О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28 ноября 2018 года № 33/183. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 декабря 2018 года № 5056
В соответствии с пунктами 1, 4 статьи 106, пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2017 года № 23/115 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4489, опубликовано 23 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 3 605 252,5 тысяч тенге;
налоговые поступления 418 110 тысяч тенге;
неналоговые поступления 6 207,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 15 274 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 165 660,7 тысяч тенге;
2) затраты 3 670 359,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 55 661,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 79 365 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 23 703,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 120 768,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 120 768,7 тысяч тенге;
поступление займов 79 365 тысяч тенге;
погашение займов 23 703,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 65 106,8 тысяч тенге.";
пункт 1-5 изложить в следующей редакции:
"1-5. Предусмотреть в бюджете района на 2018 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 31,8 тысяч тенге.";

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 33/183 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 желтоқсанда № 5056 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106 - бабы 1, 4 - тармақтарына, 109 - бабы 1, 5 - тармақтарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 23/115 "2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4489 болып тіркелген, 2018 жылғы 23 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 605 252,5 мың теңге;
салықтық түсімдер 418 110 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 207,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 15 274 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 165 660,7 мың теңге;
2) шығындар 3 670 359,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 55 661,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 79 365 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 23 703,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 120 768,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 120 768,7 мың теңге;
қарыздар түсімі 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу 23 703,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын
қалдықтары 65 106,8 мың теңге.";
1-5 - тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1-5. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борышына және облыстық бюджеттің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге қызмет көрсетуге 31,8 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын";

в подпункте 4) пункта 10 слова "на субсидии работодателям" исключить;
в пункте 11 подпункты 9), 11) исключить;
пункт 11 дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) на субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
П. Гольцер
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова

10 - тармақтың 4) тармақшасында "жұмыс берушінің жәрдемақысына" сөзі алынып тасталсын;
11 - тармақтың 9), 11) тармақшалары алынып тасталсын;
11 - тармақ 13) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"13) Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үй жалдауға (жалға алуға) арналған шығыстарды өтеуге субсидиялар.";
Көрсетілген шешімнің 1, 4 – қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
П. Гольцер
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова

2) Затраты
3 670 359,3
01
Государственные услуги общего характера
313 307,7
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 643
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
103 327,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
103 327,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
138 599,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
135 441
022
Капитальные расходы государственного органа
3 158,5
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
12 034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12 034
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 703,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28 056,3
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
11 316
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
933
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
398,3
02
Оборона
10 018
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 018
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 386
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 958
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
674
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
1 075
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 075
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 075
04
Образование
2 518 601,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 788
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 788
464
Отдел образования района (города областного значения)

2) Шығындар
3 670 359,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
313 307,7
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18 643
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
103 327,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103 327,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
138 599,5
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
135 441
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 158,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 034
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 034
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 703,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 056,3
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 316
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
933
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
398,3
02
Қорғаныс
10 018
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 018
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 386
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 958
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
674
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 075
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 075
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 075
04
Білім беру
2 518 601,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 788
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 788
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

2 475 528
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
106 622
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 049
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 047
003
Общеобразовательное обучение
2 235 196
006
Дополнительное образование для детей
33 711
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 081
012
Капитальные расходы государственного органа
5 730
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 146
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 174
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 772
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
40 285,5
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
40 285,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
247 441,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 020,7
002
Программа занятости
72 698,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 229
005
Государственная адресная социальная помощь
16 558,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 093
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59 060
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7 767
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 615
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 848
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 705
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 925
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях

2 475 528
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
106 622
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
6 049
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 047
003
Жалпы білім беру
2 235 196
006
Балаларға қосымша білім беру
33 711
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 081
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 730
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 146
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 174
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 772
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
40 285,5
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
40 285,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
247 441,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 020,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
72 698,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 229
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 558,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 093
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
59 060
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 767
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 615
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 848
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 705
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 925
031
Жетiм балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау