Тасқала аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №19-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 22-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 18 сәуірде № 5168 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 ақпандағы № 33-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 28.02.2019 № 33-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №19-2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5021 тіркелген, 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 782 472 мың теңге:
салықтық түсімдер – 483 285 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 291 787 мың теңге;
2) шығындар – 3 807 574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50 367 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 82 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 606 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -75 469 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 75 469 мың теңге:
қарыздар түсімі – 82 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 606 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 102 мың теңге.";
6-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 448 780 мың теңге, соның ішінде:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 7 752 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года №19-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 3 апреля 2018 года № 22-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 апреля 2018 года № 5168. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 февраля 2019 года № 33-5
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.02.2019 № 33-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года №19-2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5021, опубликованное 10 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 782 472 тысячи тенге:
налоговые поступления – 483 285 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 291 787 тысяч тенге;
2) затраты – 3 807 574 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50 367 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 82 973 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 606 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -75 469 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 75 469 тысяча тенге:
поступление займов – 82 973 тысячи тенге;
погашение займов – 32 606 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 102 тысячи тенге.";
в пункте 6:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) целевые трансферты из областного бюджета – 448 780 тысяч тенге, в том числе на:
приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ и перевыпуском новых учебников – 7 752 тысячи тенге;

еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 8 761 мың теңге;
жастар практикасына – 8 741 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Мәметова көшесінің жол учаскесін күрделі жөндеуге – 59 495 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылының су құбырын реконструкциялауға – 58 736 мың теңге;
0, 1, 3, 6, 8, 10 сыныптар үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің мазмұнын дайындау және жаңарту кестесіне сәйкес, білім беру ұйымдарына оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге – 66 204 мың теңге;
оқушыларды жаңартылған бағдарлама бойынша оқыту үшін мектептерге жиынтықтағы компьютерлерді сатып алуға – 7 500 мың теңге;
мұғалімдерді "Білім беруге арналған интерактивтік құралдар. Мұғалім білуге міндетті технологиялар" тренингіне жолдау үшін және "Академия" педагогикалық шеберліктің виртуалды зертханасы" білім беру онлайн порталына жазылуға – 2 500 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға – 9 290 мың теңге;
шағын жинақты мектептерге BilimBook компьютер-трансформерінің контентін сатып алуға – 29 700 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 2 341 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы Шамов көшесі бойындағы жол учаскесін күрделі жөндеуге – 18 955 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы Абай көшесі 20 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге" жобалық-сметалық құжаттама дайындауға – 3 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында бір қабатты әкімшілік ғимаратының құрылысына – 30 165 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында екі үш қабатты көп пәтерлі тұрғын үйлердің және оған инженерлік инфрақұрылымның құрылысына – 107 090 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының солтүстік бөлігінде №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7 бір қабатты бір пәтерлі үш бөлмелі жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 28 550 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 2-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған шешімнің 3-қосымшасы осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 8 761 тысяча тенге;
молодежную практику – 8 741 тысяча тенге;
капитальный ремонт участка дороги по улице Маметова села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 59 495 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 58 736 тысяч тенге;
приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов организациям образования, в связи с графиком разработки и обновленным содержанием учебников и учебно-методических комплексов для 0, 1, 3, 6, 8, 10 классов – 66 204 тысячи тенге;
приобретение компьютеров в комплекте для школ для обучения учеников по обновленной программе – 7 500 тысяч тенге;
для направления учителей на тренинг "Интерактивные инструменты для образования. Технологии, которые должен знать учитель" и подписку на образовательный онлайн портал "Виртуальная лаборатория педагогического мастерства "Академия" – 2 500 тысяч тенге;
размещение государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 9 290 тысяч тенге;
приобретение контента компьютера-трансформера BilimBook для малокомплектных школ – 29 700 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 2 341 тысяча тенге;
капитальный ремонт участка дороги по улице Шамова села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 18 955 тысяч тенге;
разработку проектно-сметной документации "Капитальный ремонт здания Дома культуры по адресу: улица Абая, 20 села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области" – 3 000 тысяч тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 30 165 тысяч тенге;
строительство двух трехэтажных многоквартирных жилых домов и инженерной инфраструктуры к нему в селе Таскала Таскалинского района района Западно-Казахстанской области – 107 090 тысяч тенге;
строительство одноэтажных одноквартирных трехкомнатных арендных коммунальных жилых домов № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 7 в северной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 28 550 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно, приложению 1 к настоящему решению;
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно, приложению 2 к настоящему решению;
приложение 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно, приложению 3 к настоящему решению.

11 864
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 864
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
118 145
1
Ауыл шаруашылығы
79 249
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
15 741
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 741
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
63 508
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 682
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
858
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 505
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 515
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43 948
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 000
6
Жер қатынастары
10 957
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 957
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 957
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
27 939
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 939
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 939
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 738
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 738
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 738
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 738
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлiк және коммуникация
232 346
1
Автомобиль көлiгi
229 461
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

11 864
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
11 864
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
118 145
1
Сельское хозяйство
79 249
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
15 741
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
15 741
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
63 508
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9 682
006
Организация санитарного убоя больных животных
858
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 505
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 515
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43 948
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 000
6
Земельные отношения
10 957
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 957
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 957
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
27 939
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 939
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 939
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 738
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 738
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 738
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
10 738
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации
232 346
1
Автомобильный транспорт
229 461
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа