О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 мая 2018 года № 28/238-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 15 июня 2018 года № 4632. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/627-6с
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 14.09.2020 № 69/627-6с (вводится в действие с 01.01.2021).
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании схемы зонирования земель города Шымкент, утвержденной решением Шымкентского городского маслихата от 24 июня 2014 года № 37/257-5с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2736), базовые ставки земельного налога, установленные статьями 504, 505, 506 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
повысить для земель, находящихся:
в зонах 1, 2, 4, 5, 6 за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, на 50 процентов;
в зоне 7 за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, на 40 процентов.
Для земель, находящихся в зонах 3, 8, 9, 10 за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, оставить утвержденные базовые налоговые ставки согласно статей 505 и 503 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. Признать утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата от 29 сентября 2015 года № 50/388-5с "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3386, опубликовано 06 ноября 2015 года в газете "Панорама Шымкент").
3. Настоящее решение вводится в действие после официального опубликования с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
городского маслихата Х. Ахматханов
Секретарь городского
маслихата Н. Бекназаров

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 28/238-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 15 маусымда № 4632 болып тiркелдi. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/627-6с шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 14.09.2020 № 69/627-6с шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 510 бабының 1 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 маусымындағы № 37/257-5с шешімімен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2736 нөмірімен тіркелген) Шымкент қаласының жерді аймақтарға бөлу схемасы негізінде, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 504, 505, 506 баптармен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері:
жоғарылатылсын:
1,2,4,5,6 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына орналасқан жерлерді қоспағанда 50 пайызға;
7 аймақта автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына орналасқан жерлерді қоспағанда 40 пайызға.
3,8,9,10 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына орналасқан жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 505 және 503 баптарына сәйкес белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері қалдырылсын.
2. Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 29 қырқүйектегі № 50/388-5с "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3386 тіркелген 2015 жылғы 06 қарашадағы "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім ресми жарияланғаннан кейін 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Х.Ахматханов
Қалалық мәслихат
хатшысы Н.Бекназаров