О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 28 декабря 2018 года № 303. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 января 2019 года № 4321.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" рассмотрев предложенный акиматом района проект сельского бюджета на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛИ:
1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 541 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям - 4 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 80 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 191 тысяч тенге;
2) затраты – 69 534 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 993 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 993 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 1 993 тысяча тенге;
погашение займов - 1 993 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 993 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 329; от 09.07.2019 № 352; от 30.09.2019 № 375; от 20.12.2019 № 390 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 152 721 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 25 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 126 976 тысяч тенге;
2) затраты – 154 462 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;

2019–2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 4321 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық әкімдігі ұсынған 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінің жобаларын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 67 541 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 4 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 80 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63 191 мың теңге;
2) шығындар – 69 534 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 993 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 993 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 1 993 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1 993 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 993 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 329; 09.07.2019 № 352; 30.09.2019 № 375; 20.12.2019 № 390 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 152 721 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 25 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 126 976 мың теңге;
2) шығындар – 154 462 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 315 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 315 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 4 315 тысяча тенге;
погашение займов - 4 315 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 315 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 329; от 09.07.2019 № 352; от 30.09.2019 № 375; от 20.12.2019 № 390 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Утвердить бюджет Сарайчиковского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 117 521 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 668 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 636 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 109 217 тысяч тенге;
2) затраты – 121 790 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 269 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 269 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов - 4 269 тысяча тенге;
погашение займов - 4 269 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 4 269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2019 № 329; от 09.07.2019 № 352; от 30.09.2019 № 375; от 20.12.2019 № 390 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 727 236 тысяч тенге, в том числе:
в Алгинском сельском округе – 52 736 тысяч тенге;
в Алмалинском сельском округе – 33 594 тысяч тенге;
в Баксайском сельском округе – 51 247 тысяч тенге;
в Бейбарыском сельском округе – 67 641 тысяч тенге;
в Есболском сельском округе – 67 537 тысяч тенге;
в Махамбетском сельском округе – 403 576 тысяч тенге;
в Сарайчиковском сельском округе – 50 905 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 380 199 тысяч тенге, в том числе:
138 073 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:

5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 315 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 315 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 4 315 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4 315 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 315 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 329; 09.07.2019 № 352; 30.09.2019 № 375; 20.12.2019 № 390 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2019-2021 жылдарға арналған Сарайшық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 117 521 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 668 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 636 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 109 217 мың теңге;
2) шығындар – 121 790 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 269 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 269 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 4 269 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4 269 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 269 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 329; 09.07.2019 № 352; 30.09.2019 № 375; 20.12.2019 № 390 шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін 727 236 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округінде – 52 736 мың теңге;
Алмалы ауылдық округінде – 33 594 мың теңге;
Бақсай ауылдық округінде – 51 247 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінде – 67 641 мың теңге;
Есбол ауылдық округінде – 67 537 мың теңге;
Махамбет ауылдық округінде – 403 576 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округінде – 50 905 мың теңге.
9. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 380 199 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 138 073 мың теңге, оның ішінде:

Алгинскому сельскому округу –7 913 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 18 851 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 9 107 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 15 921 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 15 309 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 60 918 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 10 054 тысяч тенге.
3 712 тысяч тенге - на приобретение и содержание программного продукта "Парус-Каз", в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 928 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 464 тысяч тенге.
15 357 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций образования, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу - 14 557 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
57 986 тысяч тенге - на текущее содержание организаций образования, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу – 47 145 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 10 841 тысяч тенге;
10 769 тысяч тенге - на текущее содержание организаций культуры, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу – 10 210 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 559 тысяч тенге;
19 282 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов организаций образования, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 11 230 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 8 052 тысяч тенге;
52 526 тысяч тенге – на обеспечение функционирования систем водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 27 263 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу - 25 263 тысяч тенге;
39 800 тысяч тенге –на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 230 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 570 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 36 850 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
25 545 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 16 790 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 7 255 тысяч тенге;
8 599 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 998 тысяч тенге;

Алға ауылдық округіне – 7 913 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 18 851 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 9 107 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 15 921 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 15 309 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 60 918 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 10 054 мың теңге;
"Парус-Каз" бағдарламалық өнімін сатып алуға және ұстауға – 3 712 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 928 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 464 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға -15 357 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 14 557 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 800 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 57 986 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 47 145 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 10 841 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 10 769 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 10 210 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне - 559 мың теңге;
білім беру ұйымдарының нысандарын ағымдағы жөндеуге – 19 282 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 11 230 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 8 052 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 52 526 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 27 263 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 25 263 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 39 800 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 230 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 570 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 36 850 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 25 545 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 16 790 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 7 255 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 8 599 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 998 мың теңге;

Алмалинскому сельскому округу – 1 505 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 540 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 693 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 738 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 115 тысяч тенге;
800 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Бейбарыского сельского округа;
7 250 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 350 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 650 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 3 350 тысяч тенге;
500 тысяч тенге - на текущие затраты и материально- техническое оснащение аппарата акима Бейбарыского сельского округа.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2019 № 390 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).

Алмалы ауылдық округіне – 1 505 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 540 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 693 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 738 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 115 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінің елді мекендеріндегі көшелерді жарықтандыруға – 800 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 7 250 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 350 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 650 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 3 350 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округі әкімі аппаратының ағымдағы шығындарына және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 500 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 390 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной
34-сессии районного маслихата
А. Султангалиева
Секретарь районного маслихата М. Мырзашев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 декабря 2018 года №303
Бюджет Алгинского сельского округа на 2019 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 20.12.2019 № 390 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

11. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
34 - сессиясының төрағасы
А. Сұлтанғалиева
Аудандық мәслихаттың хатшысы М. Мырзашев
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы №303 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда-Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 390 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер