О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2018 года № 29-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2018 года № 5472. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 февраля 2020 года № 39-3
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.02.2020 № 39-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 252 622 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 152 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 075 011 тысяч тенге;
2) затраты – 11 371 705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84 710 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 141 033 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 323 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -203 793 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 203 793 тысячи тенге:
поступление займов – 140 137 тысяч тенге;
погашение займов – 56 323 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 979 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.12.2019 № 37-3 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Поступления в районный бюджет на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2018 года №21-2 "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5451) и согласно пунктам 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы".

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 29-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 5472 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 5 ақпандағы № 39-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 05.02.2020 № 39-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 252 622 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 152 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 075 011 мың теңге;
2) шығындар – 11 371 705 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84 710 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 141 033 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 323 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -203 793 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 203 793 мың теңге:
қарыздар түсімі – 140 137 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 323 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 119 979 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 30.12.2019 № 37-3 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс-Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 14 желтоқсандағы №21-2 "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5451 тіркелген) және осы шешімнің 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабы мәліметке және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 4 082 377 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 750 211 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 351 866 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 415 294 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости – 11 806 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 299 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 935 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 3 187 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 11 774 тысячи тенге;
на молодежную практику – 35 224 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 11 868 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Аксуат Теректинского района Западно-Казахстанской области – 114 619 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги подъезд к дому отдыха "Уральский" (санаторий Акжайык) Теректинского района Западно-Казахстанской области 0-6 километр – 120 697 тысяч тенге;
на электроснабжение 528 земельных участков в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 166 599 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Яик Теректинского района Западно-Казахстанской области – 170 258 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Богдановка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 60 000 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Приречное Теректинского района Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Жана Омир Теректинского района Западно-Казахстанской области – 215 079 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Узунколь Теректинского района Западно-Казахстанской области – 36 998 тысяч тенге;
на реконструкцию автомобильной дороги от республиканской трассы "Подстепное – Федоровка - граница Российской Федерации" до станции Алгабас – 858 080 тысяч тенге;
на предоставление бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистам, прибывшим для работы в сельские населенные пункты – 140 137 тысяч тенге;

4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 4 082 377 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 750 211 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 351 866 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 415 294 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге – 11 806 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 299 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 935 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 187 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 11 774 мың теңге;
жастар практикасына – 35 224 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 11 868 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақсуат ауылында кіреберіс жолын күрделі жөндеуге – 114 619 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының "Уральский" демалыс үйіне (Ақжайық санаториясы) кіреберіс жолын 0-6 шақырым орташа жөндеуге – 120 697 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы 528 жер телімін электр желісімен жабдықтауға – 166 599 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Яик ауылындағы су құбырын салуға – 170 258 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Богдановка ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 60 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Приречное ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 50 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Жаңа Өмір ауылындағы су құбырын салуға – 215 079 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ұзынкөл ауылындағы су құбырын салуға – 36 998 мың теңге;
Подстепное – Федоровка - Ресей Федерациясының шекарасы" республикалық трассасынан бастап Алғабас станциясына дейін автожолды қайта жаңартуға – 858 080 мың теңге;
әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге келген мамандарға бюджеттік кредиттерді ұсынуға – 140 137 мың теңге;

в связи с изменением законодательства на компенсацию из вышестоящего бюджета в нижестоящие бюджеты– 73 546 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 32 488 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Абая в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 81 909 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Центральная в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 68 964 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Достык в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 177 888 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Горького в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 118 651 тысяча тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 1 219 168 тысяч тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 32 207 тысяч тенге;
на молодежную практику – 6 366 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги подъезд к дому отдыха "Уральский" (санаторий Акжайык) Теректинского района Западно-Казахстанской области 0-6 километр – 118 540 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Аксуат Теректинского района Западно-Казахстанской области – 85 207 тысяч тенге;
на строительство трехэтажного многоквартирного жилого дома и инженерной инфраструктуры в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области (1-очередь) – 155 827 тысяч тенге;
на строительство трехэтажного многоквартирного жилого дома и инженерной инфраструктуры в селе Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области (1-очередь) – 177 000 тысяч тенге;
на реконструкцию автомобильной дороги от республиканской трассы "Подстепное – Федоровка - граница Российской Федерации" до станции Алгабас – 6 643 тысячи тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических пособий для школ района в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 123 419 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 11 748 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Капитального ремонта водохранилища на реке Солянка Теректинского района" – 8 700 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Жана Омир Теректинского района Западно – Казахстанской области – 61 168 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Узунколь Теректинского района Западно – Казахстанской области – 29 126 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Юбилейное Теректинского района Западно – Казахстанской области – 160 793 тысячи тенге;

заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 73 546 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының еңбекақысын көтеруге – 32 488 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Абай көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 81 909 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Центральная көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 68 964 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Достық көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 177 888 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Горький көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 118 651 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 1 219 168 мың теңге:
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 32 207 мың теңге;
жастар практикасына – 6 366 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының "Уральский" демалыс үйіне (Ақжайық санаториясы) кіреберіс жолын 0-6 шақырым облыстық маңызы бар автокөлік жолын орташа жөндеуге – 118 540 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақсуат ауылында кірме жолдарын күрделі жөндеуге – 85 207 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы үш қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына және оған инженерлік инфрақұрылымдарға (1-кезек) – 155 827 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақжайық ауылындағы үш қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына және оған инженерлік инфрақұрылымдарға (1-кезек) – 177 000 мың теңге;
"Подстепное – Федоровка - Ресей Федерациясының шекарасы" республикалық трассасынан бастап Алғабас станциясына дейін автожолды қайта жаңартуға – 6 643 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты аудандық мектептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға – 123 419 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 11 748 мың теңге;
"Теректі ауданының Солянка өзеніндегі су қоймасын күрделі жөндеудің" жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға – 8 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Жаңа Өмір ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 61 168 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ұзынкөл ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 29 126 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Юбилейное ауылындағы су құбырын салуға – 160 793 мың теңге;

на подписку на портал "Виртуальная лаборатория" и участие учителей в тренинге – 3 000 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 3 535 тысяч тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Горького в селе Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 21 971 тысяча тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Юбилейная в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 27 382 тысячи тенге;
на строительство инженерной инфраструктуры к трехэтажному многоквартирному жилому дому в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 23 005 тысяч тенге;
на строительство инженерной инфраструктуры к трехэтажному многоквартирному жилому дому в селе Акжаик Теректинского района Западно-Казахстанской области – 17 292 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Абая в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 9 101 тысяча тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Центральная в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 7 663 тысячи тенге;
на капитальный ремонт дороги по улице Достык в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 19 765 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Яик Теректинского района Западно-Казахстанской области – 42 565 тысяч тенге;
на электроснабжение 528 земельных участков в селе Федоровка Теректинского района Западно-Казахстанской области – 18 512 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования– 3 600 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 629 тысяч тенге;
на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера – 14 404 тысячи тенге;
3) из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 251 054 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 142 670 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 75 559 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам – 32 825 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.10.2019 № 35-3 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2019 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.12.2019 № 37-3 (вводится в действие с 01.01.2019).

"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 3 000 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 3 535 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Горький көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 21 971 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Юбилейный көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 27 382 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік инфрақұрылымдарының құрылысына – 23 005 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Ақжайық ауылындағы үш қабатты көппәтерлі тұрғын үйге инженерлік инфрақұрылымдарының құрылысына – 17 292 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Абай көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 9 101 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Центральная көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 7 663 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы Достық көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 19 765 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Яик ауылындағы су құбырын салуға – 42 565 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданының Федоровка ауылындағы 528 жер телімін электр желісімен жабдықтауға – 18 512 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 3 600 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 30 629 мың теңге;
әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге – 14 404 мың теңге;
3) Қазақстан Респуликасының Ұлттық Қордан жалпы сомасы 251 054 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 142 670 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 75 559 мың теңге;
жастарға, табысы аз және көпбалалы отбасыларға, еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарды ұсыну үшін – 32 825 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 11.10.2019 № 35-3 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 05.12.2019 № 36-1 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.12.2019 № 37-3 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Установить на 2019 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100 %;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100 %.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год поступление субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 4 662 549 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в общей сумме 269 181 тысяча тенге.
9. Установить на 2019 год объемы трансфертов, передавамых из районного бюджета органам местного самоуправления, в общей сумме 17 244 тысячи тенге, согласно приложению 4.
10. Установить объемы субвенции, передаваемой из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов на 2019-2021 годы в абсолютном выражении с разбивкой по годам:
1) на 2019 год в сумме 220 822 тысячи тенге;
2) на 2020 год в сумме 220 822 тысячи тенге;
3) на 2021 год в сумме 220 822 тысячи тенге.
11. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2019 год не предусматриваются.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 21 952 тысячи тенге.
13. Предусмотреть гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансирующимся из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2019 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 4 662 549 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте Заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін 269 181 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер, жалпы сомасы 17 244 мың теңге, 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
10. Жылдар бойынша бөлінген абсолютті көріністегі 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеттен кенттік, селолық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемдері белгіленсін:
1) 2019 жылға 220 822 мың теңге сомада;
2) 2020 жылға 220 822 мың теңге сомада;
3) 2021 жылға 220 822 мың теңге сомада.
11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
12. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 21 952 мың теңге көлемінде бекітілсін.
13. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын және республикалық, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар көзделсін.
14. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.

15. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
16. Поручить постоянным комиссиям Теректинского районного маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов бюджетных программ.
17. Руководителю аппарата районного маслихата (В.Мустивко) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

15. 2019 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Теректі аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
17. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (В.Мустивко) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.