О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 119 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 19 марта 2018 года № 148. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 апреля 2018 года № 4635
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы" от 22 декабря 2017 года № 119 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4483, опубликовано 19 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстанв электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018- 2020 годы (далее - бюджет района) согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 4960145 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 883101 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10378 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 47730 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4018936 тысяч тенге;
2) затраты - 4964030,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6169 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10822 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4653 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6169 тысяч тенге
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6169 тысяч тенге:
поступление займов - 10822 тысяч тенге;
погашение займов - 4653 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3885,8 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 6337 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2017 году, согласно приложению 9.";

"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 19 наурыздағы № 148 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 сәуірде № 4635 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабының 4-тармағына, 109-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 19 қаңтарда № 4483 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 19 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті (бұдан әрі - аудан бюджеті) тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4960145 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 883101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10378 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 47730 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 4018936 мың теңге;
2) шығындар – 4964030,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 6169 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10822 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4653 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 6169 мың теңге:
қарыздар түсімі - 10822 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4653 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3885,8 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 6337 мың теңге сомасында бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 9-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджеттік қаражаттар бос қалдықтарының және 2017 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары қарастырылсын.";

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 9 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
XXI сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области Л.Валяева
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области К.Шарипов
Приложение 1
к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 19 марта 2018 года № 148
Приложение 1
к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 119
Бюджет Тайыншинского района на 2018 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. Доходы

көрсетілген шешімге 1, 4-қосымшалары осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімге 3-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының XXI
сессиясының төрайымы В.Валяева
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы Қ.Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2018 жылғы 19 наурыздағы № 148 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешіміне 1-қосымша
Тайынша ауданының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер

11861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11861
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29895
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26252
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2063
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1230
015
Капитальные расходы государственного органа
350
02
Оборона
11593
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11593
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8185
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2560
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
848
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6845
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6845
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6845
04
Образование
3465803,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1686
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1686
464
Отдел образования района (города областного значения)
3426322,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21419
003
Общеобразовательное обучение
3034233
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
77251
006
Дополнительное образование для детей
40324,3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
193
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
73922
012
Капитальные расходы государственного органа
5290
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18190
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

11861
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11861
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29895
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
26252
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2063
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1230
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
02
Қорғаныс
11593
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11593
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8185
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2560
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
848
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6845
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6845
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
6845
04
Білім беру
3465803,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
1686
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1686
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3426322,3
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21419
003
Жалпы білім беру
3034233
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
77251
006
Балаларға қосымша білім беру
40324,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
193
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
73922
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5290
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18190
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер