Об утверждении бюджета района Шал акына на 2019-2021 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 32/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5149
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 316 646,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 306 318 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 504,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 943 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 993 881,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 323 181,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 016,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 558,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 551,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 551,7 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575 тысяч тенге;
погашение займов – 3 558,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 534,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 23.10.2019 № 41/1 (вводится в действие с 01.01.2019); в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 32/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5149 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 316 646,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 306 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 504,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 943 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 993 881,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 323 181,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 016,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 558,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 551,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 551,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 558,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 534,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 23.10.2019 № 41/1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 42/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен құрылды деп белгіленсін:
1) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын табыстар бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығын:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жерін;
тұрғылықты жері – қалған жеке тұлғалар үшін;

2) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
5) единого земельного налога;
6) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
7) акциза на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
8) платы за пользование земельными участками;
9) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
10) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
11) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2019 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
5. Утвердить поступление бюджетной субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района в сумме – 2 385 819 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджетные программы сельских округов на 2019 – 2021 годы, согласно приложениям 4, 5, 6.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 7.
8. Утвердить в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 1 237 933,3 тысяч тенге:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;

2) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
4) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салықтан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
7) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акцизден;
8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
9) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
10) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақысынан;
11) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрылады деп белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін.
5. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген бюджеттік субвенция түсімі – 2 385 819 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
7. 7-қосымшаға сәйкес 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында қысқартылуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 1 237 933,3 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;

2) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
4) на развитие рынка труда;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
6) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
10) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
11) на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
12) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;
13) на капитальный ремонт объектов образования;
14) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Утвердить в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 325 799,4 тысяч тенге:
1) на приобретение и доставку учебников;
2) на субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
3) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
4) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
5) на текущий ремонт дорог;
6) на гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
7) на строительство жилых домов в городе Сергеевка;
8) на разработку проектно-сметной документации на строительство водовода для сел Бирлик, Кенес, Жанажол, Жанаталап;
9) на проведение экспертизы проектно-сметной документации на строительство водовода для сел Бирлик, Кенес, Жанажол, Жанаталап.

2) халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттер енгізуге;
3) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
7) негізгі қызметкердің оқуда болған кезінде орнын ауыстырған мұғалімдердің жалақыларына қосымша төлемге;
8) білім берудің жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
9) ұлттық біліктілік тестілеуден өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігіне қосымша ақы төлеуге;
10) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
11) мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
12) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер;
13) білім беру нысандарының күрделі жөндеуіне;
14) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 42/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы трансферттер 325 799,4 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) оқулықтар алу және жеткізуге;
2) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (аренда) бойынша шығындардың орнын толтыруға субсидиялар үшін;
3) жұмылдыру орталықтарында оқытуға енгізе отыра мамандықтың еңбек нарығында талап етілу бойынша кадр жұмысшыларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға;
4) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
5) жолдарды ағымдағы жөндеуге;
6) қоныс аударушылардың гранттарына жаңа бизнес-жоспарын жүзеге асыруға;
7) Сергеевка қаласындағы тұрғын үйлердің құрылысына;
8) Бірлік, Кеңес, Жаңажол, Жаңаталап ауылдарында су шаруашылығы құрылысының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу үшін;
9) Бірлік, Кеңес, Жаңажол, Жаңаталап ауылдарында су шаруашылығы құрылысының жобалық сметалық-құжаттамасына сараптама жасау үшін.

Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 1 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Установить, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные изъятия, передаваемые из бюджета города Сергеевки в районный бюджет на 2019 год в сумме 18 243 тысяч тенге.
12. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2019 год в сумме 3 558,1 тысяч тенге.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 42/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2019 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 300 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 42/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
11. Аудандық бюджетте 2019 жылға арналған Сергеевка қаласының бюджетінен аудандық бюджетке берілетін 18 243 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны бекітілсін.
12. 2019 жылға жергілікті атқарушы органның қарыз лимиті 3 558,1 мың теңге сомасында белгіленсін.

Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 26.11.2019 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2019).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель
XXXII сессии маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Д. Садыков
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение 1 к решению маслихата района Шал акына от 27 декабря 2018 года №32/1
Бюджет района Шал акына на 2019 год

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мəслихатының 26.11.2019 № 42/2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
ХХХІІ сессиясының төрағасы
Д. Садықов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин
Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы №32/1 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті

233757
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14644
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6058
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
2705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10899
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
34957
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6189
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
138865,6
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
35471
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
35471
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
458251,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
455767,8
002
Программа занятости
135674,4
005
Государственная адресная социальная помощь
195974,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14895
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
738,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
42711
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11251,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22691
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1439
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30393
464
Отдел образования района (города областного значения)
2484
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2484
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
416984,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
415311,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
195188,5
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2300
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

233757
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14644
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6058
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
2705
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10899
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
34957
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6189
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
138865,6
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35471
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
35471
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
458251,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
455767,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
135674,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
195974,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14895
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
738,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
42711
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11251,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22691
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1439
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30393
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2484
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2484
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
416984,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
415311,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
195188,5
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2300
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

13054
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
500
006
Организация санитарного убоя больных животных
500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
4272
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
500
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43047
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9890
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9730
007
Капитальные расходы государственного органа
160
12
Транспорт и коммуникации
89311
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5203
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5203
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84108
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
82163
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1945
13
Прочие
31181
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8773
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18774
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развитие регионов до 2020 года
18774
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3634
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1300
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
747
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
1587
14
Обслуживание долга
4,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4,3

13054
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
500
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
500
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
4272
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
500
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43047
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9890
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9730
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
160
12
Көлік және коммуникация
89311
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5203
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5203
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84108
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
82163
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1945
13
Басқалар
31181
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8773
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8773
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
18774
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
18774
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3634
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1300
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
747
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1587
14
Борышқа қызмет көрсету
4,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4,3

6624,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6624,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5938,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
125,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
561,0
04
Образование
2047387,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
26727,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
26727,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4621,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4621,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1987243,0
003
Общеобразовательное обучение
1688435,0
006
Дополнительное образование для детей
60650,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190,0
023
Методическая работа
11471,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
166944,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12044,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
5766,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9772,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9865,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6666,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15440,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
28796,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
28796,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
131776,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129637,0
002
Программа занятости
17257,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12249,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

6624,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6624,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5938,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
125,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
561,0
04
Білім беру
2047387,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
26727,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
26727,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4621,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4621,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1987243,0
003
Жалпы білім беру
1688435,0
006
Балаларға қосымша білім беру
60650,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190,0
023
Әдістемелік жұмыс
11471,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
166944,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12044,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
5766,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9772,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9865,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
6666,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15440,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
28796,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
28796,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
131776,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129637,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17257,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12249,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек