VІ шақырылған облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 167-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 275-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 4298 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыстық мәслихаттың депутаттарының 2018-2020 жылдарға арналған облыс бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, VI шақырылған Атырау облыстық мәслихаты ХХVІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. VІ шақырылған облыстық мәслихаттың ХІХ сессиясының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 167-VІ "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4023 тіркелген, 2018 жылы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасында:
"222 572 421" деген сандар "221 855 220" деген сандармен ауыстырылсын;
"95 930 685" деген сандар "95 500 763" деген сандармен ауыстырылсын;
"7 409 531" деген сандар "7 372 303" деген сандармен ауыстырылсын;
"119 410 114" деген сандар "118 960 063" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"227 989 536" деген сандар "227 272 335" деген сандармен ауыстырылсын;
7-тармақта:
"288 562" деген сандар "287 429" деген сандармен ауыстырылсын;
8-тармақта:
"408 352" деген сандар "398 122" деген сандармен ауыстырылсын;
"522 936" деген сандар "515 936" деген сандармен ауыстырылсын;
"73 639" деген сандар "55 977" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 670 819" деген сандар "1 521 675" деген сандармен ауыстырылсын;
12-тармақта:
"2 917 758" деген сандар "2 651 743" деген сандармен ауыстырылсын;
13-тармақта:
"210 143" деген сандар "209 903" деген сандармен ауыстырылсын;
"45 588" деген сандар "45 226" деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений в решение ХІХ сессии областного маслихата VІ созыва от 13 декабря 2017 года № 167-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 14 декабря 2018 года № 275-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 21 декабря 2018 года № 4298
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение депутатов областного маслихата об уточнении бюджета на 2018-2020 годы, маслихат Атырауской области VІ созыва на ХХVІІ сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение ХІХ сессии областного маслихата VІ созыва от 13 декабря 2017 года № 167-VІ "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4023, опубликовано 11 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "222 572 421" заменить цифрами "221 855 220";
цифры "95 930 685" заменить цифрами "95 500 763";
цифры "7 409 531" заменить цифрами "7 372 303";
цифры "119 410 114" заменить цифрами "118 960 063";
в подпункте 2):
цифры "227 989 536" заменить цифрами "227 272 335";
в пункте 7:
цифры "288 562" заменить цифрами "287 429";
в пункте 8:
цифры "408 352" заменить цифрами "398 122";
цифры "522 936" заменить цифрами "515 936";
цифры "73 639" заменить цифрами "55 977";
цифры "1 670 819" заменить цифрами "1 521 675";
в пункте 12:
цифры "2 917 758" заменить цифрами "2 651 743";
в пункте 13:
цифры "210 143" заменить цифрами "209 903";
цифры "45 588" заменить цифрами "45 226";

737368
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
646558
003
Облыс ауқымындағы азаматтық қорғаныстың іс-шаралары
59031
004
Облыс ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
31779
736
Облыстың жұмылдыру даярлығы және азаматтық қорғау басқармасы
563094
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру даярлығы және азаматтық қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33770
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2516
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
526808
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8076455
1
Құқық қорғау қызметi
8076455
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
6673270
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5071951
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3435
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1476237
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
37747
014
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
49127
015
Қызметтік жануарларда ұстауды ұйымдастыру
34773
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1403185
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
100
053
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
1403085
04
Бiлiм беру
19970481
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
1535118
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1535118
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1535118
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
6060314
261
Облыстың білім басқармасы
3841092
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
785633
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1311149
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101479
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты
есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1469641
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

737368
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
646558
003
Мероприятия гражданской обороны областного масштаба
59031
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
31779
736
Управление по мобилизационной подготовке и гражданской защите области
563094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки и гражданской зашиты
33770
009
Капитальные расходы государственного органа
2516
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
526808
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8076455
1
Правоохранительная деятельность
8076455
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
6673270
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5071951
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3435
006
Капитальные расходы государственного органа
1476237
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
37747
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
49127
015
Организация содержания служебных животных
34773
271
Управление строительства области
1403185
003
Развитие объектов органов внутренних дел
100
053
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
1403085
04
Образование
19970481
1
Дошкольное воспитание и обучение
1535118
271
Управление строительства области
1535118
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1535118
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
6060314
261
Управление образования области
3841092
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
785633
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1311149
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
101479
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
1469641
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования

104755
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
218528
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
515936
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79811
261
Облыстың білім басқармасы
173376
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
118192
037
Әлеуметтік сауықтандыру
55184
271
Облыстың құрылыс басқармасы
23819
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
23819
2
Әлеуметтiк көмек
743027
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
743027
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
740325
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2702
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1520250
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1425083
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99478
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2850
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1384
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
974702
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
163367
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

104755
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
218528
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
515936
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
79811
261
Управление образования области
173376
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
118192
037
Социальная реабилитация
55184
271
Управление строительства области
23819
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
23819
2
Социальная помощь
743027
256
Управление координации занятости и социальных программ области
743027
003
Социальная поддержка инвалидов
740325
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2702
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1520250
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1425083
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99478
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2850
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1384
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
974702
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
163367
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

284304
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12479
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
103775
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
115
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2665730
1
Отын және энергетика
2665730
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2665730
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
25499
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2640231
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5738658
1
Ауыл шаруашылығы
2021838
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1794867
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100451
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
6000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
78127
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1263
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
22909
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
1769
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
49036
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
477780
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
856154
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
115296
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20000
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
10500

284304
003
Капитальные расходы государственного органа
12479
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
103775
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2665730
1
Топливо и энергетика
2665730
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2665730
007
Развитие теплоэнергетической системы
25499
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
2640231
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5738658
1
Сельское хозяйство
2021838
255
Управление сельского хозяйства области
1794867
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
100451
002
Поддержка семеноводства
6000
003
Капитальные расходы государственного органа
0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
78127
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1263
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
22909
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
1769
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
49036
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
477780
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
856154
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
115296
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10500