О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2018 года № 34/189-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 28 декабря 2018 года № 4865. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-V "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 4843, Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 220 468 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 168 364 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 657 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 913 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 997 534 тысяч тенге;
2) затраты – 21 230 507 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 575:
бюджетные кредиты – 7 575;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 614 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 614 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575;
погашение займов – 3 775 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 814 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 12.12.2019 № 47/256-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год норматив распределения индивидуального подоходного налога 45,0 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет на 2019 год.
3. Предусмотреть на 2019 год размер бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 11 527 826 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в сумме 73 771 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год, согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2019 год размеры субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселка, села, сельских округов согласно приложению 5, общей сумме 1 035 978 тысяч тенге, в том числе:

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 34/189-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 4865 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 4843 нөмірімен тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінд е 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 220 468 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 168 364 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 657 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 913 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 19 997 534 мың теңге;
2) шығындар – 21 230 507 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 575:
бюджеттік кредиттер – 7 575;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 17 614 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 614 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575;
қарыздарды өтеу – 3 775 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 814 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 12.12.2019 № 47/256-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2019 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан 45,0 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2019 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі – 11 527 826 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 73 771 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2019 жылғы аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеніне берілетін субвенциялар мөлшерінің бөлінуі 1 035 978 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде:

Город Ленгер 299 744 тысяч тенге;
Аккумского сельского округа 19 365 тысяч тенге;
Алатауского сельского округа 72 644 тысяч тенге;
Первомаевского сельского округа 100 167 тысяч тенге;
Верхне Аксуского сельского округа 41 357 тысяч тенге;
Зертасского сельского округа 59 498 тысяч тенге;
Кемекалганского сельского округа 27 202 тысяч тенге;
Коксайекского сельского округа 141 386 тысяч тенге;
Киелитасского сельского округа 69 217 тысяч тенге;
Каратюбинского сельского округа 50 964 тысяч тенге;
Каскасуского сельского округа 56 680 тысяч тенге;
Когалинского сельского округа 54 834 тысяч тенге;
Тасарыкского сельского округа 43 020 тысяч тенге;
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2019 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.
8. Установить на 2019 год согласно пункта 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Государственнному учреждению "Аппарат Толебийского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Толебийского района;
4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Толебийского районного маслихата после его официального опубликования

Ленгер қаласы 299 744 мың теңге;
Аққұм ауылдық округі 19 365 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 72 544 мың теңге;
Бірінші Мамыр ауылдық округі 100 167 мың теңге;
Жоғарғы Ақсу ауылдық округі 41 357 мың теңге;
Зертас ауылдық округі 59 498 мың теңге;
Кемеқалған ауылдық округі 27 202 мың теңге;
Көксәйек ауылдық округі 141 386 мың теңге;
Киелітас ауылдық округі 69 217 мың теңге;
Қаратөбе ауылдық округі 50 964 мың теңге;
Қасқасу ауылдық округі 56 680 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округі 54 834 мың теңге;
Тасарық ауылдық округі 43 020 мың теңге.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2019 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2019 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. "Төлеби аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдануын;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Төлеби ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Төлеби аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата К. Кансеитов
Секретарь районного маслихата Н. Койбагаров
Приложение 1 к решению
Толебийского районного
маслихата от 20 декабря
2018 года № 34/189-VI
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 12.12.2019 № 47/256-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Сумма в тысяч тенге
Категория
Наименование
Класс
Подкласс

10. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ. Кансейтов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Н. Қойбағаров
Төлеби аудандық
маслихатының 2018 жылғы
20 желтоқсандағы № 34/189-VI
шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 12.12.2019 № 47/256-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

11500
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
39542
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2100
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
147163
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
3298
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3298
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3298
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
54185
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
54185
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
54185
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
49827
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4358
12
Транспорт и коммуникации
1135682
1
Автомобильный транспорт
1106971
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1106971
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
725054
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
112474
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
269443
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
28711
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28711
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
28711
13
Прочие
395878
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
22000
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
22000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22000
9
Прочие
373878
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58452
008
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
369
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6528
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы

11500
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізу
39542
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2100
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
147163
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
3298
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3298
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
3298
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
54185
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
54185
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
54185
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49827
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4358
12
Көлiк және коммуникация
1143273
1
Автомобиль көлiгi
1114562
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1114562
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
732645
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
112474
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
269443
9
Көлік және коммуникация саласындағы өзге де қызметтер
28711
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28711
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
28711
13
Басқалар
395878
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
22000
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
22000
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22000
9
Басқалар
373878
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58452
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
369
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6528
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1458280
464
Отдел образования района (города областного значения)
1458280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18264
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
557316
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
731
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
31815
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
195
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
186890
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
663069
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
497631
1
Социальное обеспечение
21329
464
Отдел образования района (города областного значения)
21329
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
21329
2
Социальная помощь
427644
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
427644
002
Программа занятости
33701
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6429
005
Государственная адресная социальная помощь
178792
006
Жилищная помощь
4347
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63072
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34300
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
21907
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52390
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32706
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48658
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43591
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

1458280
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1458280
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18264
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
557316
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
731
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
31815
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
195
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
186890
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
663069
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
497631
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
21329
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
21329
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
21329
2
Әлеуметтiк көмек
427644
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
427644
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
33701
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6429
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
178792
006
Тұрғын үй көмегі
4347
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63072
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34300
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
21907
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
52390
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32706
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48658
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48658
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43591
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу