О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2018 года № 28-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2019 года № 5503. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 февраля 2020 года № 42-2
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.02.2020 № 42-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5451) Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 389 476 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 106 333 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 488 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 269 989 тысяч тенге;
2) затраты – 10 482 006 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 192 088 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 243 018 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50 930 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 20 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -304 618 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 304 618 тысяч тенге:
поступление займов – 242 400 тысяч тенге;
погашение займов – 50 930 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 113 148 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.12.2019 № 38-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5451) и согласно пунктам 5, 6 настоящего решения.

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 28-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 қаңтарда № 5503 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 ақпандағы № 42-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 14.02.2020 № 42-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5451 тіркелген) сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 389 476 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 106 333 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 488 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 269 989 мың теңге;
2) шығындар – 10 482 006 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 192 088 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 243 018 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 930 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 20 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -304 618 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 304 618 мың теңге:
қарыздар түсімі – 242 400 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 50 930 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 113 148 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 38-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5451 тіркелген) және осы шешімнің 5, 6 - тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 11, 12, 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 2 582 529 тысяч тенге, в том числе:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 2 070 234 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 363 397 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам -4 266 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 773 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 153 916 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 90 396 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 567 тысяч тенге;
за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 3 240 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 54 992 тысячи тенге;
на внедрение в центр занятости населения консультантов и ассистентов по социальным работам – 12 695 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 507 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 401 тысяча тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 4 995 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на молодежную практику – 17 423 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 758 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного 24 квартирного жилого дома села Чапаево Акжаикского района – 135 441 тысяча тенге;
на реконструкцию водопровода села Базартюба Акжаикского района –318 506 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Жайык Акжаикского района –154 332 тысячи тенге;
на строительство водопровода села Шабдаржап Акжаикского района –335 042 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Конеккеткен Акжаикского района –155 234 тысячи тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 242 400 тысяч тенге.

3. Қазақстан Республикасының "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 11, 12, 13 баптары басшылыққа және қаперге алынсын.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 582 529 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 070 234 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 363 397 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 4 266 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 773 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 153 916 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 90 396 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 567 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының педагогикалық шеберлік біліктілігіне – 3 240 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 54 992 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 12 695 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 507 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 401 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге – 4 995 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 953 мың теңге;
жастар практикасына – 17 423 мың тенге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 758 мың теңге;
Ақжайық ауданы, Чапаев ауылында 3 қабатты 24 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысына – 135 441 мың теңге;
Ақжайық ауданы Базартөбе ауылында су құбырын реконструкциялауға –318 506 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жайық ауылында су құбырын реконструкциялауға – 154 332 мың теңге;
Ақжайық ауданы Шабдаржап ауылында су құбырын салуға – 335 042 мың теңге;
Ақжайық ауданы Көнеккеткен ауылында су құбырын реконструкциялауға – 155 234 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқараушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 242 400 мың теңге.

2) из областного бюджета в общей сумме 512 295 тысяч тенге:
на внедрение новой системы бальной-факторный шкалы для оплаты труда административных государственных служащих – 368 973 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованных на рынке труда профессиям и навыкам – 15 351 тысяча тенге;
на молодежную практику – 13 256 тысяч тенге;
на средний ремонт к подъезду села Чапаево Акжаикского района (1,6 километров) – 96 290 тысяч тенге;
на строительство 3-х этажного 24-квартирного жилого дома в селе Чапаево Акжаикского района – 10 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение инженерно - геодезических и инженерно–геологических изысканий по объекту "Строительство водопровода в селах Мойылды и Самал Акжаикского района" – 5 917 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение инженерно - геодезических и инженерно-геологических изысканий по объекту "Строительство водопровода в селе Тинали Акжаикского района" – 2 508 тысяч тенге.
5. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2019 год в общей сумме 4 938 401 тысяча тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в общей сумме 286 036 тысяч тенге.
9. Утвердить трансферты органам местного самоуправления в размере – 346 204 тысячи тенге согласно приложению 4.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере – 20 834 тысячи тенге.

2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 512 295 мың теңге:
факторлық-балдық шәкілге негізделген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге – 368 973 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 15 351 мың теңге;
жастар практикасына – 13 256 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапаев ауылының кіреберіс жолын (1,6 километр) орташа жөндеуге – 96 290 мың теңге;
Ақжайық ауданы Чапаев ауылында 3 қабатты 24 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысына – 10 000 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Мойылды және Самал ауылдарында су құбырларының құрылысы" нысаны бойынша жобалық - сметалық құжаттамасын жасақтау және инженерлік - геодезиялық, инженерлік - геологиялық зерттеулер жүргізуге – 5 917 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Тінәлі ауылында су құбырының құрылысы" нысаны бойынша жобалық - сметалық құжаттамасын жасақтау және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық зерттеулер жүргізуге – 2 508 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2019 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 4 938 401 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 286 036 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер – 346 204 мың теңге 4 – қосымшаға сәйкес белгіленсін.
10. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 20 834 мың теңге көлемінде бекітілсін.

11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

11. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.

12. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год предоставления подъемного пособия и социальной помощи для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5.

12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме жәрдемақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік көмек белгіленсін.
13. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Руководителю аппарата районного маслихата (Ашабаев А.Б.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С.Уразова
Секретарь маслихата С.Сиражев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 25 декабря 2018 года № 28-2
Районный бюджет на 2019 год

14. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ашабаев А.Б.) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С.Уразова
Мәслихат хатшысы С.Сиражев
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 28-2 Ақжайық аудандық
мәслихатының шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
68103
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
68 103
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
347 681
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
56 018
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
291 663
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87 718
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
23 045
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
57 638
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
7 035
464
Отдел образования района (города областного значения)
234 418
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
234 418
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 405
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
16 405
14
Обслуживание долга
143
1
Обслуживание долга
143
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
143
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
143
15
Трансферты
653 863
1
Трансферты
653 863
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
653 863
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
26
016
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
286 036
038
Субвенции
346 204
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
0

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
68 103
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
68 103
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
347 681
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
56 018
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
291 663
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87 718
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
23 045
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
57 638
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 035
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
234 418
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
234 418
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 405
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
16 405
14
Борышқа қызмет көрсету
143
1
Борышқа қызмет көрсету
143
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
143
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
143
15
Трансферттер
653 863
1
Трансферттер
653 863
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
653 863
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
26
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
286 036
038
Субвенциялар
346 204
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
0

154 654
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
154 654
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
15 243
003
Капитальные расходы государственного органа
0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
0
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 717
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 717
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
115 473
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
20 504
6
Земельные отношения
23 106
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
23 106
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23 106
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
37 840
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 840
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37 840
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 425
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 425
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14 425
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 425
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0

154 654
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
154 654
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 243
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 717
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 717
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
115 473
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
20 504
6
Жер қатынастары
23 106
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
23 106
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 106
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
37 840
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 840
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37 840
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 425
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 425
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14 425
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 425
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0