Об областном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 декабря 2018 года № 5704
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 317 533 374,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 39 935 748,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 708 145,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 550,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 274 883 929,5 тысяч тенге;
2) затраты – 319 964 424,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 242 356,6 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 21 324 238,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 081 881,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50 000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 50 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 723 406,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 723 406,8 тысяч тенге:
поступление займов – 18 930 373,0 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 25/280-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 желтоқсанда № 5704 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 317 533 374,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 39 935 748,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 708 145,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 550,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 274 883 929,5 мың теңге;
2) шығындар – 319 964 424,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 242 356,6 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 21 324 238,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 081 881,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 50 000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 50 000,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 723 406,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 723 406,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18 930 373,0 мың теңге;

погашение займов – 8 742 011,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 535 044,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 05.11.2019 № 34/366-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 56 243 513 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району

қарыздарды өтеу – 8 742 011,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 535 044,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 05.11.2019 № 34/366-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемi 56 243 513 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Абай ауданына

на 2019 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 05.11.2019 № 34/366-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2019 год в сумме 761 993,0 тысяч тенге.
5. Установить на 31 декабря 2019 года лимит долга местных исполнительных органов области 60 605 762,2 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год поступление трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" – 3 023 421 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" – 1 375 855 тысяч тенге;
исключением сельских школ Глубоковского, Жарминского и Курчумского районов из проекта по апробации подушевого нормативного финансирования среднего образования – 233 848 тысяч тенге.
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2019 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
2) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;

аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2019 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 05.11.2019 № 34/366-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 761 993,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2019 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 60 605 762,2 мың теңге борышы лимиті белгіленсін.
6. 2019 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен трансферттер түсімдері:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға байланысты – 3 023 421 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты – 1 375 855 мың теңге;
орта білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды сынақтан өткізу жобасынан Глубокое, Жарма және Күршім аудандарының ауылдық мектептерін алып тастауға байланысты - 233 848 мың теңге көзделсін.
9. 2019 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға;
2) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;

3) выплату компенсации за наем (аренду) жилья сотрудникам строевых подразделений дорожно-патрульной полиции, участковым инспекторам полиции и участковым инспекторам полиции по делам несовершеннолетних;
4) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
5) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
6) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
7) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
8) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
9) повышение должностных окладов гражданским служащим лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности;
10) выплату государственной адресной социальной помощи;
11) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
12) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
13) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
14) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
15) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
16) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
17) развитие рынка труда;
18) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
19) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
20) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
21) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
22) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
23) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019);

3) жол-патрульдік полицияның саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне, учаскелік полиция инспекторларына және кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторларына тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге;
4) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
5) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
6) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
8) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
9) орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
11) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
12) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
13) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
14) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
15) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;
16) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
17) еңбек нарығын дамытуға;
18) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
19) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
20) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
21) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
22) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
23) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);

24) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
25) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
26) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
27) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
28) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
29) пропаганду здорового образа жизни;
30) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
31) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
32) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
33) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы.
34) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей;
35) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.09.2019 № 33/346-VI (вводится в действие с 01.01.2019);
36) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
37) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2019 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 10.09.2019 № 33/346-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) строительство и реконструкцию объектов образования и для сейсмоусиления организаций среднего образования;
2) строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и для сейсмоусиления объектов здравоохранения;
3) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
4) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;

24) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
25) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
26) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
27) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
28) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
29) саламатты өмір салтын насихаттауға;
30) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
31) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
32) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
33) төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге.
34) жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
35 ) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.09.2019 № 33/346-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі);
36) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
37) аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
2019 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.09.2019 № 33/346-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту үшiн;
2) денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге;
3) "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;

5) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
7) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
8) развитие индустриальной инфраструктуры;
9) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах.
10) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
11) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2019 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.06.2019 № 30/329-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 10.09.2019 № 33/346-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год кредиты из республиканского бюджета на:
1) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
2) реализацию мер социальной поддержки специалистов;

5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
6) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
7) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
8) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
9) шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
10) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін.
11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту.
2019 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.06.2019 № 30/329-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.09.2019 № 33/346-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2019 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредиттер көзделсін:
1) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;

3) содействие развитию предпринимательства в областном центре, городе Семее и моногородах.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2019 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии А. Ахметова
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата В. Головатюк
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

3) облыс орталығында, Семей қаласында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
2019 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен кредиттер сомаларын бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
13. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Ахметова
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы В. Головатюк
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының

92 578,6
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
100,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 071 598,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 071 598,1
3
Специализированная медицинская помощь
2 117 014,0
253
Управление здравоохранения области
2 117 014,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 117 014,0
5
Другие виды медицинской помощи
81 752,2
253
Управление здравоохранения области
81 752,2
029
Областные базы специального медицинского снабжения
81 752,2
9
Прочие услуги в области здравоохранения
5 114 692,0
253
Управление здравоохранения области
5 114 692,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
166 982,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
140 558,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
54 030,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
87 369,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 665 753,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 101 721,1
1
Социальное обеспечение
17 189 939,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 657 294,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 614 298,3
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
269 121,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 011 530,8
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
552 971,1
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

92 578,6
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
100,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 071 598,1
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
8 071 598,1
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 117 014,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 117 014,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 117 014,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
81 752,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
81 752,2
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
81 752,2
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
5 114 692,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 114 692,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
166 982,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
140 558,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
54 030,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
87 369,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 665 753,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 101 721,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
17 189 939,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 657 294,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 614 298,3
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
269 121,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 011 530,8
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
552 971,1
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

372 658,0
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
10 549 023,2
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
287 692,0
261
Управление образования области
1 532 645,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 349 933,0
037
Социальная реабилитация
182 712,0
2
Социальная помощь
827 751,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
827 751,0
003
Социальная поддержка инвалидов
827 751,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 084 030,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 908 349,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
262 148,3
007
Капитальные расходы государственного органа
11 658,8
017
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
2 002,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
203 512,0
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 528,0
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 496 652,0
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
465 615,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 955,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
107 575,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 230,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 251 473,5
145
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь

372 658,0
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 549 023,2
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
287 692,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 532 645,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 349 933,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
182 712,0
2
Әлеуметтiк көмек
827 751,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
827 751,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
827 751,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 084 030,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 908 349,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
262 148,3
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 658,8
017
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 002,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
203 512,0
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
4 528,0
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 496 652,0
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
465 615,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 955,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
107 575,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 230,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 251 473,5
145
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

70 000,0
263
Управление внутренней политики области
28 113,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 113,0
298
Управление государственной инспекции труда области
147 568,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
140 805,1
003
Капитальные расходы государственного органа
6 763,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
50 196 021,7
1
Жилищное хозяйство
26 921 222,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
210 227,0
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
210 227,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
26 710 995,2
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 286 133,4
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
22 625 832,8
097
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
799 029,0
2
Коммунальное хозяйство
23 274 799,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
23 274 799,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
157 489,4
005
Капитальные расходы государственного органа
44 061,8
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
5 413 646,5
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
10 417 638,5
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
436 822,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
6 083 983,3
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
721 158,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
11 106 830,5
1
Деятельность в области культуры
3 398 273,1
273
Управление культуры, архивов и документации области

70 000,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28 113,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 113,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
147 568,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
140 805,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 763,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
50 196 021,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
26 921 222,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
210 227,0
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
210 227,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
26 710 995,2
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 286 133,4
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
22 625 832,8
097
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
799 029,0
2
Коммуналдық шаруашылық
23 274 799,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
23 274 799,5
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 489,4
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
44 061,8
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 413 646,5
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 417 638,5
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
436 822,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 083 983,3
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
721 158,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
11 106 830,5
1
Мәдениет саласындағы қызмет
3 398 273,1
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы

51 662,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 053,0
004
Регулирование туристской деятельности
69 617,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 388 587,9
1
Топливо и энергетика
2 188 587,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
260 530,4
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
260 530,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 928 057,5
011
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие теплоэнергетической системы
1 200 000,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
728 057,5
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
200 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 000,0
070
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие газотранспортной системы
200 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
23 406 278,0
1
Сельское хозяйство
20 564 247,3
255
Управление сельского хозяйства области
20 271 460,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
167 545,0
002
Поддержка семеноводства
1 148 619,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 712,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
156 831,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
27 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
4 500,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
828 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 177,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
12 697,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 396 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 093 930,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса

51 662,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 053,0
004
Туристік қызметті реттеу
69 617,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 388 587,9
1
Отын және энергетика
2 188 587,9
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
260 530,4
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
260 530,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 928 057,5
011
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 200 000,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
728 057,5
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
200 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
200 000,0
070
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
200 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
23 406 278,0
1
Ауыл шаруашылығы
20 564 247,3
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 271 460,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
167 545,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
1 148 619,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 712,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
156 831,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
27 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
4 500,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
828 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 177,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
12 697,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 396 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 093 930,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау

14 693,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 523 026,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
75 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
15 594,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 390 716,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
360 600,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
8 820,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
27 452,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
27 452,0
719
Управление ветеринарии области
265 335,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
54 843,3
003
Капитальные расходы государственного органа
110,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
9 678,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
65 532,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
135 172,0
2
Водное хозяйство
134 165,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
134 165,4
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
6 139,4
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
128 026,0
3
Лесное хозяйство
2 092 895,7
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 092 895,7
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 066 736,7
006
Охрана животного мира
26 159,0
5
Охрана окружающей среды
354 668,7
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
344 199,1
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

14 693,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 523 026,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
75 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
15 594,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 390 716,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
360 600,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
8 820,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
27 452,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
27 452,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
265 335,3
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 843,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
110,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
9 678,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
65 532,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
135 172,0
2
Су шаруашылығы
134 165,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
134 165,4
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
6 139,4
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
128 026,0
3
Орман шаруашылығы
2 092 895,7
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 092 895,7
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 066 736,7
006
Жануарлар дүниесін қорғау
26 159,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
354 668,7
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
344 199,1
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

298 651,0
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
298 651,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
6 092 768,4
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 090 768,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
179 621,3
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
481 667,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 634 400,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3 047 374,1
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
747 705,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 000,0
080
Строительство специализированных центров обслуживания населения
2 000,0
13
Прочие
27 994 407,7
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 160 682,8
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 971 207,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
173 692,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
1 300 066,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
358 771,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
117 678,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
21 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 189 475,8
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
955 749,0
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
233 726,8
9
Прочие
24 833 724,9
120
Аппарат акима области
45 254,0
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
45 254,0
257
Управление финансов области
14 695 208,4
012
Резерв местного исполнительного органа области

298 651,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
298 651,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
6 092 768,4
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 090 768,4
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 621,3
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
481 667,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 634 400,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 047 374,1
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
747 705,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 000,0
080
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
2 000,0
13
Басқалар
27 994 407,7
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 160 682,8
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 971 207,0
005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
173 692,0
010
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 300 066,0
011
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
358 771,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
117 678,0
082
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 189 475,8
024
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
955 749,0
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
233 726,8
9
Басқалар
24 833 724,9
120
Облыс әкімінің аппараты
45 254,0
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
45 254,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
14 695 208,4
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi

480 043,0
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
13 577 885,4
065
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
637 280,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
190 511,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
190 511,0
261
Управление образования области
3 735 555,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 735 555,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
193 891,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
161 061,0
003
Капитальные расходы государственного органа
32 830,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 023 833,5
052
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
598 653,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 425 180,5
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 425 929,0
035
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
198 737,0
084
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 227 192,0
285
Управление физической культуры и спорта области
1 202 789,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 202 789,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 320 754,0
092
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

480 043,0
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 577 885,4
065
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
637 280,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
190 511,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
190 511,0
261
Облыстың білім басқармасы
3 735 555,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 735 555,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
193 891,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 061,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
32 830,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 023 833,5
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
598 653,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 425 180,5
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 425 929,0
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
198 737,0
084
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 227 192,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 202 789,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 202 789,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 320 754,0
092
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

257
Управление финансов области
2 602 743,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2 602 743,0
Приложение 4к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2018 года
№ 25/280-VI
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Услуги по охране материнства и детства
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2018 года
№ 25/280-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

257
Облыстың қаржы басқармасы
2 602 743,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2 602 743,0
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 25/280-VІ шешіміне
4 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2018 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 25/280-VІ шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру