Об областном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 20 декабря 2018 года № 4843. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
11) доходы – 729 903 947 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 643 711 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 110 557 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 708 134 679 тысяч тенге;
2) затраты – 726 038 581 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 069 834 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 375 659 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 305 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 964 803 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 964 803 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 14 169 271 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 14 169 271 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 31.12.2019 № 45/489-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, кроме Жетысайского, Келесского районов и городов Кентау, Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 45 процентов:
в бюджет Жетысайского района – 100 процентов;
Келесского района – 100 процентов;
города Кентау – 85 процентов;
города Туркестан – 100 процентов;
в областной бюджет, кроме Жетысайского, Келесского районов и городов Кентау, Туркестан, от районов (городов областного значения) – 55 процентов;
от города Кентау – 15 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по социальному налогу, кроме Келесского, Ордабасынского, Сайрамского, Сарыагашского, Шардаринского районов и городов Кентау, Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет Келесского района – 100 процентов;
Ордабасынского района – 40 процентов;

2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 желтоқсанда № 4843 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облысының 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 729 903 947 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 18 643 711 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 110 557 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 708 134 679 мың теңге;
2) шығындар – 726 038 581 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14 069 834 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16 375 659 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 305 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 964 803 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 964 803 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 14 169 271 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 14 169 271 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 31.12.2019 № 45/489-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Жетісай, Келес аудандарынан және Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 45 пайыз;
Жетісай ауданының бюджетіне – 100 пайыз;
Келес ауданының – 100 пайыз;
Кентау қаласының – 85 пайыз;
Түркістан қаласының – 100 пайыз;
облыстық бюджетке Жетісай, Келес аудандарынан және Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 55 пайыз;
Кентау қаласынан – 15 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша Келес, Ордабасы, Сайрам, Сарыағаш, Шардара аудандарынан және Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Келес ауданының бюджетіне – 100 пайыз;
Ордабасы ауданының – 40 пайыз;

Сайрамского района – 49,4 процента;
Сарыагашского района – 46 процентов;
Шардаринского района – 48,4 процента;
города Кентау – 38,6 процента;
города Туркестан – 58,1 процента;
в областной бюджет, кроме Келесского, Ордабасынского, Сайрамского, Сарыагашского, Шардаринского районов и городов Кентау, Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от Ордабасынского района – 60 процентов;
Сайрамского района – 50,6 процента;
Сарыагашского района – 54 процента;
Шардаринского района – 51,6 процента;
города Кентау – 61,4 процента;
города Туркестан – 41,9 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 01.11.2019 № 43/459-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть на 2019 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в общей сумме 205 440 813 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибека 8 778 437 тысяч тенге;
Казыгуртскому району 13 981 748 тысяч тенге; Мактааральскому району 32 146 438 тысяч тенге;
Ордабасынскому району 12 445 885 тысяч тенге;
Отырарскому району 8 350 746 тысяч тенге;
Сайрамскому району 19 639 888 тысяч тенге;
Сарыагашскому району 31 507 073 тысячи тенге;
Сузакскому району 5 505 612 тысяч тенге;
Толебийскому району 11 527 826 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району 9 099 949 тысяч тенге;
Шардаринскому району 9 177 706 тысяч тенге;
городу Арысь 8 621 869 тысяч тенге;
городу Кентау 7 578 105 тысяч тенге;
городу Туркестан 27 079 531 тысяча тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства;
на изъятие земельных участков для государственных нужд;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
на приобретение служебного жилья для передислоцированных государственных служащих в связи с переносом областного центра в город Туркестан;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.

Сайрам ауданының – 49,4 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 46 пайыз;
Шардара ауданының – 48,4 пайыз;
Кентау қаласының – 38,6 пайыз;
Түркістан қаласының – 58,1 пайыз;
облыстық бюджетке Келес, Ордабасы, Сайрам, Сарыағаш, Шардара аудандарынан және Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 60 пайыз;
Сайрам ауданынан – 50,6 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 54 пайыз;
Шардара ауданынан – 51,6 пайыз;
Кентау қаласынан – 61,4 пайыз;
Түркістан қаласынан – 41,9 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 01.11.2019 № 43/459-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 205 440 813 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына 8 778 437 мың теңге;
Қазығұрт ауданына 13 981 748 мың теңге;
Мақтаарал ауданына 32 146 438 мың теңге;
Ордабасы ауданына 12 445 885 мың теңге;
Отырар ауданына 8 350 746 мың теңге;
Сайрам ауданына 19 639 888 мың теңге;
Сарыағаш ауданына 31 507 073 мың теңге;
Созақ ауданына 5 505 612 мың теңге;
Төлеби ауданына 11 527 826 мың теңге;
Түлкібас ауданына 9 099 949 мың теңге;
Шардара ауданына 9 177 706 мың теңге;
Арыс қаласына 8 621 869 мың теңге;
Кентау қаласына 7 578 105 мың теңге;
Түркістан қаласына 27 079 531 мың теңге.
4. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге;
облыс орталығын Түркістан қаласына көшіруге байланысты көшірілген мемлекеттік қызметшілер үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 13.06.2019 № 38/405-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе по:
управлению развития человеческого потенциала области;
управлению культуры области;
управлению физической культуры и спорта области;
управлению архитектуры и градостроительства области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области;
управлению природных ресурсов и регулирования природопользования области;
территориальному органу уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемому из областного бюджета;
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
аппарату акима области.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 12.07.2019 № 40/424-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие теплоэнергетической системы;
на развитие газотранспортной системы;
на развитие транспортной инфраструктуры;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Туркестанского областного маслихата от 05.04.2019 № 37/376-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 13.06.2019 № 38/405-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе по:
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению строительства области.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 13.06.2019 № 38/405-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы;
облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы;
облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы;
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыс әкімінің аппараты бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 12.07.2019 № 40/424-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Түркістан облыстық мәслихатының 05.04.2019 № 37/376-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.06.2019 № 38/405-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов:
на проектирование и (или) строительство жилья;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение кредитования районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 05.04.2019 № 37/376-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2019 год предусмотрены поступления целевых трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов, в том числе:
в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование и переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год;
на компенсацию потерь областного бюджета.
Распределение поступлений указанных трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании постановления акимата области.
10. Утвердить резерв акимата области на 2019 год в сумме 150 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенным решением Туркестанского областного маслихата от 12.07.2019 № 40/424-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
12. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из областного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
13. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

8. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және салуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 05.04.2019 № 37/376-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға көшіруге байланысты;
облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен көрсетілген трансферттердің түсімдерін бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
10. Облыс әкімдігінің 2019 жылға арналған резервi 150 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Түркістан облыстық мәслихатының 12.07.2019 № 40/424-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
12. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
13. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории Туркестанской области;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
областного маслихата Н.Аширов
Секретарь областного маслихата К.Балабиев
Приложение 1 к решению
Туркестанского
областного маслихата
от 12 декабря
2018 года № 33/347-VI
Областной бюджет на 2019 год

3) осы шешімді мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Түркістан облысында таралатын мерзімді басылымдарға жіберуді;
4) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Н. Әшіров
Облыстық мәслихат хатшысы Қ. Балабиев
2018 жылғы
12 желтоқсандағы
№ 33/347-VI
Түркістан облыстық
мәслихатының шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджет

716 534
3
Специализированная медицинская помощь
4 263 242
754
Управление общественного здоровья области
4 263 242
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 263 242
5
Другие виды медицинской помощи
58 106
754
Управление общественного здоровья области
58 106
029
Областные базы специального медицинского снабжения
58 106
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8 245 422
754
Управление общественного здоровья области
8 245 422
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
217 612
003
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 300
004
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 677 556
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 971
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
32 269
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
47 277
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
214 437
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
82 053 000
1
Социальное обеспечение
69 149 868
256
Управление координации занятости и социальных программ области
68 425 019
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
635 634
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
292 069
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
908 954
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
536 010
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
65 785 874
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения

716 534
3
Мамандандырылған медициналық көмек
4 263 242
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
4 263 242
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 263 242
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
58 106
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
58 106
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
58 106
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8 245 422
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 245 422
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
217 612
003
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 300
004
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 677 556
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 971
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
32 269
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
47 277
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
214 437
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
82 053 000
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
69 149 868
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
68 425 019
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
635 634
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
292 069
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
908 954
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
536 010
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
65 785 874
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

5 281
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
27 588
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
291 155
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
250 951
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 690 172
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
16 868
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
18 100
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
388 947
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
432 443
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
17 295
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 047 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 665 028
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 000 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
209
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 153 148
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
558 400
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
57 772
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

5 281
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
27 588
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
291 155
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
250 951
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 690 172
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
16 868
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
18 100
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
388 947
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
432 443
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
17 295
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 047 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 665 028
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 000 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
209
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 153 148
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
558 400
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
57 772
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру

1 581 225
756
Управление инвестиции и экспорта области
50 000
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
50 000
9
Прочие
41 847 267
262
Управление культуры области
315 495
050
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
315 495
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 799 709
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 799 709
271
Управление строительства области
11 636 619
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
6 553 726
087
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение служебного жилья для передислоцированных государственных служащих в связи с переносом областного центра в город Туркестан
5 037 893
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
45 000
278
Управление предпринимательства и торговли области
118 820
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
118 820
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
675 633
035
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
448 228
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
137 405
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
90 000
285
Управление физической культуры и спорта области
81 149
050
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
81 149
750
Управление стратегии и экономического развития области
539 259
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

1 581 225
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
50 000
005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000
9
Басқалар
41 847 267
262
Облыстың мәдениет басқармасы
315 495
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
315 495
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 799 709
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 799 709
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 636 619
078
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
6 553 726
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыс орталығын Түркістан қаласына көшіруге байланысты көшірілген мемлекеттік қызметшілер үшін қызметтік тұрғын үй сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 037 893
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
45 000
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
118 820
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 820
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
675 633
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
448 228
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
137 405
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
90 000
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
81 149
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
81 149
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
539 259
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

496 807
271
Управление строительства области
1 400 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 400 000
738
Управление по делам семьи, детей и молодежи области
752 028
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
752 028
2
Социальная помощь
1 269 168
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 269 168
003
Социальная поддержка инвалидов
1 269 168
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
230 693
256
Управление координации занятости и социальных программ области
143 442
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
122 548
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
20 894
263
Управление внутренней политики области
23 278
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
23 278
270
Управление по инспекции труда области
63 973
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
63 973
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 672 320
1
Жилищное хозяйство
11 271 467
271
Управление строительства области
11 171 467
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
8 085 980
027
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 085 487
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
100 000
008
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
100 000
2
Коммунальное хозяйство
21 400 853
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
21 400 853
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
93 938
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
6 938 195
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
10 405 099
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

496 807
271
Управление строительства области
1 400 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 400 000
738
Облыстың отбасы, балалар және жастар істері жөніндегі басқармасы
752 028
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
752 028
2
Әлеуметтiк көмек
1 269 168
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 269 168
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 269 168
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
230 693
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
143 442
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 548
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
20 894
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
23 278
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 278
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
63 973
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 973
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 672 320
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 271 467
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 171 467
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 085 980
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 085 487
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
100 000
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
100 000
2
Коммуналдық шаруашылық
21 400 853
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
21 400 853
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
93 938
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 938 195
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 405 099
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау