О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 6 сентября 2018 года № 3-17-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 12 сентября 2018 года № 4720. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2018 года № 698 "Об изменениях в административно-территориальном устройстве Южно-Казахстанской области" и решением Туркестанского областного маслихата от 28 августа 2018 года за № 29/314-VI "О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2017 года № 18/209-VI "Об областном бюджете на 2018-2020 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4717, Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 548 781 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 389 259 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 509 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 528 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 158 485 тысяч тенге;
2) затраты – 3 548 781 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 21.11.2018 № 6-45-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 36,2 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100 процентов и социального налога 50 процентов в областной бюджет.
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2018 год в сумме 2 843 416 тысяч тенге.

2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2018 жылғы 6 қыркүйектегі № 3-17-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 қыркүйекте № 4720 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, "Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 маусымдағы № 698 Жарлығына және Түркістан облыстық мәслихатының 28 тамыздағы 2018 жылғы № 29/314-VI "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4717 тіркелген шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 548 781 мың теңге:
салықтық түсімдер – 389 259 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 509 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 528 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 158 485 мың теңге;
2) шығындар – 3 548 781 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Түркiстан облысы Келес аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 6-45-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2018 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 36,2 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
3. 2018 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2843 416 мың теңге болып белгіленсін.

4. Утвердить резерв акимата района на 2018 год в сумме 7 400 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юредических лиц согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2018 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в бюджеты городов районного значения, селов, поселков, сельских округов в общей сумме 438 538 тысяч тенге, в том числе:
Бирлесуский сельский округ
21 435 тысяч тенге;
село Абай
137 374 тысяч тенге;
Ушкынский сельский округ
21 366 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ
7 405 тысяч тенге;
Бозайский сельский округ
6 631 тысяч тенге;
Бирликский сельский округ
8 562 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ
29 522 тысяч тенге;
Ошактынский сельский округ
66 857 тысяч тенге;
Кошкаратинский сельский округ
39 569 тысяч тенге;
Алпамыс батырский сельский округ
5 392 тысяч тенге;
Биртилекский сельский округ
31 263 тысяч тенге;
Жузимдикский сельский округ
63 162 тысяч тенге;
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год, согласно приложению 6.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
9. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных и правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Сарыагашского района и Келесского района;

4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 7 400 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2018 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 438 538 мың теңге соммасында 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлесу ауылдық округіне 21 435 мың теңге;
Абай ауылына 137 374 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 21 366 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 7 405 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 6 631 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 8 562 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 29 522 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 66 857 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 39 569 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 5 392 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 31 263 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округіне 63 162 мың теңге;
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2018 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық (селолық) жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен аудандық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.
9. "Келес аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Сарыағаш және Келес ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата С.Селтанов
Секретарь районного маслихата А.Тотиков
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 6 сентября
2018 года № 3-17-VI
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложения 1 – в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 21.11.2018 № 6-45-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессия төрағасы С.Селтанов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Тотиков
Келес аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
6 қыркүйектегі № 3-17-VI
шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Түркiстан облысы Келес аудандық мәслихатының 21.11.2018 № 6-45-VI шешiмiмен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21 850
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
21 850
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 119
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 119
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 084
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29 084
02
Оборона
55 000
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
55 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
50 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
10 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 000
04
Образование
11 713 630
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
11 499 858
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 150 159
004
Общеобразовательное обучение
9 068 481
005
Дополнительное образование для детей и юношества
81 678
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 349 699
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 349 699
9
Прочие услуги в области образования
213 772
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
213 772
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
21 850
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 850
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 119
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 119
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 084
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 084
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
21 361
001
Жергілікті деңгейде білім, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 361
02
Қорғаныс
55 000
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
55 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
50 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
10 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй -коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 000
04
Бiлiм беру
11 713 630
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
11 499 858
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 150 159
004
Жалпы білім беру
9 068 481
005
Балаларға қосымша білім беру
81 678
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 349 699
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 349 699
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
213 772
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
213 772
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі