилищной помощи", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" и оказывается через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и/или посредством веб-портала "электронного правительства".".
абзац второй пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. По результатам рассмотрения предоставленных документов уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней с момента сдачи документов выносит решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, о чем письменно извещает заявителя.".
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета заявителей.".
2. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XIX сессии Айыртауского районного
маслихата Северо-Казахстанской области
Секретарь Айыртауского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
С. ЕсенгалиевБ. Жанахметов
СОГЛАСОВАНО
Заместитель руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"      Р.Азбергенов
11 мая 2018 года
СОГЛАСОВАНО
Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области"      М.Рамазанова
11 мая 2018 года

2) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге;
3) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.".
8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) "Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы ұлттық экономика Министерінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызметтер стандартына сәйкес құжаттарды ұсынады және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетіледі.".
9-тармақтағы екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"9. Қабылдаған құжаттарды қарастыру нәтижесі бойынша уәкілетті орган құжаттарды тапсырған кезден сегіз жұмыс күні ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты шығарады, ол жайында өтініш берушіге жазбаша түрде хабарлайды.".
13-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"13. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді уәкілетті орган екінші деңгейдегі банктер арқылы өтініш берушінің дербес шоттарына аудару жолымен жүзеге асырады.".
2. Осы шешім бірінші рет ресми жарияланғаннан соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық маслихатының XIX сессиясының төрағасы С.ЕсенғалиевСолтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық маслихатының хатшысы       Б.Жанахметов
КЕЛІСІЛДІ
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы әкімдігінің жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысының орынбасары
_______________Р.Азбергенов
11 мамыр 2018 жыл
КЕЛІСІЛДІ
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы әкімдігінің экономика
және қаржы бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________М.Рамазанова
11 мамыр 2018 жыл