О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2018 года № 28-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2018 года № 5482. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 44-9
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 44-9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 826 312 тысяч тенге:
налоговые поступления – 897 081 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 20 248 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 840 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 895 143 тысячи тенге;
2) затраты – 9 056 332 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 141 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 87 377 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 276 161 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 161 тысяча тенге:
поступление займов – 87 113 тысячи тенге;
погашение займов – 41 236 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 284 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 03.12.2019 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года №21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5451) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы".

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 28-8 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 5482 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 44-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 44-9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Бюджет Кодексіне", Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 826 312 мың теңге:
салықтық түсімдер – 897 081 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 248 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 840 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 895 143 мың теңге;
2) шығындар – 9 056 332 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 141 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 377 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 236 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -276 161 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 161 мың теңге:
қарыздар түсімі – 87 113 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 236 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 284 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 03.12.2019 № 41-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылдың 14 желтоқсандағы №21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5451 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3.Қазақстан Республикасының "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 2 417 807 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 810 714 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 0 тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 0 тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 0 тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 0 тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 0 тенге;
за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 0 тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 496 119 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 17 640 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7 458 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 401 тысяча тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 4 804 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на молодежную практику – 35 224 тысячи тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 12 120 тысяч тенге;
на строительство 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Казталов – 102 032 тысячи тенге;
на строительство системы водоснабжения проекта детальной планировки 61 земельного участка юго-восточной части села Жалпактал – 14 336 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 87 113 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 52 606 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 29 778 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 354 988 тысяч тенге;

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 2 417 807 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 810 714 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;"
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 0 теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 0 теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін – 0 теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 496 119 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 17 640 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 458 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 401 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 4 804 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 953 мың теңге;
жастар практикасына – 35 224 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 12 120 мың теңге;
Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үй салуға – 102 032 мың теңге;
Жалпақтал ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі 61 жер телімінің нақты жоспарлау жобасын сумен қамту жүйесінің құрылысына – 14 336 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 87 113 мың теңге;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 52 606 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 29 778 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 354 988 мың теңге;

на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 115 631 тысяча тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Коктерек – 163 690 тысяч тенге;
на строительство 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Жалпактал – 102 200 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 996 572 тысячи тенге:
на внедрение нового системы оплаты труда государственных служащих на основе факторно-бальной шкале – 0 тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 31 435 тысяч тенге;
на молодежную практику – 7 196 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Жанажол – 173 596 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 308 325 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Абиш, Еламан, Саралжын – 1 317 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Копкутир, Аккурай, Хайруш – 1743 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Кызылту, Каракуль, Сексенбаев, Мереке – 2 040 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на газоснабжение сел Сатыбалды, Бостандык, Ащысай, Жас, Танат – 1 888 тысяч тенге.
на приобретение учебно-методических комплексов и книг районным школам в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов и дошкольных подготовительных групп на обновленное содержание образования – 89 584 тысячи тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 0 тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятии – 56 512 тысяч тенге;
на механизированную очистку подводящего и распределительных каналов на лиман №55 в селе Талдыапан – 86 979 тысяч тенге;
на строительство системы водоснабжения проекта детальной планировки 61 земельного участка юго-восточной части села Жалпактал – 1 593 тысячи тенге;
на строительство подводки водопровода от насосной станции первого подъема "Лекер" в селе Казталов – 126 964 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение инженерно – геодезического, инженерно – геологического изыскания по объекту строительство водопровода в селе Коныс – 2 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение инженерно – геодезического, инженерно – геологического изыскания по объекту строительство водопровода в селе Талдыкудык – 2 000 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 3 535 тысяч тенге;

Қарасу ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 115 631 мың теңге;
Көктерек ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 163 690 мың теңге;
Жалпақтал ауылында екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үй салуға – 102 200 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 996 572 мың теңге:
факторлық-балдық шәкілге негізделген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге – 0 теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 31 435 мың теңге;
жастар практикасына – 7 196 мың теңге;
Жаңажол ауылы автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 173 596 мың теңге;
Жалпақтал ауылында ауылішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 308 325 мың теңге;
Әбіш, Еламан, Саралжын ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 1 317 мың теңге;
Көпкүтір, Аққурай, Хайрош ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 1 743 мың теңге;
Қызылту, Қаракөл, Сексенбаев, Мереке ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 2 040 мың теңге;
Сатыбалды, Бостандық, Ащысай, Жас, Таңат ауылдарын газбен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар жасақтауға және сараптамадан өткізуге – 1 888 мың теңге.
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар және оқу - әдістемелік кешендерді сатып алуға – 89 584 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 0 теңге;
эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 56 512 мың теңге;
Талдыапан ауылында №55 лиманға су жеткізетін және тарататын каналды механикалық тазалауға – 86 979 мың теңге;
Жалпақтал ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі 61 жер телімінің нақты жоспарлау жобасын сумен қамту жүйесінің құрылысына – 1 593 мың теңге;
Казталов ауылына "Лекер" бірінші сатыға көтеретін сорғы станциясынан су құбырын жеткізу құрылысына – 126 964 мың теңге;
Қоныс ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 2 000 мың теңге;
Талдықұдық ауылында су құбырының құрылысы нысаны бойынша инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізу және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 2 000 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 3 535 мың теңге;

на подписку в портал виртуальная лаборатория и участия учителей на тренинги – 3 000 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 24 378 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов – 0 тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 40 923 тысячи тенге;
на строительство 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Казталов – 11 606 тысяч тенге;
на строительство 12-квартирного двухэтажного жилого дома, расположенного по улице Байконыр на земельном участке №2 в селе Жалпактал – 2 964 тысячи тенге;
на строительство инженерно-коммуникационных сетей для 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Казталов – 11 735 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационных сетей для 12-квартирного двухэтажного жилого дома по улице Байконыр на земельном участке №2 в селе Жалпактал – 5 259 тысяч тенге;
3) Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 100 148 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района;
4) Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Национального фонда в общей сумме 378 553 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 270 169 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам – 32 825 тысяч тенге;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением – 75 559 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2019 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 11.06.2019 № 35-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 08.10.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 03.12.2019 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

Виртуалды лаборатория порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингтерге қатысуға – 3 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 24 378 мың теңге;
Казталов ауылында ауылішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 0 теңге;
Көктерек ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 40 923 мың теңге;
Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үй салуға – 11 606 мың теңге;
Жалпақтал ауылында №2 жер телімінде, Байқоныр көшесінде орналасқан 12 пәтерлік екі қабатты тұрғын үй салуға – 2 964 мың теңге;
Казталов ауылында екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық желілерінің құрылысына – 11 735 мың теңге;
Жалпақтал ауылында №2 жер телімінде, Байқоңыр көшесі бойында орналасқан 12 пәтерлік екі қабатты тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық желілерінің құрылысына – 5 259 мың теңге;
3) 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 100 148 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;
4) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан бөлінетін нысаналы трансферттердің түсуі 378 553 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 270 169 мың теңге;
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 32 825 мың теңге;
қысқа мерзімді кәсіби оқытуды қамтамасыз ету үшін қосымша қамтуға – 75 559 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізіліді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 20.03.2019 № 32-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.06.2019 № 35-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.10.2019 № 39-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.12.2019 № 41-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 17 266 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.10.2019 № 39-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить суммы трансфертов местного самоуправления на 2019 год согласно приложению 5.
12. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2019 год согласно приложению 6.
13. Утвердить бюджетные средства по программе общеобразовательного обучения в школах Казталовского района согласно приложению 7.
14. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 17 266 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 08.10.2019 № 39-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық елді мекендерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
10. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің сомасы 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2019 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Казталов ауданының мектептерге жалпы білім беру бағдарламасы бойынша бюджет қаражаттары 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Кажгалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

53 953
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 121
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
32 832
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 323
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 175
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 148
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
231 372
1
Сельское хозяйство
192 734
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
192 734
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
20 236
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 253
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 583
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
167 512
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
150
6
Земельные отношения
16 671
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 671
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 562
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 109
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
21 967
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 967
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 967
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 766
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 766
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 766
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

53 953
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 121
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
32 832
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 323
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 175
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 148
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
231 372
1
Ауыл шаруашылығы
192 734
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
192 734
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 236
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 253
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 583
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
167 512
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
150
6
Жер қатынастары
16 671
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 671
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 562
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 109
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
21 967
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 967
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 967
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 766
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 766
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 766
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер