О внесении изменений и дополнения в решение Зеленовского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 15-3 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 1 июня 2018 года № 21-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 июня 2018 года № 5250. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 5 апреля 2019 года № 32-7
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 05.04.2019 № 32-7 (решение вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зеленовского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 15-3 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5022, опубликованное 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 587 095 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 985 390 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 422 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 208 324 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5 387 959 тысяч тенге;
2) затраты – 7 742 808 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 297 390 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 433 109 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 135 719 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 453 103 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –453 103 тысячи тенге:
поступление займов – 432 900 тысяч тенге;
погашение займов – 135 719 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –155 922 тысячи тенге.";
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 084 209 тысяч тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 1 413 тысяч тенге;

Зеленов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 15-3 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 1 маусымдағы № 21-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 маусымда № 5250 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 32-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 32-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеленов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 15-3 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5022 тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 587 095 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 985 390 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 208 324 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 387 959 мың теңге;
2) шығындар – 7 742 808 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 297 390 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 433 109 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 135 719 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 453 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 453 103 мың теңге:
қарыздар түсімі – 432 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 135 719 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 155 922 мың теңге.";
3- тармақта:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 1 084 209 мың теңге көлемінде ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 413 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 5 285 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 10 012 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 018 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 41 939 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 16 671 тысяча тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 985 тысяч тенге;
на молодежную практику – 15 873 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 4 711 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 380 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для мер социальной поддержки специалистов – 432 900 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идей – 481 тысяча тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов - 289 379 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования - 43 162 тысячи тенге;
на электроснабжение сектора жилищной застройки северо-западной части село Дарьинское - 50 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Трекино - 70 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Достық - 90 000 тысяч тенге;";
в пункте 3:
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 402 776 тысяч тенге:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам - 28 078 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первый следующего содержания:
"на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идей – 481тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Установить на 2018 год размеры трансфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления в общей сумме 24 045 тысяч тенге, согласно приложению 5.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 5 285 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 10 012 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 1 018 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 41 939 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 16 671 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 985 мың теңге;
жастар практикасына – 15 873 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 4 711 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 380 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 432 900 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға - 481 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге - 289 379 мың теңге;
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге - 43 162 мың теңге;
Дариян ауылының солтүстік - батыс бөлігінің тұрғын үй құрылыс секторын электрмен жабдықтауға - 50 000 мың теңге;
Трекин ауылындағы су құбырының құрылысына - 70 000 мың теңге;
Достық ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 90 000 мың теңге;";
3- тармақта:
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 402 776 мың теңге көлемінде ескерілсін:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 28 078 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"жаңа бизнес - идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге - 481 мың теңге.";
8- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер, жалпы сомасы 24 045 мың теңге көлемінде 5- қосымшаға сәйкес белгіленсін.";
10- тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере 43 651 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Г.Кораблева
Секретарь районного маслихата Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению Зеленовского
районного маслихата
от 1 июня 2018 года № 21-3
Приложение 1
к решению Зеленовского
районного маслихата
от 15 декабря 2017 года № 15-3
Районный бюджет на 2018 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"10. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 43 651 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 5-қосымшасы осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г.Кораблева
Аудандық мәслихат хатшысы Р.Исмагулов
Зеленов аудандық мәслихатының 2018 жылғы
1 маусымдағы № 21-3 шешіміне
1- қосымша
Зеленов аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
15 желтоқсандағы № 15-3
шешіміне
1 - қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

2 309
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
50 197
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 197
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50 197
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 881
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 881
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 881
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 881
12
Транспорт и коммуникации
125 765
1
Автомобильный транспорт
119 700
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 700
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
91 700
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
28 000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
6 065
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 065
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
6 065
13
Прочие
106 821
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9 441
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 441
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 441
9
Прочие
97 380
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 575
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
52 575
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44 805
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 154
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

2 309
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
50 197
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 197
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50 197
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 881
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 881
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 881
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 881
12
Көлiк және коммуникация
125 765
1
Автомобиль көлiгi
119 700
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 700
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
91 700
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
28 000
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
6 065
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 065
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
6 065
13
Басқалар
106 821
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
9 441
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 441
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 441
9
Басқалар
97 380
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 575
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
52 575
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44 805
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 154
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві