О районном бюджете на 2019-2021
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2018 года № 35/211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 28 декабря 2018 года № 4867. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Байдибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Байдибекского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 398 515 тысяч тенге:
налоговые поступления – 691 653 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 174 525 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 459 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 527 878 тысяч тенге;
2) затраты – 16 475 762 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 800 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 117 413 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 613 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -150 047 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 150 047 тысяч тенге:
поступления займов – 117 413 тысяч тенге;
погашение займов – 44 613 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 247 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2019 № 43/268 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 55 процент, в бюджет района 45 процентов;
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджет района 100 процент;
Социальный налог в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.

2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 35/211 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 4867 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер –16 398 515 мың теңге:
салықтық түсімдер– 691 653 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –174 525 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– 4 459 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 527 878 мың теңге;
2) шығындар –16 475 762 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 72 800 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 117 413 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 613 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу- 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -150 047 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 150 047 мың теңге:
қарыздар түсімі – 117 413 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 613 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 247 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 19.11.2019 № 43/268 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
-төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 55 пайыз, жергілікті бюджетке 45 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы жергілікті бюджетке 100 пайыз;
-әлеуметтік салық облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.

3. Предусмотреть на 2019 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Байдибекского района в сумме 8 778 437 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района в районном бюджете на 2019 год в сумме 5214 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2019 № 43/268 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5.
7. Согласно приложению 6 предусмотреть на 2019 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковых округов общей сумме 653 728 тысяч тенге, в том числе:
Агыбетский сельский округ
56 523 тысяч тенге;
Алгабаский сельский округ
86 749 тысяч тенге;
Алмалинский сельский округ
15 230 тысяч тенге;
Акбастауский сельский округ
50 694 тысяч тенге;
Боралдайский сельский округ
67 252 тысяч тенге;
Бөгенский сельский округ
16 664 тысяч тенге;
Борлысайский сельский округ
15 546 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ
52 558 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ
40 158 тысяч тенге;
Мынбулакский сельский округ
86 217 тысяч тенге;
Шаянский сельский округ
166 137 тысяч тенге.
8. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Госдарственному учреждению "Аппарат Байдибекского районного маслихата" в установленном законадательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

3. 2019 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 8 778 437 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудандық бюджетте аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 5 214 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 19.11.2019 № 43/268 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (баңдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламасының тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 653 728 мың теңге соммасында 6- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 56 523 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 86 749 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 15 230 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 50 694 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 67 252 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 16 664 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 15 546 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 52 558 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі 40 158 мың теңге;
Мыңбұлақ ауылдық округі 86 217 мың теңге;
Шаян ауылдық округі 166 137 мың теңге.
8. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. "Бәйдібек аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на правое хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Байдибекского района;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Бәйдібек ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

25602
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
28168
015
Капитальные расходы государственного органа
300
12
Транспорт и коммуникации
875092
1
Автомобильный транспорт
875092
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
875092
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
30930
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
844162
13
Прочие
585687
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
16350
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
16350
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
16050
004
Капитальные расходы государственного органа
300
9
Прочие
569337
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
405457
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
7421
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
398036
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
163880
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
5095
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5214
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
140745
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
12826
14
Обслуживание долга
52
1
Обслуживание долга
52
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
52
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
52
15
Трансферты
993280
1
Трансферты
993280

25602
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
28168
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
12
Көлiк және коммуникация
875092
1
Автомобиль көлiгi
875092
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
875092
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30930
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
844162
13
Басқалар
585687
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
16350
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
16350
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16050
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
9
Басқалар
569337
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
405457
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
7421
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
398036
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
163880
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
5095
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5214
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
140745
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12826
14
Борышқа қызмет көрсету
52
1
Борышқа қызмет көрсету
52
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
52
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
52
15
Трансферттер
993280
1
Трансферттер
993280